282
  • ensomhet
    #202
    Valószínűleg nem úgy értetted az ingerküszöböt, ahogy én gondoltam. Lehet szerencsésebb lett volna az érzéketlenség, eltompulás, fásultság szavak valamelyike.
  • Shadow_THH
    #201
    lausbub mobile
    nokia connecting people

    beteg szar emberek ezek
  • hanandi
    #200
    ensomhet!

    Szerintem nem az inger kuszob egyre alacsonyabb, probald ki sajat magad egy 'extrem' dologgal kapcsolatban. De eleg ha elmesz mondjuk lovagolni egyszer. Meg fogsz lepodni! Meglatod milyen az igazi ingerkuszobod, hol helyezkedik el eppen.
    Amibol mindenkinek elege van az a suketles. Jol mondtad hir domping! Ez tesz be nekunk. Minden csak rizsa, nulla szavahihetoseg, meg kevesebb pontossag, es igy tovabb.
    Mamar nem divat oda figyelni effelekre.

    Idonkent ki kellene probalni mindenkinek milyen is az a masik nezopont. Onnan milyen a kilatas. Vagy legalabb fejen allni neha-neha. Ugyis minden maskepp mutat.
  • slackface
    #199
    Bazmeg .. törölték a hozzászólásomat a topcból..pedig csak kifejtettem,hogy mennyire rosznak tartom ezt a dolgot... úristen. :(
  • hanandi
    #198
    static!

    Azt nem tudom, hogy milyenek a beavatasi szertartasok de gyanitom igazad van. Azt viszont ki merem jelenteni egy olyan nevelesi modszer ami arra iranyul, hogy a fogalalkoztatott valoban kiprobalja magat es ezt a kello /vagyis nem tulzott/ elismeresben reszesitik sokkal jobb,
    mintha csak "turaztatjak" az emberkeket. Persze jon a kerdes, megis milyen "probatetel" lenne a legjobb? Hat nem tudom. En sok mindent gondoltam a harcmuveszetektol a tulelo taborig, valoszinuleg nem a kizarolagossag fog eredmenyt produkalni. Ahogy ez mar lenni szokott.


  • ensomhet
    #197
    Szerintek az nem játszik közre, hogy egyre magasabb az ingerküszöb? Úgyértem, hogy ma már semmi sem extrém, semmi sem kirívó, semmivel nem lehet kitűnni (akár pozitív, akár negatív irányban). Annyi információ zúdul az emberre, hogy elveszik benne. Van emlékem olyanról, hogy régi Kékfény adásban beszéltek mittomén milyen durván meggyilkolt emberről, és az abszolút negatívan éltem át (nyilván fiatalabb is voltam). Manapság viszont ha azt hallja az ember, hogy valakit megöltek, szinte nem is számít semmit, csak egy hír a sok közül (legalábbis én így látom). A sok unatkozó, ráérő emberke nem tud mit kezdeni magával, és egyre feszegetik a "korlátokat". És mondjuk ezen is felháborodunk néhányan, aztán szépen beépül a mindennapokba.
  • Alexease
    #196
    nem olvastam vissza, tuti mar leirtak ezt is, de:
    mi a szarert kell az ilyenbol - es hasonlokbol - hirt csinalni?!?! Miert kell hirezni net-en, ujsagba, TV-be, radioba?!?! Bar akkor is eljut valamilyen szinten az ilyen degeneraltsag a primitiv celkozonsegehez, de ekkora "reklammal" meg tuti:(
  • hanandi
    #195
    "Nap mint nap látni a hiradókban dokumentumfilmekben amint például a tök szegény afrikai országokban begözölt fejü tizenéves kalasnyikovval a kezükben lövöldöznek össze vissza mindenkire, mert azt hiszik ettől most erősebbnek tünnek...Mert senki nem tanitotta meg őket arra hogy nem ez a helyes viselkedés.
    A jóléti államban pedig kevés lehetőség van kiélni az agressziv hajlamait az embernek,"

