31662
CRYSIS
  • GamerAdams007
    #18116
    Jóvan azt nem olvastam...
  • HeadHunter86
    #18115
    A Stáblista a szokásosnál "kicsit" hosszabb volt :D
    Nekem nagyon bejött a játék. Főleg a 2. fele, azt nem nyomatták a reklámokban és volt hátra meglepi. Az anyahajós pálya kifejezetten tetszett, itt mutatkozik meg igazán a cryengine2 szépsége belső tereken. Nagyon jó.
    Célkereszt nélkül mediumon vittem végig, de már sajnálom hogy nem Hardon.
    A 2. fele sokkal jobb lett mint anno a Far Cry-nak, és a vége is. (Várom a Crysis 2-t :))
    Nekem kb 10-12 óra alatt sikerült kijátszanom, nem is rohantam de nem is tököltem órákig, 1-1 helyen.
    Pár bug jött csak nálam elő a játék során, abból a nagyrésze script beragadás volt, a többi meg textúraszétesés.
    Szal meg vok elégedve. A játék adta sebességgel is. (csak az utolsó pálya lassult be, annak is a legvége, de egy menü kilépés és visszatöltés azt is megoldotta, max 17-20FPS-re lassult be.)
    A Képi világot nem tárgyalom mert elmondani úgyse lehet, ahhoz túl szép :D
  • GazCamp3r
    #18114
    Aki multizik a játékkal, az írjon már egy privit, mert sztem össze kéne gyülnünk magyaroknak, mert nem sokan multiznak, akikkel lehet együtt menni :S
  • romero1
    #18113
    Halihó . kedves elakadtak , itt a teljes mentése a játéknak 100mb tömörítve : http://rapidshare.com/files/70400297/SaveGamesCrysis.rar.html
  • grebber
    #18112
    Nem árt hozzá 2GB ram,8800GT vagy 8800GTS 640MB és egy jó proci!
  • sas13
    #18111
    ennek milyen gép kell hogy highon 1024*768-on mennyen?valakinek pirít igy legalább 25fps-el?
  • Alexease
    #18110
    Szerintem a sok bug - bar en nem nagyon talalkoztam feltuno, zavaro bugokkal - a komoly belassulasoknak, es folyamatos toltogetesnek koszonheto. Mivel fizikat (utkozest) szamol sokmindenhez, igy elofordulhatott, hogy kesobb toltotte be a "hova"-t mint a "mit".:) Vagyis a "semmi"-be rakta, vagy epp' mar keson "bele" pakolta a cuccost;)
  • wesker24
    #18109
    Na én is végig vittem a Crysist szerintem nagyon jó játék lett a sok bughalmaztól eltekintve !! Azért a 10-ből megkapja a 7-est csak azért ennyi mert sok bug van benne !! Az eleje még nagyon tetszett de a vége már nem tetszett annyira mert akkor már igencsak szagatott a game kénytelen voltam onnantól kezdve közép fokozaton játszani !!

    Na meg a legvége a játéknak igazi kinszenvedés volt !! Ha nem töltöttem vissza az adott mentéseket 100x-szor akkor 1x-szer se !! Amikor az anyahajon megtámadnak az idegeneke na onnatól kezdve sorozatos bughalmazok jöttek egész a játékvégéig !!

    Pl: a katonák belesüllyedtek beleestek a vizbe a padlón keresztül nem egyszer, aztán amikor támadt az a bazi nagy alien a kisebb alienek beragadtak a levegöben ott maradtak, aztán amikor semlegesitik a pajzsot egyszer beragad a Tac fegyver nem akar lönni aztán egyszer ugy beragadt hogy még a 3-dik lövésre sem semmisült meg az egyik pajzs ugyanez volt a másikkal is na meg a végén a zsilip ajtó kirobbantása után löhettem én bele akármennyit nem robbant fel !!

