31662
CRYSIS
  • rage at work
    #19413
    Mondjuk inkább azt, teljesen más a hangulata.
    S ha az a hangulat jön be jobban, akkor lehet, jobban tetszik maga az egész.
  • Nagy01
    #19412
    Stalker szebb? Ne röhögtesd ki magad.
  • IFOR
    #19411
    Hello Callisto
    ..nem kötekedésképpen irom ezt...
    nagyon jó a game, hangulatos, pörgős, nagyon szép grafika....... De...a STALKER grafikája szebb...ott vnnak pl. éjszakák, nappalok, eső, villámlások(nagyon kisértetiesek) .....ajánlom nézd meg fullon, HDR-rel......barangolj egy kicsit éjjel, nappal, esőben, szép, szép de nem realisztikus.......Csernbilban viszont ugy érzed valóban ott vagy a játékban.....elég ha közelről megnézel egy fát..a kéred....stb...

    kicsit uncsi az hogy ha belebotlok 2 vagy több katonába az első mindig kidől 1 lövéstől, a többihez viszont néha 2 !! tár is kell.......a Shotgun viszont első lövésre elég........hm.............
    Stalkerban a lövedékek ott valóban ballisztikus pályán mozognak.......Dragunovval jo fölé kell célozni....

  • grebber
    #19410
    Hát ja ez a sebződés sérülésmodell fejlődése nekem is tetszene!
  • FlyHigh
    #19409
    Szerintem a mai játékoknak nem grafika terén kellne fejlődniük, szerintem elértünk egy megfelelő szintet, a fizikai fejlődéses időszak volt a legjobb szerintem, mikor ámulva néztük a HL2 techvideóit. (gravity gun)
    Sebződés modellezésére meg a reakciókra kellne nagyon gyúrni, ha már lövöldözünk és ennyire meg annyira legyen élethű, hát vállaljuk már a lógó beleket meg az összeégett arcokat.(megjelenítéshez már megvan minden)
  • FlyHigh
    #19408
    low és medium között van nagy ugrás, fű meg minden beállításnál gyenge.
  • grebber
    #19407
    De legalább ott csak az lenne nemcsak az hogy csunya benne sok dolog.
  • KILLER2
    #19406
    Hát ha ennél szebbet alkotnak, asszem ott is lesz rendesen gépigény hisztéria.
  • KILLER2
    #19405
    Látom megint megy a szar engine vita, akkor már én is hozzászólok, bár lehet, hogy engem is szétszednek miatta :)
    Meg kell hagyni, hogy a játék zabálja a gépet, de nagyon és aki látta már high-on vagy very high-on, az nem is csodálkozhat ezen. Low, medium....hát igen.....ezek textúrákat tekintve (low a vizet is) tényleg marha ronda és valahova eltűnik a teljesítmény. Na de hova is? Az lehet, hogy time shift, gears of war, jobban fut és szebb is ilyen beállításokon, sőt a Crysist ilyen téren talán sok régi pár éves játék is veri, de én is csak azt tudom mondani, amit Dante73, hogy azért, mert itt sokkal több midnen apróság van (na jól van, ő máshogy mondta, de mindegy). Lehet, hogy ezeket nem veszi észre az ember, de (igaz ezekből lowon sok midnen nincs, már nem tudom, hogy mi mikor van) azért ott van az a szeritnem hihetetlen árnyék, mert ha mediumon recés is, szinte mindennek van és beszarás élethű (bár azért van benne hiba), a fák hajlonganak, kidőlnek, törnek, levelek hajlanak, meg eleve az, hogy a modellek 1000x részletesebbek, mint szerintem eddig akármelyik játékban is. Szerintem jó a játékmenet, nekem teljesen megfelel. Nincsenek nagy elvárásaim FPSeket illetően, de szeritnem nagyon hangulatos az egész, ahogy este lopakodsz az