33535
  • Hypo #31893
    Jó kis video sorozat
  • polluxware
    #31892
  • Clidey
    #31891
    Tével kezdődik és ekszánra végződik. Ne nézz má teLYfölös száLYú ficsúrnak te legíny! :D
  • polluxware
    #31890
    azért tu-tudod, hogy mire gondoltam? :)
  • Clidey
    #31889
    Én láttam! De nem az vót!
  • polluxware
    #31888
    amúúgy ha valaki ,valamit lát.. szóval lehet ám szólni... csak úgy...
  • Skinner_11
    #31887
    Egy kis érdekesség katonai téren.

    Egy amcsi úriember kitalálta, hogy kicsit továbbcsiszolja Ivan Jurcaga MiG-21MF-jét.

    Még készülőben van a dolog, itt egy videó róla

  • polluxware
    #31886
  • CptSAB
    #31885
    Bocs.. előbb írtam, mint cselekedtem, mert utána fogtam és kilistáztam az összes poligont. Csak a 70%-os nagyítást le kellett vennem.. a previewben. No szórakoztam vele, de picit vicces, hogy mindig 6 lábbal eltolja a magasságot. Hiába szerkesztem át az ARP-ét, a Flatten polikat, mindig a szimulátor emeli 6 lábbal. Azért az a majd 2m eléggé jól takar. Annyiban maradnék,hogy megcsinálom a fotóalapot, hozzáigazítom a régi LHHO afcad fájlomat, és kíváncsian lesem majd mi fog történni. Ugyanis átnéztem ORBX mappát, de nincs semmilyen módosító ide.
  • saca79
    #31884
    A teljes terület alatt van flatten poli.Rá néztem hirtelen es ha a view ban kiveszem a land classt akkor látszik is az egész.. Vagy pontosan melyik részre gondolsz?
  • CptSAB
    #31883
    Tettél flatten réteget a vectoros ground poly alá? Mert akárhogy nézegettem a terrain layereket, nem akarodzott az egérnek flattent találni. :) Amúgy, elismerésem, mert vállalható kis scenery, egyszerű, de okés. Lehet alászerkesztek egy magasságit. Mert ide oda pár méter pár tized fok, azért nagy bunkóság lenne részemről "szétbarmolni" a munkádat. Annak ellenére, hogy egy éve itt a műholdkép a repülőtérről a gépemen, de valahogy a 8.1 és FSX Acc nálam sem volt egy jó kompozíció.
  • saca79
    #31882
    Természetesen... nem sürgős a magassággal nagyon sokat vacakoltam mert hiába raktam 335 re először, nekem a kifutó landolásnál felszívódott a nagy semmibe :D szóval ez csak úgy hasra ütésre ment .. Örülök hogy belepiszkálsz !!! Ki tudja így még lesz is belőle valami használható...
  • CptSAB
    #31881
    Ha adsz nekem pár napot, akkor összepofozom az alapot. Van pár eltérés a Maracskó féle adatokkal. Igaz ott a mágneses elhajlás 2001-es adat, ami csak 3,5 fok. Egy picit arrébb raktam a kifutót is, majdnem "jó" helyen (ez viszonylagos) volt. A magasság adat okozza a bajságot az én gépemen. Eredetileg 102 méter, 335 ft. Látom te már majd 2 méterrel magasabbra tetted és annak ellenére is eltűnik, besüpped, majd felszállás után már megláttam, hogy ja.. itt vannak objektumok is. Alárakom a fotóalapot, addig nem vacakolnék a poligonokkal. Utána már kiderül a beborúl, mert csinálok egy flatten poligont alája.
  • saca79
    #31880
    Igen szoboszló. KÖSZI ☺
  • CptSAB
    #31879
    Hajduszoboszló? Meglesem.
  • saca79
    #31878
    @Skinner @CPTSab felraktam az általam készített sceneryt . Valamiért bekavar sajnos az LH SIm LHDC scenerybe és nem tudok rá jönni mi lehet a gond. Már mindenhova pakoltam a library-ban de sehogy nem jó.. Ha van egy kis időtök vethetnétek rá egy pillantást.

    LHHO
  • saca79
    #31877
    Úgy néz ki igen ... mellesleg szép dísztárcsa :D
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2016.03.29. 13:42:42
  • Skinner_11
    #31876
    Na, vajon működik itt is a GIF?

