33535
  • saca79
    #31733
    Mondjuk már az Alabeo sem a (r)égi A DA42 például szerény véleményem szerint belül pocsék. Tele van kapcsolgatható ugyan de funkció nélküli gombokkal (találóan switches néven) viszont ami kéne ,mondjuk ADF meg nincs. Jó, és szép hogy hajlik szárnya meg kívülről rendben van, de könyörgöm ....Ráadásul olyan szinten fps gyilkos hogy addon reptereken nálam használhatatlan, szemben mondjuk egy A2A géppel. Talán mondjuk a PA38 meg PS ami bejött elég részletes (szélvédő karcok stb) és fps barát, bár belül ezek is egyszerűek mint a facsipesz. Szóval én nem bánnám ha picit tovább fejlesztgetnének egy- egy gépet ott is :/
  • decode7
    #31732
    Na hát köszi a kimerítő válaszod, mindenképpen át fogom nyálazni. Sok mindent nem közölhetek saját modellekről, köt a titoktartás :) de a megjelent játékok tartalmai elérhető a neten de nem kérkedek, nem szeretem... de a repcsiről ha egyszer nekiállok természetesen lesz preview
    Tisztába vagyok hogy a modell önmagába nem elég épp ezért voltam kíváncsi milyen ízű a sajt másik fele hogy a hasonlatoddal éljek mert én nem szoktam programozni csak modell meg anim és hiába készítek egy modellt ha nem tudok mit kezdeni vele szóval ha megtudom csinálni a műszerek részét eé s FD-t akkor nekiállok ha nem akkor hagyom az egészet...
    Szertek FSX el foglakozni és úgy ámblok a repüléssel és ha már ez a szakmám gondoltam megpróbálnék egy igyényesebb kinézetűgépet készíteni mert a hajam égnek áll amúgy amikor meglátok valami gagyi vc cocpitet! Mért nem lehet egy kicsit több időt rászánni és talán jól is nézne ki :)
    Még egyszer köszi és átrágom a dolgot aztán ha elakadok esetleg kérdezlek még ha lehet :)
  • Clidey
    #31731
    Első lépésként telepítsd fel az FSX SDK-jét (Software Development Kit) az FSX lemezéről. Annak van egy elég részletes help-része, azt böngészd át. El fog tartani pár hétig.
    Ha ezen átlendültél, valószínűleg meg tudod csinálni a kapcsolatot a Gmax és/vagy 3DSmax és az FSX között; tudsz *.mdl-t exportálni, mely tulajdonképp a 3D visual modell a hozzá tartozó textúra hivatkozásokkal és esetlegesen a műszerekkel.
    A LOD modelleket felejtsd el, nem használatos normál repülőgépeknél, csak lowpoly AI repcsiknél, logikus módon.
    Poligonszám ha jól emlékszem 4 vagy 500ezer körül van (FS2004-nél volt 100ezres limit), de erre már nem emlékszem pontosan - de az SDK-ban ez is benne van.
    Ha bárhol elakadsz, javaslom regelj be az fsdeveloper.com fórumjára, ott gyakorlatilag minden témában, minden területen tudnak neked segíteni, illetve találhatsz megoldást.
    A műszerek programozása xml-ben történik, egy modeldef.xml fájlon keresztül, ezt lehet vagy beleágyazni az mdl-be (ha 3D műszerekről van szó), vagy külön gau-ként használni (aircraft/panel és/vagy gauges mappa).

    Azonban nem árt ha tudod, hiába tudsz profin modellezni meg textúrázni - az csak a sajt egyik fele. A másikon ott van a műszer-programozás, FD-csiholás...ezek garantálják az ősz hajszálakat és az álmatlan éjszakákat. Szóval egy igényes add-on elkészítése, még ha rendszeresen is tudsz vele foglalkozni, hosszú hónapok, de inkább évek kérdése... Persze vannak ritka kivételek; hisz például a Carenado-Alabeo csapat átlag három havonta fossa a cuccaikat, melyek gyönyörűek, ez tény, de rendszerileg nem tartoznak a legbonyolultabbak közé - ráadásul rengeteg már leprogramozott műszert felhasználnak újra-ás-újra, ezzel is drasztikusan csökkentve a fejlesztési időt.

    Szóval ennyit dióhéjban. Sok sikert a fejlesztéshez! Jöhetnek majd a preview képek - vagy esetleg az eddig elkészült (nem feltétlen FSX specifikus) modellekről!
  • polluxware
    #31730
    keresd Clidey-t! #31721 kommenten találod

    fúúzionálhatnátok és akkor lenne Morava;)
  • decode7
    #31729
    Sziasztok! Régóta foglakozóm az FSX-el és 3d grafikával. Nem vagyok nagy kommentelő csak olvasgatom a fórumot, de most érdekelne a téma hogy készíthetnék én is gépet. Több éve dolgozom amúgy játékfejlesztésbe profi texturázó és 3d modellező vagyok. Az érdekelne hogy van e valami dokumentáció arról mi a file rendszer hieraria, elnevezések, texturák, shaderek, uv pack, LOD-ozás, hány LOD szint van mennyi a poligon szám a és modell improról kérdeznék valakit? A modell nem lenne nagy gond :) de a programozás már más tészta nyilván nem egy PMDG bonyolultságot kívánnék de egy kissebb gép mint PL a Zlin (amihez persze gratulálok ha olvas a készítője) hogy is készült a programozás? Alap műszerek animációk kapcsolok stb.... Sok az ingyenes gagyi repülő csak lehet jobbat is csinálni ill. van valami forrás ezek elkészítéséhez

    Szóval néhány link vagy pdf valami leírás talán segítene, elörre is köszi
    Ha időm engedi talán egy két jó gépel bővíthetném a gépparkot akár kívánság típussal is...