    assdf!
    Abban egyet ertunk, hogy az afrikai orszagok tizeneves "begozolt feju" sracai erosnek erzik magukat a fegyverktol. De azt is nezd meg ilyenkor, hogy milyen az a vilag ahol elnek.
    Es ki merem jelenteni nem maguktol vettek a kezukbe a fegyvert. Volt ott egy vagy tobb felnott,aki a kezebe adta. Arrol nem beszelve, hogy a fejet is ezek a felnottek beszelik tele.
    Es igaz az is, hogy nem sok mindent tanitanak nekik, plane haborus ovezeteken nem szokas az angol etikett. Sem a betartasa sem a fejtegetese.
    Amint azt a filmekben oly viccesen szoktak megjegyezni "A Genfi egyezmenyt majd Genfben betartjuk!" vagy mas hasonlo baromsagot.

    Egyebkent nekem mindig az a ket testver jut eszembe 11 es 12 evesek akikrol egyszer olvastam , mar nem tudom hol, hogy a tavol-kelet valamelyik dzsungeleben harcolnak a szabadsagukert. Mert ott is volt, vagy tan meg mindig van, valami seggfej politikus aki azt hiszi neki kotelessege mindenki eletet tonkre tenni. Ennek a ket fiunak a szuleit kivegeztek a katonak valami trivialis ok miatt. Ha jol emlekszem mas nemzetiseg tagjai voltak. Attol kezdve haboruzniuk kellett. Nem ok kertek, hogy arvat es foldonfutot csinaljanak beloluk, hanem egy rakas felnott nem birt a testevel.
    Ez aket fiu ha jol tudom azota meghalt. Belehaltak egy haboruba amit nem ok kezdtek es nem is ok vegeztek. Sok mas tarsukkal egyutt.

    Tehat az eroszak azert jocsan mas egy hasonlo helyzetben, mint a kenyelmes agyon kenyeztetett varosi eletmodban.
  • ensomhet
    #194
    Megszégyenítés megfelelő lenne. Igen, legyen újra kaloda, nyilvános botozás, jelenjen meg neten, hogy köcsög. Az alkotmányba foglalják bele, hogy aki minden embernek alapvető jogait sérti, az a sajátját ezáltal felfüggeszti. Amennyiben a cselekmény ismétlődik, úgy egyre brutálisabb megtorlás szükséges.
    Szigor. Mindaddig, amíg nem lesznek újra felelősségteljes emberek.
    Én is esélytelen lennék, 56kg / 177cm... Nem értek semmi kűzdőtémához, bakancsban még futni sem lehet jól. De talán nem csak ezek miatt nem verekedtem soha. Leköt a számítógép, az olvasás, a zenélés.
  • TH448
    #193
    Sztem kapásból azzal kellene kezdeni, hogy még csak cikket sem kellene írni róla, nehogy vmelyik hülyegyerek ihletet kapjon, hogy húú baz, milyen menők leszünk... Tv-ben mutogatni meg főleg nem kellene...
    Hogy manapság mik mennek?! Nem mondom, hogy a kommunizmus jobb, de ezen a rendszeren, vagy a büntetéseken sürgősen változtatni kellene... Pár unatkozó hülye barom, akiből hiányzik a céltudatosság meg minden emberi, elbaszta az életét, és így próbál kiszakadni a sekélyes életéből, hogy gyilkolászik, hát, fejbe kellene lőni...
    Inkább rendezzenek olyat, mint ami a fight club című filmben volt, hogy kiállnak a verekedni vágyók, de ne egy ártatlan vkit, aki véletlen jár arra, és mellesleg többen, tehát, ez még gyávaság is...
  • sonicXX
    #192
    Retardált, debill, degenerált, abberált... Nem is tudom mit tudnék tenni egy ilyen ****arcú kretén hülyegyerekkel...
    És vannak olyan szararcú beteg állatok, akik ezen élveznek! Remélem kiszelektálódnak a deviáns génjeik az evulúcióból - lehetőleg pár éven belül. Legfeljebb rá kell segíteni egy kis ólommal.
  • Ma2ska
    #191
    Mindenki aki nem burokban nő fel, részt vesz bunyókban, bandázik és elég veszélyes dolgokat csinál, de van benne valamiféle korrektség, emberség, lelkiismeret, ami visszatartja az ilyen szemét aljas dolgoktól. Ma azt veszem észre ez kezd eltünni és a teljes morál és gátlás nélküliség kezd eluralkodni. Mintha a világ az utolsó stádiumába érne ahol az emberek végül egymást falják majd fel. Riasztó dolgok ezek és nem kell elbagatellizálni, vagy félvállról venni, mert sulyos kérdés ez ma már. Milyen jövő vár az emberiségre ?
  • uniu
    #190
    "hiszen tartalomszűréssel megakadályozható lenne az erőszakos képek és videók terjedése" szeretnem ha Berta Sandor masodallasban ezt csinalna, vagy foallasban, 1 CGA monitorral.
  • Ma2ska
    #189
    Tulajdonképpen akkor nem is kell semmit csinálni, csak megvárni mig a "helyzet", jobb lesz "magától". A fejlődés mindent megold. Le kellene már számolni ezzel, ez egy baromság, a helyzet az emberektől rossz, nem a levegőben függő absztrakt képződmény.
  • Ma2ska
    #188
    Nem lehet hogy te tévedsz inkább? " Az emberek jók, a helyzet rossz". Akkor szüntessük meg a helyzetet. Ja hogy az meg az emberektöl xar ? Akkor mi van ??
  • Champ
    #187
    ...

