33535
  • ksgy
    #31973
    Az igaz, hogy tobb magot ki tud hasznalni, de azt is inkabb a scenery betoltesre, hogy ne akadjon meg mikozben atszeled a fel vilagot :)

    SLI-t sajnos nem tamogatja, es a developer bejegyzesek alapjan egy ideig meg nem is fogja. Viszont eleg jol elosztottak, hogy CPU/GPU mit csinal, igy eleg jol testre lehet szabni az adott gepre, hogy mibol hogyan es mit jelenitsen meg, hogy meglegyen a stabil 30-40 FPS (akar a 60 is, de ott azert mar kellenek a kompromisszumok)

    Az is sajnos igaz, hogy meg a fizetos repulok sem tudnak annyit mint barmelyik nagyobb hirnevu addon. Egyszeruen azert mert sokkal kisebb csapat all mogotte, plusz a piac is sokkal kisebb, egyszeruen nem engedhetik meg/nem eri meg megcsinalni.
    Talan a FlightFactor 757/737 ill. a most megjelent IXEG 737 ami egy nagyon jo kezdes lehet, de mindketto koztudottan hianyos. Az IXEG 737 "szolt is elore" hogy bugok lehetnek, ill nem 100%-os a rendszerek szimulacioja. Fejlesztik tovabb es majd meglatjuk :)
  • Skinner_11
    #31972
    Az X-plane-nek mérföldekkel jobb a sokmagos CPU kezelése, az SLI-t is kihasználja videókártyáknál szóval ilyen téren minden rendben. A baj ott van, hogy szinte minden kiadott gép (FF 757, 767, Jar A320/330, Rotate MD80, IXEG 733) tele van bugokkal, félig befejezett kóddal stb... Olyan mintha egy Wilco addont vennél meg. De hát ki kell taposniuk az utat, és előbb utóbb eljutnak oda a fejlesztők, hogy nem halnak éhen ha a problémák kijavítása után, pár éves csúszással adják ki a repcsiket
  • saca79
    #31971
    pont mintha az asszonyt hallanám..
  • chicco
    #31970
    Ennyire fanatic vagy?nem repülsz eleget Peti?
  • Hont
    #31969
    Én LOWW/29 néztem tavasz/nappal/alap felhőzettel.
    Gép B736. FPS 25-35 között limiter nélkül.
  • Clidey
    #31968
    Na de lehet azért mert nem Heathrow-n próbáltam zsúfolásig megtelt reptéren, overcast időjárásnál! Azért mondom, hogy valahogy egyforma körülmények között kellene mérnünk mindkettőnknek.
  • Hont
    #31967
    Köszi Tibi!
    Na itt egyértelműen látszik, hogy Nálad max 20ms akadás van, abból is csak kettő!
    Nálam sokkal rövidebb időszak alatt 70-80ms beakadások is vannak , szóval valami szar még mindig!
  • Clidey
    #31966


    Nálam ezt mutatja. Alabeo PA-23 Aztec, building storm weather, LHFM scenery.
    Ha adsz konkrét helyet, beállítást, megnézem azzal is.
  • saca79
    #31965
    Az scenery egy alap ami a végletekig pakolgatható, ennek csak a buksza és a konfigod szab határt.... Illetve hogy mik az igényeid a szimtől.VFR vagy IFR... GA vagy CA szeretnél repülni.. Utóbbinal nem valószínű hogy bambulni fogod FL 300 on a kukorica táblákat.. :) szoval beállítás is mást kíván....
  • GeriDoc
    #31964
    Eszem ágában sincs "mindent" felrakni. Max. 2 kis repülő érdekel (vagy inkább a kettőből valamelyik), már "kinéztem" őket, elég lesz azokat megtanulni. Igazat megvallva alapból "nem tetszik" a textúra, ezért kérdeztem, hogy jelenleg mik azok, amiket használtok. A többi világos. Most már ez is.
    Utoljára szerkesztette: GeriDoc, 2016.04.26. 18:57:03
  • saca79
    #31963
    Kezd ott szerintem hogy tegyél különbséget a szimulátor es a repülős játékok között.Fsx alapjában szimulátor amit a különböző addonokkal egész reálissá lehet tenni. Orbx ftx vector szerintem alap hozza aztan még plusz teruletek amit be szeretnél majd repülni. Illetve a szintén realisztikus addon gépek..... Felsorolni is nehez mennyi minden van hozza.. Felesleges felrakni az egész vilagot illetve az összes létező gépet.. Döntsd el hol es mivel szeretnél repülni.... És mindenekelőtt tanulj meg repülni! :)
  • GeriDoc
    #31962
    Köszönöm, ez így érthető. Még annyi, hogy akkor a REX, gombok, opus után mehet az ORBX-es global scanary, meg az egyéb repterek, és az LHSim-es cuccok? Nem ütköznek az egyéb modok egymással?
    A finomhangolás nem gond, a tanulás meg különösen érdekel, mert a rádiózás mindig homály volt, de szeretném már végre megtanulni. A DCS is tetszik, de nem akarok katonásat játszani.
  • polluxware
    #31961
    hát nem egyszerű... úgyértem, most belekezdeni újfent

