44
  • dez
    #44
    Tévedsz, támogatja az NCQ-t. (Miért is ne támogatna?)
    A gari meg 5 év.
    Állítsd takarékra a fantáziád. :)
  • Aspirin
    #43
    Valószínűleg fémötvözetű plexire gondoltak.
    A bajt inkább ott kell keresni, hogy ellentétben a tiszta fémfedéllel itt hamarabb "öregszik" az anyag, a pórusai átjárhatóvá válnak illetve fény katalizálta vegyfolyamatok indulnak meg. Van aki még emlékszik: Mert ez műanyag.
  • Zedas
    #42
    Még lenne egy észrevételem:
    A plexis változatban NINCS NCQ és nem vállalnak rá annyi garit, plusz 50 dolcsival drágább mint a technológialiag sokkal tutibb nem plexis változat. Hiába, a sok butus megveszi az ablak miatt a szart drágán is.
  • Hegyikecske
    #41
    Ne köss bele, ha aluból lenne akkor nem tudnák olyan drágán adni, és túl biztonságos lenne, így pedig mondhatod h van egy átlászó winyód amiből a házba szerelés után nemlátsz semmit :D
  • Hegyikecske
    #40
    Csak nem fogod látni hacsak nem egy pont úgyanolyan házad van mint amien itt a képen a bemutató kedvéért
  • Frank81
    #39
    Tetszik a jobb alsó kép! Már csak a tápegység, meg az optikai olvasók burkolatát kellene plexire cserélni, és full futurisztikus lenne!

  • RpPRO
    #38
    Nagyon kiraly otlet, de azert en inkabb az atlatszo noi ruhak fejleszteset osztonoznem.
  • waterman
    #37
    én moddoltam rendesen a gépem. 3 napon keresztül vágtam sejtmintázatúra a gépem 60*40-es aluminium oldalát. csini lett nagyon. nekem speciel tetszik ez a winyó. ha nem kapnék az áráért 3 másikat még gondolkodnék is rajta..
    mellesleg akik azt mondják, hogy a gép az csak egy gép, nem érdemes ilyenekre szórni apuci pénzét, azoknak ajánlom hogy dolgozzanak egy szürke irodában és az orruk előtt legyen egy roh@dt szürke doboz nap mint nap.. na onnantól kezdve lehet kicsit tetszenek majd nekik is az ilyen kis "semmiresemjó igazán, de azért jól néz ki" dolgok..
  • fflx
    #36
    az a sok muadat senkit se erdekel. a lenyeg, hogy vilagitson. en meg csipogtatnam is meg villogna es neha beszelne is. :)

    nem baj az ha szar, de villogjon!!!

  • Zedas
    #35
    A lényeg úgy érzem lemaradt:

    A piacon eddig két vinyó volt a leggyorsabb:
    - A 10000RPM-es WD RAPTOR ami 74GB-s volt és nem támogatja az NCQ-t, valamint 8MB cache található benne.
    - És a Maxtor DiamondMax 10-es, ami 300GB (mármint a legnagyobb), 7200RPM-es és 16MB cache van benne meg persze NCQ.

    A Raptor gyakorlatilag egy SCSI vinyó mechanikát tartalmaz, csak egy SATA vezérlőt integráltak rá, ezért a legtöbb tesztben minden más vinyót alázott, egyedül a DiamondMax 10-es ért a nyomába az NCQ és a 16MB cache miatt, de csak multitaskos feladatoknál, viszont azonknál még le is hagyta.

    Namost a WD kijött ezzel a kütyüvel, ami tartalmazza az NCQ-t és 16Mb cache-t, tehát valószínűleg az összes létező vinyót (a SATA/IDE piacon) messze a porba alázza, és az élettartam adatai is rendkívül jók.

    Inkább erre kellene koncentrálni és nem az átlátszó burkolatotra, mert az rohadtul lényegtelen.
  • ttt ttt
    #34
    Kíváncsi vagyok milyen plexi lehet, mert ha 5 évet vállalnak rá, akkor ott körül keresendő a magas ár.
    of
    Egyébként én is "moddoltam" még anno egy 6,4Gb quantumot, csak úgy hogy levettem a tetejét és go ... a por miatt már csak perceket élt, de mustály volt, mert már csak kínlódtam vele, ezután meg már nem
    on
  • SymbioC
    #33
    Nem, ezt úgy hívják, marketing, nem a fejlesző mérnökök találták ki.
  • chungey
    #32
    Arról nem is beszélve hogy a légköri levegőnek milyen jó oxidáló-hatása van. Modjuk ha vákuumkamrában moddoltad akkor nem szóltam.
  • chungey
    #31
    Nem elsősorban a zavarő tényezőktől, hanem sokkal inkább a szennyeződéstől ment tönkre. Mikor levetted a tetejét, belement néhány porszem, és fél év alatt belevágott a lemezbe rendesen :)
  • smv
    #30
    Trutyiban! lol. :D
  • Alvin
    #29
    50 dolláral drágább mint a sima és kevesebb üzemideje van. Kinek éri ez meg??!! Fanatikusoknak.
  • szombi
    #28
    Nem nagy cucc.
    Pár éve átépítettem egy 1.6 gigás Quantum Fireball winyót átlátszó fedelűre.
    Szimpla plexi-üveg, amit a fémfedél méreteihez igazítottam,
    majd a megfelelő helyeken kifúrva(a korong közepén is) ráerősítettem a lemezre.
    Később a látvány fokozása érdekében egy kisméretű LED-et is tettem az olvasófejre.
    Sajna fél év múlva bekrepált. Valószínűleg azért, mert normál esetben a fémfedél védi meg a mágneses behatásoktól...
  • duke
    #27
    Nagyon tetszik aszem ez vagy valamelyik hasonlo lesz a kovetkezo vinyom.Megjegyzem mar vagy 5 eve van ilyen vinyom.Egy regi 2 gigasra vagtam egy 5x5 ablakot,es plexit ragasztottam ra.Nagyon szorakoztato nezni a fej mozgasat.
  • blackeagle
    #26
    nem azért van AL -ből a ház hogy árnyékoljon ? Ha plexivel helyettesitik akkor nem árnyékol és sérülhetnek az adatok ,nem ? Mind1 nem kell ,nem lényeg.
  • Mike at home
    #25
    persze a sok sznob marha elszórja erre apuci pénzét, mert olyan terndyyyyyy