    Abszolút nevelés, és egyéni jóérzés kérdése. Az a baj, hogy a gyerekeket mindenhol ez a mocskos liberális nevelés éri. Aztán ha ez társul kellő hülyeséggel vagy rosszakarattal, akkor a gyerek nem látja be, hogy rosszat tesz ezzel a másiknak, joga pedig van hozzá, mint ezt jól belenevelték. Nyugodtan összeverhetem az illetőt és feltehetem az egészet az internetre, mert majd úgyis még ő fog rettegni, nem mer majd feljelentést tenni, esetleg ráfogják, hogy mert védekezni. Sőt, még majd elismert is leszek, hogy "hát igen, ez aztán a fasza gyerek". Undorító. Igen, szar a jogrendszer, de alapvetően nem kéne megszorításokat tenni, ha mondjuk sikerülne végre rájönnie az embereknek, hogy állati rossz felé haladunk ezzel a nevelési stílussal. Nincs a gyerekekben tartás. Legtöbb esetben nincsenek céljaik. Tengődnek, a szülők nem figyelnek rájuk, mert hajtanak a rendszerben. És akkor ez lesz. Legalább VALAMI nevelhetné őket. Ó, de a média ezt a szerepet boldogan vállalja. Csak minél több agymosott legyen. Az pedig, hogy néha történik egy pár "baleset", kit érdekel?
  • LowEnd
    #186
    Hordj kést, neked majd anyukád hord a börtönbe kocsonyát. Az ugyanis átmegy a rácson, meg ha szétqrják a segged, akkor is kijön

    bocs a vulgarizálásért, de a kés és vipera jó móka, de csak amíg valaki ki nem nyekken tőle.

    Utána sok év a dutyiban...

    inkább elfutni, segítségért kiabálni (attól is megijednek ám), fellökni, stb, végső esetben ököllel torkon vágni (lecsúszott az álláról bíró úr kérem!)

    És ezt úgy mondom, hogy 95 kiló vagyok, nem hájban, és tíz éven át karatéztam, ökölvívtam. (sajna 2-3 éve nem :()
  • smv
    #185
    Lehet, hogy nem sokat ér, de gázpisztoly párti vagyok. 1-2-3 támadó ellen azért sokat ér a cucc. Persze még nincs, de amint megnövök lesz. :) Aztán úgy járok, mint loydi... :(

