33535
  • abassc
    #31933
    Köszönöm a segítséget. Valóban a 2-t nem próbáltam. 5,7,14,15.Ezek voltak. HT be van kapcsolva a biosban. A kalkulátort próbáltam és ott jöttek ki ezek a számok. :) Azt hogy melyiket használja azt pedig az erőforrás figyelőben néztem. Egy volt 100%-on a másik kb 10-20% on. Megprobálom a kettest. Köszönöm.
  • saca79
    #31932
    ITT tudod pontosan kikalkulálni az értéket. Függ sok mindentől intel procinál HT be van e kapcsolva Biosban stb illetve fizikai szálaktól is . De ahhogy @skinner is írta alapól dualcore-nál 2 az érték. Illetve még megnézheted win beállításban is hány mag van alapból használatban (futtatás/msconfig/ rendszerindítás /speciális indítási beállítások...és itt processzorok száma nálad 2 kell legyen kipipálva értelem szerűen.
  • Skinner_11
    #31931
    2 magos processzornál ezt kell beírni, hogy mind a 2-t használja a szimulátor:

    [JOBSCHEDULER]
    AffinityMask=2

    Lehet más számot írtál, vagy elírtál valamit és azért nem jó
  • abassc
    #31930
    SziasztTudna valaki segíteni abban hogy miért csak egy magot használ a szimulátor?Hiába írom be a [JOBSCHEDULER] -t a cfg-be akkor sem hajlandó.Több számot is kipróbáltam már de semmi.Egyet kipörget a többire nem is figyel.FSX steam van fent. Igaz hogy i3 van a gépben de legalább akkor is használhatná a másodikat is.
    Utoljára szerkesztette: abassc, 2016.04.20. 12:42:27
  • papa10000
    #31929
    Üdv!
    Keresem Lénárth János: Airbus iskola 1. részét.
    A 2. /Műszerek/ és a 3. /MCDU és kezelése/ rész megvan.
    A neten már egyik rész sincs meg. Én is sok évvel ezelőtt töltöttem le és nyomtattam ki.
    Szeretnék foglalkozni az Airbus A320/21-el.
    Ha van valakinek tapasztalata, gyakorlata a programozásában kezelésében és vállalkozna egy kis oktatásra a Skypen keresztül, megköszönném. Bármikor 1-1 órát tanulgatnám.
    Videókat nézegetek. De az angol nyelvnek nem vagyok birtokában és így elég nehéz követni a magyarázatot.
    Kösz
  • Papirzacsi
    #31928
    Ugyan már, csak 370NM még egy tank benya se ment el rá. :-D Viszont az érzés, mikor átstartolsz és a völgyben girhelsz felfelé a felhőben, úgy, hogy tudod jön a hegy, de még kifordulni se vagy elég magasan, közben meg még jegesedik is, megfizethetetlen. :-D
    Vagy mikor monumentális völgyben szakadó esőben szállsz fel, elemelkedtél, és gyorsítasz az emelkedő sebességig, majd azt látod, hogy ahelyett, hogy nőne a sebesség, inkább csökken a fordulatszámmal együtt, mert szintén jegesedik a porlasztó, a pálya vége meg fogy... :-)
    Hol van ilyen a szájtésönnel? :-D
    (különben is hozzászoktam már, hogy ha visegrádot akarom látni, akkor girhelek egy 35 percet. :-D)
  • Clidey
    #31927
    El vagy te vetemülve! Én Szájtésönnel mentem Vegasból, úgy is kábé másfél óra volt...te meg nekirugaszkodtál Csirokival?! LOÁL
  • Hypo #31926
  • macleody
    #31925
    Nagyon faszányosak a képek.
  • Papirzacsi
    #31924
    Na én in kipróbáltam Telluride-ot. Az alábbi linken lehet nyomnkövetni a túrát. Volt itt minden, teljesítmény problémák (motor és számítógép is), LOC/DME approach, átstart mert az idő minimum alatt volt, aztán hirtelen tisztulás és leszállás.
    Közben látogatóban Monument Valley-ben. :-)
    Képek
  • polluxware
    #31923
  • Skinner_11
    #31922
    Egy kis szimfonikus muzsika estére

