720
Star Trek: Legacy
  • ZS90
    #440
    hm... bírom amikor vki bejön a fórumra és szarkupacozik, amikor még az első pályát se tudja megcsinálni a legkönnyebb fokozaton... talán máskor kicsit gondold meg a szóhasználatod mielőtt segítséget kérsz.

    BOLDOG KARÁCSONYT!!

    #429: én eléggé sajnálom hogy az Enterprise megbukott. Most lehet hogy nagy fejmosást kapok a startrek fanoktól de nekem ez volt a kedvencem az összes közül. talán azért mert a többi egy idő után vontatott volt nekem. De ebbe még rengeteg jó történet lehetett volna még:( a szereplők is élethűbbek voltak, jobban bele tudtam magam élni..
  • lee56
    #439
    Ezt nemvágom , ha be van célozva és lövi rá a "lézert" akkor mennie kéne szépen lefelé a pajzsjának (kék, aztán a sárgának is ha a kék lefogyott), mondjuk a távolság is számit, minél messzebbről lövöd annál gyengébb.

    A torpedóknak meg szinte semmi haszna, ha a pajzsa fent van az ellennek.
    De nem kell feltétlen torpedót lőni minden hajóra, ugy nagyon hamar elfogy, viszont nem csak egy hajóval mész gondolom, ha a társaid is lőnek rá, akkor simán szét kéne szedniük akár "lézerrel" is.

    Szakaszosan nymod a bal egér gombot?, mer a "lézerek" töltődnek idővel, és ha folyamatosan nyomod az egeret nem töltődik ujra.
  • fruhwirth
    #438
    nem az a gond...nyomok célkeresztre egy F-et, amikor jön 1 hajó...rááll...bal egérgombbal meg nekem csak lézerrel szórakozik...lövöm...a sárga csíkja teljesen lefogyott..a kék meg tápolódik vissza...torpedóm már nincsen, a lézer meg kevés...
  • lee56
    #437
    Ensign - zászlós (legkönnyebb)
    Captian - kapitány (normál)
    na itt nemtom mi van talán - Admiral (logikusan a legnehezebb)

    Én normalon nyomom és összvissz 2-3szor kezdtem ujra küldetést, most a TNG első pályáján vagyok asszem (pikarddal kergetem a meteorokat )

    A phaserekkel simán leszedheted a hajók pajzsait, de ehhez be kell mérni őket, és utánna nyomod a bal-egérgombot (targetting (bemérést), én ugy szoktam, hogy két gyorsat kattintok a bal egérrel ha a célkeresztben van egy ellenséges hajó, 5-ös gombbal kijelölöd az összes hajódat, és ha ugy kattintasz 2gyorsat, akkor ők is lövik a jélpontot), hát igen az irányitása nem a legjobb, és szokni kell ráadásul, de egy kis gyakolrás azt rakhatod feljebb is a nehézséget, mer tul könnyü lesz :D
  • fruhwirth
    #436
    akkor mondd el, mi a bánatot csináljak pls a 3 őrhajóval a legelején...1et se tudok leszedni elfogytak a torpedók
  • lee56
    #435
    *+előző hsz-hez : 1.1 patch-el próbáltad?

    És azért én még nem temetném a játékot, vannak már modok például itt, amik elvileg lecserélik a hajó texturákat, és a képek alapján elég faszán néznek ki, a BC pedig hiába sok tekintetben jobb lehet mint a legacy, az engine-je nem bir el több terhelést (a grafikáját nem lehet egy bizonyos határ fölé emelni - hiába birná megjeleniteni egy modern számitógép - mert szétesik a játék), a legacy pedig elég moddolható szerencsére, és talán több power van az engine-jében, még ha ez nem is látszik az alap játékon, nagyon remélem hogy további patchekkel, és moddolással, jó kis BC utód lesz majd belőle. ámen :)
  • fruhwirth
    #434
    Hello!

