33535
  • Hypo #31453
    AUSTRALIA SP4 sokat dobott rajta es ugye melle a rengeteg free kiegeszito, de mivel csak akkor erdemes felrakni ha repulsz is ott amugy kurva sok helyet foglal meg ugye FTX Centralban kapcsolgatni kell default es mas kiegek kozott, igy a tuti ha van egy friss fsx ed es arra csak ezt dobod fel az osszes kieggel es bejarod egesz ausztraliat eltart egy darabig de megeri utana meg ha mashol akarsz repkedni siman leszeded ha mar tobbet nem repulsz arra addig se foglalja a helyet:)
  • ToMy_
    #31452
    OrbX Új-Zéland egész jó.
    Milford Sound
  • Hont
    #31451
    Új-Zéland tényleg gyönyörű, azért az elhatározásért, hogy ott szeretnél élni, meg kicsit irigyelek is...(persze jó értelembe)
    Egyébként nálam is két gyerek van és évek alatt céltudatosan rakom félre a pénzt hardverekre.(Mondjuk más szenvedélyem nincs is mint a repülés) Az új életedhez meg nagyon sok sikert kívánok a Topiklakók nevében is! Azt persze nem is kell mondanom, hogy az FS topikok Új-Zéland területén is elérhetőek...
  • bzsoli
    #31450
    Nem értelek félre, de tényleg nem. Szóval értem én, hogy vannak olyanok mint te, akiknek az a fontos, hogy a szim annyira élethű legyen, ahogy azt te írod. Számomra ez nem annyira fontos. Legyen egy minősége, meg fejlődjön időről időre, ahogy mondjuk most az FSX-ről P3Dv3-ra váltásnál javulást éreztem a látványban, de nekem elég egy középszintű grafika vagy kicsit jobb, mert elég. Fentieken túlmenően persze tudnám élvezni egy tényleg fullos szim látványát és élményét, de ahhoz, ahogy te megint csak írtad, nagyon komoly gép kell, ami nagyon sok pénzbe kerül. Két gyerek mellett, meg most az utazás miatt (amúgy Új-Zélandra próbálunk kiköltözni) nem tehetem meg, hogy ennyire komoly gépre költsek. Sőt, azt hiszem, később is maradok a laptopnál, csak max komolyabbra váltok, ami mondjuk már gamer laptop, mert amúgy elégedett vagyok.
    Ha mégis tovább lépnék, akkor egy full size szim építésébe kezdenék, vagy elmennék vitorlázó repülni, mert az nagyon érdekelne, főleg olyan szép tájakon, mint Új-Zéland.
  • Hont
    #31449
    Kérlek ne érts félre, én annak csak örülök, hogy Te megtaláltad a számításod a laptoppok terén...
    A hitetlenségem abból ered, hogy pl a mostani VGA-m csak maga olyan nehéz, mint egy jól "megtermett" laptop!
    Nálam a "szimulátor" a repülés hiányát adott pótolni és mikor recés a futópálya széle, meg zizeg a búzamező, az szörnyen illúzió romboló!
    Persze mi PC-sek helyhez vagyunk kötve! Főleg most hogy szeretnék a jézuskától egy kivetítőt kérni az éves jó magaviseletemért...
  • bzsoli
    #31448
    Én azt gondoltam, hogy ez egyértelmű, hogy nem csak a full maxra húzott beállításokkal tudunk elképzelni egy szimet használat közben. Persze nem is csak a nullára húzott másik véglet a másik lehetőség, szerintem nekem úgy 70-80%-os szintre van rakva a grafikai szint/minőség, de majd mellékelek róla képet. Tehát így értettem, hogy nálam jól, NEKEM MEGFELELŐEN fut a P3Dv3.
  • Hont
    #31447
    Képeket kérnénk, ha lehetne, mert szörnyen hitetlenek vagyunk...
  • Hont
    #31446
    Szia!
    Én olvasom itt a véleményed, de nem igazán értem...
    Az évek alatt nem gyenge gépet sikerült össze tákolnom, de most se mondhatom azt, hogy ez már elég!
    Az FS9-hez talán, de P3Dv3 még ezen is határ eset!
    Bár, lehet hogy Ti laptop felhasználok más beállításokkal használjátok, de én egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy egy laptop megfeleljen egy ilyen igénybevételre...Vagy olyan kompromisszumokkal, amik már nem azt az élményt adják!

    Utoljára szerkesztette: Hont, 2015.11.24. 09:47:26
  • berczy #31445
    Uhh gyerekek, ez az ORBX Ausztrália... Basszus, ez milyen minőségű már...? Feltettem az AU!NZ alapot, rá a reptereket és egyelőre az államat keresgélem a földről. Asszem kicsit elleszek egy darabig itt, Ausztráliában... Hát még a környező városok egyes épületei is színhelyesen a helyükön vannak... A repterek hangulatáról meg kidolgozottságáról már nem is beszélek. Ehh... :D
  • bzsoli
    #31444
    Sziasztok!