  • CptSAB
    #31921
    picit off: Eladó egy Logitech Extreme 3D Pro joy. Origin csomagolás, install cd, 10-20 óránál nincs több benne, az is 100% FS9-FSX. Szóval széthajtva nem volt. Ha valakit érdekel, privátban írjon rám.
  • Hypo #31920
  • Papirzacsi
    #31919
    Nem égett, csak ereszkedés közben a keverék és a porlasztófűtés miatt okádta a füstöt. Az egyik képen látszik is. :-)
  • Hont
    #31918
    Nekem egyet sikerült felgyújtanom...
  • Clidey
    #31917
    Hát nem mondhatod, hogy nem hangulatos a scenery! ;)
    És arról hol vannak a képek amikor ég a motorod?! :D
  • Papirzacsi
    #31916
    Ha megfogadtok egy tanácsot, akkor nem ilyen kis repcsivel mentek Tapinira meg a többi kis mezőre. :-)
  • saca79
    #31915
    Köszi, ez jo kis olvasni való!
  • polluxware
    #31914
    dx10 how to
  • 2Pete
    #31913
    Boerse-n már van olcsó Tév-ekszán . Persze csak kipróbálni...
  • saca79
    #31912
    Egyébként igazad van, kellene egy másik gép az időjárásnak meg pár addonnak. De egyenlőre neki se merek kezdeni egy networked pc nek. Azt se tudom elég lenne hozzá a simconnect vagy kell wide fs...
    Illetve masik téma tudom mar volt rola szó, dx10... FSXSE vel most probaltam először es meglepő volt hogy ORBX el is működik mindenféle artifact mentesen és DX10 FIXER nélkül is.. Picit feljebb is ugrott az fps gondolom ez az ENB hiányának köszönhető. Valakinek van vele tapasztalata? Esetleg cfg tweak DX10 hez? Mit érdemes benne hozzá állítani? Nálam egyenlőre az fps limit ezzel a mód al sem jött be mint DX9 el sem. Valamiert vsync nélkül sokkal jobb simabb a sim futása.
  • Hypo #31911
    hmmm igen miközben írtam én is rá gyanakodtam egy picit, nálam szokott menni TOPCAT+PFPX de nem okozott gondot, de ha opus is ment akkor azért volt probléma, Active Sky Next et probaltam azzal nem jelentkezett ez
  • saca79
    #31910
    Igen nekem is addon mind a két reptér LH sim LHDC -AS LGTS . @Hypo közben megnézegettem az opus zabál a legtöbbet és valószínűleg ez is lesz a ludas. Még magában simán elmegy nincs semmi gond hosszabb utakkal se de egy óra után elkezdi idióta módon fríssítgetni az időjárást( egyik pillanatban clear másikban comolus,) Vagy a destination weather -re azt írja weather data not on the map. Ezt követően le is áll fsi szerver hibával majd persze a sim is ctd-zik egy sort. Vagy újra rakom az opust lehet beszedett valamit ,vagy elfelejtem mellőle a Virtual CDU-t.Az biztos hogy magában nem a sim a hibás mert most repültem 2 órát Opus nélkül.
  • Hypo #31909
    elég sok rendszert zabál az a 3 egyben csinál egy probát indist el a nelkul majd task manger - és aztán egyenként indisd el őket s mindegyiknéál nézz task managerben mennyit esznek. Mondjuk nekem Opus es egy masik moving map szepen elment egymas mellett nem volt gond. kene egy masik gép amin mehetne az idojaras:)
  • 0sm
    #31908
    Én csak az OPUS-t futtatom - nem hekkelem szét a játékot - de egy FSIA-LHBP út zökkenőmentes a PMDG gépével. (nem értek hozzá, nem tudom számít-e de mindkét reptér fizetős, tehát nem csak egy betoncsíkot tölt be)
    Utoljára szerkesztette: 0sm, 2016.04.06. 08:37:05
  • polluxware
    #31907
    végre egy hasznos post tőlem! jár a piros pont
  • almostatys
    #31906
    Bakker majdnem kinyomta a szememet az opció!!!!!! Amikor betölt az fsx és megjelenik a főoldalon a pörgő sárkány,a kép alatt van a Launch flight with ATC window open opció és be volt pipálva.
  • saca79
    #31905
    Valaki próbálta már FSX SE hány szervert bír el egyszerre. Arra gondolok hogy repülés közben fut a Virtual CDU cliense az Opus FSI valamint az FSMovMap és nálam total összeomlik az egész sim. :/ Nem tudom hogy most ez az egyszerre futó szerverek miatt van vagy bármi más oka lenne mert még most először próbáltam azt a 3-at így együtt egy relative hosszabb úttal LHDC-LGTS. Minden esetre érdekes és hátborzongató kis jelenség
  • polluxware
    #31904
    azt tudtátok, hogy FSX steam-ben a "játék átfedés" opciónak köszönhetően egy böngésző is indítható fsx ablakában (vagy teljes képernyőn) amivel hdd-re hivatkozva pdf fájlok is nyithatók? (akár több is)


  • polluxware
    #31903
    air traffic..
    ************
    auto-open atc :off

    vagy amire gondlok, még hogy user account nincs kikapcsolva, és nem engedi felül írni az fsx.cfg-t (ez csak tipp)
  • almostatys
    #31902
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni,hogy hol lehet kikapcsolni az ATC menü ablakot? Amikor betöltődik egy repülés,egyből megjelenik az ATC menü ablak. A General-ban már mindent kikapcsoltam ami erre vonatkozik,de így is megjelenik minden repülés betöltésekor.
  • KukacMarci
    #31901
    Elvileg lesz TacPack verziója is, amivel csak annyi gond van, hogy szovjet/orosz technikához (még) nincsenek fegyverek.
  • polluxware
    #31900
    most kellett rájönnöm ,hogy a majestic q400 a legjobb IFR göbbzi...
  • eyecandy
    #31899
    Sziasztok!

    HighFly szimulátorba kaptam egy ajándék utalványt. Van tapasztalatotok? Melyik programot érdemes repülni? De talán A HighFlytól is vagytok errefelé?
  • L Viper #31898
    Köszönjük
  • saca79
    #31897
    Egy ÚR vagy !!!! Nagyon köszönöm a segítséget
  • Clidey
    #31896
  • Clidey
    #31895
  • CptSAB
    #31894
    Jó repkedést.

    Hajduszoboszló repülőtér