    Amíg meg gázpisztoly nincs addig marad a kés...
  • Pukkár
    #184
    Ezért örülök hogy Isten 190 cm -s magasággal áldott meg. Nem szól be senki. Mert az ilyen kötekedő faszok általában az alacsony sovány gyerekeket támadják meg. Az ilyenekre ráengednék 3-4 Kickboxos állatot azt meggondolnák mit csinálnak.
    De Mo. on is van ilyen. Egy haverom Kung Fuzik (több éve) és versenyen voltak. Egy gyerek nyert kirohant és elkezdett üvöltözni, csak közben beleakadt egy 10 -s cigánybandába. Jól elverték (egyedül nem volt semmi esélye), de közben észrevette vki hogy verik, kiment 15 nagydarab gyerek és mindegyiknek eltörték a térdét visszafele.
  • jerec
    #183
    Sajnos télleg ez megy manapság :S
  • Begi
    #182
    A mai oktatassal az a baj, hogy mar a tanarok se mernek beszolni a gyereknek, megha igazuk lenne is, mert akkor megy sirni apucinak, es a vegen ot veszik elo. Regebben nem igy ment. Engem arra tanitottak a szuleim, hogy amit a tanar mond az szent, de ma mar? "Jovan kisfiam, huje az a tanar, ne hallgass ra, nekem itt a merdzso, meg a le, itt az esz... "
  • P3h3ly
    #181
    hmmm, ebben a hírben egyedül a kamerára vevés a hír, ugyanis én 18 vagyok, és engem eddig 2szer próbáltak meg kirabolni, és nem voltak azok se rosszul öltözött csövesek akinek nincs pénzük, és esetleg emiatt próbálkoznának...
    vagy egy hónapja meg az egyik havernak támadt neki egy félrészeg hülye egy sokkolóval és a "mitnézelkeccseg?!?" felkiálltással, igaz hogy miután kirúgta a kezéből a sokkolót meg adott neki egy nagyot már csendesebb volt, de azért mégis... tök jó világban élünk
  • mesor
    #180
    Egyébként a határozott fellépés vagy ellencsapás nagyon megtudja rémíszteni az ilyen degenerált srácokat.
    Pl.:mesélték egyszer hogy valaki ment haza a buszon oda ment hozzá két ilyen csótány azt megkérdezték tőle hogy van e nála kp(gondolom nem a 10ezresüket akarták felváltatni) a srác felált a szemébe nézett a gyereknek és visszakérdezett hogy "nálad van?". A két srác megrémült és a végén még bocsánatott is kértek azt eltakarodtak a buszról.
  • Mice
    #179
    "illetve a mobilszolgáltatók felelőssége is, hiszen tartalomszűréssel megakadályozható lenne az erőszakos képek és videók terjedése. " na arra lennék én kiváncsi, hogy ma amikor a sarki hülyegyerek is blogozik ezerrel, hogyan tudnák ezt korlátozni :((((
  • jerec
    #178
    Hát, néha nem kerülheti el az ember :S.
  • CsabiDuke
    #177
    Igazad van Romel, én is ilyen vagyok, egy vendettában volt is már részem, és isten bocsássa meg, jól esett!
  • CsabiDuke
    #176
    Jöjjön odaülök a padra a köcsögnek, azt csodálkozna ha valaki vissza is üt.
    Az ilyen nagyon megérdemelné hogy valaki nagyon összeverje, és azt vegye fel, és azt tegye fel a netre!
  • Romel
    #175
    Nahát-nahát! Ez pont idevág a mai napi hazautazásomhoz. Egyedül ülök a buszon, ma spanok bennt maradtak még suliban. Erre beszól egyik srác a buszon nekem, úgy, hogy a hátam mögött volt. Minden aljasságot mondott, próbáltam nem észrevenni, bízva abban, hogy majd csak megúnja... tévedtem. A köcsögje előbb szállt le mint én, és amikor ment el mellettem, oda akart nekem csapni. Ezalatt én már kivettem a zsebemből a kezemet, mert éreztem, hogy a nyomorékja nem fog bírni magával. Hát, odabasztam neki egyet, amikor felém akart kalimpálni. Egyből jött pofázni a haverja is (ilyenkor olyan kurva erős a baráti kötelék két szakmunkás növendék között...), szal nagyon nagy a pofájuk addig, amíg nem verik őket félholtra. Jó, valszeg ha ketten nekem esnek, elvernek, max korházban kötök ki. De utána fel lehet épülni és szétzúzni az ilyen szarravalók fejét. Higgyétek el megéri. No, nem a dicsőség fénye végett, hanem amiatt, ami "szenvedést" okoztak. Én ilyen vagyok, sajnálom. Ha valaki erőszakot alkalmaz, én kétszer olyan erőszakosan fogom visszaadni. Ha meg nem piszkálnak az a leg jobb, soha nem fogom megérteni, hogy miért okoz beteges örömet mások piszkálása. Na Peace all!
  • jerec
    #174
    Legalább erkölcsileg normálisnak mondhatja magát.
  • haxoror
    #173
    Hogy 15 éves csajokat menthessen akik aztán "hálásak"
  • jerec
    #172
    Pedig igaza van! Az erőszak erőszakot szül. Én sem nagyon szoktam verekedni, inkább futok mint állat, a sok csupaizom segg úgysem bírja az iramot. mért tanuljon küzdősportot, ha egyszer nem szükséges?
  • irkab1rka
    #170
    sokan egy ellen, lehetőleg olyan ellen, aki amúgy sem tudna egy ellen se védekezni. Lehetőleg váratlanul.
    Eddig is volt, csak nem filmezték. Azért van, mert a szüleik is hülyék. Mondom én, hogy nem kéne mindenkinek megengedni, hogy legyen gyereke. Pedig elhihetitek nekem, hogy ez a csürhebunkó a szaporább. A faterral nem mer kötekedni, mert leesik az asztal alá. Aztán majd eljön az idő, és ő lesz a fater, és ő terrorizálja a gyerekét, aki azt hiszi, hogy ilyen a világ és megy kisebbeket verni...

