33535
  • Skinner_11
    #31853
    Szia!

    Sajnos van egy rossz hírem. A Goldot még a Microsoft "értékesítette", ez a Steames FSX pedig a Dovetail Games gondozásában lett "továbbfejlesztve".

    Szóval nem lehet a Steamen aktiválni, meg kell ott újra venni (nem biztos, hogy 100%-ban megéri, mindj írom miért), vagy a Goldot valahogy beaktiválni, bár nem hiszem azt még lehet legális úton.

    Hogy miért nem biztos, hogy megéri újra megvenni? A Dovetail Games nemsokára kiad egy új repülőszimulátort, ami sokkal fejlettebb és szebb lesz mint az FSX. Erről itt találsz infokat. Lehet, jobban megéri kivárni, elvileg 1 hónapon belül kijön a Flight School ami egy lebutított verziója lesz a teljes Dovetail Games Flight Simulator-nak. A teljes szimet pedig még idénre ígérik
    Utoljára szerkesztette: Skinner_11, 2016.03.27. 15:31:15
  • polluxware
    #31852
    háááááááááát.. őszinte leszek.. úgy vagyok ezzel a géppel ,mint annó a B-17el vagy a civil mustang-al;) azaz sajnos picit előre látom a korlátait

    pl.: nincsenek trimm-ek rajta , így hosszú kézzel való röpködésre nemtom mennyire lesz kényelmes (esetleg a padlóra lehúzott rpm talán segít)

    nem lesz se gyors, se túl műszerezett

    mondjuk azért kiprószálom;)
  • Papirzacsi
    #31851
    Megjelenhetne már a gép. :) A P51 után ez a következő ami lázba hoz. :-)
  • Hypo #31850
    :)
  • polluxware
    #31849
    Lehet töltögetni az Accu. T-6 manuálját!
  • Laca54321
    #31848
    Sziasztok!
    Pár éve megvettem a játék dobozos kiadását ( Gold Edition ) és most aktiválni szeretném a steamen, de nem fogadja el a kódomat!
    Van valakinek ötlete?
    Köszönöm. Laci.
  • saca79
    #31847
    Főleg hogy hiába pakolom akárhova a libraryban bekavar a LH sim es cuccoknak :/ ha a Lib pack felé rakom akkor látszik minden a kis repteremen de akkor pl LHDC fele tűnik el ha meg alá akkor az én repterem elemei nem látszanak rendesen
  • saca79
    #31846
    Van még mit fejlődnöm :D
  • Skinner_11
    #31845
    Nem rossz, nem rossz, de remélem ezután ráfeküdnek a kétmotoros témára

    @saca: Örülök, hogy megoldódott, majd várjuk a kész sceneryket
  • polluxware
    #31844
  • saca79
    #31843
    Közben megoldódni látszik. Van egy bug FSX SE scenery Library settingsben. Ugye ki van pipálva az "empty scenery cache on exit"de hiába okézom le elsötétül pillára a háttér és elsőre nem épít új adatbázist szóval addig kell próbálkoznom amíg meg nem teszi. De így már jó. illetve én butus :D a google magasság adatait adtam meg elsőre de aztán látom hogy van pici eltérés az fsx ben. Szóval onnan kell kiolvasni inkább .
  • saca79
    #31842
    Oksa holnap feldobom és köszi a segítségeteket.
  • Skinner_11
    #31841
    Addon Scenery\LHGD\Scenery

    Biztos ilyen útvonalra teszed azt a cuccot?

    De amúgy az a legegyszerűbb ahogy kolléga is mondta, feldobod mondjuk Zippyshare-re és lecsekkoljuk, hogy mi lehet a baj
  • saca79
    #31840
    Nagyjából annyi a lényeg hogy más hasonló progival is próbálkoztam már AFX ,ADE de egyikkel se tudok teljesen új repteret létrehozni. Meglévőket szerkeszti ,működik is velük nincs gond. Kihagyni igazából nem nagyon volt mit mert egy elég egyszerű dologgal próbálkoztam. New Airport-Megadtam a koordinátákat-Magasságot amit kell,aztán szépen Flatten a területen, kis gyep rá, dobtam rá egy füves pályát ennyi :D tehát semmi komoly dolog.... de a végén kapott bgl-t hiába rakom az addon scenerybe, indításnál crashel nem tölti be a repteret. És az előző AFX progival is ugyanez a helyzet.
  • CptSAB
    #31839
    Valami adatot nagyon kihagysz szerintem. Legegyszerűbb, ha feltöltöd netre az általad készített afcad fájlt és megnézzük, mi maradt ki.
  • saca79
    #31838
    Tudom de hiaba.. Nalam valamiert nem működik csak ha mar meglévő reptereket szerkesztgetek. Ujat hiaba rakja be vagy crashel vagy be sem tolti.
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2016.03.23. 18:00:10
  • Skinner_11
    #31837
    Compile BGL. Amit kapsz azt teszed be az Addon Scenery mappába
  • saca79
    #31836
    Visszatérve ..megnéztem az ADE-t is. Ezzel se tudtam új repteret csinálni..:/ Meglévőt lehet szerkesztgetni pakolgatni bele stb de fikció repteret a nagy b.dös puszta közepére ezzel sem lehet készíteni... Vagyis jobban mondva készíteni lehet (ahogy azt a manuálban és tutorialokban is írják) mint project el is lehet menteni csak éppen nem tudom belerakni FSX be :/
  • napstR
    #31835
    nekem sajnos jó másfél éve egyáltalán nincs időm szimulátorozni, így most látom először, de wow... gyönyörű ez a festés!!
  • 0sm
    #31834
    Sziasztok!

