31662
CRYSIS
  • Neoncsoves
    #17353
    majd 1-2 év mulva alap lesz az olyan gép ami ehhez jó... pont ugy mint a Far Crynál. Régi 9200es kártyámmal örültem hogy megy mediumban :) mostmár full grafon játszom és igy is tetszik még most is :D Crysis-sel is ugyanez lesz. Egyébként észrevettétek hogy az összes Crytek-es gamenek a nevében benne van a Motor meg a Crytek neve? Far Cry Crysis :)
  • Dante73
    #17352
    Jaja, a dx10 sajnos Vista only... (bár én nem bántam meg a váltást, sokkal stabilabbnak találom mint az elöző win-eket, de ez nem az a topic)
    Koschwarz!
    Én, a magam részéről, elég kritikus szemmel nézem a játékokat, az ujabb játékok nagy többsége a kellemes kategóriába tartozik, maximum. Semmi plusz nincs a nagy részében. Amiben pluszt találok, azt általában megveszem. Ilyen volt pl a Bioshock, vagy a Witcher. Aztán ott vannak az átlag játékok, TimeShift, vagy a CoD4 pl, ami tényleg iszonyat jó hangulattal bír, (majdnem meg is vettem) de nekem nagyon cső lett, annyira, ami már zavar. aztán a rókabőrök, és vackok jönnek, pl az Airborne. Szerintem 1, rókabőr, 2 Rövid, 3 A MoH nevet ennek a játéknak odaadni... hát, minimum hiba... Vagy a ProStreet, (aminek a demojában kellemesen csalódtam egyébként, még ennyit sem vártam) az utóbbi 1-2 NFS óta sok jót nem várok tőle.
    De ez csak azt jelenti, hogy más értékrenddel bírunk, más az izlésünk; Neked CoD4, nekem Crysis, Neked szőke, nekem barna, Neked rakottkrumpli, nekem babgulyás...
    Peace

    Dante.
  • búgódisznó
    #17351
    hahaha "kígyó szimulátor" ez beszarás!
  • Rainbow15
    #17350
    Hello
    Megint az van minta demóban, átlátszóak a textúrák. Mit lehet csinálni? Legújhabb driver, de régivel is ezt csinálja.
  • DanielGray
    #17349
    Szerintem nem vagy marha,viszont más aspektusból nézed a dolgokat! Én a Cod4-et sokkal élvezetesebbnek találtam,pedig nem vagyok hentes,gyilok típus!Egyszerűen megfogalmazva......,az a játék "él",viszont ez olyan,mintha egy kriptában várnám a teremtőt,aki természetesen mindíg késik! Uncsi és nano ide,nano oda....csak a láthatatlanság hasznos opció.Ja...az erő is fontos,hiszen nagyot ugrani,csak izomból lehet.Az állam is a földön van,hiszen ekkora gépigénnyel,csak a Nasa rendelkezik,na meg néhány elvakult fanatikus.Nem tudom...... Szerintem a szlogen így néz ki:Vegyél:Erősebb procit,száz rongyos kártyát,12 ezresért egy gamet...,ha ez megvan,akkor láss szépet(nem jót),láss crysist,de ne csodát! Átvernek minket és mi nem akarjuk észrevenni!Tényleg... Egy átlagos fps-nek elmegy,de semmi több,pedig húzták a harangot rendesen...
  • koschwarz
    #17348
    na igen, bár én úgy ismerem el a cod4-et, hogy op.flashpoint vagy pl. swat-sorozat a kedvenc játékom.

    nyilván egyik játék sem váltja meg a világot, ez költői túlzás. igazából csak arról van szó hogy nem lesz olyan hatása mint pl. az oblivionnak vagy a medal of honor első részének volt.
  • Teperinke
    #17347
    Én is hasonló gépen nyomom (x800gto). Kár, hogy a depth of field effekt nem megy ezen a kártyán, a cod4-ben ment, és sokat dobott a látványon. A Motion blurt is sajnálom, az meg a GOW-ban ment szépen ugyanezen a gépen. Ja és a "napfényátszűrődés a leveleken" effekt se megy hiába van beállítva. Sajnos nem erre a kártyára lett tervezve a crysis. Valószínüleg ezek a hatások SM 3.0-tól láthatók.
  • fireball
    #17346
    ja ok:D:D
  • búgódisznó
    #17345
    hehehe , csomót lehet röhögni ezen a fórumon =)
  • grebber
    #17344
    alapból benne van a magyar felirat!
  • Neoncsoves
    #17343
    nálam csak Közepes + Magas van :D
    (havernak is, pedig 8600GT-je van,2magos 3800+os AMD, 1gb ram... nem hiszem el hogy csak highig engedi neki... pedig láttam nála hogy addig engedi... vagy patch/mod/hack kell a nagyon magashoz? vagy Vista kell hozzá DX10zel?)
  • Neoncsoves
    #17342
    nekem AMD ATHLON64 3200+
    ATi Radeon MSI x800TD 256MB DDR2
    2x512Mb DDR Kingston Ram