    Beszállnék a laptop vs. asztali gép beszélgetésbe. Én nagyjából két hónapja álltam át laptopra (Asus X550JX, i5 4200H, 8 giga RAM, GTX 950M) asztali gépről. Meg kell nyugtassak mindenkit, semmilyen panaszom nincs, pedig sokat játszom. Vannak különbségek asztali és hordozható cuccok között (komponens sávszélességek, vagy éppen a hűtés különbözősége). Core2DUO E8400 és ATI HD 6850-ről álltam át, és nem gondoltam volna, hogy ilyen teljesítménybeli különbség lesz a korábbi gépemhez képest a laptop javára. Én alapvetően csak szimulátorozok (vonat, repülő, és egyéb ilyesmi) és jellemzően ez órákat vesz igénybe. A GPU legfeljebb 60 fokos volt, és összességében sem a GPU és sem a CPU nem volt jobban terhelve mint 60-70%. Tehát még mindig van benne tartalék, pedig ez csak i5. És ez még nem is gamer laptop. A HDD-t lecseréltem egy SSD-re, mert ugyebár gyorsabb is, és a CPU-t is kevésbé terheli (akár 5-10% is spórolható vele a CPU teljesítményből, ami szintén hasznos).

    Egy laptop hűtőt biztosan tenni fogok alá, de egyelőre kivárok (ott veszem meg ahova utazom, hogy ne kelljen repülőn a csomagba zsúfolni), ugyanis, ahogy talán másoknak is fontos szempont lehet ez, nekem a laptopra váltás utazás, költözés miatt volt egy ésszerű váltás, hogy magammal vihessem.

    A régi gépemet eladtam, amiből majdnem a fele visszajött a laptop árának (3 monitoros konfigom volt). Szóval, egy jó laptop simán megállja a helyét, csak tényleg jól utána kell járni a dolognak. Egyetlen hátránya, a 15.6-os kijelző mérete és típusa, de majd monitorral fogom használni.

    Korábban FSX-eztem, a laptopra viszont már P3Dv3 ment fel és nagyon szépen fut rajta kiegészítőkkel is (LHSIM Budapest, PMDG 737...)

    (Anno számomra is nehezen volt elképzelhető, hogy laptop ilyesmire alkalmas lenne, de egy szintén szimulátorozó barátom is laptopra váltott pár éve és elégedett a gépével, még videókat is szokott rögzíteni közben. Az ő gépe pedig még gyengébb is, mint amit én választottam.)

    Remélem segíthettem a véleményemmel.
  • nibron
    #31443
    "a fenti géppel menne fullHD-n simán már az FSX is, modokkal megpakolva?"
    Nem. Az alap az igen egy darabig, esetleg 1-2 egyszerűbb addon repcsi, de már azzal is rengeteg microlag lesz. Azonkívül mint Skinner is írta előbb-utóbb megsül. Mondjuk ezt el lehet kerülni egy nagyobb teljesítményű laptop hűtővel, de pl. nekem nem érne meg ennyit az az élmény amit nyújtana. Egy lapi árából pedig már egész jó gépet lehet összehozni.
    Amúgy ezt a laptopot nem 2.5GHz-es i7 procival szállítják? Modjuk az is elég kevés lenne az FSX+modok-hoz, mert 1 szálon kell a nyers erő, és annak legalább 3GHz-nek kellene lennie desktop gépben. Egy laptopban pedig pont a teljesítmény fogy el leghamarabb, mivel eleve alig van benne.
  • Sordoran
    #31442
    Szerencsére ettől nem félek, kinézett gép (Asus K501UX) hűvös, jó féle, 2 ventivel, terhelve se ment teszteken 70 fok fölé nagyon. Sőt, kissé túlbuzgó is, mert tapasztalatok szerint már 45-50 fok környékén 4000 fordulat/perc-el pörögnek már, szóval van hangja, de az egy másik probléma.
  • Skinner_11
    #31441
    Az a baj hiába fog szépen menni rajta, a laptopok a gyenge hűtés miatt vagy leszabályozzák a teljesítményt egy komolyabb 1,5-2 órás repülés közben, vagy túlmelegednek az alkatrészek és 1-1 ben "megsül" az egész...
  • Sordoran
    #31440
    Kissé talán off kérdés, de érdekelne, hogy egy i5-6200U procis laptopon, VGA Nvidia GTX 950M, mennyire lenne sima a játék, 8 GB ram-al? Jelenlegi gépemen ha egy modos repülőt rakok be a pilótafülkében nem töltenek be textúrák, és az fps is béka segge alatt, így még FS9-et nyúzom, de a fenti géppel menne fullHD-n simán már az FSX is, modokkal megpakolva?
  • Hypo #31439
    Nem kell VOR-to VOR-t repulnod amugy eleg a sima GPS direkt is, de vissza térve ha a vor-adóra repülsz a megfelelő irányon akkor lehet elttérés jobbra balra minél közelebb vagy hozzá annál idegesebb a needle- szóval az irány jó csak picit el vagy tolodva, illetve az egy fok hosszabb tavon tobb is lehet, ugye 59 - 60 as iranyon. sose a reptértől tervezd a a vor-to vor-t hanem inkabb egy kilepo ponttól es akkor rá tudsz fordulni a pontos irányra.
  • benguller
    #31438
    köszönöm
  • nibron
    #31437
    Adminisztrátorként jelentkezz be. És kapcsold ki az UAC-t. Amúgy pedig Google
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2015.11.22. 19:56:51
  • csiben
    #31436
    Sziasztok!
    Újra itt, egy másik problémával :) Adott c172-es repülő és repülni akarok egy Budapest-Nyíregyháza IFR útvonalat. Az Fsx flight plannerel csinálok egy vor to vor útvonalat. Beállítom az első Vor adót, megfelelő irányban repülök, a Vor1 indicator szerint megfelelő pályán repülök, de a gps-en kirajzolt útvonalról jelentősen letérek, még az irány sem stimmel pár fokkal és persze a légi irányítás karattyol is ez miatt. Mit rontok el? Csatolok egy képet is, hátha úgy érthetőbb lesz :)