  • saca79
    #31875
    REX4 integralta a Soft Cloud ot, már az újban együtt van.Én az öbölből halásztam ki es teljesen jo Opus Fsi mellé.. Cloud coverage beállítás nem befolyásolja nekem minimumon is a @Clidey hez hasonlot generál.
    Apropo @Clidey ha nem vagyok indiszkrét
  • Ombika
    #31874
    Steames akciok kozul nezelodott most vki,h mit erdemes esetleg megvenni?!
  • saca79
    #31873
    Az attól függ melyik FSX ről van szó..WIN 8.1+sima FSX kombóval nekem komoly gondjaim voltak. Steam - es verzióval viszont nincs. Jól megvannak egymással ( a W10 gyakorlatilag majdnem ugyanaz mint elődje , itt max az addonok kompatibilitásával szoftver driverekkel lehet majd babrálni de biztos mindenre van megoldás)
    Itt olvashatsz róla
    De mint fent írtam a régi FSX Acceleration ,GOLD én tapasztalatom szerint nem szerette az új vindózt,ezért is váltottam Steamre, nah meg mert akciósan 5 ejró volt anno :D Általad leírt kiegészítőket én is használom semmi gond velük (bár biztos lesz aki most meg fog cáfolni)
  • i robot
    #31872
    Jó reggelt mindenkinek!
    Sajnos haldoklik a vinyóm így lassan fel kell készülnöm egy cserére. Jelenleg Win7 oprendszer van, de szeretnék átállni Win10-re.
    Semmi különleges weather engine és scenery kiegészítőm sincs.
    Csak 1-2 fizetős: Captain sim, LH Simes cuccok,Sibwings, Carenado, Aerosoft Catalina, Accu feel...
    Még nem fogtam neki átnézni a netet, gondoltam itt kérdezem meg először:
    Win 10-en nincsenek gondjai az FSX-nek és a kiegészítőknek? Vagy ha van akkor mire ügyeljek pl. telepítésnél?
    Válaszokat előre is köszönöm!
  • alert
    #31871
    :DDD
  • Clidey
    #31870
    Mi van, uncsi már Európa, mi?! :D
    Olvass privit! ;)
  • alert
    #31869
    ORBX scenery-vel akarok amúgy repkedni, mert annyira jól néz ki. ORBX NA-Southern California-nát találtam ki, KLAX-KLAS :)
  • alert
    #31868
    Így van FSX. Találtam régről is egy elvileg működő REX verziót, megpróbálom azt is.
  • Clidey
    #31867
    Na, szerintem ez volt az, ami normális felhőzetet generált real weatherben. Bár nem tudom P3D alatt hogy muzsikálna...bár szerintem neked tökmindegy mert FSX-ezel ha jól tudom. :)
  • Clidey
    #31866
    Ne kapkodd el Peti... Mindjárt küldök privit!
  • Clidey
    #31865
    Hát nem tudom...nekem ez a Soft Clouds pack annyira nem jött be. :) Inkább a normál felhőzetekből válogatom össze a cuccaimat... :)
  • alert
    #31864
    Köszi! 5.48 USD-ért bagó. 50-re számítottam a képek alapján :D
  • Skinner_11
    #31863
    Külön dolog :)

    Sima nincs, van a Texture Direct meg a Soft Clouds (előbbiben nem csak felhőtextúrák vannak)
  • alert
    #31862
    A rex 4 soft az a rex 4 texture direct? Néha ezt néha azt említik, de sima rex 4-et nem is találok sehol.
  • Clidey
    #31861
    Mondjuk régebben használtam valamelyik régebbi REX verziót, amiben volt saját Real Weather funkció - de sajna már nem emlékszem melyik volt, talán a többiek tudnak segíteni - az nagyságrendekkel szebb felhőzetet generált, mint az Opus.
    Ilyen felhőzetet generált anno:



    Most meg ez van sokszor:



    Persze, azért néha nagyon szép tud lenni, de sajnos sokkal ritkábban mint a régi FS9-FSX REX.
  • polluxware
    #31860
    +1 dettó
    opus+rex4soft
  • alert
    #31859
    Hello :D akkor ez kell nekem! Neked látatlanban elhiszek mindent.
  • Clidey
    #31858
    Hali Pítör! :)
    Én Opussal nyomom, és tökre megfelelő szerintem, elég szép időjárást generál, de inkább FSX-ben mint P3D-ben. Felhőzet textúraként pedig a REX4+Soft Clouds-ot használom, amit szintén be lehet úgy konfigolni hogy ne zabálják annyira a frémet a felhők.
  • alert
    #31857
    Használja valaki az Opust időjáráshoz? Vagy tudtok ajánlani egy jó időjárás addont? Lemaradtam, hogy mik a jelenlegi fejlesztések. Olyat keresek, ami szépen tud időjárást generálni, de azért nem very high-end PC-re lesz telepítve, szóval nincs szükségem 4096 pixel felbontású textúrákra és hogy megállítsa az FS-t :D
  • saca79
    #31856
    Így van.... Többet én se adtam volna érte. Kivancsian várom az új simet a DTG-től bár szerintem horror áron lesz. A többi kétségemet fel se merem sorolni
  • Clidey
    #31855
    Texan released!
    Na. Lehet figyelni az öbölben a kapást...
  • polluxware
    #31854
    5 juróért annó megérte..;)
    két dolog miatt nem szeretem:
    -nem megy vele a reality xp waas gps
    -pmdg j41 se megy:(((((( állítólag a legál verzió megy vele... ,de ki tudja (ezt a gépet sajnálom legjobban:(

    majestic q400-al megyek most helyette, ami valahogy mégse ugyanaz:(