    med-high grafon játszok, néha szaggat, az nem is zavar, de még igyis fika a grafikája... a karakterek szépen ki vannak dolgozva, de a fák, a fű, a talaj az szánalom. Tudom Shader Model 2.0-s a kártya, de a CoD4 nálam 1000x szebb. Sőt... Az megy full highon 40FPSel... szal enm tom, de ez a Quad proci + SLI-ben 8800GT meg 2-4gb ram FULL GRAFhoz kicsit tulzás ... legalábbis ezt olvastam, hogy ennyi kell a full grafhoz
  • Dante73
    #17341
    Na, akkor a képek;
    Most így tolom, 169,02 es driver, forgásnál, távcsőnél pillanatra megakad
    1024x768, AA ki



    Demo így ment, a minimum 22 FPS volt, semmi röccenés. Driver felbontás ugyanaz;



    Remélem, segítettem!

    Dante.
  • fireball
    #17340
    van hozzá magyarítás?:O
  • grebber
    #17339
    Koreai krízis Európában

    Dixie Flatline, 03:21 - PC - Játék: Megjelenések


    (VE) Európában érthető módon nem bírták végignézni, ahogy a Crysis kalózpéldányai ellepik a netet, így idő előtt piacra dobták a bespájzolt Crysis portékát. A VE3D-n közzétették a csomag tartalmát, úgyhogy az előrendelt példány megérkeztéig ezzel valahogy csak kihúzzuk.

    info: Hardwired
  • Dante73
    #17338
    Ha jól látom, csere elött vagy. Nos én very high közeliben tolom, (majd dobok kicsit késöbb screent) a 8800 / 320 assal, de ha tényleg csere elött vagy akkor inkább GT verziót ajánlom! Egyébként 1024x768 élsimitás nélkül. Pillanatnyilag a 169.02-es driver van fent, de gyors forgásnál megakad. Vajon a 04-es javítana? Mert semmi kedvem töröl,-ujraindít-pucol-ujraindít-pucol-ujraindit-telepít-hez most....
    Egyébként szerintem azért nem pörög a topic annyira mert hál istennek, nincsenek itt a hogy kell telepiteni/krekkelni, én má jáccom, tipusú hozzászólások.
    Hogy megváltja e a világot? Egyértelmüen nem. Egy játéknak nem is az a dolga. Lehet fanyalogni, összehasonlitani más játékokkal, de úgy öszintén, hogy lehet ezt egy CoD4 hez hasonlitani, ami iszonyatos módon cső játék? agyatlan hent-el párosítva. Persze, ez izlés kérdése, kinek a pap, kinek a papné, (nekem a lánya) sokan azt mondják erre, hogy mész oszt'lősz, és felhozzák a következő sorban a CoD4-et... Erre mit lehet lépni? Semmit. Aki ezt a játékot tényleg tudja élvezni, nem végig akar szaladni rajta, aztán elmondani a haveroknak, hogy na, "végigtótam a krájziszt, hát elég szar vót" az látja a különbségeket, és a játékban rejlő lehetőségeket. Persze, aki azt mondja, hogy ez a játék több, mint egy normál FPS, az is téved szerintem, mert ez a játék mindenben hozza az erős átlagot, bugokból sincs tulsok, eddigi tapasztalatom alapján nem is túl rövid, viszont egy dologban alaposan ráver a mezőnyre, a grafikában. Aki a 6600Gt-jén tolja, az is láthatja, hogy irtózatosan szép, akinek pedig van akkora szerencséje, hogy csúcs közeli gépen tolja, annak az álla folyamatosan a földön van.
    Egyébként, akinek CoD4 a kedvenc, annak tényleg ajánlom a konzolt. Az konzolos játék, azoknak, akik agreszívabban, hentelősebben szeretnek játszani. A Crysis sem sokkal más, mégis, inkább azoknak ajánlanám, akik szeretnek kicsit agyasabban lövöldözni, jobban átgondolva a dolgot.
    Amit ígértek a készitők, többé kevésbé betartották, Grafika topon, nano-ruha jópofa, stb... Nekem egyedül a dinamikus napszakváltás hiánya feltünö, mintha pontokhoz lenne kötve a napszak, ami, ha jól emlékszem ellentétes az igéretekkel, mi szerint akár ki is várhatjuk egyhelyben az estét.
    De ez legyen a legnagyobb baj.
    Na nem koptatom a billeket tovább, aki tudja miről beszélek, az magától is tudja, aki meg nem, az majd válaszol, hogy mekkora marha vagyok....

