31662
CRYSIS
  • Peetboy
    #20749
    Off: Itt miért van rendőrállam az SG-n? Ability egyszer ezt irta itt az van. Mert akármikor irok a csetre warez témát, akkor letiltást kapok. Mintha csak rendőrök felügyelnék mit írok.
  • SpeedXHUN
    #20748
    Hali!
    hamachi serverre felmentem akkor játékban hogyan láthatom meg?
  • bertino
    #20747
    meg a gép kicsit elszívná Pakstól is az energiát :D
  • Bence94
    #20746
    helo most olvastam a tripla sli-ről.kikéne próbálni 3 db 8800 ultraval a crysist
    ( kicsit drága lenne )
  • Pokerface86
    #20745
    Nagyon szar a multija!!!
    Remélem a Farcry 2-nek kissebb lesz a gépigénye!!!
    A Videók alapján szerintem jobb lesz!!!
  • pauly
    #20744
    Ezt akár én is írhattam volna,szinte én is ugyanígy voltam ezzel a játékkal :)
  • Viktor9202
    #20743
    Nekem is gainward 8800 GT van, és crysis közbe 60 fokos úgy hogy megvan húzva az órajeleXD Rivatunerrel emelj a hűtésen, 29% on van alapbó és húzd fel mondjuk 70 re, mer ott még nem visít
  • Nagy01
    #20742
    szerinted a nagyon kaka lett a multija?:D xD
  • Pokerface86
    #20741
    Szerintem a nagyon kaki lett a multija!!
  • Raptor 2
    #20740
    És neked hogy megy full highon?
  • GazCamp3r
    #20739
    mert télen mindenki szobaventilátorozik -.-
  • himpike
    #20738
    Nam foglalkoznak vele, olcsó kártyát akarnak csinálni, bármi áron. Cseréld le a hűtést, vagy ha nincs rá manna vedd le a ház oldalát és esetleg fordíts rá egy szobaventillátort :)
  • Roger6
    #20737
    Nekem ugyanez a konfigom, csak 1950 XT-m van, és 65 fok játék közben a kártyám hőmérséklete.
  • gduck
    #20736
    Ő semmi ilyesmit nem írt, csak Te :D Az a Te véleményed volt, ez meg az enyém :) Szerintetek az összes mérnök hülye az NVIDIA csapatban, hogy nem tudják megoldani egy kártya hűtését?!
  • Raptor 2
    #20735
    Hát nekem most a konfigom:

    Ati X1950 Pro Ultimate (gyári tuing)
    AMD A64 X2 4200+
    2GB DDR Ram

    Beállítások:

    1280x1024 (LCD moncsi miatt)
    Shaders és Shadows Medium, többi Hight, és így megy 25-35 fps-t.
    Nagyobb harcoknál leesik 22-26 fps-re, de számomra még bőven játszható.
    Ha mident mediura állítok akkor simán 30-40 FPS nagyobb csatákban se esik 27 fps alá.
    Szal sztem jó, végre tudok normálisan játszani :) De azért még megpróbálok kicsit optimalizálni leírások alapján autoexec.cfg-ben... ha hazaértem :)

