31662
CRYSIS
  • lac coo
    #26158
    XP-n ugyanezt eljátszák a partnerek -gondolom ...
  • Peetboy
    #26157
    Ez szép dolog mondhatom...
  • passatgt
    #26156
    már azthittem segítettetek:D

    mindegy, türelem rózsát terem, csak még ma szerettem volna játszani:)
  • grebber
    #26155
    Szerintem sokan még mindig XP-t használnak ezért tárgytalan :D
  • lac coo
    #26154
    OFF.:


    Az Ubisoft Montreal stúdió kivette azt a DX10.1 kódrészt a játékból, mellyel az ATI Radeon HD 3000 kártyák egyetlen passban renderelhették az Anti Aliasinget, jelentősen gyorsabban, mint a DX10.1-et nem támogató NVIDIA chipek tették. Többnyire az NVIDIA kártyákon - ezen felül - komoly stabilitási problémák jelentkeztek, úgymint szélesképernyőre skálázás, kamera loopok és fagyások.

    Az Ubisoft felfigyelt ezen problémákra és bejelentette a legújabb patchet, amely eltávolítja a DirectX 10.1 támogatást a játékból.

    Ubisoft:
    "Mivel a programkód jelenlegi állapota miatt teljesen át kell dolgoznunk a DX10.1 részt, ezért inkább kivettük a DX10.1 támogatást."

    Ubisoft:
    "A DX10.1-et támogató (ATI) videokártyákon a vásárlók által jelenleg tapasztalt sebességnövekedés azért van, mert az általunk alkalmazott módszer kihagy egy költséges render pass-t a post-effektezés során."

    Talán meg is ennénk ezt a maszlagot, ha az ATI Developer Relations csapata nem nyilatkozta volna a következőket - jogosan büszkén - az Assassins Creed megjelenésekor:

    ATI:
    "Az Ubisoft élenjár az új video technológia kihasználásában legújabb játékának elkészítésével. Az Assassins Creed esetében mérnöki részlegünk szorosan együtt dolgozott a játékfejlesztőkkel és találtunk egy olyan kód-területet, amelyet gyorsabban tudunk végrehajtani DirectX 10.1 segítségével az ATI Radeon HD 3000 szérián."

    Lássuk csak: Megjelent az Assassins Creed. Gyorsabban és stabilabban futott ATI hardveren, mert olyan kódot támogatott, amit az NVIDIA és az INTEL nem. Ezt követően a játék fejlesztője kiad egy patchet, amely megszünteti ezt az előnyt.

    Magukat megnevezni nem akaró, bejegyzett DX10.1-re játékot fejlesztők rávilágítottak, hogy a DX10.1 elsődleges célja, hogy kihagyja a fent említett, költséges renderpass-t. Teljesen természetes és erre kell rádolgozni a programozóknak. Emlékszik még valaki a DX10.1 reklám fícsőrjére: "Ingyen Anti-Aliasing?"

    Az Ubisoft PR részlege sietett betömködni a páncélon keletkezett károsodást:
    "A DX10.1 fícsőrök eltávolítása a fejlesztők döntése volt, ebben az NVIDIA nem befolyásolta őket." A PR állítja továbbá, hogy a jelenlegi DX10.1 kódot tartalmazó engine-t nem tesztelték eléggé régebbi, DX10-et támogató ATI és NVIDIA kártyákon.

    Fórumokon néhányan állítják, hogy az NVIDIA megkereste és megfenyegette az Ubisoftot, hogy azonnal vegye ki az ATI-nak előnyt jelentő DX10.1 fícsőr támogatását a játékból. Az NVIDIA-nak csaknem 2 millió dolláros marketing szerződése van az Ubisofttal.

    Az Assassins Creed ára jelenleg 50 és 70 dollár körül mozog. Akinek van ATI DX10.1-et támogató kártyája, talán hagyja ki a nemsokára érkező patchet és élvezze a sebességet, mivel az eredeti játékban egy render passt ingyen, ajándékként kap DX10.1 alatt..
  • passatgt
    #26153
    Üdv!