erdőben, láthatatlanul irtod a gyanútlan kóreaiakat. Szerintem marha jó játék. Bár negatívum, hogy sajnos rövid és rengeteg bug van benne, sok olyan is, amit simán ki lehetett volna szerintem javítani. Nekem ebből a kedvencem az az, amit egy (asszem valami GCW prezentációba volt) videóban mutattak, hogy hát igen, ez a bug még ott van és még javítani kell. Hát nagy szart javították. Ez az lenne, amikor is ha terepjáróba jobb oldalt hátul ülünk, akkor kiteszi a csávó a kezét. Hát ez tök jó, nagyon laza, marha jó, de csak addig, amíg van ajtaja a terepjárónak.....
    Szóval így a végére annyi, hogy igaz, textúrákban sok játék veri, de így is olyan összképet nyújt, amit még jó ideig nem nagyon fogunk látni.
  • grebber
    #19404
    Kinek mi a szép.
    Mediumon nekem csak a víz +a pálmafák tetszenek minden más szerintem átlagos.Szimpla növényzet meg nagyon gyenge.
    Remélem lesz majd olyan game ahol normális lesz.
    Highon már szebb sok dolog de nem igazán néztem mivel 5 fps el megy majd ha lesz új VGA-m!
  • FlyHigh
    #19403
    Ezt a játékot nem is lehet annyira elrondítani!:D Mediumon szépnek számít már a grafikája szerintem.
  • MaggotCorpse
    #19402
    XD jo azaz akadás van idöd gondolkodni
  • grebber
    #19401
    Akkor már akad neki irta!
    Mondjuk kinek mi az akadás.
  • MaggotCorpse
    #19400
    hát akkor felkellene raknia highra!csak egy kis lassulás érezhetö!nálam 20-25fps között megy
  • grebber
    #19399
    Na látod neki meg medium és azon nem szép!
  • MaggotCorpse
    #19398
    high
  • Dante73
    #19397
    Úgy gondolom, sokakat frusztrál a játék gépigénye.
    Az igaz, hogy nem sokkal szebb medium-low beálitásokon, mint a Far-Cry, viszont SOKKAL TÖBB dolgot jelenit meg... Sokan az U3 motort dicsérik. Azon ütös grafikát egyedül a Bioshock nyújtott számomra. A többi, 12 egy tucat. Nem rossz, nem csúnya, de semmi extra. CoD4... Egy agyonscriptelt valami, A hangulatán kívül, ami tényleg ütős, egy fos, a játék, ahogy áll. Hangsúlyozom, a hangulata TÉNYLEG nagyon topon van! De engem a linearitása nagyon irritált! (pl; van olyan rész, ahol 1 azaz egy ablakon tudsz csak átjutni, a többi ablakon, ami ugyanoda vezetne, képtelenség....
    Sokan mondjátok, hogy a full grafika....
    Nos nálam 1024x768, AA, AF offon, árnyékok med, és low, hang med, többi Very High. Időnként, megröccen, de a 30 FPS-t hozza töbnyire, minden buher nélkül. Egy 8800 GTS 320-ason, 2 Giga ram, és egy C2D 6550 esen. Amit így elérek látványban, szerintem, még egy-két év minimum, mire általános lessz!
    A játékmenet, pedig bőven elfogadható! Változatos, (egy FPS-hez képest) átgondolt, az AI nál új játékokban is láttam sokkal roszabbat, stb.
    Ezért mondom; Nem értem azokat, akik fikázzák ezt a játékot. Semmiben nem marad el, egyetlen más FPS-től sem, viszont megfelelően erős gépen, látványban olyat nyújt, amit eddig én nem láttam. /szerintem más se nagyon) És az én gépem, még csak nem is az a húúú, de erős valami...
    Szóval, sokaknak meg kellene tanulni kompromisszumot kötni, a pénztárcája, az elvárásai, és az IT világban uralkodó IDE A PÉNZED felfogás közt, és összehangolni őket. Sokkal kevesebb elégedetlen emberke lenne.