    KÉP

  • benguller
    #31435
    Sziasztok!

    Egy jó ideje sajnos nem volt lehetőségem játszani a játékkal, de most gondoltam felrakom és repülök kicsit.
    Azonban akadt egy igen nagy problémám.
    WIN8(64)-en van és telepítésnél ezt írja ki: 1628 failed complete installation
    Hasonlóval valaki találkozott már? Olvasgattam kicsit, de nem sikerült megoldanom sajnos.
    Egyszerűen elindítom a telepítést és pár mp múlva ez a hiba üzenet fogad.
  • nibron
    #31434
    Bocs fiúk, nekem nincs problémám ezekkel a dolgokkal, alapvetően csibennek írtam, a B60 csak példa volt. :D
  • polluxware
    #31433
    manualban is van erre rész, mit hova kell állítani.. (duke B60)
  • Hypo #31432
    igen ez célrevezető bár addon ja válogatja általában leirják kell e gyro stb RealAir gepeknek nem kell se autorudder viszont érzékenységet allitani kell.
  • nibron
    #31431
    Az autorudder-t elvileg értelemszerűen csak a 2 irányú joyoknál kellene beállítani. Eléggé unrealisztikus és így lehangoló az eredménye. Talán sosem használtam igazán ezért a hatásáról nem igazán tudok nyilatkozni. A csúszkák viszont nem úgy működnek, ahogy alá van írva (easy - realistic), hanem inkább min-max tartományként kell felfogni. Tehát ha maxra állítottad a gyro csúszkáját akkor inkább maximalizáltad a csavarodás mértékét/érzékenységét. Ha soknak tartod a csavarodást inkább lefelé kellene húzni. Én többnyire B60-al repülök, ez egy multi prop-os gép, és ott is van csavarodás bár nem akkora mint a single gépeknél. Ennél a gépnél nekem 0.17-re kellett állítanom és a gyro drift pipát ki kellett venni, hogy közel legyen a valóságoshoz, egy másik típusnál egészen más értéke(ke)t kell beállítani. De nemcsak ezt a csúszkát kell állítani, hanem a többit is (pl. a p-torque-nak 0.6 érték környékén kellene általában lennie). Hát ilyen ez a popszakma.:D
  • csiben
    #31430
    Kicsit pontosítanék. Bekapcsoltam a gyro driftet és tényleg jobb lett, de később láttam, hogy ugyan úgy húz balra. Majd kis gondolkodás után bekapcsoltam az autoruddert és láss csodát tökéletes lett.
    Ígérem most már leszállok erről a témáról. Használom így, repülök így.
    Azért ha van valakinek ötlete, hogy miért húzhat balra joy, ha ki van kapcsolva az autorudder, az ne tartsa magában. ( DCS-ben is ki fogom próbálni, de valószínű ott is megoldja ezt a problémát)
  • csiben
    #31429
    Szia!
    Ez a gyro drift pontosan micsoda? Mert most kapcsoltam be és a csúszka maximumon van és így most nem húz a repcsi balra. Nem tudom ennek most örülnöm kell vagy sem? Amúgy igyekeztem minden beállítást realisztikusra tenni.
    Utoljára szerkesztette: csiben, 2015.11.20. 11:35:49
  • nibron
    #31428
    Van digitális joy-om, ott atomstabilan (rece sincs) be tudom állítani mi menjen be és ha nullára állítom akkor is húz. Tehát valszeg a modell. Amúgy a realistic panelen van a gyro driftre beállítás, húzd a csúszkát nullára. Azonkívül az fsuipc-ben be lehet állítani nem létező trimekre is vezérlőt. Ha azzal nem működik még mindig meg lehet próbálni offsetre közvetlenül írni.
  • i robot
    #31427
    Igazad van teljes mértékben! A turbulens levegőre nem is gondoltam.
    (Azért tippelek a joy-ra, mert azt írja más játékban is húz.)
  • Clidey
    #31426
