720
Star Trek: Legacy
  • Kornan
    #480
    Jah már ezt több star trek játékban is megfigyeltem. :)
    Armadaba is az egyik hajónév az,meg a kapcsolatfelvételben is benne volt."USS Budapest Norway NCC-64923 Star Trek: First Contact".Részt vesz a borg elleni csatában.
  • bgabor
    #479
    Kösz a segítséget, ez bevált!

    Amúgy figyeltétek, hogy a Norvay osztályó rombolók első hajóegységének Budapest a neve? :-)
  • lee56
    #478
    Szia, kedves ahogy le-kockafejeztél, de egyáltalán nem oltottalak le, és tudtommal hülyének se neveztelek, a géped pedig szar, ha két lábbal a földön jársz, akkor ezen nem kéne megsértődni, az én gépem is szar, sőt aki megveszi a ma kapható legjobbat, legközelebbi fejlesztéseknél már az is "szar" lesz ésigytovább.

    Az oblivionos véleményeddel lehetne vitatkozni, de ahogy már mondtad felesleges, én se foglak (és nem is akarlak) meggyőzni az igazammal, és te se a tieddel, pont.

    A másik véleményeiddel pedig, mi szerint egy optimalizálatlan arcade bugos játék lett belőle és lehetett (kellett) volna még legalább fél évet dolgozni rajta, azt hiszem hogy csak egyetérteni lehet . De most mondd hogy tul optimista vagyok, én azért remélem, hogy patchekkel és modokkal somindent helyretesznek, és még az is lehet, hogy majd játszunk egy jót vele egy szép napon.
  • Agamemnon
    #477
    Hát én sem dokkoltam sosem...

    A torpedós problémára esetleg az lehet a magyarázat, hogy kifogyott az első tárolóból, vagy a hátsóból, és Te abból akartál lőni, ami üres volt. Mert idő kell míg átteszik az egyikből a másikba... (persze most lehet hogy nagy hülyeséget mondtam, de a felfelé ésa lefele növekvő jelekből erre is lehet következtetni...)
  • Agamemnon
    #476
    Nos, nem titok, örülök, ha segíthetek.
    A doumentumok mappában van egy "STL save" , vagy hasonló nevű könyvtár, az abban található a mentésed. Ha megnyitod (nézőke), akkor fogsz benne látni egy csomó hülyeséget, de lesz egy értelmes file név, valami szám lesz benne, a meteoros azthiszem 31, vagy 32, nos azt a file-t kell megkeresned a játék könyvtárában, és egyel nagyobb számúval felülírni...