    Videokarit még nem néztem, de a proci kb 50-60 fok körül szokott lenni
  • elite
    #20734
    Na, most hogy végigjátszottam, én is írok véleményt. Őszintén szólva én ellentétben jónéhány előttem szólóval, a Core pálya közben/után kezdtem igazán élvezni a játékot amikor az idegenek ellen kell küzdeni. A koreaiak viselkedését valahogy élettelennek, ostobának találtam. Az sokszor felidegesített, hogy ha egyszer észrevettek, hiába kúsztam odébb a a bozótba, úgy hogy én már nem láttam őket a bokroktól, ők mégis simán pontosan eltrafáltak (főleg a gépágyúsok). Máskor meg 5 centire rohangáltam mellettük, ők meg csak ostobán toporogtak, és eszük ágában sem volt rám lőni. Szóval annyira összeségében nem tragikus, de más játékokban (MOH Airborn, HL2, COD2, Call of Juarez, Rainbow Six Vegas) sokkal élvezetesebb az emberek elleni csatározás.
    Az idegenek elleni harcban viszont nyomát sem találtam ennek az ostoba viselkedésnek. Agresszívek voltak és célratörők. Tetszett.
    A grafika nálam 1280*1024, sok high illetve mégtöbb effekt afelett (sunshaft, víz szivárvány törés, full textúrák stb) volt beállítva. Így a látvány egyszerűen lenyűgöző volt. Néhol szinte hitetlenkedtem, hogy már ilyen színvonalat képesek csinálni, pedig engem nem olyan könnyű már lenyűgözni. A havas pálya és az anyahajó kimagasló volt.
    A sebesség végig átlag 30 FPS volt, 25 alá csak az anyahajón esett amikor a két nagy alien monszta támadott. De ott képes volt 15 körülre is zuhanni, és az élvezet úgy már odalett, de azért sem vettem vissza belőle.
    Amit sajnálok, hogy nem igazán használtam ki a nanoruha és a fizika adta lehetőségeket a csaták során.
    Ha sokan voltak, akkor azért nem volt időm tökölni körülnézni extra megoldások után, ha meg kevesen, akkor simán lelőttem őket. Kb 2-3 alkalommal alkalmaztam dobálást, fujtást.
    A nehézség nálam delta fokozaton volt, és így (nem rohantam) kb 10-12 óra volt.
    Egyvalami biztos: ha valaki nem tudja minimum highra állítani a grafikát, vagy 30 FPS alatt van az átlag sebessége, akkor ez a játék nagy csalódás, de minimum átlag kategóriába degradálódik.
    És ami biztos: minden más játék csúnyának/egyszerűnek tűnik utána... :))
  • Pokerface86
    #20733
    az X-el váltassz rá!!
    Hogy kell eldobni a kocsit???
  • himpike
    #20732
    Banális kérdés.. hogy lehet puskagránátot lőni?

    Az én configom 2.66 C2D, asus 8800gt(melegedős, kapott egy zallmant) 2giga ram. A monitor natívja 1280*1024, szépen elfut 30-40 frémmel high-on, bár itt-ott szinte megállt(optimalizálatlanság lehet), szerencsére nem akciórészeknél.

    De hogy lövök puskagránátot? :P
  • grebber
    #20731
    Most nézem milyen új pályák vannak.Szoktam rajtuk szorakozgatni.

    Megcsinálták multiba a Far Cry ban lévő Monkeybay pályát ami a nagy kedvencem!
  • grebber
    #20730
    Már ellett mondva alapból okádékon van a venti fordulat ha feljebb rakja semmi ilyesmi nem lesz!
  • gduck
    #20729
    Azzal a karival, az rengeteg! Ha nem a kártyával van gond, akkor a házban van nagyon meleg :(
  • kenderzen
    #20728
    vagyis a harmadik ..
  • kenderzen
    #20727
    idén 8800gts asus a második vgam de nem tünt fel hogy igy müködne mert smart doktor nélkül melegszik mint atom komolyabb játékoknál 100%on megy a venti és ugy megtartja a 60-68fokot.
  • Jaffa 2843
    #20726
    szerintem már minden karihütés igy müxik.. csak azt nem értem, hogy ha egy referenciahűtést osszehoznak azt soha nem próbálják ki hogy megfelelően dermeszti-e a karit? komolyan nem értem.. vagy lehet csak beletűzik egy alaplapba aztán járatják 1napot terhelve a karit valami hütött helységbe... de hogy nem egy mezei házban tesztelik le az biztos. Vagy lehet hogy azért veszik le a fordulatszámot hogy halkabb legyen.. de ha ennyire leveszik akkor megnyekken a kari aztán télleg halk lesz de örökre..

    hát ez a mei világ: minél olcsobban legyártani valamit, aztán minél több pénzt kitaposni a szerencsétlen kosztümerekböl :D
    nembeszélve a magyar árakrol... mert persze a logisztikai munka, szállitás, raktározás stb..., de akkor könyörgöm 50-60km-el nyugatabbra mi a francért lehet olcsobban megvenni? az a pár km szállitási dij lenne 10ezer forintocska pluszba?