    Nem feltétlenül. Lehet az FS idióta flight modellje is. Anno mi is rengeteget szenvedtünk azzal, hogy ha realisztikusan akartuk elhelyezni (értsd: az ülések pozíciójába) a pilóták tömegterhelését, azonnal el kezdett húzni a röpcsi az üres székkel ellentétes irányba. A való életben azért ennyire határozottan nem érezni ha nem ül mellettem valaki... :)
    Szóval nem biztos hogy joy probléma.
    A baj viszont az, hogy még ha az összes ülés- és csomagterhelést berakod a gép hossztengelyére, az FS ezt képtelen feldolgozni, és valamelyik irányba akkor is elkezd billenni a röpcsi.
    Megoldás: állíts be olyan turbulenciát hogy állandóan volánolni kelljen, akkor nem veszed észre hogy amúgy is húzna a gép valamerre! :D
  • i robot
    #31425
    Ha annyira gáz akkor szét lehet kapni, de nekem nem lett jobb tőle.
    http://forums.ubi.com/showthread.php/85431-Successful-repair-of-Logitech-Extreme-3D-PRO-Forums
  • i robot
    #31424
    Normális jelenség csak sajnos ez azt jelenti hogy rossz a joy. Nekem is ilyen van és ugyanezt kezdte csinálni + nem tudom finoman húzni. Kalibrálásnál is ugrál össze-vissza. Döglődnek a potik.
    Próbáld meg a deadzone-t állítani azzal lehet rajta segíteni sokat, persze nem lesz tökéletes, de nem is fog húzni.
  • csiben
    #31423
    A windows-ban kalibráltam igen. Amúgy más játékban (DCS) és Fsx-ben is minden gép balra húz és trimmelnem kell. Ez nem is gond, csak ha nem tudok trimmelni (C172), akkor eléggé élvezhetetlen a repülés. Kb 7-8 másodpercig repül egyenesen, majd szépen kezd bedőlni balra... Ez normális jelenség?
  • Hont
    #31422
    A Venetubo cfg tuning oldal nem működik! Tud helyette valaki valami alternatívát?
  • i robot
    #31421
    Kalibráltad a joy-t?
  • csiben
    #31420
    Köszi szépen a válaszokat. Szerintem még fogok jönni pár noob kérdéssel. :)
  • saca79
    #31419
    ...igy van illetve ha eléred az "utazási sebességet" akkor szépen "beáll" kb 100kts körül már alig érezhető. De ez függ attól is hogy van a gép kiegyensúlyozva: üzemanyag, utasok ,csomag stb
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.11.17. 19:43:29
  • Skinner_11
    #31418
    Naja...
  • Clidey
    #31417
    A gáz az, amikor egy jet kezd el ugyanígy húzni valamerre... :D
  • Skinner_11
    #31416
    A valódi 172-esben is csak magassági trim van, azért húz balra mert arra ellenkező irányba forog a propeller és így a nyomaték szépen húzza is a gépet oldalirányba
  • polluxware
    #31415
    autopilot : on

    ha nincs ééleron trimm akkor csak ez marad
  • csiben
    #31414
    Tegnap végül megvettem a LOGITECH Extreme 3D Pro-t használtan. 6000ért vettem, elvileg keveset volt használva, ez látszik is rajta, hiszen újszerű esztétikai állapotban van és szerintem jól is működik. Viszont lenne is egy kérdésem. Tök alap Fsx van fent. A repülőgépek alap állapotban repülés közben húznak valamerre egy picit. Ugye ha ismereteim nem tévednek ez normális is, ilyenkor kellene trimmelni. Viszont pl A cessna 172-ben csak a magassági kormányt tudom, a csűrőket nem. Az ilyen irányú korrekciót, hogy tudom megcsinálni mert kicsit idegesítő, hogy folyamatosan balra húz. Más gépeknél( Beechcraft Baron 58) ahol tudom trimmelni a csűrőket, oldalkormányt nem gond, ott szépen be tudtam állítani.