    Dante.
  • Prince23
    #19396
    Télleg el feljtettem közölni, h ez a játék nagyon ragadozó film stilúsú, (láthatalnság) ez naon jó benne, szinte predinek érzem magam:DD
  • grebber
    #19395
    Mediumon vagy highon?
  • gduck
    #19394
    Látom most vagy azon szinten, hogy kevésnek érzed a géped a játékhoz :) Ezzel mindenki így volt! A dühöngés helyett inkább nézzél szét a "tippek, trükkök" résznél mert azzal a hardverrel is iszonyatos grafika csalható ki a játékból, csak éppen el kell szakadni a LOW/MEDIUM/HIGH beállításoktól ;)
  • MaggotCorpse
    #19393
    nekem 8600al igy néz ki
    http://photohost.extra.hu/up/gallery.php?entry=images/1196073052.jpg
    http://photohost.extra.hu/up/gallery.php?entry=images/1196073256.jpg
    milyen HW-el tolod?
  • csupaA
    #19392
  • FlyHigh
    #19391
    vizet még feltolhatod high-ra, annyira nem fogja a gépet szerintem.
  • FlyHigh
    #19390
    Szerintem ez a játék medium grafikán is bőven szép és játszható egy átlagos konfiguráción. Aki normális minőségre vágyik, az vegyen egy 8600gt-t vagy hd2600xt-t.
  • ricsa008
    #19389
    Szerintem valamit nagyon elnéztél vagy nem azzal jáccol amivel mi igaz én szinte csak minimumon tudom tolni ami télleg nincs olyan szép mint a far Cry (de majdnem) de akkor is ez a játék nekem eddig sokkal nagyobb élményt nyújt mint akkoriban far cry high -on
  • grebber
    #19388
    Mocskosmod ronda!
  • Szebi
    #19387
    Ennyire futotta a 8600gt-bol.Lehetne szebb is de ez van.Elsimitas ki,minden kozepes.Vagyis lehetne jobb is de akkor lagg.
    http://photohost.extra.hu/up/gallery.php?entry=images/1196068299.jpg
    http://photohost.extra.hu/up/gallery.php?entry=images/1196068452.jpg
    http://photohost.extra.hu/up/gallery.php?entry=images/1196068599.jpg
  • FlyHigh
    #19386
    Szerintem ő a cod3-at úgy értrette, hogy a harmadik rész pc-re.
  • Nemcso
    #19385
    Bug, vagy csak az én bénaságom :)))
    Az anyahajón belelőttem az űrhajóba, majd a csajszi felszólít, hogy robbantsam be az alsó csapóajtót, amit zölden jelez is a térkép... de az istenért sem megy semmivel sem.
    Hihagytam valamit, vagy csak egyszerűen bug, és tőlthetek vissza ?
  • gabr
    #19384
    Ez a reklámfilm minden Nvidia tulajnak szól! :)

    http://www.break.com/index/breaking-the-overclocking-limits.html
  • Szebi
    #19383
    Ezt melyik akcio filmbol szedted :-))
    Hat ijen nincs
  • Szebi
    #19382
    Egesz ejjel nyomtam,most valami tankot hajtok,szet kell szednem vmi vagont.Messze van meg a vege ?:-)
    A toltessel nincs problem,nem mint a stlakernal,az eleg jo.Bele se merek gondolni,ha minden very high meg az elsimitas 8x vagy 16x.Amugy direkt nem is lehet bekapcsolni a very highot?Nem mintha megmernem csinalni:-)Ez a genius 5.1 csinalja a magaet,ehh ez vmi csucs kiraly.Nincs szavam.A labamnal van a woofer,direkt beremeg a labam.Probalkoztam par dolgot magasra vinni,minden ok is volt,mindaddig,mig nem jott egy kis action.Aztan mar kezdett szaggatni.A 2xes elsimitasra meg esely sincs.De a legjobb resz az volt,mikor a legelejen mikor partra szalltam jott az a teknosbeka.:-))Teleg minden apro reszletre figyeltek,meg megbirom fogni a bekat,meg a rakok a parton.CSucs.Na megyek is kenyem tovabb.Csasztok
  • gabr
    #19381
    "A valódi környezet visszaadásához meg egyelőre nagyon messze vannak még a 3Ds enginek."

    Valóban :

  • Prince23
    #19380
    Akarom írni, h vagy 10 sorozatot adtam le a Konji fejébe, nem sniperrel, hanem a gépstukin lévő szkóppal bemértem a fejét és szórtam...
    Majd kipróbálom mégegyszer, azt atomozok bele mindent.
    DE tegnap mikor próbálkoztam (igaz csak másodjára), hátulról próbáltam elkapni mint Sammy a Splinterekben, de ő erre megfordult, egyet tudtam ütni rajta, azt leterített. és game over
  • MikX
    #19379
    Cod3 van, csak pécére nincs, bár jobbis, mert a konzolos valami nagyon silány, 5 ft-ot nemérő valami...
    Dee az tény, h a Crysis grafikán kívül nekem egy nagy 0 játék... És biztos h ezmiatt nem fogok fél millát költeni a gépemre, sőt, egyátalán nem fogok, mert megfogadtam, h inkább veszek egy PS3-at, mert elegem lett abból, hogyha kijön egy játék pécére, akkor egy új gépet is vehetsz, holott meg lehetne oldani úgyis, h ne kelljen, ezis, garantálom, h közel ien grafikával simán egy sokkal gyengébb gépen is kellene h menjen akadás nélkül...
  • csupaA
    #19378
    1. Ha nem Voodoo1-essel tolnád, lehet, hogy szebb lenne a grafika... :D (adjak képet mediumról? Már nem azért de odabasz az is... ja és dx9-en is

    2. Nem tudom te milyen elfosott windowson játszol (biztos már a megjelenése óta a gépeden van XD) mert ez nagyon nem így van...