    amit én használok:
    -fsx sp2 (accel, gold, steam akármelyik jó)
    (-DX10fixer) (használhatod dx9 is)
    -rex4+soft clouds -> felhő, égszín, víz, beton textúrák csomagja
    ((-fsuipc4)) -> spec gomb kombinációkhoz elengedhetetlen tool
    -opusFSI -> időjárás generátor (nyomhatod kézzel is, hasonló eredmény érhető el úgy is kis területre vetítve)

    erre jön a terület, ahol, és amivel akarsz repkedni..

    pl.: a2a cessna 172, vagy freeZlin!, meg magyarország felett LHSiM scenery-k (ingyenesek)

    beállítások, finomhangolás -> idő, net, angol tudás (tudom időigényes dolog, de ha rákapsz ,és érdekel hosszú távon leköt majd az időről időre megjelenő új addonok kavalkádja) ,,,
  • polluxware
    #31960
    összehasonlításként tudni kéne ,hogy az x-plane mit tud... (képek, videók csalókák lehetnek)

    azthiszem a x-plane-nek is ez a baja ,hogy az se igazán multi cpu jellegű program
  • polluxware
    #31959
    persze hogy igazam van..

    ugyanakkor ez az a "játék" ami relatíve "egyszerű" moddingoknak köszönhetően a mai napig sztem egy jó alapot nyújt.. azért ezt nem szabad eltagadni tőle
  • GeriDoc
    #31958
    Sziasztok!
    Segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék megint repkedni, de kicsit el vagyok veszve. Nekem az FSX + Acceleration cucc van meg. Mit kell csinálni vele most, hogy jó legyen? A Dx10 fixet már letöltöttem, nem tudom, hogy az enyém egyáltalán tartalmazza-e a Dx10 lehetőséget, illetve az ORBX-os freeware dolgokat, sceneryket ha letöltöm, az úgy fog működni, vagy ettől bonyolultabb a dolog? Esetleg kell a REX is? Már összezavarodtam, nem tudom mi mit csinál, meg melyik mennyire gépigényes. Bocs a pongyola fogalmazásért, de remélem értitek, hogy mit szeretnék kérdezni.
    Előre is köszönöm.
  • saca79
    #31957
    Jól irod... "szubjektiv"nálam pl steamen DX10 nem igazán adja.. DX9 alatt egy jo ENB vel jol konfigurált cfg vel viszont pl Ftx NA+A2A Piper+Opus Fsi erősen felhős időben is vállalható simán egy felső közepes konfigon.Nincs két egyforma pc és meg kell tanulni kompromisszumokat kötni.... Sajnos.
  • Hypo #31956
    ebben mind igazad van én csak arra céloztam hogy jo sok éve toljuk ezt a szar szekeret és jo sok ceg csinalt sok penzt abbol hogy erre csinalt addonokat amik megjobban leterhelik a mar alapbol szart is ,de hát minket az a kis repulés kérpotol mindenert:))
  • polluxware
    #31955
    ez teljesen szubjektív amit írok (én spec. fsx steam edition veszem most alapul)

    gyengécske I3-mam egy gtx750 társaságában tökéletesen elviszi a majestic q400-at , erősen felhős időben egy aerosoft német reptrérre (2012-2013 german airports) mindezt, a reptéren mocorgó ai forgalommal, ezzel-azzal..

    p3d v3.2 ugyan igaz ,hogy mindent megtesz azért hogy semmi blúúr ne legyen a talajon, de esős felhős időhőz már elengedhetetlen oda egy gtx760-770 minimum... valamint számomra is érdekes módon egy minimum 4magos I5 sandy bridge szinten nézve 4ghz körül..

    szóóval aki főként netelésre, filmre használja a gépét, de azért szeretne egy kis fsx élményt, annak az fsx steam a dx10 fixerrel továbbra is legjobb megoldás.

    még annyi infó ,hogy annó egy ace-s programozó nyilatkozott arról ,hogy az fsx jellegű motor igazán akármilyen optimalizációval se lesz képes tökéletesen elosztani a terhelést a magok között lináris értelemben.