    Esetleg akik a Zlint készítették bövebb infót megköszönnék aztán majd látom mit lehet ezzel kezdeni

    Köszi
  • Hont
    #31728
    Ok! Köszi! Megpróbálom!
  • saca79
    #31727
    Egyedileg én anno próbálkoztam de nagyon babrás meló...
    C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\FSX\sound\PMDG\737NGX\Various mappában vannak elvileg az interior sound file -ok esetleg ezek szerkesztésével .PL: ebben a mappában van egy ..... pack nevű file ami elvileg a légkondi hangja azt valami hangszerkesztő progival picit lehalkítani .Én anno Sony Vegas -al babráltam ezeket ,vagy erre a file-ra konkrétan rákeresni sound cfg -ben .
  • Hont
    #31726
    Azt már nézegettem, de nem sikerült ott belőni!
    Pl a szivattyúknak, meg a légkondinak sincs ilyen nagy hangja...A cocpit hangok viszont nagyon halkan szólnak! A kapcsolók is hangosabbak a valóságban, de a két pack mindent elnyom...:(
  • saca79
    #31725
    PMDG ben az FMC ben próbáld meg belőni a hangokat (ha még itt nem próbáltad) FMC/PMDG SETUP/OPTIONS/SOUND/VOLUME LEVELS ADJUST. Én ennél "konkrétabbat" nem tudok.
  • Hont
    #31724
    Esetleg nem tudjátok, hogy lehetne PMDG-nél a hangokat belőni?
    Van egy csomó hang, ami nagyon halk és van egy csomó, amit alig lehet hallani.
    Van amit meg lehet oldani a Sound cfg szerkesztésével, de van amit ott nem találok és sajnos máshol se...
    Esetleg tipp erre?
  • saca79
    #31723
    a Zlin nagyon......... egyik kedvenc kisgépem !!!!
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2016.02.20. 22:34:09
  • nibron
    #31722
    Pedig így utólag a Zlin megérte. xD
  • Clidey
    #31721
    Már vagy egy éve hozzá sem nyúltam. Egyedül nem tudom befejezni, a haver meg megint bedepizett valamiért, és eltűnt. Én pedig a Zlinnél megfogadtam, hogy többé nem feccölök munkát olyasvalamibe, aminek kétséges a jövője. Úgyhogy szerintem a dolog cancelled.
  • berczy #31720
    Maestro! Nem kertelek, bekérdezek: Mi a helyzet a Morava-val? :)
  • berczy #31719
    Így-így, hasonlóképp vagyok én is, a Comanche-t már 100+ óra felett repültem. Nem unom még, de jó lenne újra tanulgatni valamit. Épp a Spitfire-jükkel szemezek. :)
  • ezsolti74
    #31718
    Ha valakit érdekel van egy eladó Microfly kollektív karom.
    https://www.youtube.com/watch?v=I0DXoCTccrc
    A részleteket privátban beszéljük meg!
  • polluxware
    #31717
    itt lenne az ideje már egy release-nek... Scott gyerek csak berepülgeti az új gépét bacik programozni, Marcell Felde is csak üldögél a pilátuson...

    skandallum
  • polluxware
    #31716
    én nevettem!
  • Hypo #31715
    Ma hallottam bocsanat ha valakinek már megvolt:)))
    ATC: Pan Am 1, descend to 3,000 ft on QNH 1019.
    Pan AM 1: Could you give that to me in inches?
    ATC: Pan Am 1, descend to 36,000 inches on QNH 1019
  • tfrecc
    #31714
    Sziasztok!

    Szeretnék kérdezni 2 dolgot, korábban nagy FS2004-es voltam, rengeteg kiegészítővel, stb. Már régebben megvettem az FSX Gold-ot, és szeretnék ismét kiegészítőket (PMDG, Aerosoft, FS Passengers, stb) használni. A konfigom az aláírásban található. Mindenképpen azt gondoltam, hogy 2016-ban egy FSX-et csak SSD-re telepítenék, csak kérdés számomra hogy mekkora SSD kellene ehhez. Annak idején a 2 terás HDD-n nem nagyon nézegettem hogy mi mennyit foglal, de SSD-nél nem mindegy.
    A másik kérdésem az lenne, hogy az FSX Steam Edition nyújt-e valamivel többet mint a dobozos Gold, illetve gamer oldalakon olvastam, hogy az FSY-nel kijött valami HD textúrás verziója, azt hogyan tudom életre kelteni a dobozos Gold verziómon.