    jaj apa, ez a műanyag rózssin lovacska olyan trendiii
  • Mike at home
    #24
    a hülyeségnek úgy tűnik nincsneek határai
  • DKm
    #23
    Ebből biztos divat lesz, de NAgYOn drága! Ennyiért kapok 3 200gigás vinyót és még marad majdnem egy 5ösöm. El lehet rajta gondolkozni, hogy meg éri-e egy átlag embernek.
  • Shadow_THH
    #22
    teccik nagyon
  • dez
    #21
    Ha csak kicsivel lenne drágább az átlátszó tetejű, mint a sima, azt venném. Miért kellene rejtegetni a fejlett technikát a felhasználó elől?
  • Oldern the 1st
    #20
    Óccsó vinyót bárki tud csinálni. Igényeset, megbízhatót már nem olyan sokan.
  • Emmegki
    #19
    Ez nagyon szép!
  • roliika
    #18
    Csinánáááának ocscscsó vinyót bakker nem átlácccót wazz!!!!!
  • archkoven
    #17
    Ki mondta neked, hogy a lemezek trutyiban vannak?
  • archkoven
    #16
    Nekem nagyon tetszik. Szerintem nem én vagyok az egyetlen akit érdekel milyen egy merevlemez működés közben belülről.
  • DEXTER92
    #15
    Amúgy ez is benne van egy olyan trutyiba? Amibe a merevlemez van?
  • Hedgehunter #14
    Meg ahogy a sebessege valtozik a szine is valtozzon......
  • Freddy TNT
    #13
    Szerintem meg nagyon állat. Anno az IBM-nél láttam hasonlót. Meg is örültem rögtön ennek a hírnek,de ez nem olyan jó mit az IBM-féle. Annak a teljes felső fedőlemeze volt átlátszó műanyagból. Igaz csak bemutató jelleggel (hogy hogy is néz ki egy vincsi bellülről)

    Azóta kérezem, hogy miért nincs ilyen ? El tudnám képzelni kék led-es megvilágítással és egy plexi oldalú házzal.

    Szerintem szépen nézne ki. A fikázók figyelmébe ajánlanám, hogy ennek előnyei is vannak ! Pl: letapadt,leszakadt fej vagy a csapágy-folyadék. Ilyenkor csak ránézel és rögtön látod, hogy valami baj van és nem gyilkolod halálra indítgatásokkal, hogy: miért nem megy ez a sz@r....
  • HUmanEmber41st
    #12
    Sőt!
    Világítson a kar, amikor mozog!!!!
    Az nagyon kell...
  • Hedgehunter #11
    Amugy a feny tenyleg jo lenne bele ha mar atlatszo........
  • Aspirin
    #10
    Ezt üvegzsebprogramot hírdető kormányok átvilágítását elősegítendő kell hivatali gépekbe szerelni. Elvégre, ne üres demagógia legyen az átlátszó adatforgalom!
  • assdf
    #9
    Arról nem beszélve hogy ki az a hülye aki majd a fejmozgást követve fogja megállapitani hogy most épp másol vmit a merevlemeze... Ettől aztán biztos nagyot fog emelkedni a termék ázsiója...
  • Newfronter
    Szüli
    #8
    A Western Digital amúgy tényleg egy szuper cég, hisz ő képes olyan merevlemezeket gyártani, ami évek múlva is működnek hibátlanul. És nem olyan gyártó, aki elkezd minden mást gyártani, hanem arra törekszik hogy amit gyárt az jó legyen. Sajnos ez nem minden cégnél van így, sőt...
  • tomsolo
    #7
    kell
  • Falconer
    #6
    Meg hogy lehessen a színét változtatni.
  • IoIa
    #5
    Ennek semmi értelme. Különösen akkor, ha több winchester is van egy gépben, mert úgyis csak az egyik látszana. Arról nem is beszélve, hogy egy gépet használni kell, nem pedig lesegetni, vagy tesztelgetni.