    4. Miért, neked megvan a forráskódja? Azért, mert Pentium 1-gyel, 64 MB RAM-mal és Voodoo val tolod, nem kell szidni őket. Nem tehetnek róla, hogy ennyire nincs pénzed gépe újítani.

    5. Ebben igazad van. Csak te hülyeségekről vitatkozol és nem tényekről...
  • msgreg
    #19377
    Nekem is hasonló gépem van csak 4200+, 2Gb ram, 8600Gt ddr3.
    A 2gb rammal se lesz sokkal jobb a helyzet (majd gyorsabban tölt azt ennyi!) a demot még 1Gb-vel nyomtam. Amúgy az élsimítás meg ilyenek nagyon megfogják a kis 8600-at az árnyékokat vedd le low-ra szerintem effectek meg high aztán már rombolhatod ezerrel a környezetet,de így is lesznek pályák,ahol jácchatatlan lesz!!!
  • NeoMaN
    #19376
    COD3 nincs.
    Az összes COD meg Quake enginre épül.

    Jelenleg szerintem a Crysis összevisszaver mindent látványban amit eddig láthattunk. Sajnos ennek megvan az ára (nyilván direkt, átbaszásból, hogy vegyél új HW-t). HA azért haragszol rá, mert félmiliós gépeden rángat és ezért mérges vagy, akkor azt tudom mondani: ez van. Nem kell vele játszani, lehet FC-zni.
    Meg szerinted az Unreal Engine 3 is szar.
    :))))))))

    Te valami szakértő programozó vagy? Világ egyik legfejlettebb engine-ét fikézod az SG-n.
    :DDDDD
  • lac coo
    #19375
    Na eddig én is játszottam vele, ott van a sniper a lábad előtt :))))))))
    Amúgyí meg tényleg iszonyat gagyi a motor a fene sem tudja mi fogja meg ennyire .Kb celeronos korszakomban játszottam ilyen minőségben mint a low :)))))))
    emiatt én sem értem emberek tényleg csukott szemmel nézik a grafikát?.... sokan írják, hogy low-on is milyen csudaszép .:)))

    Amúgy meg a játék ötlettelen, rövid , tele buggal, sokszor érthetetlen játékmenettel ...... Visszaemlékezve FC-re: hány és hány helyszínt kellett végigvinnem mire vége volt....? Egy a szerencse : sokakanak bőven elég a szép graf , a többi abszolút másodlagos......
    Nagyon kíváncsi vagyok az eladásokra .
  • zippofcy
    #19374
    1. A Crysis mediumon NEM szebb mint a Far Cry, semmivel. Ellenben sokkal lassabb. A valódi környezet visszaadásához meg egyelőre nagyon messze vannak még a 3Ds enginek.

    2. A gépemmel lehet hogy baj van, de SEMELYIK másik játék (Timeshift, COD4, Gears of War és egyéb U3 engines gamék, Quake Wars, stb) nem csinál olyat hogy lowest beállításon fele annyi fpsel megy mint mediumon. Csak ez a fos.

    3. A COD3 mióta használ Quake engine-t??? Wikipediáról:
    "Call of Duty 4: Modern Warfare runs on a proprietary engine, and has features such as true world-dynamic lighting, HDR lighting effects, dynamic shadows and depth-of-field. "Bullet Penetration" is calculated by the engine, taking into account things such as surface type and entity thickness. Certain objects, such as cars, and some buildings are destructible. This makes distinguishing cover from concealment important, as meager protection such as wooden fences, thin walls and such no longer provide sufficient protection. The bullet's speed and stopping power are decreased after penetrating an object, and this decrease is calculated realistically depending on the thickness and surface of the object penetrated. The game also makes use of a physics engine, which was not implemented in previous Call of Duty titles for the PC. Death Animations are a combination of pre-set animations and ragdoll physics. Some mistook the game's graphics to be DirectX 10 based, but it is stated that the graphics use DirectX 9.[9] "

    4. A Crysis kódja iszonyat rossz, olyan mintha 5-10 ember írta volna (valszeg így is volt :) ) akik közül több NEM tudott kódolni mint amennyi tudott.

    5. Tényekről vitatkozni olyan mint indulni a paralimpián: ha nyersz is csak annyit jelent hogy retardált vagy :)