    Mivel már nyomtam neki egy uninstallt (ami szintén nem volt jó) már nem tudok pontos neveket mondani, de ha valaki megnézi, akkor meg tudom mondani, hogy jó-e...
  • bgabor
    #475
    Tényleg, a dokkoknak van valami szerepe? Mert ott vannak egyes single és sok multi pályán, de beléjükdokkolni nem lehet. Multi/skirmish pályákon vannak más épületek is, azokkal lehet valamit kezdeni?
  • bgabor
    #474
    Írtátok, hogy idő előtt befejezték a legújabb szériát (Enterprise).
    Valaki el tudná mondani, miért? Nem lett második évad, vagy pontosan mi történt?
  • Kornan
    #473
    Nem kell minden darabot kilőni csak amelyik meg van jelölve,igaz fenn áll a lehetőség,hogy amit otthagytál később meg lessz jelölve.Én azt csináltam,hogy bevitem két hajót a közepébe,amíg sűrűn vannak gyorsan ki lehet lőni egy csomót,akár 1 perc alatt 8-10 darabot is.A másik két hajót a 2 szélére vittem,én a stargazerrel nyomultam a bal oldalon,de folyton váltogattam,ha ugyláttam hogy egyet kihagyott.Az a baj,hogy a kijelölő rendszer szar,gyakran előfordult ,hogy nem bírtam kijelölni semmit targetnak,ezt a bugot írták is a bethesda oldalán,meg a sok célpont közül nem biztos ,hogy a neked jot jelöli ki,ezért f-et használva kell,arra vigyázni kell ha nem célpontra nyomod akkor elmegy a fenébe a hajó.Mivel egy kicsit akad meg szar a kijelölő én ezt ugy kompenzáltam,hogy többször pauséra nyomtam,ha nem a megfelelőt jelölte ki,meg amíg a térképen parancsokat adtam a hajóknak.A térkép is akad nekem igy nehéz egy pontot kijelölni,össze-vissza ugrál a cursor.Pirossal jelöli a legközelebb álló veszélyes darabot,szal ami már előtte van az valszeg nem lessz piros és azt hagyhatod.Mondjuk attól még elviheti a senzor arrayt.NEm árt vigyázni a sensor arrayokra ,mert akkor nem fogod látni hol vannak.Jah és kicsit érdemes feljebbvenni a fegyver energiáját.
    Amikor felkinalja azt a lehetőséget,hogy turreteken vontass ,vigyél egy vagy két hajot oda és fogd meg tractor tractor beammal,minden energiát vegél a hajtómuvekre,célszerű a leggyorsabb hajót vinni.Térképet erősen ajánlott használni,szal amíg ráállitod,hogy odavontassa,addig te tudsz az aszteroidákkal foglalkozni.Ha odaért a célhoz akkor nem kikapcsolni kell a tractor beamot hanem pontosan odaállni a fehér négyzethez éss akkor elengedi magától,ezt célszerű neked csinálnod.HA már beállt a turret utána nem kell foglalkozni az arra menő aszteroidákkal.HA mindegyikhez odavitted akkor jön a nagy darab.Itt is célszerű a leggyorsabb hajót használni és gyorsan nekivontatni három aszteroidát,a többi hajót küld el a fenébe nehogy ellőjjék előled az aszteroidákat.Aztán mikor levitted az életét vagy odaküldöd az összes hajót és szarrá torpedózod vagy nekiviszel még1et.Én így csináltam meg másodszorra.
  • SiSkO76
    #472
    Hát igen, idióta egy küldetés.Most mikor kezd izgalmas lenni a játék, a francnak van kedve kavicsokat rángatni 1 órán keresztül.Nincs kedvem végigszenvedni, inkább valami jó csata.Reméljük Agamemnon elárulja a titkot .
  • bgabor
    #471
    Ezt tényleg jó lenne tudni. A missions mappában a fáljok nevéből nemigen lehet kitalálni, melyik melyiket takarja.
  • bgabor
    #470
    Ezzel a meteoros pályával egyszerűen nem bírok.
    Négy hajóval nem tudtam megcsinálni. Még a leggyorsabb hajóval ugrálva sem lehet az összes meteort szétlőni időben. Az AI vezérelte hajók meg gyakorlatilag semmit sem csinálnak, ráadásul csak a velük egysíkban repülő meteorokat veszik észre. A meteorok meg ugyebár lent és fent egyarán mozognak. Ráadásul egész egyszerűen kezelhetetlen a számuk.
    Arról nem is beszélve, hogy felfelé/lefelé nem lehet rendesen repülni, mert korlátozva van az űrhajó mozgása, nem lehet bukfencet csinálni a hajóval. Aki ezt a játékot csinálta, az bizony a legkevésbé sem ért a repüléshez vagy az űrhajókhoz.

    Nincs hír patchről, mert jelenlegi formájában játszhatatlan a program.
  • SiSkO76
    #469
    Üdv.