    A játékban gyakorlatilag csak a szereplőm kezét látom, illetve ha forgatom a kamerát néhány fekete háromszög között fel-fel tűnik a pálya többi része:)

    Ati hd2600XT, AMD 5200+, 2gb DDR2

    Ilyenkor mi a teendő?
    Előre is köszi
  • grebber
    #26152
    Keresel rakétavetőt és kilövöd ennyi!
  • Rezsoo1
    #26151
    Sziasztok! Segítsetek légyszi! Elakadtam, asszem a 3.map, amikor légvédelmi ágyukat kell felrobbantani. Felrobbantom az elsőt, és jön az tetves helikopter amit nem tudok kilőni. Már ott tartottam hogy benzines hordót dobáltam a burájára és repülés közben lőttem szét. Mondanom sem kell hogy semmi értelme nem volt. Max egy kis céllövészet. Szóval segítség mi a fenét kell vele csinálni?
  • Magiszter
    #26150
    Mivel nem tudom hogy hol kérdezzem ezért itt teszem:

    Sandbox 2-ben hogyan lehet elérni hogy billentyű lenyomására meghívjon egy eseményt? Értem ez alatt hogy ha mondjuk megnyomom a 6-os gombot a billentyűzeten akkor kinyisson egy ajtót a játékban. Tud segíteni nekem ebben valaki?
  • grebber
    #26149
    Hát sajnos ez a game magával hozza a hardver dolgokat is.Azért továbbra is érdekel mikor lesz olyan vga amivel csutka koxon fog menni akadás nélkül!
  • Narxis
    #26148
  • Peetboy
    #26147
    Látom eltévedtem, ez a Hardware Topik....
  • grebber
    #26146
    Náalm valami miatt a COH kb 3szor lassabb mint XP-n :(
    Valami ellehet állítva vagy nemtudom!

    XPn:
    Átlag: 143
    Minimum: 51,5
    Maximum: 320

    Vistán:
    Átlag: 59,7
    Minimum: 21,6
    Maximum: 61,9

    Ez Vsync-et sejtet vistán de driverben ki van kapcsolva!Nemértem mi a gáz!
  • Smithwarden
    #26145
    egy masik xp-vista teszt




    a teszt linkje
  • arty
    #26144
    mindenképpen a videokártyád lesz a szűk keresztmetszet :) akár mit is állitasz be ...
  • HUmanHunter
    #26143
    jah :P amd 3000+ 2800+ a minimum ugye, ezt nem sokkal lépi túl, viszont van egy 8600GT 512mb rammal
    és 1,5gb ram. remélem érthető vagyok :D
  • Bokafix2
    #26142
    Azt akarod ezzel mondani, hogy gyenge a processzorod?
  • HUmanHunter
    #26141
    van olyan videó beállítás amelyik inkább a videókártyát és a ramot terheli mint a procit? csak hogy szebb legyen majd a játék, jelentősebb fps csökkenés nélkül
  • grebber
    #26140
    Crysis XP vs Vista: [Benchmark GPU.battal nézve]

    XP: 1280*1024 HIGH no aa no af
    Átlag: 39,3
    Minimum: 20,5
    Maximum: 47,9

    Vista: (DX9) 1280*1024 HIGH no aa no af
    Átlag: 35,88
    Minimum: 14,7
    Maximum: 45,5

    Vista: (DX10)1280*1024 HIGH no aa no af
    Átlag: 33,9
    Minimum: 12,37
    Maximum: 41,5
  • Seithennin
    #26139
    na akkor mesélj már róla plz, mármint a gépről:D mik futnak rajta kb hogyan és hasonló tapasztalatok érdekelnének:P
  • VRSDM
    #26138
    [apro] barátnőmnek dettóra ilyen a gépe :P
  • Seithennin
    #26137
    Nice:P köfike
  • VRSDM
    #26136
    médiumon . 1024*768-ban akadásmentes, affelett már lehetnek reccenések.
  • Seithennin
    #26135
    Sziasztok!
    Ezen a konfigon milyen szinten fut ez a játék?
    Alaplap: Asus P5B
    Proci: Intel Core2 Duo E4700 2.60 GHZ
    Memória: CSX 2GB 800MHZ
    Vidkari: Galaxy GF8600GT 512MB HDTV
    Vinyó: Samsung 160GB Sata2
    Előre is köszi!
  • Peetboy
    #26134
    Tehát akkor azért nem úgy néz ki a krízis mint az 1 évvel ezelőtti videókon, mert lebutitották a grafikát. Ezért már nem is tetszik.
    Volt egy magyar bemutató a Crysisról, abban sokkal szebben nézett ki a játék. Azt a videót megkeresem.
  • Ability
    #26133
    Ebbe kár belemennünk. Értelemszerűen nem soroltam fel minden pozitív tapasztalatomat. Az meg egy dolog, hogy neked nincs szükséged az indexelőre, nekem mégis van. Sok a doksi, az indexelő pedig a dokumentum tartalámban is keres töredékszavakra, és a vinyót sem tekerni. Egyébként nálam is rend van, de ha egyszer megszokod a jót, akkor ... Stabilitáshoz veszem azt is, hogy ha egy program nem válaszol, akkor Vista azonnal jelez, és rögtön ki is lövi. XP alatt nekem sem voltak fagyások, de ritkán akadtak érdekes esetek, amikor a taskmanagerrel sem lehetett azonnal kilőni valamit.