    XBOX: nagyon tévedsz..., az emberek jók, a helyzet a rossz.
  • haxoror
    #169
    eleget lubickoltál kezdj inkább valami küzdősportba
  • totya4
    #168
    Azért örülök hogy mindenkinek az a váleménye hogy a cikk témájában taglalt történések elítélendők.
    Egy hasznos ötletet találtam a hsz-eket végigolvasva, mégpedig azt hogy valami módon legyen azonosítható minden egyes kamerás felvétel. Ez nagyon jó ötlet.
  • assdf
    #167
    Van ilyen is. HA veszélyes körnéyken laksz akkorvegyél magadnak viperát, sokkolot, láncot baseballütöt (ilyen minit). De amiről te beszélsz ott nem hülye fiatalokról volt szó (kivéva a két punkot) hanem inkább szervezett bandákról, akiknek pl a rablás a célja. Nem ugyanaz.
  • Darth Sith
    #166
    "szinte sosem hallottam hogy sportos alkatú emberbe kötöttek volna bele hülye fiatalok, olyat viszont már rengetegszer hogy 2-3an belekötöttek egy 50 kilós srácba vagy öregemberbe.."
    Hidd el, van ilyen, itt vok példának én. 8 éve edzem napi 3-4 órát, 90kg és 190 vagyok, nem éppen a gyengébb fajtából és kergettek meg már láncal este 11kor a moszkva téren, mert poén... A legutolsó 2 hete volt, amikor este jöttem edzésről, és a margit híd budai hídfőnél egy 15 éves lányba kötött bele két kis punk fasz. Ott erősebbnek bizonyúltam, és 2 pofon után inkább alrébb álltak. De általában ha kötekednek nem ketten, hanem inkább 5nél többen jönnek... tisztára mint a cigányok...
  • Darth Sith
    #165
    17 vagyok, és még életemben egyszer nem jutott eszembe az utcán összeverni valakit. Apámék napi 8-10 órát melóznak, alig jut idejük rám figyelni, mégse akartam senkit poénból összeverni. Ha suliban, táborokban volt ilyen beavatás, mindig kerültem. Sosem értettem miért jó. Néha le is néztek, miért nem akarom jól elverni a kisebbet-újoncot. Ha hazaérek a 7-8 órámról suliból, itthon kajálok és már tűzök is el edzésre, napi 3-4 óra. Este tudok csak tanulni. Se energiám se kedvem az ilyesmihez. Sokkal jobban érzem magam ha letudok ülni és olvasgatni egy kicsit, vagy haverokkal lógni valahol, dumálni egy jót. Amíg el nem olastam ezt a cikket, fel sem merült bennem ilyesmi, hogy csak úgy elverni valakit. Vizilabdázom 8 éve lassan, vízben elég kemény dolgok mennek, és időnként laposra verjük egymást, nincs kímélet. De ha kiléptünk a medence partján, legjobb haverok vagyunk, és eszünk ágába sem jut a medencén kívül akár egy pofont is adni a másiknak.

