33535
  • [HUN]FaTaL
    #12341
    Ez nem ilyen egyszerű. :)

    Javaslom felül a FAQ és azon belül a segédletek menüpontot. :)
  • mijuska
    #12340
    Az alább megadott linkemen megtalálható képhez kellene még egy kis segítség.

    Köszi
  • mijuska
    #12339
    http://www.kephost.com/images/32zo6jowv99fctfpvvu9.jpg
  • taylor35
    #12338
    LEIB-LHBP
  • mijuska
    #12337
    És azt hol találom meg?
  • taylor35
    #12336
    Flight planner......
  • mijuska
    #12335
    bocsi nem 12 hete hanem 1-2 hete
  • mijuska
    #12334
    Helló

    Most töltöttem le alig 12 hete a Flight Simulator x-et és olyan kérdésem lenne,hogy hol lehet a játékon belül hol lehet a missiókon kívűl kiválaszatani olyat hogy megadok egy kiindulási(IBIZA)és egy érkezési pontot(FERIHEGY)?

    Valaki nem tudna olyan oldalakt ahonnan le lehet tölteni új repülőket meg repülőtereket?

    Köszi
  • Willenbrock
    #12333
    Ez egy terrain mod?Nálam a felszínen nem ilyen élethűek a fák,meg az épületek pedig high-on van a legtöbb beállítás.
  • polluxware
    #12332
    serály:) gondoltam kiprószálom már
  • Hypo #12331
    nem veszes abszolute mukodokepes, en nem tapasztaltam szamottevo fps csokkenest
  • polluxware
    #12330
    captainsim 727 mennyire gép zabáló? van valkinek tapasznyalata ezügyben?
  • carlosfly
    #12329
    ORBX YMML
  • SH3
    #12328
    szevasztok!

    nem tudnátok egy oldalt, ahol tuti találnék Embraer 120 gépet FSXhez? :/

    Már naon sok helyen kerestem, találtam párat de mindegyik korábbi részekhez volt csak jó. :S
  • carlosfly
    #12327
    Zsír!
  • polluxware
    #12326
  • Captain Fatboy
    #12325
    Köszönöm a tartalmas segítséget!! Hát nem egyszerű de remélem így menni fog!

    Köszi mégegyszer!
  • pateszi
    #12324
    Szia,

    Ha nincs a géphez önkicsomagoló telepítő, azt javaslom, hogy tanulmányozd, hogy pl. az alap FSX gépek milyen könyvtárszerkezetben helyezkednek el, és mindent hasonlóan csinálj a telepítendő gépeddel.

    A SimObjects/Airplanes mappába hozd létre a gépnek a mappáját, majd azon belül a model, panel,sound, texture mappákba értelem szerint másold a cuccokat, ill külön az aircraft.cfg és géped.air fájlokat.

    A műszer csomagok (.gau, vagy .cab fájlok) mehetnek az FSX/Gauges mappába, de ha csak a konkrét gépben kellnek, úgy is működik, hogy a géped Panel mappájába teszed őket.

    Néhány géphez tartoznak effektek is, ezeket az FSX/Effects mappába kell berakni.

    Ha FS2004-es gépet akarsz FSX alatt használni, általában működnek, de adódhatnak próblémák a textúrák átlátszóságával kívül és a műszerfalon is, ill. a régebbi műszereket már nem támogatja az FSX.
    FSX
  • Jenc
    #12323
    állítgattam felhőket, eget, kifutót, stb... és kértem h installálja be fs-be a cuccot. Mikor fs-be próbálnám ki akkor a hiba üzenettel leáll. De aztán mostmár rájöttem arra h ha reppenni akarok fs-be akkor mindig előtte frissítenem kell REX-el az időjárást, szal így indul el sajnos.
  • Captain Fatboy
    #12322
    Sziasztok! a kérdésem: letöltök gépeket fsx-hez azokat hova kell bemásolnom?
    simán csak a simobejct-be? vagy külön külön a texture-t, az airplane, meg a panel-t is?

    előre is köszi!
  • bzsoli
    #12321
    Mit értesz pontosan a tuningolás alatt? Egyszerűen telepítetted a REX-et? Vagy magad cserélgettél texture állományokat? Ha nagyon sokat kavartál, akkor lehet, hogy reinstall kell!!!
  • bzsoli
    #12320
    sziasztok

    FSECONOMY-t használjátok, repül valaki?
  • Nesu
    #12319
    Sziasztok van már valakinek tapasztalata saitek X65F-ből ?
  • carlosfly
    #12318
    Wideview-et használt már vlaki?
  • Jenc
    #12317
    Sziasztok!

    Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy délután kicsit "tuningoltam” az FSX-en REX-el és most mikor betöltené a repteret, ezt írja ki:
    "Fatal error occurred.”
    "Az adatok, melyekkel éppen dolgozott, valószínűleg elvesztek.”

    Ilyenkor mi a teendő?
  • vmarc
    #12316


    Nincs is jobb mint itthon repülni. :D
  • Hypo #12315
    Udv itt ujra szoval joy ugyben par dolog, FFB-t szerintem felejsd el semi ertelme, FSX ben legalabb is tuti nem, max csak a baj van vele.

    Igazabol az artol is fugg mennyit szansz ra mivel tobb megoldas leteik, vgy egy sima jol hasznalhato joy amin legalabb el lehet forditani hogy a ruddert is ra tudd tenni. Ha akarsz pedalt is akkor ezt kiahgyhatod.

    Vagy veszel egy joy es gazkar es esetleg pedal rendszert kicsit dragabbak de megerik az arukat.

    Vagy egy ugyan ilyen tipusut de kis gepre esetleg jobb szarvkormany cuccot.

    Akkor nezzuk peldakat:

    Olcso forgathatos: Joystick Wingman Extreme 3D pro twist 6 ezer ft korul, illetve Saitek Flight Sim Aviator.

    Joy=gazkar:


    Illetve itt a szarvkormany gazkar combo is ezek azert joval dragabbak de hat jobbak is, bar kezdesre lehet sok

    A vegere meg a pedal bar ez a tipus szerintem tul van arazva nekem CH PRO pedalom van es olcsobb volt.
  • Willenbrock
    #12314
    Ha nem akarsz pedált is venni akkor talán érdemes csavarós botot venni,bár én sosem tudtam vele megbarátkozni.Vagy van a Black Widow nevű joy(nekem is az van) az nem csavarható de a gázkaron van oldalkormánytengely is és sok gombja van meg széles talpa.
  • Vertib
    #12313
    Sziasztok!

    Én még új vagyok, illetve néhány év kihagyás után újrakezdő FS-es.
    Miután lett egy olyan gépem, amin elfut az FSX, megvettem a progit is, már csak egy jó joystick kellene. Az elején kisgépekkel szeretnék repkedni, aztán jönnének a nagyobb vasak is.
    Ti milyen joysticket javasoltok? Érdemes force feedback-est venni? (előnyök, hátrányok)
    Milyen "ficsőrök" vannak FFB-nél? Mennyire marad meg középen?
    Az árkülönbségek már nem nagyok, az kevésbé számít.
  • Falconer
    #12312
    Ez eléggé fából vaskarikát kategória lenne szerintem
  • [HUN]FaTaL
    #12311
    Én nem tudok csak az aerosoftról, meg elvileg az 1.5ös patch (bár fsx alatt sosem próbáltam) tartalmazott némi optimalizációt.
  • zsoltfireman
    #12310
    Sziasztok!

    Valakitől hallottam,hogy megjelent egy FPS barát Ferihegy Airport FSX-re,igaz a hír?
    Ha igen hol lehet beszerezni?

    Üdv!


    Zsolt
  • MatWood
    #12309
    Végre megérkezett!!!

    Approaching Innsbruck FSX
  • Hypo #12308
    Ja es UTX EU-t frissitettek akit erdekel
  • Willenbrock
    #12307
    Vagy mást is át kéne írni?Csak a sim soron változtattam.
  • Willenbrock
    #12306
    Példaként a Longley 2006 RB-ban próbáltam az átírást.Megnyitottam az edge cfg-jét abban vannak fltflightsim1-10-ig felsorolások. szim=edge540 így egybe van írva.Ugyanígy írtam be a pálya szöveges fájljába is,de így sem ismeri fel.Ugyanaz a rossz inicializálás üzenet jön ki.
  • Hypo #12305
    GEX 1.09 UT Alaska supportal
    ERRE
  • carlosfly
    #12304
    Az aircraft.cfg -ből másolod ki pontosan a nevet...
  • Willenbrock
    #12303
    Azt honnan tudom meg hogy pontosan hogy kell beírni a gép nevét hogy felismerje?
    Valamit nem jól csinálhattam,szerintem az elnevezéssel van gond,mert azt írja ki hogy rossz inicializáció mikor betöltöm a missiont.
  • Willenbrock
    #12302
    Kösz,ezt kipróbálom