    Elárulod hogy irtad át a küldetést.Ezt a meteoros pályát kihagynám.A gépem és billentyüzetem érdekében kérem.Picit idegesitő.
  • ZS90
    #468
    amúgy magukban a filmekben is van némi ellentmondás, mivel elvileg a Voyager sorozatban, én legalábbis úgyvettem ki hogy a borgnak a végén el kellett volna pusztulnia, mivel vmi vírus vagy mi volt az öreg janeway vérében amivel megfertőzték a kollektívát, miután őt asszimilálták. na most akkor ez hogy van? mit keresett a borg a first contacba?
  • ZS90
    #467
    Én úgy tudom hogy a Voyagernek az égvilágon semmi köze a Borghoz... azok úgy vannak, mint a többi...(de erre nem mernék esküdni, vki igazolja pls). a borg királynők meg csak királynő, nem volt több, csak több teste, mivel a First Contactba kiderült, hogy a királynőn úgy tűnik csak mintha lenne szerves anyag, de teljes egészében gép.a surrel az a Surak, azaz a vulkáni logika atyja, aki az égvilágon nem akart semmiféle galaxisos baromságot csinálni, mivel amikor ő élt akkor még a vulkániak sem ismerték a térmeghajtást. Pontosan az Enterprise érához képest(azaz Archer kapitány és társai) is 1800 évvel korábban élt. jah és a Seleya hegyén halt meg. ez T'Uerell megcsak egy totális hatalmat akaró vki, aki a vallás mögé bújik.(milyen ismerős)
  • Kornan
    #466
    Nekem is sikerült végre.Az utolsó pálya elég nehéz volt,3 hajót vesztettem,de végülis sikerült aztis elsőre megcsinálni.Volt 2 sovereignem meg 2 galaxym.Bár nemsok kelett volna ,hogy 3 sovereignem legyen,kb 1000 pont.Sok bug volt benne,pl többször előfordult ,hogy ha ugyanolyan típusú hajót vettem mint az enterprise,akkor mindkét hajónak ugynaz volt a textúrája,tehát enterprise volt ráírva mindkettőre.Ez eddig 3 szor fordult elő.Meg amikor a javítóhajónál kértem torpedókat,csak 5 topedót adott,be is töltötte de nem lehetett kilőni őket,idővel viszont volt ,hogy egyet betöltött.A shipyardokba meg elég nehézkes dockolni,bevallom nekem még nem sikerült,csak a bethesda oldalán olvastam,hogy valakinek sikerült valami módszerrel.

    Érdekes ez az a történet a borg eredetéről ami az extrákban van.NEm vagyok jó angolos,ezt értettem meg belőle[kérdésem az lenne,hogy jól értettem-e(?)]:Tehát a voyager űrszonda hozta létre a borgokat,miután valami idegen géplények módosították.Aztán az első filmben az visszatért ,hogy megkeresse az alkotóját,de ott megsemmisült.Aztán jött(ek?) a borg királynő(k?),akit(ket?) kinyirtak a voyager utolsó részében meg a kapcsolatfelvételben is.És utána jött ez a vulkáni,T'Uerell,aki átvette a borg felett az irányítást és véghez akarta vinni a vulkáni surell(?) álmát,hogy a galaxisban rend és béke uralkodjon.A logika győzedelmeskedik a káosz felett...De mi útját áltuk.Tehát jól értettem meg a történetet?
  • Agamemnon
    #465
    Miután közölte, hogy hát, még a nagyból megmaradt kisebbet is hasonlóképpen kellene szétzúzni, fogtam magam, és felülírtam a következő pályával ezt a meteorosat... Így inkább lejátszottam azt kétszer, mint ezt...

    Amúgy, szép volt, jó volt, de azért már örülök, hogy végigvittem...
  • Kornan
    #464
    Jajóvan,utána már szét lehetett lőni,vagy elég volt nekivinni még1et.
  • Kornan
    #463
    Nah ez a meteoros pálya rajtam is kifogott,azt a nagy meteort nem tudtam megsemmisiteni.Nekivittem három kicsit és lement teljesen az élete,mondott is valamit,hogy oké ,most foglalkozzak a kisebb aszteroidákkal,de ujratöltődött az élete.Ez most bug?
  • Kornan
    #462
    Jah és ez a meteoros pálya egyáltalán nem akad végre egy olyan pálya ahol kevés a csillagköd. :)
    A stargazeren kivul van még 2 excelsiorom meg egy ambassadorom.
    Mit jelent egyébként magyarul,hogy stargazer? Csillagnéző? :)
  • Kornan
    #461
    Most én is a meteoros pályán vagyok de még csak kipróbáltam a stargazert,picard első hajóját.Azt hiszem ma már nem próbálom meg,majd holnap.
    Mi is volt pontosan az a híres picard manőver a sorozatban? Odawarpolt a ferengi hajó közvetlen közelébe azt tudom,de utána mi történt(?),nem jut eszembe.Hátha játékba is működik.(bár elég valószinutlen :D)

