31662
CRYSIS
  • HeadHunter86
    #15362
    Hát attól függ, first light-ig, 25+ végig, pontosan nemtom megmondani, de nagyon folyamatosnak éreztem, utánna már 20 körül mozog, ha vmit robbantok, ahova ugye fizika is kell ott leesik rendesen, de ugye ez "csak" egy single core 3200+, szal én nem vok elkeseredve.
  • Tinman #15361
    Köszi! Ezt feltétlenül megnézem, ini turkáláshoz most este már amúgy sem volt kedvem :-)
  • DarkSector
    #15360
    Lehet, de arc-ra melyik színészre hasonlít?
    Mert tutira van hasonló arcú csoki a médiában.
  • bordy
    #15359
    nem tudom, bennem van egy olyan érzés azért hogy nem 100-as ez a demo, nem is tudom. mintha ilyen beta demo lenne amit még ea3- meg ezeken a rendezvényeken mutogattak. hmm, fene tudja.

    amúgy az hol van tesztelve hogy nem használja a 4 magot? melyik odlalon van?
  • kill3r21
    #15358
    ha tudnám mit kell kimenteni már kezdeném is az uppot :D
  • HeadHunter86
    #15357
    Low is alig megy? te hülye vagy, már bocs, vagy nemtom milyen géped lehet.
    Mellesleg akármilyen játékról van szó, amit írtok sose igaz rám, nekem vhogy hasonló confighoz nézve mindig jobban megy az adott game is, így van ez most is. Mi lesz ha jövő héten megveszem a 6000+-t. Sztem lazán vinni fogja, és nem 20-25 fps-el. Persze ugyanezzel a graf beállításokkal mint amit most használok.
  • DarkSector
    #15356
    Na ezt minnél előbb feltölteni..
    THX előre.
  • Tinman #15355
    Term. nem állítottam, hogy textúra=shader, csupán azt mondom, hogy low textúra, és valami nagyon kezdetleges talán pixel shader 1.1 idejében látott shaderezés van rajta.

    Arra én sem vágyom, hogy az enemy ennyire részeletes legyen ahogy leírtad, de még több élethűség nagyon jó volna :-/
    Ez is már egy nagyon szép előrelépés, sőt egy igazi nagy lépcsőfok, de annyira türelmetlen vagyok már VR-t akarok
  • berczely
    #15354
    Jaja sztem is a Splinter Cell-ből a feka főnök hangja!
  • DarkSector
    #15353
    Ez trója?
    :D
  • kill3r21
    #15352
    Butultam :D
  • DarkSector
    #15351
    Várjuk szeretettel.
  • DarkSector
    #15350
    Így hány FPS-ed van játék közben?
  • lac coo
    #15349
    Nem is a full grafal van gondom ,az nem megy ennél olcsóbban, ezt már egy évvel ezelőt megmondtam, hogy nem lesz HW, ami ezt képes lesz mozgatni stabilan .....

    De hogy a low is alig megy az már komoly :)))))

    Csak rakok be képet ha lesz időm mert elég tanulságos .....
  • DarkSector
    #15348
    Egyetértek.
    Ki az a phropet?
    Bocs de nem hallottam a nevét soha.
  • GamerAdams007
    #15347
    Prophetnek szerintem ugyanaz a szinkronhangja, mint a Splinterr Cell-ben található muksónak, aki ott osztogatja az észt, meg a feladatokat, nem jut eszembe a neve.
  • HeadHunter86
    #15346
    Én gondoltam h ilyen gépigénye lesz.
    Tegyük fel hogy belövöd high-ra, de azért egy-két dolgot mediumon hagysz, a biztonság kedvéért pár ini-t kicseréltem hogy még szebb legyen a dolog, pl. víz, meg a fákon beszűrődő fény effekt, is úgy néz ki a játék mint még soha semmi, és játszható, és lazán fut 1280-ban, persze élsimiítás off.
    Felthetnénk Full high-ra de minek? én próbáltam, pár dolognál nem láttam különbséget medium és high között. Nemtom mit problémáztok ennyire.

    JA nemtom észrevettétek-e de ha felteszitek a post processing very high ini-t akkor eltűník a blur, na most én kicsit átírtam a dolgot, és így van blur is meg, fényszűrődés is. Nagyon fain kis configot hoztam össze. :)
    My_optimal settings
    Próbáljátok ki ha gondoljátok.
  • k3nGu
    #15345
    Prophetre gondolsz:)mellesleg a karakterek azok őgy jók ahogy vannak, realisztikusak.
  • DarkSector
    #15344
    Nem gond.
    Nem kötelező...
    Valszeg amúgysem ez a low...
  • DarkSector
    #15343
    A sok kis kövecskén spórolhattak volna, de mondjuk a karaktereken nemánhogy-na-mán....
    Szerintem faxák a társaid. tökre filmszínészekre hasonlítanak..
    Én erre is gondoltam, hogy valósaknak látszódjanak, szerintem valós színészekről koppintottak.
    A fehér ipse tiszta ben efflek....
    A néger is több filmen játszhatott már. Mármint az aki a parancsokat osztogatta.
  • BiG G
    #15342
    komolyan goldoltad hogy 180 megás videón akarom látni hogy néz ki low-on a crysis? továbbmegyek szerintem rajtam kívül más se nagyon. najsz tray.
  • GamerAdams007
    #15341
    Elvileg a full valamivel jobban lesz optimalizálva, meg majd jönnek az új driverek is gondolom. Az, hogy egy kavicsra mindenféle shader map megy, az tényleg pazarlás, de amikor ökölnél nagyobb méretűre rakják (ami ugyebár már feltűnik, hogy hoppá van ott valami), az ha nem is teljesen, de szerintem inkább a minél realisztikusabb grafika érdekében van.
  • DarkSector
    #15340
    OK.
  • DarkSector
    #15339
    Jogos.
    Csalnak a játék(ok)ban ez tény.
    De azé még az illúzió megvan.
  • lac coo
    #15338
    A textura és a shader nem ugyanaz ;)
    Mikor egy kövön is diffuse-bump-reflektion van az szerintem értelmetlen pazarlás... Meg a karakter szemén cube-map tükröződés :DDD Hát ki a fene látja azt, hogy a szemében nem csak egy fénypont van, hanem egy valódi kép ???Vagy minden foga külön objekt... LOL ....Persze ezen lehet ámuldozni de én inkább baleknak érzem magam ....
  • GamerAdams007
    #15337
    Hát akkor nem értem... 17 perc és fent a videó btw.
  • DarkSector
    #15336
    Megnéztem most direct-be és így áll a menüben a videó opsönsznél..
    Ez gázos mi?