    még johogy nem szoktam magam felidegesiteni ilyeneken, de az efféle pofátlan lehuzástol bennem is elszakad a cérna :D

    jut eszembe még ez a 88GT is.. tiszta komcsi rendszerbe lépünk vissza.. mint régen ha venni akartál egy autót 2év mulva meg is kaptad mocskos drágán.. hiánygazdálkodás.. de csesszék meg :D

    nah télleg befejezem mer sose lesz vége mindig eszembe jut vmi , ugyhogy el is gurulok aludni
    bb jo8 alle
  • kenderzen
    #20725
    nájsz :) akkor a következö kártyámat -e tudás birtokában választom majd ki .
    kösz az infot
  • Jaffa 2843
    #20724
    ezt nem te találtad ki nekem elhiheted hogy már egy ideje van ijen cucc a karikon :D
    hőmérséklettöl függő venti szabályozás, akárcsak a proci ventiknél :)
    de örülök hogy igy magadtol is megvilágosodtál
  • kenderzen
    #20723
    erre még nem gondoltam :D
    nem is értem mi lehet ezen olyan bonyolult hogy magában a kártyában lenne 1 hömérséklettöl függö szabályzo hogy menyi energyt vegyen fel a venti , vagy ilyesmi
  • Jaffa 2843
    #20722
    miért nem csinálnak értelmes hűtéseket alapból?
    ez épp olyan mintha megvennéd a boltba a kenyeret, de otthon kell megsütnöd és csak utána lehet enni belöle... és persze ha te naivan megkostolod és korházba kerülsz töle akkor te vagy a hülye..

    picit érdekes hasonlat, de én értem az a lényeg :D
  • kenderzen
    #20721
    milyen az uj kártyákal a game?
  • kenderzen
    #20720
    azt nem értem miért nem adnak minden kártyához alapbol 1 progit ami szabályozza automatikusan a ventit , mint pl az asushoz.
    ez tiszta viccxD
  • GazCamp3r
    #20719
    ott a pont...
  • grebber
    #20718
    Riva tunerrel állitsad be a venti fordulatát nagyobbra.
    Nem is értem alapból miért csirán van.
    60%-ra lödd be ugy már max 70 fok ha lesz!Vagy annyise.
  • lac coo
    #20717
    Valami gond volt valamivel, máig sem tudom mi, de egyszerűen leállt néha a ventillátor :DDD Nem vettem észre ...
  • Jaffa 2843
    #20716
    azt mivel sikerült összehozni? :O öngyujtóval?
    gondolom valami zalman hütés volt egy s3 trio-n
  • lac coo
    #20715
    Nekem 128 fok a rekordom, akkor már újraindult :DDD
  • Jaffa 2843
    #20714
    98fok??? azon már a tojás is megrottyan 1másodperc alatt :D kezdj el aggodni sztem...

    nekem régen a 66GT-m melegedett ilyen brutálisan. 103fokot értem el vele maximum :D utána vettem egy vf-700at rá :) persze 100fok körül hibázott is rendesen

    én olyan hűtésen gondolkoztam ami az egész gépet hűti és mégse hangos.. ekkor jutottam arra hogy egy kis hütöt kell beszerezni amibe belefér a gép, a megfelelö helyeken kivágni, leszigetelni és már mehet is a "hütés" :D
  • lac coo
    #20713
    70 fok felett már sérülhet a szilicium tokozás ....100 fok körüli az meg már gyilkolás, a gyári hűtők soha nem érnek semmit sem ! Vagy valami gyári tuning kártyát vegyetek .
  • KILLER2
    #20712
    Hát nem tudom én bőven 180 C alatt is aggódnék a GPUm miatt xD Azt tuodm, hogy 8600nál enniy volt az átlag, 8800 GTnél nem tudom, de nekem elég soknak tűnik.
  • XeroX
    #20711
    Beraktam egy a ház oldalábe egy + ventit, lementem a partra kicsit harcolni, jöttek az emberek meg a kocsik, az FPS meg szépen leesett 18-20 -ra, a GPU meg 98c fokot mutatott.
    Az nTune -ben találtam egy opciót amiben lehet figyelmeztetést kérni a GPU -ra ha túlmelegszik , az alapértelmezett 190c fok volt beállítva. Lehet , hogy feleslegessen aggódok ?
  • XeroX
    #20710
    Meglett az Gainward 8800 Gt 512 Mb videókarim.
    Crysis High minden 1440*900 -ben nagyonszépen fut.
    Letöltöttem lentebb egy konfigot, azzal szaggatott rendessen.
    Amire kiváncsi lennék: játék közben a GPU hőmérséklete 93c fok ,
    a windowsban alapon 68c fok, ez is kicsit soknak tűnik, ez normális ?


    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Gigabyte 965P-DS4 1.0 / [email protected](7*400)/ Geil 2*1 Gb 800 Mhz
    Gainward 8800 GT 512 MB / Raptor 36 GB HDD / 450W Táp
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------