    #26131: Örülök, hogy legalább ebben végre hisztek nekem. Leírom mégegyszer: én elhiszem, hogy nektek a Vista lasabb, de nekem meg nem. Próbáltam 4-5 játékkal, és ugyan úgy fut. Ezért talán jogos a feltételezésem, hogy valakinél más okból kifolyólag lasabb. Pl.: rossz driverek
  • arty
    #26132
    benchmarkgpu tartalma:

    @echo Running GPU benchmark 1
    @echo Results will depend on current system settings
    @pause
    @echo Running...
    @crysis.exe -dx9 -DEVMODE +map island +exec benchmark_gpu
    @type "..\Game\Levels\island\benchmark_gpu.log"
    @pause

    várni kell mire elindul :) 2x is desktopot mutat mire elindul!!!
  • arty
    #26131
    nah, igazolom én:

    winxp dx9 high: 35.1fps
    vista dx9 high: 35.8fps
    vista dx10 high: 28.7fps

    (a64 2800mhz, 9600gt 720/1000, 4g ram)

    tehát a krizis azonos körülmények között valoban azonosan fut.
    (más játékokra ez továbbra sem igaz :( )

    a krizis-dx10 implementácio viszont egy rakás szar. h a vista dx10ét megitéljem, több dx9 vs dx10 játék kellene, de ezt sem tartom kizártnak, h az MS kurta el az egészet :(
  • arty
    #26130
    -indexelés szervizet nagy nehezen letiltottam, mivel semmi szükség nincs rá (tudom h mi hol van a gépemen, ha pedig százévente valamit mégis keresek inkább akkor várok 1 percet, mint h a gépen FOLYAMATOSAN tekerje a winyot)
    -hibrid alvás a legnagyobb baromság amiről hallottam, ha tudom h szétkapom a gépet, akko leallitom rendesen (vagy hibernálom...), ha pedig standbyt akarok, akkor nyilván a sebesség érdekel ki és bekapcsoláskor. Azért várjak állandoan shutdown előtt fél percet, h HÁTHA a standby alatt áramszünet lesz? LOL
    -stabilitás XP alatt is megvan, nekem mindkettő azonosan stabil (ill. amennyire a rá irt driverek engedik... ergo a vista egyelőre sux nálam). egyik gépemen az xp 2004 márciusi ...
    -az aláirt driverek miatt totál szopás a tuning vista alatt (rmclock, rivatuner, atitool, stb...)

    ami viszont érdekel, hogy egy játék jól/gyorsan fusson. ez vista alatt esélytelen és nem csak a krizisről beszélek :)

    továbbá én is várom grebber eredményeit a dx9es bencsmárkról
  • VRSDM
    #26129
    crysis téma - cgi-alatt így lett értve a fogalmazás :P
  • grebber
    #26128
    Na nagyba csinálom a dolgokat hogy megnézzem Vistán dx9be hogy fut erre ez a paraszt frapst nem hajlandó benchmarkot csinálni :(
  • grebber
    #26127
    Behalt a Crysis :( hibát észlel mikor inditanám a mentett állást.
    Majd holnap megnézem xp high és vista dx9 high-ot.Ha sikerül elinditanom:D
  • Narxis
    #26126
    Hello, ez még a Crysis topik?:D
  • Ability
    #26125
    Csinálj FRAPS-szel egy mérést. Engem is érdekel, hogy mit mutat majd, főleg hogy igazolhatod az álláspontom. :P

