31662
CRYSIS
  • JohnnySmith
    #17394
    Vista alatt (dx10) betudod kapcsolni a very high-ot szvsz :D
  • Árnyvadász
    #17392
    Érdekes és tanuságos volt elolvasni a gondolkodtató és elemző hsz-eket. Megmondom őszintén, nekem a Crysis első blikkre egy felújított Far Cry-nak tünt. Én úgy voltam vele: Azzal már játszottam, többször is, akkor minek mégegyszer ugyanazt? Emiatt demót, teljeset ki se próbáltam. Játékokkal foglalkozó tv adásokban megnéztem mit tud, hisz mutatták. Egy szót tudnék rá mondani ami legjobban jellemezte: unalmas.

    És úgy látom nem tévedtem.

    Jó játékot ettől függetlenül!
  • Mr Bishop
    #17391
    Van ! Pár Koreai hullával több van a hegyekben...
  • mikiking
    #17390
    helo minden crysisezőnek :) van valami ujdonság vasárnap óta ?
  • Mr Bishop
    #17389
    Halitok !
    Én vazze lemészárolok mindenkit, sok emberkéért még vissza is megyek.
    Ennyivel is tovább tart a játék !
  • Berguson
    #17388
    Sziasztok!

    Elakadtam a játékban,s a segítségeteket kérem!Ott tartok ahol az egyik VTOL géppel kell menni,pontosabban ahol megkapom az irányítását!Elkezdik felszedni a túlélőket a kollégák,és nekem követnem kell őket,s majd megmutatják a kiutat a völgyből!Nos hiába követem őket,az ő gépeik gyorsabbak,és hiába nyomom az utánégetőt,nem gyorsulok szinte semmit!Mindegy,azért megpróbálom őket követni a gépemmel,de ekkor jön egy forgószél szerű,ami leszív a földre,és ott meghalok...
    Egyszerűen nem tudok kikeveredni onnan...

    Valaki légyenszíves segítsen!

    Ja és lenne egy kérdésem!8800gtx karim van,és valamiért a beállításoknál nem tudom bekapcsolni a nagyon magas beállítást!Erre tud valaki megoldást?Vagy ehhez a beállításhoz már 2 graf. kártya kell??

    Köszi a válaszokat!
  • bordy
    #17387
    jja :D
    pénteken megyek vissza a plólóért az tutkó :D nano póló XD
  • skygt90
    #17386
    Hali ! valamiért a játékba fehér szinű náhány fa....ez mitől lehet ? Driver probléma esetleg ? meiket érdemes felrakni ?
  • MaskimXul
    #17385
    igen, ez főleg dx9 es kártyával fog jól menni
  • MyCream
    #17384
    Kössz!
  • gduck
    #17383
    XP alatt csak DX9 van, VISTA alatt csinálsz a Crysis mappájába egy system.cfg fájlt és beleírod ezt:

    r_driver=DX9
    vagy
    r_driver=DX10
  • MaskimXul
    #17382
    nem is tudom.. mondjuk olvasd el a gyakran feltett kérdéseket? vagy használd a gúglit? vagy az eszed?
  • MyCream
    #17381
    Meg tudja valaki mondani, hogy hogy kell dx9 és dx10 között váltani?
  • minimize
    #17380
    megjött az e-mail a Galaxis-tól, holnap kézhez kapom a játékot végre.
  • gduck
    #17379
    Na akkor kíváncsi leszek, hogy a pre-load is kikódolódik-e? :)
  • Micsu
    #17378
    csak ott bultál meg hogy ahhoz két ember kell ehhez meg 1 :) te kis lampi
  • Tatyla
    #17377
    nem kell átmenni a hegyen,menj a zöld jel felé meg fogod találni átmész a függöhidon aztán balra fel, én is bambáskodtam és egy idö után gyalog mentem...
  • Djemba
    #17376
    következő crytek játékra is 3 évet kell várnunk?
  • zeus89
    #17375
    nem kaptam answert :)