    De sok visszatöltögetés után amikor már minden összejött akkor már végre sikerült minden egyszerre !! Szerintem meg nem volt ez annyira rövid nekem mint amatör FPS játékosnak épp elég volt idáig eljutni a delta szint elötti fokozaton !! Meg aztán nem ugy játszottam hogy látástól vakulásig elvittem egy adott pálya szakaszt aztán késöbb folytattam !! Szerintem meg a vége rendben volt mert azért kell hagyni valamit a 2 részre is !!
  • tmisi
    #18108
    Annak idején még tudtak gépet építeni.
  • fixpont
    #18107
    Koszi....a tuzelest nem nyomtam meg, de azon kivul mar minden mast....fenebe. Megegyszer kosz.
  • BaliBoy
    #18106
    LOL, fiatalok... Spektrum ZX81; ColorStar TV; SANYO Casette recorder --> Crysis - 123 FPS;
  • Tatyla
    #18105
    az anyahajón mi a taktika mikor ki kell menni a fedélzetre állandóan megfagyok pedig jópár idegent kilövök?
  • XenHai
    #18104
    Pls valaki 1 mentest fel tudna rakni az anyahajos pajarol?
  • KILLER2
    #18103
    Távcsóvel (nem a fegyverével) ránézel és nyomsz egy tőzelést. Ennyi.
  • fixpont
    #18102
    Ott tartol, ahol egy cirkalo hajot (cruiser) hajt kell a tavcsovel befogni, hogy jojjon a legi csapas, azt irja menjek biztonsagos tavolba es "fessem meg" a celpontot, barhova megyek, nem jon a legicsapas, mit rontok el? Pedig mar nagy betukkel irja, hogy air strike available. Honnan kene csinalni?
  • w77d
    #18101
    123fps? full low-on? én is kiírhatnám hogy crysis-160fps, de nem teszem! azt írd ki inkább hogy full maxon mennyi!
  • KILLER2
    #18100
    Én nomal-on toltam. Azért a vége elég durva volt, kicsit talán szar is pont azért, mert egyszerűen mindenholn alienek, mindenhonnan lőnek, fogy a lőszer, ott van az a nagy izé, közben szaggat mint az állat és kegyetlen bugos az egész.
  • GamerAdams007
    #18099
    Jah very easyn pár óra, de nehezebben már jóval több, mert több az ellenfél, és nehezebben is halnak, te viszont könnyebben, így ha másért nem is, de a meghalok-visszatöltök miatt biztos több idő...

    Btw nekem is megvan 90 fps, ha leveszem 0-ra a grafot...
  • k3nGu
    #18098
    mennie tovább, 123 fps-ed crysisban??

    gideon több az, inkább 10 fele...
  • BaliBoy
    #18097
    Hali.
    Már évek óta nem fogott meg játék, de most valami nem kóser. A 2. pályán miután kilőttem a 2 tankot, megáll a játék. Nem történik semmi. Mit kell csinálni vagy minek kellene történnie utánna?
  • Gideon Wieth
    #18096
    sziasztok!
    A single rész tényleg alig 5 órás játékélményt ad ?
  • morphologu
    #18095
    Oksi már meg van kicsit eltartott mig rájöttem
  • Callisto
    #18094
    DirectX10-ben azt nem fogod tudni megcsinálni. Vista sucks. WinXP alatt ugyanazt a látványt el lehet érni. Az hogy a Very Highot letiltották, mintha XP nem tudná (DX9) csak kamu. A CVAGroups könyvtárban található cfg fileokat kell átszerkesztgetni úgy, hogy a legelső szakaszt (default, azaz 4-es) rámásolod a 3-as szakaszra (ez a high beállítás). Innentől kezdve a High beállítás ugyanaz lesz, mint a very high. Ennyi.
    Plusz meg kell találni cvarokkal a megfelelő beállítást. Árnyékokat állítottam át, meg 1-2 dolgot és nem nagyon lehet észrevenni a különbséget viszont 7-10 FPS-t nyertem 8800 OC-val és 2.8-as Core2Duo-val 1920x1080-ban.
    Itt a cikk a különböző cvarokról és miként kell állítani őket: http://logout.hu/iras/crysis_optimalizalasi_utmutato.html