    Én nem tudom, h sikerült végigvinnetek ezt a sz*rkupacot, de nekem még az elején se sikerül a 3 romulán hajót leszednem. ronggyá lővik az összes rendszerem, a hajó meg iszonyatosan f*s módon fodrul, szinte sosem tudom a torpedókat használni. Azt irta vki, h csak akkor érdemes lőni őkt, ha nincs pajzsuk, de az életbe nem fogy le a pajzsuk, ha csak lézerrel lövöm őket. Ráadásul 3 hajó van. ez az Ensign szint a legnehezebb vagy a legkönnyebb? mert Captainról átraktam erre.
  • lee56
    #433
    hmm, ez az "optimalizálatlan arcade (na ebben azért 1etértünk) fos" simán elmegy játszható fps-el nálam (A64 X2 3800+, 2g ddr2667, i3d 7600gst) eléggé high grafikai beállitásokkal 1280x1024, minden a maximumon, shadows on, 2xes multisampling, és csak a nagyobb csatáknál lassul be 15-20fps körülire, az átlag ugy 25-30fps-nél lehet (szerintem a prociddal lesz a gond ott, [nekem is hasonló gépem volt fél éve mint neked, amd Axp 3000+, 1g ram, és gf6600gt, és pl a soldiers heroes of world war 2, néha ugy akadt mint az állat, egy havernak akkoriban (kb fél éve) még szarabb videokártyával (gf4200ti-al) is faszábban ment neki a soldiers, mert a procija egy 2800+os A64 volt (hiába alacsonyabb a frekvencia mint az Athlon xp-nél, sokkal jobb az A64 teljesitménye)], nameg azért a 6600 mára már eléggé low-end videokártya 256mega ddr2-videoram van rajta gondolom, az még a lassu 6600gt 128m ddr3-jánál is lassabb igy, hiába a 256 mega ram)

    Oblivionnal a régebbi gépemmel is játszottam, és erőteljes kompromisszumokat kellett kötnöm a grafikán, hogy ne akdozzon össze-vissza, bár meg lehet oldani, hogy nagyon szépen nézzen ki és jól is mennyen miközben sétálsz a tájat nézve, de harc közbe összeszarta magát a videokártyám (a 6600gt, ami azért még mindig gyorsabb mint a sima 6600) közepes grafikán, ráadásul a füvet is vissza kellett venni, nem kicsit, nagyon :)

    Szóval isteni csoda lenne ha valóban HIGH beállitásokkal 5fps-nél többet préselnél ki az oblivion-ból, bár az előfordulhat hogy ugy érzed jobban megy mint a legacy (azt már nem tudom kipróbálni a régi gépemen).
  • kovecses
    #432
    Ok de nekem az összes évad kellene, az összes résszel (a kis mohó...)! :D
  • Braveheart
    #431
    Ok, spongyát rá, lehet hogy nálam van a hiba, de tényleg nem kamuzok az oblivion jobban megy.
    Kellemes Ünnepeket!
  • hzsolt
    #430
    A sorozat most elég kedvező áron, papír dobozos kiadásban megvehető:
    http://www.amazon.co.uk/Star-Trek-Next-Generation-Season/dp/B000ERVG7K/ref=pd_sim_d_h__6/203-7643408-6289558
  • kovecses
    #429
    A harci pocok jópofa, a szilárd meggyőződésem már nem annyira, de tudod mit, azt hiszem akáármég lehet is benne valami!

    Jó Trekesek megférnek egy hajón is, legyen bár ki is a kapitány.

    Itt a kezem nem disznóláb és bocsánat!

    Kellemes karácsonyi ünnepeket és Trekben gazdag új évet!

    Remélem a következő Trek sorozat nem bukik meg mint ez az NX-es Enterprise! :(

    ui.:
    Ha valakinek megvan a TNG (The Next Generation) akkor minden évadra minden részre "vevő" vagyok!

