282
  • haxoror
    #242
    Ha meghal te kerülsz hatalmas szarba, és még nem is számoltam azzal a lehetőséggel hogy a megmaradt kettő esetleg azt valja hogy TE támadtál rájuk ami ha kést használsz már hihetőnek is hangzik.
    Kést hordani a legnagyobb hülyeség.
  • G.Freeman
    #241
    a körülményektől függ, ha kaptál vmi speciális kiképzést és tudod hogy hova kell szurni hogy lebénuljon es hova hogy meghaljon es te direkt oda szursz ahol megölöd akkor az szándékos emberölésnek minősül

    ha mondjuk radtamad 2 ember es vedekezesbol megszurod 1x-1x mindkettöt de ugy hogy csak beleszursz ahol éred védekezési szándékkal és nem ölési szándékkal akkor az jogos védelem, akkor is ha belehal

    ha nem hal bele a szurasba es ott fekszik a földön akkor viszont mar nem mehetsz oda fejebe allitani a kest
  • Librarian
    #240
    És ha mondjuk 2-3 ember nekemjön (puszta kézzel) és én a késemmel szúrom le? (A késem pengéje a megengedett méreten belül.)
  • G.Freeman
    #239
    ha az életedre törnek és nincs kitérési kötelezettséged vagy nem tudsz annak eleget tenni akkor jogos védelemből megölheted, sőt ha nem akar megölni "csak megverni" akkor is megölheted ha menthető felindulásból nem mérted fel jól a helyzetet

    ráadásul azt is kell nézni hogy az ölésre mint eredményre a szándékosság kiterjed-e vagy azt csak gondatlanság fogja át pl: orrba akarod verni hogy visszaverd a támadását de olyan jól sikerül az ütés hogy megmurdel...

    jogos védelem lényege hogy eggyel nagyobb fokban elhárithatod a támadást ami feléd irányul
  • G.Freeman
    #238
    van jogos védelemből elkövetett emberölés, sőt ha úgy támad neked hogy nem akar megölni "csak megverni" akkor is megölheted ha menthető felindulásból nem tudtad felmérni a veszély nagyságát, márpedig hirtelen támadásnál ez a helyzet
  • Renegade
    #237
    ez biztos? én úgy tudom, hogy kishazánkban is van jogos önvédelemből elkövetett emerölés. Biztos van itt egy jogász palánta aki majd jól felvilágosít minket. :-)
    Olvasva a hozzászólásokat én szerencsés tipus vagyok, egy apró incidenst leszámítva a kutya nem kötött még belém, pedig én is mászkátam vicces környékeken. Nagy darab sem vagyok, amolyan average joe :-) (186/82) szóváltásnál több mégsem volt soha. Egyedül a sereg volt neccesebb, jópár cigánnyal egy körletben, minden eltünt ami nem volt leszögelve, eleinte szivattak rendesen, anyit én még nem takarítottam, mint ott. Na ott a józan érvek semmit nem értek, de szerencsére én lettem az irnok, csak nekem volt éretségim, utána nyugi volt. :-)
  • Ma2ska
    #236
    Ha sokan támadnak valakire , bármilyen erős, lenyomják , mielőtt a gázdezodorjával sprickelkni kezdene, elö se tudja venni, maximum a saját arcába nyomják bele, mikor fexik a földön. Ez is az állatvilágból vett példa, mikor nagy testü emlősöket csoportosan ejtenek el jóval kisebb testü ragadozók, mindenki látott már ilyet, hiába tapos el 2 t, a másik 10 végez vele...előfordulhat hogy ha egyet sikerül lecsapni, elrettennek, de ha nem, csak felbőszited őket, és lehet hogy egyébként kisebb veréssel megusznád, igy már melegebb lenne a pite...ez itt nagyon jól hangzik hogy na csak én találkoznák ilyenekkel, lehuznám a bürit, de eleve reálban gondok lennének, már maga az első támadás teljesen váratlan, az ember nemugy megy az utcán hogy folyton támadásra számit, hátulrol bármikor megküldhetik akármivel.
  • MacrosTheBlack
    #235
    Az ilyen beteg állatokat lángszóróval kéne felgyújtani, saját mobiljukkal lefilmezni, majd felrakni a netre hogy így jártak.
  • mazsa
    #234
    Úgy 3 éve volt "szerencsém" Angliában megnézni egy gimnáziumot. Az angol kölkök annyira félre vannak nevelve, hogy az hihetetlen. Semmi tisztelet, jómodor, kizárólag rosszindulat, hülye kis p*cs az összes. A tanárokat simán "stupid bitch"-ezik a szemükbe, verik a lányokat, köpködnek, verekednek. Egyszóval nagyon rosszak és még így is enyhe voltam.
  • duke
    #233
    Az hogy valaki minden nap felholtra veri a gyereket,vagy lelkileg terrorizalja,vagy egyaltalan nem torodik vele az ugyanaz.Kizartnak tartom hogy egy boldog,normalis csaladban felnovo gyermek,hirtelen megvaltozva emberek alatok kinzasaban,megoleseben lelje oromet.
    Ha egy 14-16 eves gyerek olyan lelki allapotba kerul,hogy szorakozasbol kepes valakit megolni,megkinozni,ott biztos,hogy nagyon sulyos dolgok tortentek a csaladban".(alkoholizmus,testi,lelki,sexualis eroszak)
  • Tetsuo
    #232
    Ha nem büntetnék az ölést, már néhány embert kinyírtam volna, ez tény.
    Ártatlan (szeretteimnek nem ártó) embert, persze soha.
    Én egyébként a 'szemet szemért, fogat fogért' elv híve vok.
  • DanyyX
    #231
    De mivan, ha pont az a probléma, hogy a szülő nem törődik a gyerekével. Vagy épp a gyereket a hverjai rángatják bele a baromságba, és a szülő nem is tud róla. Akkor hogy esne egy szülőnek, ha beállít a rendőrség, és mondjuk nyilvánosan 20korbácsütés, azért amiről nem is tudott?