    Köszi előre is:
    tfrecc
  • Hont
    #31713
    Én csak átlag user vagyok de nekem a W10x64 sokkal stabilabbnak tűnik, mint a w7!
    Konkrétan augusztus óta van fent és még nem volt soha gondom vele...
  • Ombika
    #31712
    Tobb ctd-re gondoltam esetleg?!
  • Hont
    #31711
    Miért ne működne...?
  • Ombika
    #31710
    Mert agyalok, hogy szenvedjek e skylaken win 7-el valo telepitessel vagy steames fsx-et toljam fel win 10-es es kesz,mukodni fog e "ott is jol"?! :-)
  • Hypo #31709
    sokan:) nekem egyenlore jo a win 7 :)
  • Ombika
    #31708
    Win 10-el van aki hasznalja fsx-et?
  • BAR101
    #31707
    Köszönöm Nektek a választ. Továbbítottam az informatikusnak. :)
  • polluxware
    #31706
    na ott a baj!

    és ezért nincs modell megjelenítés
  • Clidey
    #31705
    have a good flight with it!
  • Clidey
    #31704
    Á, így már érthető, és jogos. Azonban ahhoz hogy legalább a visual modell megjelenjen, négy dolog szükségeltetik: *.mdl, textúra mappa, aircraft.cfg, *.air. Ezek pedig megvannak hiánytalanul, lecsekkoltam.
    A hétvégéig sajna most stand by van, de akkor lesz egy driver csere 15.7-re, aztán meglátjuk.
    Mondjuk nekem maga az FSX is gyanús, mert habár elviekben fel van telepítve az Acceleration + SP1 (plusz repcsik megvannak Mustang, F/A-18, stb.), de a nyitóképernyőn nem írja a felső sorban hogy Acceleration. Márpedig az én FSX verziómban a pakk telepítése után megjelenik ez a szöveg. De az enyém letöltős, ez meg dobozos verzió...
  • berczy #31703
    Nem baj, nekem nagyon tetszenek ezek a II. VH-s gépek. :)
  • polluxware
    #31702
    ha NEM rendszergazdai módban települnek a gépek (win 64bit /program filesx86 anomáliák), akkor egyszerűen nem rak fel fájlokat, és ettől hiányos a "telepítmény"

    ez okozhat hasonlót a programdata, és appdata mappáknál is..

    csak egy tipp;)

    dxt frissítés is hasznos tipp


    Utoljára szerkesztette: polluxware, 2016.02.16. 14:05:42
  • Clidey
    #31701
    Láttam köszi, este letöltöm és megnézem!
  • Ombika
    #31700
    S1151 Skylaket javaslok minel magasabb MHz-es DDR4-el.. 6600K vagy 6700K legyen a cpu, vmi jo asus lapban.. Vga te dontesed,abbol nem kell al egfullosabb. Inkabb huzd meg jol a cpudat...
  • Hont
    #31699
    Az igényeidhez meg kellene duplázni az összeget! :(
    Egy jó gépet össze lehetne hozni belőle, de a VGA már nem jönne ki!
    A platformok terén a tapasztalat azt mutatja, hogy intel jobb mint az AMD, vga-ba meg az Nvidia!
    2011 foglalatu lapok szerintem zsákutca! (bár nekem is az van, már inkább 2011v3 vennék)
    Prociból én olyat keresnék, ami legalább 4.5Ghz tud tartósan. VGA-ból GTX970 legalább!
    De ez még mindig csak kompromisszumokkal fog menni...
  • BAR101
    #31698
    Sziasztok! 2013-ban szimulátoroztam utoljára és most készülök a visszatérésre. Van kb. 350 ezer forintom, számítógép beszerzésére. Ti mit javasoltok, miket tetessek bele az új gépembe, hogy az fsx a legfullosabb addon-okkal is, jó fps-el és tökéletesen fusson? Köszi a választ, Bence. :)
  • Hont
    #31697
    Tibi! Küldtem egy pü-t!
  • szaszy0830
    #31696
    Ok!Köszi! :)
  • Clidey
    #31695
    Én 4770-el Nvidiázom, nincs is semmilyen problémám... Egyedül az NGX nem volt hajlandó elindulni FSX alatt, de az nem driver miatt volt... :D
  • Clidey
    #31694
    Szerintem a rendszergazdai módban való telepítés nem tud olyat csinálni hogy egy röpcsiből csak a pilóta meg az ülés jelenjen meg például... Szóval szerintem az nem lehet hiba. Bár ha esetleg kicsit részletekbe menően elmondod mire gondolsz, revidiálom az álláspontom simán! :)
    A SimConnect csak a Tupoljevnél dobott hibaüzenetet, a többinél nem - ebből én arra következtetek, hogy azok nem is igénylik; mégsem működnek megfelelően...
    Szerintem először videokártya driver csere lesz, aztán ha az nem jön be, jön a következő. :)
    De köszi az ötleteket, még nincs kizárva hogy a végén a tieid lesznek a befutók.... :D