  • Tinman #15335
    "a leglényegtelenebb objekt is full shader,"

    Amikor a tengerpartra kerülsz tőled nem messze van ugye az első hordó, ne arra menj, hanem a parton menj el jobbra. Egyszercsak eltűnnek a sziklákról a HQ shaderek /mindegy mire állítod akkor is! / és átveszi a helyét az erősen low textúra, persze még pár mp és a hadihajó kiiktat, de arra jó, hogy lásd, hogy van ahol ezerrel spórolnak a fejlesztők. Ez számomra azért mínusz, mert Far Cryban ilyen nem volt. 10 percet úsztál a világ háta mögé és ha nem jött a helikopter ugyan olyan szép textúrákat láthattál, mint bárhol másutt.

    Egyébként én szeretek mindent maxon tolni, hát a Crysis az nem ilyen lesz :-D
    Sok órás tuning után sikerült csak belőnöm úgy, hogy helyenként koppanjon az állam, de a 30 FPS meglegyen /ergo sehol nincs very high, csak 2 kivétellel minden high/.
  • DarkSector
    #15334
  • kill3r21
    #15333
    nah demo elejére betem az atombombás fenyát a teknöshöz....mig megtudakolom mit kell feltöltenem....hogy ti is használhassátok...addig töltök fel egy videot erröl :)
  • jakewyler
    #15332
    lol, azt árnyéknak mi köze van hozzá...
    Mind1 azt hagyom, mert az sok - fps
  • lac coo
    #15331
    LOL
  • DarkSector
    #15330
    Ja és thx a videóért.
    Akkor reinstall lesz a vége valszeg, mert több fps kéne..
  • DarkSector
    #15328
    Ezt nem én javaslom, hanem egy cikkben olvastam, ott meg pont a grafikon szerint a 640-es felett volt és a GTX alatt...
    Úgylátszik ez is ahhány grafikon, annyi változat.
  • lac coo
    #15327
    Mert valamit nagyon variál a játék a beálításokkal ;) pl én hiába rakom fullra a texturákat, egyszerűen nem hajlandó megjelenni a játékban ...Valszeg te is így jártál hiába raktad mediumra, az nem teljes értékű medium ....
    Vegyé 8800-at ! :)
    Szal úgynéz ki , hiába bírná a gépem a max texturákat, egyszerűen nem engedi a játék megjeleníteni, és van fölös 150 mb memoriám :D Gondolják szaladok a boltba ....
  • jakewyler
    #15326
    Nekem mediumon grafon nincsenek állatok(tyúk,teknős stb...), melyik beállítást kell high-ra rakni?
  • DarkSector
    #15325
    Nem valami gáz van akkor, de az fix, hogy a menüben LOW-ra van állítva, mert megnéztem 2x is, hogy elfogadja-e a beállításokat...
    Akkor max az lehet, hogy a progival van valami...
    De mi?
  • GamerAdams007
    #15324
    Ehhez képest a HD 2900XT-n a tesztek szerint rosszabbul megy, mint a 8800GTS (320MB)-n, ami elég érdekes, révén, hogy a 2900XT a 320as és a 640es GTS között kéne, hogy legyen.
  • lac coo
    #15323
    Én nem optimalizálatlanságról beszélnék, egyszerűen ilyen értelmetlen , brutál módon feltolni minden efektet, őrültség !Több száz árnyék adó és fogadó objektum, a leglényegtelenebb objekt is full shader, a legapróbb tárgynak is real-time fizika...
    Ezt így kb akármelyik játékfejlesztő meg tudná csinálni a saját motorjával, csak ugye ha ezalatt nincs valami hozzáillő motor, ami ügyes trükkökel képes spórolni, úgy , hogy alig romoljon a grafika, akkor megette a fene ....

    Eddig is volt árnyék ,ami eszi vasat, de nem minden gallyon...
    Eddig is volt köd , füst ami megintcsak eszi a vasat , de nem a halálba feltolt minőséggel ....
    Stb, stb ....

    És van esze a Cryteknek: a Far Cry 1.1-ben még nagyon szép softshadow árnyékok hozhatók létre, a legujabb 1.4-ben érdekes modon annyira lerontották (holott az alap játék nem is használja...), hogy a földön az árnyék egy pixelje kb 30 cm :)))Kiszedték a real time displace-t is, ami itt a víz hullámzását adja ...Stb...Mintha csak attól félnének , hogy valaki rájön, hogy ez csak egy foltozott Cryengine1 motor ....
  • skyli991
    #15322
    Én meg arra nem hogy 20-25 fps-el ment 8800 gts-el xp alatt very highon.
    Frissített drivert 10-12 fps

    azóta driver cleanerrel, akárhogy visszarakja a régit nem lett jobb. Azóta felhúzta a kártyáját és így meg jól, de milyen lett volna, ha marad alapból a 20 fps...