    Én azt vallom, hogy az ember felelős a saját tetteiért, és nem más. 15-16évesen tisztában vannak vele, hogy mit csinálnak, nem gondolod? ...csak éppen a következményeket nem tudják felmérni.
  • Inquisitor
    #230
    Tudjátok, mikor vagy 1,5 éve láttam az 1971-es (!!!) Mechanikus Narancs c. filmet, ami egy anti-utópisztikus angliában játszódott, akkor elég bizarnak tartottam benne a hecből való összeveréseket.

    Erre fel az a film még szólíd volt és humanista ...
  • duke
    #229
    Nem az elovetoket kene buntetni,hanem A SZULEIKET.
    Nem a tarsadalom,a filmek a szamitogep a hibas,ez mind csak melle beszeles.Egy gyerek olyan lesz amilyenre a szuleik nevelik.Azt a szulot aki tombolo pszihopatanak neveli a gyereket,azt buntetnem sulyos bortonnel,megszegyenitessel.Ha egy gyerek gyilkosagot kovet el,az epp ugy aldozat mint akit megolt.SENKI SEM SZULETIK GYILKOSNAK,CSAK AZZA NEVELIK.
  • dez
    #228
    Növekedési hormon van a húsokban...
  • gradU
    #227
    Egyébként meg sem találnád az arcukat, ha bevetnéd.
  • gradU
    #226
    Uh, ilyenekkel jársz az utcán? Csak a kulcsod helyett nehogy a kibiztosítót húzd elő a táskádból, amikor hazamész.
  • DanyyX
    #225
    Nah, itt kellene kicsit átalakítani a törvényeket...
    Önvédelmet mindenkinek alanyi jogon. Legalább egy ammónia-oldatos gázspray. 700ft-ba kerül személyenként, túl nagy kárt védekezésből nem lehet vele okozni, és aki tényleg nem tudja magát megvédeni ilyen barmok ellen, nagy hasznát venné.

    Én sajnos, mindig amikor kimegyek azu utcára, viszem a késem és a katonai gázspray-t. De soha nem úgy rakom el őket, hogy nah, ma biztos használni fogom. Nem. Épp ellenkezőleg: Bárcsak soha nem kéne használnom, DE ha nekemugrik 5-6 ember, akkor reálisan mérlegelve is kevés lenne az izomerő.

    Egyszer volt egy olyan eset, amikor használtam a gázsprayt, de az egy teljesen más kategória. Egy egészen más népcsoport 4 tagja megpróbálta eltulajdonítani a telefonomat. De ugye nem jött össze nekik.... bár me, sokon múlott, hogy én maradok alul, néhány késszúrással a hasamban.

