31662
CRYSIS
  • grebber
    #26118
    Nekem semmiféle ilyen nincsen és az ikonnál sem lehet dx9-et állítani :(
  • Ability
    #26117
    Igazából nem értem, hogy miért más kategória. Jelenleg egyetlen olyan játékkal sem játszottam még, aminek ne lenne elég a 2 GB memória. Méghozzá Vistán, magas részletességgel, óriási felbontással. Ésbár nem ismerem a BF-et, de szerintem annyival nem összetettebb játék. Crysisben is nagy terep van, sok karakterrel, és még a legutolsó vacak kilincs is agyon van séderezve. Arról nem beszélve, hogy rengeteg objektum van a pályán. Amúgy lehet tévedek, de mivel kipróbáltam az összes új nevet, és semmi sem akasztotta ki jobban a gépet Vista alatt, ezért azt gondolom beszélhetek általánosságban. Azt meg fenntartom, hogy a Vista nem sokkal foglal több memóriát, mert ... már elmondtam.

    Viszont azt meg elhiszem neked, hogy rosszabbul futott, csak talán más a magyarázat rá.
  • Prince of Máté
    #26116
    Igen tudod azt mondtam, hogy kevés a 2 giga ram BF-nek VISTÁN.
    Xp-n még épp elég, de azért a BF sokkal összetetteb játék mint a crysis, szóval ne kezd el összehasonlítani a kettőt, más kateg.
  • Ability
    #26115
    Akkor minden bizonnyal hazudok. :D Amúgy kipróbáltam a very high konfigot, és azzal is végeztem összehasonlítást. Ugyan azok az eredmények jöttek ki, mint XP-n. Tehát teszteltem sima high, és very high beállításokkal is, de a DX9 környzet az állandó volt. Az meg csak nálad elfogadható, hogy DX9 very high beállítást hasonlítsuk a DX10-zel. Lehet, hogy látszatra ugyan az, de a két környezet sokban eltér, nem mondhatod, hogy mivel ugyan úgy néz ki, ezért összehasonlítható. Teljesen más a működési alapjuk.

    Amúgy mond már el, hogy miért eszi a Vista négyszeresét a gépnek? Előbb mondtam el, hogy a memót kiüríti, proci mindig 0% kihasználtságon van (tehát üresjáratban sem eszi a Vista), az Aero lekapcsol, tehát nem terheli a VGA-t.

    Ennek a kommentnek pedig olvasd vissza az idézéseit. :P

    Grebber: A Games mappába beteszi az ikonját. Azon jobb klikk, majd kiválasztod a DX9 módot. Egyébként van egy külön DX9-es exéje, az indító is azt használja. MOD: nem exe, hanem paraméter az exe mögött. Most jutott eszembe. Tehát valami.exe -dx9
  • grebber
    #26114
    Vistán hogy tudom a Crysist dx9be futtatni?
  • DarkSector
    #26113
    Tedd be a Very High configot XP-re és már lehet is hasonlítgatni.
    Az hogy DX9-ben ugyanúgy megy nálad, azt nehezen tudom elhinni.
    Fizikailag képtelenség, mert a Vista kb a 4x-esét eszi a gép teljesítményének, mint az xp.
  • Ability
    #26112
    DX9-ben futtatva a Crysist nálam egyező eredmény születik XP és Vista alatt is. DX10 alatt kb. 5-10 FPS eltérés van, de ezzel nem is foglalkozok, mert így nem azonos körülmények között van összehasonlítva. Valaki mondta, hogy kevés a 2 GB RAM. Nekem is annyi van, és minden frankón megy. Amikor elindítasz egy játékot, akkor a Vista agresszíven kiszorítja a felesleges tartalmat a memóból, így felszabadítja a kellő mennyiséget. Amikor meg kint vagy, akkor gazdálkodik vele, elhasználja sokaknak talán felesleges dolgokra (gyakran használt programok előtöltése pl.), de ha kell, akkor csinál helyet, a játék alatt nem lesz tele a memória felesleges dolgokkal. A Windows 7 meg semmiben sem fog különbözni a Vistától. A Vista legnagyobb baja, hogy egyszerre túl sok újdonság jött, mintha kimaradt volna egy generáció, drasztikus változások mentek végbe. A Windows 7-be pedig a Vistát dolgozzák tovább... esetleg a DX10 fog változni, ami kihatással van a játékokra.
  • Prince of Máté
    #26111
    Én is 3at próbáltam:
    Cod2 ott nem vettem észre semmit különbséget
    BF2: -10 fps, de ez még nem volt nagy cucc csak az zavart, hogy néha akadt! kevés neki a 2 giga ram vistán
    Ut3: ugyanúgy ment mint xp-n kivéve, hogy a textúrát nem bírta highon ezért le kellett venni mediumra :(
  • Magiszter
    #26110
    Én eddig 3 játékot próbáltam Vista és Xp alatt.