    Saca, Hypo... nem akartok esetleg nálunk szállítani? - értem én, hogy jó az Air hauler...
    :)
    http://fsairlines.net/hu/va/MLR
  • napstR
    #31833
    na még egyszer sürget az idő :D saitek rudder pedálok (új) + x52 joy gázkarral együtt 60k. ha érdekel valakit. vagy mennyit lehet ezekért elkérni?
  • saca79
    #31832
    Megnéztem igen a mappák megvannak de nincsenek benne a fileok konkrétan a BGL compiler és a Terrain SDK mappákban semmi nincs és pont ez kellene ugyebár az AED -nek. NADEEEE hálisten megvan rá a megoldás felraktam a P3D 1.4 SDK-t abban minden benne van ami kell és kompatibilis is :D Már csak be kellett lőni AED-ben hogy hol keresse. Gondolom neked a steames mellett vagy előtte volt fent más eredeti verzió is azért van meg...
  • Skinner_11
    #31831
    Biztos megnézted jól azt az SDK mappát? Nekem is fentvan a Steames és ott van benne minden ami kell, a teljes SDK
  • saca79
    #31830
    Azt nagyon nagyon megköszönöm
  • Skinner_11
    #31829
    Az új ADE kompatibilis a Steammel is. Csak kell az SDK-ból pár dolog (bglcompiler, stb...). De akár azt is lehet csinálni, hogy összedobom ezeket és átküldöm neked valamikor.
  • saca79
    #31828
    AED hez meg kéne az SDK ami alapbol steam be sajna nem került be.DTG szerintem azt se tudta mi az az SDK csak bepakolta egy mappaba es csá. Kar hogy a telepítője meg ugye keresi az eredeti FSX Accelerationt..
  • CptSAB
    #31827
    Mire gondolsz? A fotóalapok és a repülőtér afcad bgl-ek mennek. Más meg ugye nincs. Illetve annyi, hogy P3D 2.5 pl. már semmilyen FS9 objektumot nem jelenít meg. Nem foglalkoztam azzal, hogy pusztán a library leíró szerkezet változott-e meg, avagy maga az objektum textúrákat nem hajlandó kezelni.. miután nem fut stabilan a gépen, hiába van meg az FPS az alap programhoz, így nem firtatom ezt. Sem Tibi Őcsény objektumai, sem a Kaposújlak és Taszár épületei nem láthatóak, de még csak egy fűszál sem.. Viszont miután P3D nem akart együttműködni a HD 6850-el így még jó egy évig nem fogok szórakozni P3D-vel.. igaz, per pill. nagyon mással sem, hosszú szünet után van fent újra működőképes FSX a gépen Win7-el, a tetves k**** any*káját a win 8.1-nek, köszönöm neki, hogy tavaly lényegében végigszenvedtem az xml kód/bgl kód teljes hülyülését és inkább repülgetek most kisgéppel, mintsem, hogy csak fotóalapokat mókoljak, vagy modellezgessek. 2014 karácsonyán leptem meg magamat egy Thrustmaster T.Flight Hotas X-el és jó ha van benne 1-2 óra.. szóval inkább az óraszámot gyűjtögetem idén a többi meg.. per pill. nem nagyon foglalkoztat. Biztos hogy fognak gyarapodni a repülőterek az észak-kelet magyarországi illetve az alföldi repülőterekkel, de nem ez a prioritás most már.. Szeretném picit élvezni a programot, hamár 2 éve belefeccőltem egy kis pénzt az FSX miatt. Talán flightsim.com-ra majd feltöltöm az alapokat.. talán.
  • saca79
    #31826
    Nah közben "rájöttem " hosszas keresgélés után hogy gyakorlatilag az AFX el csak szerkeszteni lehet a reptereket újat azért se lehet csinálni mivel egy sima bgl file-t készít. Nem a koordinátákkal van a gond az rendben van. Megnéztem stock bgl -el simán oda pakoltam a runway-t ahova akartam aztán felülírtam és fsx ben ott volt ahol kell. (tehát alap bgl-el működik ha azt módosítom) A gond az hogy hiába van meg az új reptér bárhova pakolom vagy crashel vay nem is látja a listában.....AED lenne a megoldás de ehhez a qrva FSX SE hez nincs ugye SDK
  • Hont
    #31825
    Szia Tomi!
    Nem lehet valahogy az általatok készített dolgokat P3D-hez konvertálni?
  • CptSAB
    #31824
    Nem mindegy, a koordinátákat hogyan adod meg. De az sem mindegy, honnét szeded a repülőtér ARP pontját. Pár száz métertől a cirka 1-2 kilóméterig is elcsúszhat a repülőtér. Ezt most ide linkelném wikiből:

    Hagyományosan a szögek feloszthatók fokokra (°), percekre (') és másodpercekre ("). Azonban a szögeknek létezik számos más megadási formátuma is, mindegyiknél szélességi – hosszúsági sorrendben.

    Például:

    DM (Degree:Minute) Fok:Perc (49:30.0-123:30.0)
    DMS (Degree:Minute:Second) Fok:Perc:Másodperc (49:30:00-123:30:00)
    DD (Decimal Degree) Tizedes fok (49.5000-123.5000), általában 4 tizedes jegyig

    AFX alapban a DM-et használja, de a DMS is simán bevihető, csak akkor N47* 18' 25.40" pl. a beírási formátum. A fok után * a másodpercnél a törtet ponttal kell elválasztani.
  • Skinner_11
    #31823
    AFX? Én az Airport Design Editort ismerem/használom, azzal még nem volt ilyen problémám.
  • szili01
    #31822
    Sziasztok!
    Esetleg fs passengerhez nem tud valaki ryanair hangcsomagot?
  • saca79
    #31821
    AFX -et használ valaki? Kis buta kérdésem lenne :D Ha új reperet hozok létre a bgl fájlt hova rakjam? Ugyanis ha Addon Scenery/Scenery mappába másolom akkor ugyan látja de nem tölt be crashel...Ha meg simán Addon Scenery-ként aztán a library ban hozzáadom akkor bedob az óceánba :D Koordináták pedig rendben vannak nem nagyon értem ... Eddig teljesen új repteret nem csináltam vele csak meglévő alaphoz raktam ezt azt..de hát ugye az simán felülírja az eredeti bgl-t és kész működik..
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2016.03.20. 10:01:44
  • Johnyka
    #31820
    Nekem úgy működik csak, ha a Settings/Airhauler options/Cargo-Payload method-ban a kézi pakolást választom.
  • CptSAB
    #31819
    Az AI csomag (Tibi packja) fotóalapok nélkül is megy a teljes országot lefedve. A lényeg, hogy az AFCAD legyen meg, illetve kontakt hiba ne legyen benne. Persze mondhatom nagyképűen, hogy nálam frankón minden repülőtéren ott vannak a gépek és repülnek.
  • papa10000
    #31818
    Segítséget kérek vásárláshoz!
    Szerintetek, mi a különbség a két gép között. Áruk azonos.
    http://www.amazon.co.uk/Aerosoft-AER-747400-400X-PMDG-747-400X/dp/B00U8SP48W/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1458385878&sr=8-3&keywords=pmdg
    és a
    http://www.amazon.co.uk/Queen-Skies-747-400X-Add--FSX/dp/B000MRVPWI/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1458385878&sr=8-7&keywords=pmdg
    Melyik a jobb?
    Kösz
  • saca79
    #31817
    Ezeken már sajna túl vagyok :/ Mindenképp megveszem nagyon tetszik így látatlanba :D
  • Hont
    #31816
    LHSim-es kollegák ugorjatok be a forumra, mert feladat van!
    Köszi!
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2016.03.19. 09:34:22
  • Clidey
    #31815
    Nocsak... Divisionben waiting for players van épp? :D
  • Hypo #31814
    tényleg megéri az árát és működni fog, hátha ez segít vagy a vétel:)
    install Air Hauler, if it wants to repair registry path to FSX Steam let it repair it. If you had FSX classic installed before Air Hauler will pick it up and try to edit registry. In my case successfully.
    - install fsuipc from fsuipc official website
    - log into steam client so your play hours will be counted
    - set Air Hauler to be always started as administrator (if you will run it as standard user, it will crash with ms NET framework error)

    illetve itt van pár megoldás még KATT