    Nekem a ds9 a kedvencem,valahogy jobban tetszett mint a többi.Az enterpriseból még nem láttam sokat,meg most a régi star treket nézem. :)
    Nem olyan jó mint az újak de egy fárasztó nap után jó megnézni.
  • Kornan
    #460
    Hello az csak egy speciális eset,hogy nem tudod szétőni amíg le nem vetted a pajzsát.Gyakran előfordul a játékokban ,hogy ilyen beépitett(nem is tudom mi a szakszó rá) történések vannak.Szóval itt is ez van ha levetted a pajzsát mond valamit.Szal addig nem tudod kinyirni amig egyszer le nem vetted a pajzsát.Külömben ha sok torpedód van akkor érdemes használni akkor is mikor fent van a pajzsa,pl battleshipeknél.Ha meg nem tudtak kinyirni egyből és visszatölti a pajzsát és kevés a hullja akkor mindenképp torpedózzál,mert ugyis vesz le ,hogy fent van a pajzsa. :)
  • ZS90
    #459
    Nem tudom szerintem egyszerű, igaz én csak ensign fokozatban játszottam vele, de 2 hajóval is könnyedén megcsináltam, warpolni kell sokat, jah és én úgy csináltam hogy egy hajót beküldtemoda középre ahonnan a meteorok jöttek és így egy hajóval mind a 3 bolygó felé menő meteorokat szédtudtam lőni, közbe a másikkal meg nyugodtan pozícióba raktam a tornyokat.

    kis OFF:
    bocsánat hogy itt teszem fel a kérdést de nem nagyon ismerek más star trek közösséget. szóval én olyan dolgokat hallottam hogy a Paramount végleg leállt a Star Trek sorozatok gyártásával, az Enterprise bukása után nem fognak többé új sorozatba kezdeni. ez most komoly? mert így is elég nagy csalódás a számomra, hogy az új filmmel vissza mennek az időben, a kirk érába... nekem már az alapgondolattól fogva halottnak tűnik a dolog..
  • Mr Spock
    #458
    Meteoros pálya a halálom. Már a szintet is levettem de még mindig nem megy. Van valakinek valami jó módszere hozzá?
  • kovecses
    #457
    De megkaptam, nagyon szépen köszönöm!

    Nekem továbbra sincs semmi bajom ezzel a játékkal..a meteoros pálya szar volt!
  • bgabor
    #456
    Na eljutottam a dampening devices-borgos küldetésig.

    Hogy Magyarország második legnagyobb közjogi méltóságát idézzem:
    Ezt a játékot elkúrták... nem kicsit, nagyon!

    Megy a lomtárba a többi szemét közé.
  • ZS90
    #455
    ismerős...a 8-12 rész
  • akyyy
    #454
    én úgy szoktam, h asszem az r gombal bejön iylen erőelosztás vagy mi a fene, h mive vigyél több engergiát, három kis ikon van , fent asszem a pajzs, bal lent a fegyverek, jobb lent meg a motor.:D

    és az egérrel tudod mozgatni egy körben hogy melyikhez menjen több energia. én csatánál általába a fegyvereknek és pajzsoknka adok energiát, meg is látszik hogy elövöm alézeremet és szinte még ugyababba amásodpercbe már fel is töltötte és lehet lőni tovább.

    rájöttemmég, h ha kétszer megnyomom az F-et, akkor magától próbál ráfordulni az ellenséges hajóra. igy nekem nem kell szenvednem a fordulással, csak lőnöm kell;).
  • SiSkO76
    #453
    A mozifilmeket végignéztem és tetszett mind!Leültem néztem a TNG-t de nem tudott lekötni pedig próbáltam megszeretni.Viszont mikor az Enterprise-t néztem akkor 1 nap 8-12 részt is végignéztem mert képtelen voltam abbahagyni.Remélem jók lesznek a módok a multihoz mert akkor veszek hozzá egy videokártyát is .
  • akyyy
    #452
    irtam privit, nem kaptad meg?
  • kovecses
    #451
    Picard kapitány (Patrick Stewart) és az Enterprise űrhajó legénysége új missziót teljesít a Föderáció részére. Közben jó dolgok is történnek a fedélzeten, például Riker (Jonathan Frakes) és Deanna Troi (Marina Sirtis) esküvője. A mézesheteket viszont megtöri egy újabb fenyegetés. A Romulus nevű bolygó új prétora, a Picard-klón Shinzon béketárgyalásokat akar kezdeni a Föderációval. Közben szövetségeseivel mégis megtámadja az Enterprise számítógép rendszerét és orvul foglyul ejti Picard-ot, akinek genetikai adottságaira szüksége van ahhoz, hogy tovább élhessen. Egy napon viszont átveheti teljesen Picard lényét. A kapitány élete legnehezebb helyzetébe kerül, amikor szembesül fiatal, szép és gonosz önmagával. Újraértékeli életét és felteszi magának a "mi lett volna ha" kérdést. Ám nem gondolkodhat sokáig, a Föld sorsa forog veszélyben.