    1, Assassins Creed
    2, Splinter Cell: Duble Agent
    3, Fear: Preseus Mandate

    Ezek mindegyike nálam lassabban ment Vistán mint Xp-n. Az AC meg egyenesen fertelmes volt Vistán. A legkevesebb FPS vesztést az utolsó játék produkálta ott csak 5-10 volt maximum. Nem tudom elhinni hogy ez csak a driverek ócskasága azoka....
  • grebber
    #26109
    Én nem a Vistára fogom hanem az nvidia dx10éra ami ugye nem is dx10 csak egy fos álca.
    Nagyon sok game van fennt nekem és többségük majdnemhogy fps-re azonos mint XP-n.

    Egyedül most a Company of Heroes ami "nagyon lassú" xphez képest de nemjöttem ár miért valami tuti valahol el van állítva a driverben.
  • Magiszter
    #26108
    Vista minimum érték azért elég durva. XP-s még a tűrhető kategória, de Vista... Na majd talán a Windows 7
  • grebber
    #26107
    Crysis XP vs Vista:

    Crysis tesztben:

    XP: 1280*1024 HIGH no aa no af
    Átlag: 39,3
    Minimum: 20,5
    Maximum: 47,9

    Vista: 1280*1024 HIGH no aa no af
    Átlag: 33,9
    Minimum: 12,37
    Maximum: 41,5
  • Magiszter
    #26106
    Erről én is hallottam de úgy tudtam hogy a G92 8800GT -ben már javították (pont azért adták ki úgy is, mert feljavított). Ezek szerint még sem. A másik meg amit hallottam hogy egy "kilépek és visszalépek" megoldással le lehet tudni a memory leak-et. És hogy az 6xx megánál (régi GTS) nagyjából kettő kettő és fél óra kell míg jelentkezhet ez a probléma.
  • Narxis
    #26105
  • Solten
    #26104
    Pc szótár:

    "Programhiba, amelynek következtében a már használaton kívüli memóriablokkok sem kerülnek felszabadításra, és ami így hosszú távon a szabad memória teljes elfogyását okozza."

    "Ahogyan a G80-alapú korábbi 8800-asok, a G92-es GT is szenved a „memory leak” (memóriaszivárgás) hibától, mely értelmetlenné teszi a 256 MB memóriával ellátott modellt, és az 512 MB-os teljesítményére is hatással lehet."