    És akárki akármekkora benga állat, egyedül nem tud megbirkózni puszta kézzel egy előre kitervelt csoportosan elkövetett testi sértéssel.
    Tehát az önvédelemről kellene kicsit jobban felvilágosítani az embereket, és átalakítani a mostani jogszabályokat, amelyek sajnos NEM engedik meg, hogy megvédje magát az ember, mert ha kezet emel a támadójáta, őt zárják be. Itt ez egyik legfőbb probléma a sok közül.
  • HuAn82
    #224
    Ha már minden kötél szakad...
  • gradU
    #223
    "nem tudom te mit nézel de szerintem olyan vérszegény az összes mint állat..."
    Csak arra próbáltam utalni, hogy mondjuk 10-15 éve egy tizenéves gyerek sokkal kisebb volt, mint most. Biztos táplálkozás kérdése. Akkoriban ritkább volt egy pl. Darth Sith méretű fiú.
  • gradU
    #222
    Én nem kívánnám senkinek. Ha többen mennének ellened, téged is megvernének, akárki vagy. Egy 6-8 fős társulat késekkel, vagy más fegyverrel felfegyverkezve nem hagyna neked semmi esélyt.
  • HuAn82
    #221
    Ó add Istenem, hogy ilyen barmokkal fussak össze valahol! A saját mobiljukkal fogom megörökíteni a "boldog" arcukat, miután a sz@rt is kitapostam belőlük.
  • dez
    #220
    Az erőszak erőszakot szül, ez ördögi kör. Ha már mindenki csak ebből ért, az alapjaiban rossz, primitív szint, nem lehet cél, törvény. (Voltak időszakok, amikor ez volt, az értelmesebbje nem érezte túl jól magát benne. Vagy ti a Mad Max világában akartok élni?) Jobb megoldás kell. A jó és rossz közötti különbség értésének-érzésének csírája mindenkiben benne van, legfeljebb már nem érdekli. De ennek mindig meg van az oka. A "megoldás" ezeknek az okoknak a megszüntetése. Erre mindenki képes, megvan az értelmes módja, többfajta módja is, hogy valaki visszataláljon a lelki kiegyensúlyozottságához. Amikor már nem a frusztációja, és más effélék uralkodnak rajta. Aki ezt nem tudja, az látja a megoldást csak a fegyverben. Így maga is a rossz törvénynek híve.
  • smv
    #219
    Ez lenne a megoldás, de hogyan bizonyítanád, hogy ha valaki megvert? Mert amúgy indulnának a mutogatások, hogy te voltál, a rendőrök péppé vernének, aztán másra mutat rá a vicces gyerek ésígytovább...

    Ezekkel a túl nagy büntetésekkel csak ez a baj. Ok, aki tényleg ilyen faszparaszt volt, annak vágják le tőből a kezét, de sajnos, ki tudja, hogy tényleg jó ember kezét vágják-e le...
  • Mike at home
    #218
    no igen, de 30-40 évesen, nem verhetsz meg gyerekeket, mert akkor te fogsz bíróság elött állni, és téged fog a média meghurcolni
  • Ma2ska
    #217
    Ja...számomra nem ugy tünik..
  • Mike at home
    #216
    ez sem hangzik vmi jól
  • acélszív
    #215
    Hi! Elképesztő hogy ilyen dolgok előfordulnak,és a ,,hatóság" nem tesz semmit! Az kéne ide, aki embert öl emberrel élettel fizet(magáéval). Aki félholtra rug valakit, az ugyanazt kapja vissza! Én ilyen szembebüntetéseket alkalmaznék, nem 10 év börtönt! Aki megvert valakit, azt a rendőrök úgy megverik hogy nem tudja hol van! Ennyi.
  • assdf
    #214
    Na szerintem hivjuk Dredd birót :)
    Valaki látta a filmet?
  • Mike at home
    #213
    másik dolog, hogy nem kéne annyi cukrot enni
  • Mike at home
    #212
    jah, Braziliában aha nem adod oda a cuccaid a kölykök simán ki is nyirnak
  • Mike at home
    #211
    Hamvas Béla hülye
    ajánlanám figyelmedbe Csányi Vilmost
  • Mike at home
    #210
    egyetértek, ha média felelős, akkor ebben
    vérhiradók és kereskedelmi tévék
  • Mike at home
    #209
    igazad van
    itt volt aki megölette az anyját
    szabadul mondjuk 40 évesen
    és akkor mihez kezd?
  • Mike at home
    #208
    na és akkor te mennyivel leszel jobb azoknál, akik látható ok nélkül megkéselnek másokat az utcán?
  • Mike at home
    #207
    a japánok azok egy külön "állatfaj" de korántsincs ott annyi agresszió, mint másutt, pedig ott rengeteg agressziv és idióta műsor van
  • Romel
    #206
    Mit értessz megoldás alatt? Az emberi erkölcsöt vagy a törvényt? Az erkölcs manapság sok emberben megromlott, vagy degeneráltként fejlődött benne. A beteges brutalitás sajnos zsák számra megy a világban. Eszméletlen, hogy hova süllyednek egyes emberek, vagy hogy előbb valaki írta, "csótányok". Hiszen hogyan lehet emberi, érző lény, aki társa ellen indokolatlan erőszakot követ el, mindezt rögzítve... Ezeket a söpredékeket vissza kellene szorítani, csak sajnos egyre több lesz belőlük, így esély sincs rá. Most erre nincs mentség! Valakit szétvernek. ÉS? Utána mást is szét fognak verni. Úgy fog hasítani mint egy ördögi gyűrű amiből már nincs kiút (ha csak valaki ki nem nyírja őket). Jah, és az emberekben van a hiba!
  • Venom1986
    #205
    Istenem megkora ökör emberek lehetnek akik kitalálták!És még nagyobb barom állatok akik követik őket!ááá
  • dez
    #204
    Huh, szerintem bennetek legalább annyi aggresszió van, mint bennük. Ráadásul ez nem is megoldás.
  • hanandi
    #203
    Valoszinuleg tenyleg.
    De azert egyet ertesz velem? :-)