    ez nem az fsx hype miatt írtam.. csak annyi ,hogy főleg ifr körülmények között ahol 20-30e lábra van a talaj, ott spec nemigazán érdekel hogy blúrozza be út közben, leszállásnál a kisebb sebességnél meg többnyire "lenyugszik" a húzás. (fiberfram...)
  • Hypo #31954
    :) FSX kb mint a VW diesel elmegy sokaig plane a regi 1.9TDI de .............:) kár hogy mindenki ezt a kódot veszi alapul, pedig egy szar a szó szoros és tágabb értelmében:) ergo mindig zsákutca!
  • Hont
    #31953
    Én valami ilyenre gondoltam...
  • Clidey
    #31952
    Nem értem egészen, miről kellene képet csinálnom? Nálam úgy néz ki a P3D, ahogy a lentebbi képek bármelyikén láthatod. Mostanság raktam fel csomót... :)
  • Hont
    #31951
    Na akkor ez nem stimmel nálam! Mikor indítom, nekem zöld lesz az FPS kijelző, és exel fájlok formájában csinál 1-2 kilóbájtos fájlokat.
    (esetleg nem csinálnál egy screen-t P3D miként néz ki nálad? Nálam mint egy sündisznó!)
  • Clidey
    #31950
    Most az előbb kipróbáltam. A benchmark inditása nálam az F11-re van konfigolva, és mikor megnyomom, pár másodpercre bordóvá válik az fps-számlálójának a háttere. És szépen létrehozza a csv fájlt, benne a mért értékekkel.
  • Hont
    #31949
    Ismeri valaki ezt a Pollux által belinkelt bejegyzésben lévő Frafs Bench programot?
    Nekem Exel fájlban jelenik meg az adat csomag és mikor ki akarom választani az analizálni valaó pillanatot, az tényleg csak pillanatra sikeredik! Úgye azt mondja a readmi, hogy a Fraps ben az FPS fülön lévő Bench gomb lenyomásával lehet kiválasztani! Na nekem csak egy egy pillanatot sikerül megörökítenem!
    Próbálta már valaki? Ez azt gondolom, hogy nagyon hasznos lehet a finomhangoláshoz...
  • polluxware
    #31948
    akkor rosszul tudom/gondolom
  • nibron
    #31947
    a már felépített szálaknál arra állítod az affinitást amire akarod, hatása már értelemszerűen nem lesz csak az újonnan létrehozott szálaknál, de ott is csak akkor, ha a programozó lekezelte az erre vonatkozó systemevent-et amit eddigi pályafutásom alatt nem sokszor láttam (kivéve néhány service-ben). a futás közbeni prioritás változtatás is kb. ez a kategória, bár azt többször megcsinálják főleg adatfeldolgozó/manipuláló alkalmazásokban.
  • polluxware
    #31946
    még egy tipp:
    feladatkezelőben lehet a cpu affinity-t program szabhatóan állítgatni... amilyen beállítás megfelel, azt lehet véglegesíteni;)


  • polluxware
    #31945
    csak hogy valamit adjak is a "kézbe" az útolag is talán lekezelhetőnek itélhető commentem után (lelkileg kukoricára térdepeltem.. útólag is)

    AF analízis

    ugyan nem hasonló konfigom van, de ez itt tapasztalható dolgokat megerősíthetem (persze minden konfig, és észrevétel más és más)
  • polluxware
    #31944
    francokat.. há, jött a zunióból alanyi jogon

    valamelyik okos, mondta hogy ez nekem jár... hát istállom.. (mindig nem lehet ellenkezni)

    Utoljára szerkesztette: polluxware, 2016.04.23. 09:23:23
  • Hypo #31943
    kaptam a mészáros kft-től...:)
  • polluxware
    #31942
    én jobban teljesítek, úgyhogy nekem megvan "okosba"
  • Hont
    #31941
    Megelőztél! Nekem is most jött meg a levél az akcióról...!
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2016.04.22. 21:27:39
  • Clidey
    #31940
    Valamelyikőtök valamelyik topikban kérdezett valamit. Itt a válasz rá: REX-nél április 29-ig 60%-os árleszállítás van!
  • Clidey
    #31939
  • saca79
    #31938
    Iszonyat éles ez a vezírsík.. :D



    egyéb baja nem esett az úrnak..:D
  • Hypo #31937
  • polluxware
    #31936
    -fijúúk
  • polluxware
    #31935
    egyébként steames fsx-nél kár állítgatni.. uccsó verzsönben ez már auto sense
  • polluxware
    #31934
    2= 0010

    magyarán ebben az esetben egy magot használtat, és i3 esetén az is HT :)))

    szóval csak így tovább fijúúk;)