    :D
  • kovecses
    #450
    Ja és a Star Trek Nemesis ami név logod, hm...ugye Pickardos rész, ha nem tévedek! :D
  • kovecses
    #449
    Akkor ajánlom nézd végig a sorozatot és a mozifilmekből is a Pickardos részeket és lehet hogy megváltozik a véleményed!

    A Legacy multiához meg annyit hogy készülnek a 8-10-12... személyes pályák!
    Az alap pályák azért rosszak mert csak 4 személyesek!
  • ZS90
    #448
    Nem nagyon... a játék singleplayer része egész játszható...a story ifejezetten jó. de a skirmish az nagyon unalmas és rossz és ebből gondolom a hogy a multi se jobb..., inkább a bridge commandert nyomom.
  • SiSkO76
    #447
    Semmi gond, már korábban elolvastam véletlenül, nem gond.Egyedül a Next Generation amit képtelen voltam végignézni.A filmekben hibátal Pickard és a legénység, de az a sorozat nekem száraz.Legacyval nem multizol?Egyáltalán vannak szerverek, vagy mindenki útálja a játékot?
  • kovecses
    #446
    A legjobb sorozat a next generation!
    Az egész Trek az Enterprise és Pickard kapitány körül forog, na meg persze a végén a Voyager és Janeway admirális körül.
    Ne felejtsük el a hatalomratörő logikus vulkánt a Legacyban...na meg a borgok,romulánok,klingonok,kardassziaiak...mindig háború!
  • ZS90
    #445
    hupsz, sry ha lelőttem a poént:)
  • SiSkO76
    #444
    Nos igen.Bár még nem láttam végig de már olvastam pár helyen, hogy meghal.Valóban ez egyik szereplő aki miatt ilyen jó a film.De ne felejtsük el T'Pol-t se, na meg a dokit.Egyébként a Legacyban is kijön milyen esetlen hajó volt az NX-01.Ha nem figyelek hamar tésztaszürő lesz belőlem.Igaz nem is hadihajónak lett tervezve.
  • ZS90
    #443
    OFF:

    A vége az a csúcspont, nem vagyok egy könnyen elérzékenyülő ember (ha jól emlékszem utoljára 2-3 éves koromba könnyeztem meg filmet, ott is azért mert vmi állat meghalt, na dehát 2-3 évesen), de itt az utolsó két rész... pfff közel jártam hogy könny csorduljon a szemembe... de azért azt nem értettem mire volt jó hogy meghal a Trip... ő volt szerintem a legnagyobb arc az egészben...:(
  • Braveheart
    #442
    Már féltem hogy bejön vmi kockafej és jól leolt hogy márpedig én vagyok a hülye meg a gépem szar, látom fölösleges vitatkozni mert legyőztök a rutinotokkal... De akármit mondtok a véleményem ugyanaz marad, ezen a játékon lehetett volna még fél évet dolgozni simán.
  • SiSkO76
    #441
    Mit vársz egy olyan embertől aki azt se tudja, hogy mi a különbség az ensign és a captain között.Részemről szintén az Enterprise a kedvenc.Olyan életszerü.Mindenki szétlövi őket, a legszerencsétlenebb hajó pár kivételt leszámitva.Persze valamit mindig kitalálnak és attól minden jó lesz.Nagy kár, hogy idő elött befejezték.