    én ott vagyok, hogy azt mondják, hogy jussak el az ásatásokig, és azt ajánja, hogy menjek kocsival .... de én nem took oda eljutni sehogyse, mivel arra hegy van és nem took átmeni egy hegyen XD
  • timantes
    #17374
    én is ugy tolom akkor mint te , ne aggódj , a következő pályán nem csak ezer kóreai elsz hanem 10.000 , több koreait ölsz le mint serious samba szörnyet
  • Tatyla
    #17373
    nem sokat toltam még most török ki az ásatásrol,csak az érdekelne hogy ti mindenkit lemészároltok mint én vagy bujkálltok és inkább kerülitek a harcot,mert én tegnap is megöltem vagy 1000 észak-koreai bakát,vagy én vagyok a hülye és sokat pepecselek a harccal?
  • DanielGray
    #17372
    Hidd el,tudok szöveveget értelmezni,viszont nem szeretnék vitát indítani!:) Azriel..... Mi itt vitázunk és a gyártók röhögnek,ezt próbálom magyarázni.... Nem általánosítok,csak szeretném,ha felébrednénk.... Ok.. Hülye vagyok,úgyhogy nem reagálok a további hozzászólásokra...
  • koschwarz
    #17371
    most nagyon jót mondtál, hiszen minek kockáztasson a kiadó, ha ugyanazt átévszámozva is megveszik a birkák, mert erre már tényleg nem lehet mit mondani. majd, majd valamikor, amikor azt mondják a játékosok, hogy most már elég, akkor majd ráérnek még változtatni.
  • azriel
    #17370
    Látom nem tudsz szöveget értelmezni. Engem rohadtul nem érdekelt a reklámkampány, és hogy mit igértek, mint mondtam kinőttem már a gyerekkorból (és katona is voltam). Csak azt tudom mit érzek és mit látok, de azért mert nem ugyanaz tetszik neked és nekem, még nem leszek átbaszott vásárló aki beszopja a reklámdumát. Már megbocsáss. Utálom amikor általánosítanak.
  • Dante73
    #17369
    IGAZ!
    Az a gond, hogy míg minden évben milliökat adnak el a FIFA-ból, NFS-ből, addig a kiadók mit gondolhatnak rólunk, játékosokról?
    Joggal nézik többségünket (nagy többségünket) fejőstehénnek. Sajnos, a tudatos, igényes vásárlók létszámukat tekintve elenyészők, így vásárlőeröben is azok.
    Erre mondták régen, míg lószar van, veréb is akad. Egyre több a veréb sajnos, így lószart kapunk. Kicsit végigondolva a dolgot, elég siralmas a helyzet, ha a Crysis A NAGY DOBÁS! (mondom ezt annak ellenére, hogy tetszik, mind grafikailag, mind hangulatilag)
    De, sajna ez van....

    Dante.
  • DanielGray
    #17368
    Erre írtam,hogy izlések és pofonok!Bioshock szar,ez tetszik,akkor nyomulj ezerrel,de be kellene látni,hogy "szivatnak" minket!Egyébként voltam katona....és a pálma-levél nem úgy ficereg,ahogy az a crysis-ben.:) De ez most mind1 is,hiszen a játék élményéről beszélünk... A Cod4-et csak azért említettem,mert hangulatos. Persze van,akinek a pálmafa "susogása" is élvezetes(pl.Nekem),de ha csak az van,akkor kibaszott unalmas.Nem akarom degradálni a Crysist,de be kellene látni,hogy eszméletlenül "szopatnak" minket! Nem szeretnék vitázni azokkal,akik a nagy cégek reklám dumáit (szopják).... De jó lenne,ha lenne igazi......IGAZI véleményünk!
  • grebber
    #17367
    Na megérkezett a boltokba is most hivtak 576-tól!
  • Djemba
    #17366
    árnyékolás minőségét tegyed a legnagyobra nagyon szép lesz
  • DanielGray
    #17365
    Én ennek nagyon örülök,sőt még annak is,hogy mindkettőnknek van pénze megvenni a szart...:) Viszont én arra gondolok,hogy cégek abból élnek,hogy én a kemény munkámból "gépre" költöm a nem létező vagyonomat!Mikor fogunk már össze és mondjuk azt,hogy most volt elég.....??? Tessék reformálni a játék-ipart és mikor mondjuk azt,hogy nem vagyunk balekok,akik fizetnek a semmiért??? A Warez oldalakat törlik,pedig szerintem semmivel sem undorítóbbak,mint a legális gyártók,akik 12 ezresért árulják dettó azt a programot,amit két évvel ezelőtt!Mikor ébredünk fel??? Jajjjjjj.... Elragadott az indulat,csak most veszem észre...:) Ez krizis....:) Basszameg.... Ébredjünk már fel...
  • Peetboy
    #17364
    A Tesco újságban is van Crysis, nov 16-tól kapható. Ez nagy hír. Egy páran meg már tolják.
  • koschwarz
    #17363
    ugyanebben a helyzetben vagyok, csak olyan játékkal játszok, amit tényleg arra érdemesnek tartok, mert örülök ha arra is van időm...
  • koschwarz
    #17362
    ja, ezt már én is akartam írni. a crysis szabadság-érzet tekintetében visszalépés a farcry-hoz képest, már akkor összevontam a szemöldökömet a demó játszása közben, amikor az elején egy szép kis ösvényen kellett baktatni, jobbra balra sziklák...