    Teljesen nevelés kérdése az egész szerintem. Az alapokat még fiatalon megkell kapniuk a gyerekeknek a szülőktől, utána már az Iskola illetve az edzők feladata. Nekem anno egy olyan szigorú ofőm volt általánosban hogy egy tollat nem mertem elővenni úgy hogy nem kérdeztem meg hogy szabad e. Fegyelem volt, és nem volt egy ilyen aberált barom sem az osztályban. Nevelés kérdése. Amikor hozzákerültünk először, volt néhány vadabb gyerek, de 1-2 év alatt, teljesen nyugodt és normális embereket faragott belőlük. De manapság, egy iskolában nem látni már hasonló kaliberü tanárokat. A mai diákok számára már a tanárnak nincs presztizse, nem tartanak tőlük. Mellesleg ha iskola mellett egy gyereket elküldenénk legalább hetente 3xor 1-2 órát sportolni, már bőven elvenné az összes felesleges energiáját. Arról nem is beszélve, hogy fegyelmet, és rendet tanulna az edzőtől. Az én edzőm spec kissé régivágású fazon, és állítom hogy amióta nála vagyok, 1 éve,hatványozottan többet erkölcsöt és fegyelmet tanultam, mint amit 4-5 év gimiben összesen összelehet szedni.

    Szar az oktatási rendszer, szülőknek kevés az idejük és ugyebár a média. Ezek együtt, annyira tönkre teszik az újabb generációkat, hogy ide már tényleg vmi járvány vagy háború kéne, ahogy azt lentebb valaki írta.

    Nem vagyok egy kisdarab, sem gyenge, de mégis jópárszor próbáltak már elverni a a Moszkva illetve a Batthyány téren, bár eddig sikertelenül. Érdekes egyszer sem egy kis pöcs próbált elkapni, hanema háttérből kiabált és 5-8 2 méteres torony jött felém, ő meg hátulról mondta hogy msot épp hogan üssön. Szerencsére gyorsabban futottam eddig...


    Sry ha hosszú lettem.
  • static
    #164
    Na azért azt megnéztem volna melyik ált. iskolás ver el gimis koromban. Amúgy Gradu nem tudom te mit nézel de szerintem olyan vérszegény az összes mint állat...
  • assdf
    #163
    Ne viccelj már milyen nyápicok járnak a ti gimitekbe?Én mondjuk müszaki szakközépbe jártam csupa fiu, a fele karatézott a másik fele meg szertornászott.Jöhettet volna oda bármennyi ált. iskolás, vszinüleg törött kézzel lábbal ment volna haza ha egyáltalán hazament volna...
  • gradU
    #162
    Durva. Tanárok nem tudnak róla, vagy őket is elverik? A mai táposcsirke tizenéveseket nézve nem is csoda, hogy el tudják verni az idősebbeket. ~15 éves korban már sokan 180 cm felé járnak. Van, amelyiknek még tömege is van hozzá, nem csak 1 giliszta.

    #132-t olvasva én is erre gondoltam. Ha elég sokan rátámadnak, egyszerűen nincs esélye. Ha még fegyverük is van, akkor még kilátástalanabb.