    Dante.
  • w77d
    #17337
    egyébként közel sincs olyan grafikája mint az előzetesekben meg a képekben volt! Azok enyhén fel voltak javítva!
  • grebber
    #17336
    Vegyél mély levegőt és nyugodj meg lesz konzolra ezermillio %.
    Hülyék lennének nem kiadni rá.Konzolra többen fogják venni mint pc-re!
  • DanielGray
    #17335
    Elnézést....! Én is túloztam egy hangyányit.. Nyilván minden relatív,úgyhogy helyesbíííííítek. Ha...(tudom,így nem kezdünk mondatot,de most mégis megteszem),kígyó szimulátornak adja ki az EA,akkor tuti nyerő!Itt viszont már átléptünk az újdonság kategóriájába,hiszen kígyó nem használ shotgunt,esetleg gépfegyvert...max a két elülső cuki fogát!Így kellett volna reklámoznia az EA-nek... A tengerészgyalogos kígyó,aki nem ismer lehetetlent.Ezt vedd meg sorozat,de fenttartással.Persze néhányan úgy gondolják,hogy ez elég,mert jó gépük van,esetleg nem akarnak a dolgok mögé nézni...
  • nono55
    #17334
    A Crysis nem lesz konzolon csak PC-n!
  • gduck
    #17333
    Nekem akkor csinált ilyet, amikor használtam a puska távcsövét :) Sima módban rosszvolt, de cloack módban jó :) És nem volt mind1 merre nézek. Ja és 8Q AA be volt kapcsolva.
  • PENGEinno3d
    #17332
    Gonodlom hagyni kell valamit a második részre is!(ha lesz)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A végén visszamentek a szigetre és mondták hogy tudják mia gyenge pontjuk! Ekkor jóhiszemüen hátra döltem és vártam a kövpálya töltését erre meg bejött a credits!!:@


    #17331
    c:\Documents and Settings\Neved\Dokumentumok\My Games\Crysis\SaveGames\
  • tonyo9
    #17331
    szevasztok. a mentéseket hol találom?
  • koschwarz
    #17330
    érdekes dolgok ezek...mikor olvastam a hírt, hogy hogy változtaták meg a történetet is, kicsit röhögtem magamban
  • koschwarz
    #17329
    érdekes, másnak is feltűnt az amit írtam az előző hsz-ben...bár én már nem mertem azt írni, hogy unalmas ("mondjuk rá, hogy pörgős"), mert csak a demóval toltam...
  • koschwarz
    #17328
    talán azért van ez, mert tudatosan vagy tudat alatt, de mindenki belátja, hogy ez a játék sem váltja meg a világot. jó-jó, szép a grafika, de azért...

    nem folytatom, mert párszor már leírtam. de azért elgondolkodtató az amit írtál, szerintem is.

    a cod4 meg egyszerűsége ellenére is azt adta amit vártak tőle az emberek, remek hangulatot, pörgős harcokat. szerintem a hagnulat mindenképpen hiányzik a crysis-ből. nekem ezért sem tetszett a demo alapján, mert legyen az bármilyen játék, ha az elejétől kezdve beszippant, akkor nyert ügye van. (lásd legutóbb halflife ep2) ráadásul a cod4 egyáltalán nem mondható csúnyának, sőt...viszont ennek ellenére is szépen viszi egy átlaggép.

    akkor most melyik is az a játék, amivel szívesebben játszik az ember? egy szép, pörgős és hangulatos gammával, ami fut a gépeden, vagy egy atomerőművön futtatva szép, mondjuk rá, hogy pörgős, de szerintem különösebb hangulattal (ez szubjektív) nem rendelkező gammával...
  • #17327
    Senki nem akadt itt el?
  • IStexI
    #17326
    Érdekes, hogy a fórum nem pörög, pedig ilyen horderejű gémnél percenként szokott jönni 1 hsz (pl nfs: most wanted, doom3). Vannak akik fikáznak (ez persze nem meglepő mert mindig vannak) de ami fontosabb, hogy sokan csak annyit mondanak, hogy nem rossz vagy szép de unalmas vagy szép de semmi sztori.... Ami elégé gáz mivel szerintem még csak nem is szép, sajnos... Ha 1 kicsit lejjebbveszem a grafikát olyan randa lesz, hogy a régi far cry is szebb és megy is... Ha minden fullon van akkor télleg szép vizsont csúcsgép kell 1 normális AA nélküli felbontáshoz, de még így is elmarad attól amit eddig mutogattak... Néztem modot ahol fel volt tuningolva a grafika... Na az üt, az olyan mint amit beígértek de ahhoz meg (tippre) olyan gép kell ami kb 1 év múlva lesz megfüzethető. Kiváncsi vagyok mit produkál konzolon...