    Az én plusz beállításaim diff_easy.cfg (easy fokozaton játszom) végén:

    e_particles_thread = 1
    r_MultiGPU = 0
    e_vegetation_static_instancing = 1
    e_vegetation_use_terrain_color = 1
    e_hw_occlusion_culling_object = 1
    r_GeomInstancing = 1
    r_ColorGrading = 0
    r_FSAA = 0
    e_detail_materials_view_dist_xy = 4096
    r_UseEdgeAA = 0
    sys_spec_Shadows = 2
    e_shadows_max_texture_size = 1024
    e_shadows_cast_view_dist_ratio = 0.75
    q_ShaderShadow = 1
    r_ShadowJitterin = 1
    r_HDRRendering = 1
    r_SSAO = 1
    r_SSAO_quality = 1
    r_SSAO_radius = 1
  • Alexease
    #18093
    Milyen viz alatt?! Hol? Screenshot.
  • morphologu
    #18092
    Sziasztok. A viz alatt hogy lehet kikapcsolni azt a nemlátható átjárot?
  • Rainbow15
    #18091
    a core pályán van 2 kapu. mindegyikbe bemegyek, becsukódik, és megdöklök. mit kell csináélni?
  • XenHai
    #18090
    Hali elkesztem keni a jatekot de be halt a winem es nincs kedvem elorol el kezdeni ha szepen meg kerek valakit fel tudna tolteni nekem 1 mentes ami a repulogepanyahajon van!?
  • KILLER2
    #18089
    Kb hogy van ez a konfigbarkács cuccod? Mit hogy állítottál? Mert én valami olyat akarok, hogy 1280x1024en jól fusson és rohadt szép legyen DX10ben.
  • KILLER2
    #18088
    Szeritnem az emberek nagyon szépek, de helyenként tényleg nem nagy szám. Azért igazad van, mert GTXen tényleg jobban kéne futnia.
  • Callisto
    #18087
    Pl. még egy EVGA 8800 kártya? Vagy ha az nem megy, akkor egy kis egyedi konfiguráció? Nekem 1920x1080-ban 25 fps-sel megy látványilag meg nem különböztethetően a gyári very hightol, persze kicsit configbarkács volt.
  • sas13
    #18086
    szerintem túl hardos lett a game +a gépigény nem gyengén odabasz
    7600gsfelhúzva 1.2gbram 2.8procival a farcry-t grafikáját nem érte el+diavetítés inkább letöröltem a gamet
    nekem igy nem jöt be fölösleges vele szopni majd ha lesz esetleg 1 bikásabb kártyám felteszem,igy felejtő

  • w77d
    #18085
    jó szép a játék, de azért nagyobb volt a füstje mint a lángja! Nem olyan "hihetetlen" azért ez a grafika!
  • gettobuxa
    #18084
    esetleg 2db 8800 ultrával :)
  • KILLER2
    #18083
    Szerintem nem. Majd ha egy másik ilyne szintű játék kijön és az zságuldozni fog, akkor mondhatjuk, hogy szatrul van optimizálva.
  • Choni
    #18082
    kösz:)
  • w77d
    #18081
    gondoltam, hogy ultrával sem sokkal jobb mint gtx-en! ez azért felháborító! elég szarul lett optimalizálva!
  • Haversrác
    #18080
    Szasztok! Én is végigszenvedtem, azért mondom ezt mert, itt-ott DIAVETÍTÉS-modban futott a játék. Ettől ki is vagyok borulva, mert most invesztáltam horror összegért egy új videókártyába emiatt a játék miatt, de kiderült ,hogy a régi videókarimmal is dettó a játék. Mertem reménykedni hogy az alábbi configomon min. 30FPS-en fut majd mindenhol HIGH beállításokkal 1280x1024- be, DE SAJNOS NEM! A lényeg: AMD64 FX-60 dual core processor 3GHz-re húzva, 2GB ram, EVGA 8800 Ultra K.O. edition videókari(gyárilag széttuningolval). Szóval, szerintem ha valaki emiatt a játék miatt szeretne új vga-t venni NE TEGYE ! Jelen tudásom szerint nem tudnék olyan configurációt összerakni, amin olyan élvezhetően futna a CRYSIS mint mondjuk a már említett configgal pl: a COD4, jericho, witcher. De ha tévednék és valaki tud ilyen configot írja le pls!
  • bordy
    #18079
    pedig az már a vége kb, csak ki kell rambozni onnét. utána az uccsó map nagyon rövid.
  • HeadHunter86
    #18078
    Tegnap kb. 6-7 órát játszottam vele, és még csak most találkoztam vagyok ott hogy megfagyott a világ, és nyírni kell az első idegeneket. Én nem érzem rövidnek, pedig még végig se értem rajta.
  • HeadHunter86
    #18077
    Ez már nem az a config, azóta átírtam pár dolgot.