  • kovecses
    #428
    OK!
    Te nyertél!
    Kellemes ünnepeket!
    De, akkor sem értem hogy másnál miért fut el jól és nálad meg miért nem.
    Star Trek mindörökké!
    Amugy nekem a TNG a kedvenc szériám, de sajna nem tudom megszerezni egyetlenévadát sem, pedig nagyon jó lenne, mert a Voyagert és társait már nagyon unom, a mozi filmek ugyebár csak 10en vannak! :D
  • Braveheart
    #427
    Na idefigyelj te kis harci pocok: ilyen hangnemet nem tűrök legyél akárki is! Nem vagyok az öcséd, az Oblivionnal épp az előbb játszottam, imádom a star treket, az armada 1-2től kezdve elite force 1-2, klingon honor guard, bridge commander, starfleet commander 1-2-3 minden megvolt a filmeket és tv-sorozatokat is beleértve, szóval lásd be te húzod ígyis-úgyis a rövidebbet! A gépemmel semmi baj, amd athlon xp 3000+, 1 gb ram és gef6600 256mb, dark messiah of might and magic is simán elfutott rajta, hl2 is, oblivion is, csak ez az optimalizálatlan arcade fos nem.
    Ja és végül: több mint 5 éve fórumozok itt, és szilárd meggyőződésem hogy kettőnk közül te rontod inkább a levegőt.
    Amúgy Mindenkinek Kellemes Ünnepeket Kívánok!
  • kovecses
    #426
    Milyen géped van?
    Mert ha a legacy nem megy rajta akkor az oblivionnal csak álmodban játszottál, hagy utálod a star treket és csak rontod itt a levegőt a trekes fórumon...
  • kovecses
    #425
    Akkor a hiba a te készülékedben van öcsém...
  • Braveheart
    #424
    Miért kamuznék? Attól még hogy te nem hiszed el így van, az oblivion jobban megy mint a Legacy. Ha nem hiszed el lefosom, nem azért fórumozok hogy ilyen idétlen dolgon vitatkozzak...
    Erről ennyit.
  • akyyy
    #423
    átgondoltam, érdemes. bridge commander sincs lefordítva
  • Kornan
    #422
    HÁt szerintem sem sikerült olyan jól ez a játék,de egyszer megéri végigvinni.A bridge commander jobb volt.A küldetések szerintem nem olyan nehezek eddig majdnem mindegyiket megcsináltam elsőre captain fokozaton.Bár kétségkívül aki nem tud angolul és nem érti az átvezető introkat az hátrányban van.Én is csak pár kulcszót értek meg belőle,de az elég ,hogy rájöjjek mit kell csinálni.Nekem is nagyon akad pedig 3ghz-s két magos processzorom van,a video kártyám viszont csak egy ati9600.Low grafikán 1x antianalisingen és 1024-es grafon jáccok.Megfigyeltem ,hogy a csillagködök miatt akad,amelyik pályán nincsen vagy kevés van az nagyságrendekkel jobban megy.Most ott vagyok,hogy meg kell semmisiteni a klingon fegyvert és szinte az egész pálya csillagköd,szóval baromira akad..

    Nem tudja valaki ,hogy lehet kivenni a csillagködöket?
  • trackmaniac
    #421
    BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!!!!! ÉS SOK SZÉP AJÁNDÉKOT!!!
  • Borg
    #420
    Nézz át a Bridge Commander topicba. Aztán gondold át, hogy érdemes-e a Legacy-val foglalkozni.
  • kovecses
    #419
    Nem tudom hogy mit sírtok!
    Egy biztos hogy aki azt mondja hogy az oblivion elmegy nála high grafikán már az hazugság és ha erre még ráteszi hogy a star trek meg jobban akad!! :D:D:D

    Hagyatok már ilyen hülyeséggel!

    Az Oblivion haveromnál is akad a kétmagos amd-n a 7800 gtx kariján,
    a star trek meg nálam is elmegy akadás nélkül (45-50 fps) a szar gépemen, egy 7600 gs-el!