    1ébként a cod 4 szarrá van szkriptelve szinte még az is meg van tervezve, hogy mikor mit lássál de mégis élvezetes izggalmas fps. A grafika is csak 1 tuningolt, agyoneffektelt valami de azt is olyan jól összetrükközték, hogy az összhatás jobb mint a crysisben. Ja és persze nem elhanyagolható, hogy azonos konfigon kb 4xer gyorsabb...
  • w77d
    #17325
    furcsa, ha az élsimítást lejjebb veszem, akkor megszűnik! De az a baro hogy tegnap este kb másfél órán keresztül játszottam vele 8x élsimításon és semmi baja nem volt!
  • BaLeeX
    #17323
    Milyen nehézségi fokozaton érdemes elkezdeni? A realisztikus az tényleg az vagy 3x kell fejbelőni az embert? Mert realisztikuson nem lehet lövöldözni a jeep vagy motorcsónak fegyverével csak ha átülsz?
  • Col Andrew
    #17322
    Az audio jelentett valakinél problémát? Pár napja próbáltam a gamet a haverom gépén, (3200+, alaplapi hangkártya), és a hang szaggatott, de keményen. a kép jó volt..
  • fear
    #17321
    ThX!
  • DanielGray
    #17320
    Szerintem azon "szárnyalni" fog! Nekem egy 7600-as kártyám van és 800x640-ben tökéletesen fut úgy,hogy minden beállítás középen ficereg!
  • MaskimXul
    #17319
    Túlmelegszik a kari? Ne futtasd fullscreenben és nézd közbe a hőmérsékletét valamivel.
  • Viktor9202
    #17318
    8800 GTS 320 mb-os karival játszott már vki veleés milyen beállításon? Vki irja le nekem lécci. THX
  • w77d
    #17317
    nah gyerekek kb fél óra játék után mindíg elkezd szétesnia kép, a textúrák kifehérednek! hangsúlyozom csak ennél a játéknál! Jah és a legújabb whql driver van fent! Mi lehet ez?
  • #17316
    Ház ez totál szívás, fogalmam nincs mit kell csinálni.
  • DanielGray
    #17315
    Érdekes,hogy vannak olyan vélemények,miszerint a játékosnak kell,kellene élvezetessé tenni a játékot úgy,hogy leveszem a célkeresztet és ahogy már egy fórumozó nagyon szakszerűen említette,"sunnyogok" a bozótosban.Szerintem,ha egy játék úgy lesz "ütős",hogy hason fekve,kígyót utánozva csúszom az avarban,esetleg ultrahyper-jesus fokozatban kell tolnom a gamet,akkor már megette a fene... A probléma,hogy hülyítik a vásárlókat néhány nokedli effektel(nano "kabát").Én is a "pepecselős" fajta vagyok.. Nem rohanok végig egy játékon,hanem megpróbálok "életszerüen" nyomulni,ezért sem játszom multiban,hiszen ott valóban őrült tempóban megy a harc.. Viszont ez a game egyszerűen unalmas.A Farcry-nak egy kiegészítő lemeze.. Nyilván izlések és pofonok és van akinek nagyon bejön a game,de az biztos,hogy ez ismét egy "lehúzós" game... Fizes egy tizest és kapsz a Farcry-hoz egy dx10.-et meg egy nano dzsekit.Én felháborítónak tartom azt,amit néhány kiadó "produkál".Lehúzom a vásárlót és jót röhögög projekt.. Ez a game is iskolapéldája ennek a filozófiának.. Tolvajtól lopni nem szégyen,úgyhogy megyek,talán van még EA games a warezon...:)
  • tmisi
    #17314
    Letöltöd a Refreshlock nevű progit, abban be lehet állítani fix hz-eket a felbontásokhoz!
  • fear
    #17313
    Sziaszrok!

    Volna 1 kerdesem: Hogyan lehet beallitani 100Hz -re, mert nekem mindig 60 Hz indul el, hiaba van a Vista 100Hz -en.

    Koszi!