    ... és ha már írok, akkor visszautalás az előző kommentemre: ha annyira lassú a Vista, akkor hogyan létezik, hogy DX9 módban mégis azonos FPS-t kapok? Arty, miért akarod DX10-hez hasonlítani, amikor Vista alatt is be lehet tenni DX9 módba a very high-ot? Azonos feltételek kellenek, és NEKEM azonos eredmények is jönnek ki. DX10 alatt nálam is lassabb... valami különbség akkor csak kell, hogy legyen.
  • grebber
    #26124
    Valaki tudja hogy vista alatt hogy kell a benchmark gpu.batot rábirni hogy az is dx9be fusson??
    Mert megnézném hogy mit mutat.
  • Ability
    #26123
    Mondd már meg, hogy mit vársz a DX10-től? Semmi új effektet nem fog hozni. Az újdonság a felépítése, a működése, a fejleszthetősége. Effektek terén meg kb. jöttek a részecske alapú számítások, ami nem sok vizet zavar. Hiába várjátok, hogy máshogy néz majd ki a játék... nem fog. Azt meg nem tudhatod, hogy a Crysis DX10 alatt hogyan működik. Mert az tény, hogy semmi DX10 specifikus dolog nincs benne, de attól még simán portolhatták rá, hogy az új rendszer alatt is működjön az új eljárásokat használva. Tehát a működési alapja lehet teljesen ellentétes amellett, hogy közben ugyan úgy néz ki. Ti sem láttok a dolgok mögé, az nem érv, hogy marketing miatt letiltottak olyan effektetek, amiket vista alatt alapból be lehet kapcsolni. Ez nem is volt DX10-nek kikiáltva, ez csak marekting.

    A Vistáról meg csak annyi a véleményem, hogy stabilabb és kényelmesebb. Nem gondolom, hogy olyan nagyon sok újszerű dolog került bele. Amit írtam azt arra értettem, hogy a váltás sok kompatibilitási problémát okozhatott. Régi hangkártyák és hasonló esetek. Ellenben Te sem tudod értékelni az apró dolgokat. Szeritnem igenis fontos a fejlett indexelő, a hibrid alvás mód, a stabilitás és társai. Hosszasan tudnám magyarázni neked, de úgy gondolom értelmetlen....
  • arty
    #26122
    "Ugyan azok az eredmények jöttek ki, mint XP-n. Tehát teszteltem sima high, és very high beállításokkal is, de a DX9 környzet az állandó volt. Az meg csak nálad elfogadható, hogy DX9 very high beállítást hasonlítsuk a DX10-zel. Lehet, hogy látszatra ugyan az, de a két környezet sokban eltér, nem mondhatod, hogy mivel ugyan úgy néz ki, ezért összehasonlítható. Teljesen más a működési alapjuk."

    Tehát nekem is és grebbernek is 20%-al lassabb a vista, de nálad azonos a két oprenceren. Aham.
    DX9HIGH=DX10HIGH, azonosan néz ki és mivel lofasz dx10 kód nincs a krizisben, igy nem is csoda, ha ugyan azt kapod kinézetben

    A DX9 és a DX10 müködése tényleg más, de hogy jön ez a krizishez, ami fix dx9? :D
    Jamer' az MS és az EA összefogtak és letiltottak pár DX9 effektet xp alatt? :D

    "Vista legnagyobb baja, hogy egyszerre túl sok újdonság jött, mintha kimaradt volna egy generáció, drasztikus változások mentek végbe"

    Te marketinghalandzsát zabálsz reggelire vagy mi? :D
    Mi az az ujdonság könyörgöm ??? A redibuszt, a szuperfecs meg a többi hangzatos szar, ami allitolag gyorsit, a valoság pedig, h még ezekkel sem képes xp-s sebességre a vista :) Vagy az aero? (ami mondjuk nekem egyelőre tetszik, még nem untam meg)
    Kit érdekel az elmélet, meg a reklámtutyi? Engem nem, de azért látom vevő mindig akad rá ...
  • grebber
    #26121
    Ezt ugatom hogy nekem nincs olyan.

    De már megoldottam mögéirtam hogy -dx9 és abban is fut!
    Valaki tudja hogy vista alatt hogy kell a benchmark gpu.batot rábirni hogy az is dx9be fusson??
  • Prince of Máté
    #26120
    Ikonon jobb click -> DX9/10 mód
  • Prince of Máté
    #26119
    na látod itt a probléma.
    Ésbár nem ismerem a BF-et, de szerintem
    De szerintem, szal innentől el sem olvastam az okoskodásod, előbb próbáld ki és utána mondj róla valamit :)