    úgyhogy a csőjátékCoD4-téma tényleg nem jó érv.
  • azriel
    #17361
    Nem tudom mit kéne nyújtani ennek a játéknak hogy mindenkinek megfeleljen, de szerintem az lehetetlen. Számomra ez a játék azt hozta nagyjából amit vártam, nem többet nem kevesebbet. A grafika még az én gépemen is döbbenetes (med-high), nem is az ahogy kinéz, hanem ahogy viselkedik, ahogy reagál mindenre a környezet. Amikor belelövök egy pálmafa levélbe, az úgy mozdul meg ahogy kell, ahogy a golyók csapódnak be mellettem-felettem, ahogy a gránátok robbannak, meg hasonló apróságok amik kicsit feldobják a hangulatot. A játékmenet lehet hogy monoton, és az AL is meglehetősen szélsőges, néha tök bambák, néha meg átmennek terminátorba. De akkor is számomra az utóbbi idők egyik legjobb FPS-e.
    Hozzátartozik hogy amióta FPS mint műfaj létezik (Wolfenstein, Doom, stb..) azóta játszok ezzel a stílussal, és már akkor is 20 év fölött voltam. Úgyhogy van viszonyítási alapom. Az utóbbi pár évben csak pár FPS-t bírtam végigjátszani, egyszerűen nem kötöttek le. Nem akarok példákat írni, mert nagyon szubjektív, de az általad említett CoD4 valóban élvezetes, de az hogy egy 5x5-ös irodából akár órákon át ömlik az ellenség ha nem megyek közelebb (és pesrze csak egy bejárata van), az azért megmosolyogtató, ráadásul erről szól az egész játék. Ontja az ellenséget, nekem pedig minnél gyorsabban előre kell nyomulni, ami qrva adrenalin pumpáló tud lenni, de egy idő után nagyon uncsi volt már. Szinte semmi taktika, csak minnél előbb jussak előre, és akkor hirtelen abba marad az ellenség áradat. Ezzel szembe itt igenis van értelme a taktikázásnak, mivel lehet tudni nagyjából hány ellenség van adott területen, és erre lehet valamit kitalálni. Persze lehet itt is rambózni, de ez már a playeren múlik.
    Valószínű hogy azért is testzik mert nagyon hasonló a Far Cry-hoz, ami szintén nagyon tetszett anno.
    Megmondom őszintén, 3 gyermek (+ egy asszony) meg meló mellett, nem sok időm van játszani, úgyogy
    csak azzal játszok ami megragad valamivel, és ennek a geménak sikerült. Pl a Bioshockot 2x is elkezdtem mert annyira mondták, de nekem iszonyú nyomasztó volt, mégha nagyon jó ötletek és újítások is voltak benne. Végülis csak azt akartam mondani (nagyon ritkán írok ide) hogy aki esetleg valami világmegváltó csodát várt, az csalódhat a játékban, de én 37 évesen már nem támasztok hú de nagy elvárásokat egy játé irányában, (mivel sokkal fontosabb problémáim is vannak az életben) csak szórakoztasson pár órán keresztül, és ennek a játéknak sikerült. Utoljára a R6:Vegas kötött le ennyire, de ez is nagyon szubjektív. Bocs a hoszzú hsz-ért, de most pont ráértem melóhelyen, és le kellett írnom :)
  • Neoncsoves
    #17360
    énis crysisre értettem :D
  • BEAST #17359
    Vicces amikor olyasmit olvasok hogy a CoD4 csojatek, a Crysis meg nem es hogy hude mekkora szabadsaga van az embereknek :D ... a Crysis is ugyan ugy "csojatek" mert egy celod van, ahova leginkabb egy elore megirt uton juthasz el, ettol fuggetlenul mehetsz barberre ... csak akkor mi ertelme van a jateknak, a kuldetesnek, a single resznek ... ha az ember a fakat es a bokrokat vizsgalgatja xD ... de visszaterve a csojatekhoz ... az elso faluban van egy "HQ" es az iskola ahol a tusz van. Ha a HQba mesz elosszor megmondjak hogy ok, keresd tovabb a tuszt. ... Ha viszont a tuszhoz mesz elosszor, es utana a HQba, akkor is ugyanezt mondja, elore scriptelt csotortenet yay :p . CoD4ben tenyleg csak egy iranyba mehet az ember, de cserebe pergos izgalmas az egesz, nincsenek benne ilyen bakik sem :p ... amugy meg felesleges hasonlitgatni a 2 jatekot :) A masik dolog amit megmosolyogtam az az volt hogy vannak ajtok es epuletek amiket le lehet rombolni, szet lehet rugni ... es vannak amiket nem, pedig egy az egyben ugyanugy neznek ki mint amiket meg lehet rongalni. Szvsz csinaltak egy szep jatekot, egy ket szepen kidolgozott reszt, csak ugy parasztvakitas celjabol, es kesz lett a Crysis :) .... Amugy magaval a jatekkal nincs gondom, a single reszt elveztem, kb az idegen epuletig :)
  • Dante73
    #17358
    Van valami abban, amit mondasz, bár a játékmenetet illetően nem értünk 1-et. Az pedig, sajnos szomorú tény, hogy nyúzni szeretnék rólunk a bőrt a szoftwer és hardwergyártók. Ha a régi gépem nem több, mint két éves lett volna, nem jött volna össze úgy a pénzem, ahogy összejött, és nem éreztem volna úgy, hogy ebből a pénzből, tényleg szintet tudok lépni, eszembe se jutott volna gépet venni... De hál istennek, van egy viszonylag türhető gépem, így a következő 1-2 évben, minimálisat fogok csak költeni hardwerre...