    (prohardver)
  • KILLER2
    #26103
    Ilyen egyenlőre csak Wii-s FPSekben van (nem tudom, hogy mindben, de a Metroidban igen), pedig tényleg jó és élethűbb, mint a mostani. Biztosan szokatlan lenne, de jobb, mint ez a mostani dolog, hogy ahova nézek, kicsit bemozdul a fegyver.
  • DarkSector
    #26102
    Milyen memory leak?
    Amúgy az eddig sem volt titok, hogy kevés a 320MB ram.
    De hogy ennyire.
  • Peetboy
    #26101
    Igen volt már, láttuk...
  • Esrohnoil
    #26100
    Hááj!
    Nem tom, volt-e már. :)
  • Magiszter
    #26099
    Mikor lesz már tényleg ilyen egy játékban? Mármint nem a grafika hanem hogy a fegyver az így mozog. Nincs rászögezve a fejemre, hanem ha valamire célzok előbb a fegyver mozdul el és csak pár másodperc múlva a fejem is. Ilyet eddig összesen egy játékban láttam mint választható opció a Star Trek: Elite Force 2-ben. Pedig sokkal élethűbbé teszi ez az egészet hogy a célkereszt nincs odaszögezve a monitor közepére, hanem bizonyos határokon belül szabadon jár.
  • Solten
    #26098
    Na persze 1280-ban medium, 2×AA. 3850 iceq Turbo :)) Szerintem a kártyád a memory leak miatt lassult be (nvidia kártyák rákfenéje - 512MB már ellensúlyozza).
  • DarkSector
    #26097
    Te a NASA-tól kaptad a gépedet, vagy UltraLow-ba küldted?
  • Solten
    #26096
    Nem tom', én ilyeneket nem tapasztaltam... Illetve az anyahajón mikor ki kellett lőni a páncélos-óriáspolip idegent akkor volt egy 5 mp diavetítés, de soha semmi problem...
  • DarkSector
    #26095
    Márminthogy a core után, mintha 2x akkorára nőne a játék gépigénye, mialatt még a havas rész pl rondább mint előtte ezt nem vágom.
    A hajós résznél meg csoda ha nem áll meg a játék.
  • Solten
    #26094
    Miért, mi a gond a végével? Mármint hogy érted hogy jobban futna? :)
  • DarkSector
    #26093
    Miaz hogy alátolva.
    Vagy ingame vagy CGI
    Nincs olyan hogy alátolva....az akkor már videó.
  • VRSDM
    #26092
    na majd ha így néz ki a krájfos ;)
  • DarkSector
    #26091
    És sok bunkó még azt állította, hogy nincs már hová fejlődniük grafika terén....LOL
  • bertino
    #26090
    állat, télleg.

    csak rövid.
  • VRSDM
    #26089
    apropó aki még nem látta, crysis + alátolva némi CGI-vel :)

    vidijó
  • VRSDM
    #26088
    akarod mondani renderelt videó?
  • KILLER2
    #26087
    Ha ilyen lenne a Crysis, akkor most a kb a 8800 ultra egy C2Dvel lenne a minimum, amin elindul. 9es széria erősebb példányai Core 2 Extreme-el meg talán kipürgetnék a highot vagy mediumot.
  • Prince of Máté
    #26086
    Ezek mellesleg renderelt képek!
    De télleg realisztikus lenne úgy :/
  • DarkSector
    #26085
    Jah bár ez már a demo_ban látszódott, csak mindenki reménykedett a halasztások miatt.
  • Peetboy
    #26084
    Hát pedig kár érte nagyon. Mert azért vártam annyira és azért is csalódtam benne, mert nem úgy néz ki mint a videókon.
  • DarkSector
    #26083
    Mert rájöttek közben hogy gép nics még egyenlőre ami futtatná.
    Nem pedig a motor a gyenge.
    Van azért különbség a kettő között
    Azért voltak a halasztások, mert butítottak a játékon.
    Sőtt sokakszerint a pach-ek is ezt teszik.
  • Peetboy
    #26082
    Szerintem is,csak be kéne állitani. De akkor nem értem miért volt olyan a nyálcsorgató videó, ha a játék meg nem úgy néz ki.
  • Prince of Máté
    #26081
    Crysis 2 simán lesz ilyen, sőt sztem még a sima motorja is tudja ezt az effektet.
  • Peetboy
    #26080
    Ilyen volt már valakinél a Crysis?
  • Peetboy
    #26079
    Ilyen mikor lesz a játék ???