    Erről ennyit!
  • akyyy
    #418
    hát ha könnyű akkor nincs vele baj, sztem nem lett olyan hű de rossz:) persze lehet már fel voltam rá készülve-.-

    kicsivel könyebb, ha a célok, stb magyar lenne, és tudni lehet miért is mit kell csinálni ^^
    van roszabb játék is, amihez csináltak magyarítást.
  • Borg
    #417
    Könnyen lokalizálható lenne, de egy ilyen szar játéknak minek állna neki bárki is?
  • akyyy
    #416
    köszi:) amúgy ott mi lenne a lényeg? nekem bele kéne mennem a dokkba?

    de jó lenen ha magyar lenne:( nem lehet magyarosítani? mintha borg vag yki nézte volna
  • Agamemnon
    #415
    Ne aggódj, nem kell olyan sokáig... Torpedókat csak akkor lőjj, ha már nincs pajzsa az ellenfélnek. Illetve torpedó nélkül is szét lehet lőni őket...
  • akyyy
    #414
    nah most a második küldinél járok de azt nem értem. van egy vulkán hajó, egy vmi bázis, meg egy dokk...jó messze, és támadják a romulánok.

    de előbb utóbb torpedóim elfogynak, lézerrem enm sokra megyek, hogy apicséba védjem meg azt a bázist ami előbb utobb felrobban, meg meddig?:S
  • Agamemnon
    #413
    Hosszan a bolygóra irányítva lenyomod az "f" billentyűt és kiválaztod a scan módot...
  • akyyy
    #412
    na végre kipróbálhatom...

    de hogy kell szkennelni a bolygót az elején?:D:D:D
  • bgabor
    #411
    Elvittem a klingon űrágyú-megsemmisítős állomásig. (A levett nehézség sokat segített) Emellett öcsémmel sokat játszottunk multiban is. (a játékmenet ugyanaz mint skirmishben, csak részben emberi játékosokkal)

    Azt kell mondanom, ez egy elég rosszul sikerült játék lett. Ha kiadnának hozzá egy rendes méretű patchet, valószínűleg az se sokat dobna rajta. Egyszerűen túl egyszerű, és a lehetőségek korlátozottak. A kezelésre és a hadjáratra pedig nagyon elkélnének a hibajavítások.
    Pedig a zene szép, a grafika pedig elmegy.
  • Borg
    #410
    Egész más stílus.
  • akyyy
    #409
    sztem az is eléggé jó!
  • aricsi
    #408
    :)bocs,Starfleet Command 3
  • aricsi
    #407
    Szerintetek melyik a legjobb ilyen star trek-es űrhajó irányítós cucc? Bridge Commander próbáltam,nem rossz,de milyen pl. a Starfleet Academy 3?
  • Istencsászár
    #406
    Pedig de, ez alapon nyögi 30 fpst, azt ha jön még pár hajó megy le... ezvan.
  • ZS90
    #405
    ohh bocsánat akkor nekem van különc gépem hogy az Oblivion rosszabbúl fut mint a Legacy
  • Braveheart
    #404
    Nehogy már pont az én gépemmel legyen baj, mikor minden fórumon azért sírnak hogy ennyire optimalizálatlan...
  • ZS90
    #403
    hát neked vmi különc géped van...
  • Braveheart
    #402
    Pedig komolyan mondom hogy az oblivion high beállításokkal jobban megy mint ez mediumon. Aki nem hiszi járjon utána, de akármilyen suhancot nem engedek be a házunkba :)
    Én is meglepődtem...
  • ZS90
    #401
    na azért túlzásokba ne essünk! ezt te sem gondolhatod komolyan...
    amúgy meg nem tudom mi a halált szidtok ezen a grafikán... tökéletesen megfelelő, nem egy unreal 3 engine, de akkor mi van?!