    Dante.
  • Balumann
    #17357
    Én a crysisra mondtam hogy uncsi Nekem cod 4 jött be jobban, sokkal jobban.
  • Neoncsoves
    #17356
    nekem is uncsi volt... meg túl sablonos az egész... Meghal az összes társad, egyedül maradsz, rambo2, kinyirsz mindenkit, pro vagy, vége a gamenek, bye!
  • tobias88
    #17355
    jah, a bombázásos küldetés, meg amikor lopakodni kellett az isteni volt
  • Balumann
    #17354
    Egyet értek.
    Ezt még csak a faluig vittem el, de egyszerűen nincs kedvem vele játszani. Eleinte élvezet volt játszadozni a nano ruhával, meg élvezet volt állítgatni a grafikát. De mostmár uncsi, hogy folyamatosan gyilkolászni kel laz embereket, és nincs sok lehetőség sem már.
    CoD 4 egy csőfps, mégis a változatossági, meg a hangulata miatt egyszerűen ha nem azt figyeled, nem veszed észre (maximum 3. vagy 4. végigvitelnél.
    Bár a Crysis-ba is ugyan úgy mindig ugyan annyi ellenfél lesz, ugyanott, és sokszor ugyan olya nhelyzetben, így nemhiszem hogy többszöri végigvitelnél több élvezetet adni a cod 4-nél.