33535
  • johnnydirteen
    #33455
    Köszi a választ :) kisebb gépekkel repülök :) és ha az adott reptérhez nincs sid?
  • Hypo #33454
    Szia,

    FSX ben az ATC kuka, se sid se starr, a beepitett gps se tudja plane az up to date eljárásokat. Ha olyan repcsi kieged van aminek saját frissithető FMX je van pl PMDG NGX 737 akkor azok adatbazisa tartalmazza es frissithető, javaslom a simbrief.com használatát megtervezed az utvonalat, aktalis pálya a hozzátartozó SID STARR és uccu neki, ha onlone repulsz pl VATSIM IVAO ott ez mind megoldva és a ATC az aktuális eljárásokat fogja kérni.
  • johnnydirteen
    #33453
    Sziasztok
    Kezdő játékosként lenne egy gondolom iszonyat kezdő kérdésem. Végig olvastam egy pár oldalt de válasz ne jött a fejemben :) Szóval, szeretnék minél élethűbben lerepülni egy útvonalat. Nem utasszálitókkal repülök. FsEconomy-n vagyok a legtöbbet, sok olyan reptér van ahol nincs SID az lenne a kérdés, hogy ilyenkor mi a helyzet? Xplane-el játszom a 124thatc atc pluginnal. Ilyenkor az atc ad vektorokat? Illetve ha egy approach eljárást szeretnék végigcsinálni a chart szerint akkor, hogy érem el hogy ne az atc adja az iránypontokat? Tudom ez iszonyat hülye kérdés de semmi használhatót nem találtam, ha tudtok segítsetek!
    Köszi
    Egy nagyon amatőr "pilóta" :D
  • ToMy_
    #33452
    Eladó egy Saitek Pro Flight Switch panel.
    Ilyen.

    Használt, de hibátlan karcmentes állapotban. Dobozával együtt.
    Ár 19000 Ft.
  • nibron
    #33451
    dehogynem. max nem tudsz róla.:))
  • Hypo #33450
    :))))
  • [HUN]FaTaL
    #33449
    Vannak benne érdekes dolgok, legalábbis v4 alatt Tihany nem az igazi, de nem rossz egyébként. X-Planehez viszonyítva viszont az utak borzalmasak.
  • Hont
    #33448
    Nálam nem volt soha ilyen gond, pedig én is Vektorálok...:D
  • [HUN]FaTaL
    #33447
    Ja az P3D-re vonatkozik, azt se tudom melyik topicban vagyok :))))) VAS szempontból nem tudom melyik milyen.
  • [HUN]FaTaL
    #33446
    Érdekes, hogy AVSIM-en írják, hogy jobb az UTX. Fura, mert FS9-ben az UTE állandóan problémákat okozott :))
  • Hypo #33445
    ezert sincs vectorom :))))
  • [HUN]FaTaL
    #33444
    FTXCentralban a settingsben indítsd el kattints a Configure FTX Global Vector mellett a configure gombra, a megjelenő ablakban az Airport Elevation Corrections fülön futtasd le az Auto-Configurationt, majd apply. Nézd meg jó lett-e, ha nem akkor ideiglenesen kapcsold ki a scenery libraryben az egész orbx vectort, hogy úgy jó-e.
  • papa10000
    #33443
    Nem csak a KLAS, hanem a KLAX, KSFO . A többi nagyobb reptérrel még nem találkoztam. Így nem tudom, hogy hol lehet még ilyen. A kissebb repterekkel semmi probléma.
    Ezt hol keressem?: elevation issue scenery library
    Biztosan találkoztam már vele.
    ORBX Vektorom van.
  • [HUN]FaTaL
    #33442
    Hali! ORBX vectorod van?
  • Hypo #33441
    elevation issue scenery librard hogy nez ki? csak Klas?
  • papa10000
    #33440
    Üdv!
    Nem tudom,hogy él-e még ez az oldal. Régen jártak erre.
    KLAS elég szörnyen néz ki. Nem tudom, hogy mit lehet ilyenkor csinálni.

    FSX
    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2018.01.21. 14:52:13
  • Hypo #33439
    :) ami jo az a vegen ugy is megvezi az ember :) orbx plane egyszerubb:)
  • [HUN]FaTaL
    #33438
    Nem foglalkoznak vele amúgy. Érdekes egyébként, mert elméletileg entertainmentre nem is lehetne a p3d-t használni egyáltalán. Az addonok nagyrészének meg az van a licenszében, hogy csak entertainmentre használható :))))

    #33437: Ez így van :)
  • Hont
    #33437
    Szerintem aki a "magyar" társadalmi osztályból azért nem veszi a Akademic verziót, mert nem iskolás, az álszent vagy pupig van pénzzel!
    Persze lehet ezen vitatkozni, de csak annak a szava hiteles, akinek semmi varez nincs a gépén!
    Olyan meg nincs!
  • Hypo #33436
    i see, érdekes akkor valami igazolást kéne kerni a vásárláskor mert így elég fura:))) nekem is az academic van azt vettem de az élet folyamatos tanulas:)

    Mondjuk license szempontbol erdekes a vevore tolni a felelosseget, kb mintha a dohany boltba a vevore bizzak hogy elmult e 18 vagy nem:)))


    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2018.01.06. 10:15:24
  • Hont
    #33435
    De a fiam, meg a lányom iskolás...
  • [HUN]FaTaL
    #33434
    An academic license at a reduced price is available for educational purposes at the undergraduate college level and below (students in elementary, middle, high school or pursuing a bachelor’s degree)

    Szóval, ha csak nem vagy iskolás, nem legális. :) Nevezzük szürkének.
  • Hypo #33433
    mi a gond az academic-al?
  • [HUN]FaTaL
    #33432
    De érti, csak szerintem semmi értelme. Akkor már hozzájuthat ingyen is, pont ugyanannyira lesz legális :)
  • Hont
    #33431
    Dehogynemértem!
    Te nem érted, hogy mi a megoldás...

  • [HUN]FaTaL
    #33430
    V3-ig nem is érte meg váltani szerintem.

    A steam edition akkor jelent meg, amikor az FSX kb 8 éves volt. Az eredeti ára a deluxe verziónak $100 körül mozgott (legalábbis itthon 25-30 ezer volt), amire még rájött az acc pack ára később. 200 dollár egyébként nincs 60 ezer, de tény, hogy drága. De az addonok sokkal drágábbak :)

    Az X-Plane 11-et nagyon dícsérik a többiek, én még nem próbáltam, az 42 EUR és rengeteg az ingyenes addon. Igaz PMDG szintű gép úgy tudom (egyelőre) nincs.

    767 valóban nincs, mert a Level-D nem működik 64-biten. Viszont nincs se OOM, se CTD és 2x annyi az FPS.

    #33427: Ahogy lejjebb írtam, academic liszenszre nem jogosult, csak ha egyetemista, vagy általános/középiskolás.
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2018.01.03. 22:17:35
  • Vieron82
    #33429
    Nem akarod megérteni.
    Academic liszenszre csak akkor vagy jogosult, ha tanuló vagy. Én nem vagyok az. A teljes árú 200 dollár, az több mint 60e ft.
    És akkor 90 dollár a Pmdg 737NG, 130 a PMDG 747.
    És akkor még a scenerykről nem is beszéltem. Ráadásul tudtommal épkézláb 767 nincs is P3D alá.
  • Vieron82
    #33428
    Fsx Steam edition 5 dollár volt. :)
  • Hont
    #33427
    A 60 az nem Ft!
    Az Amerikai Dollár! kb16-17000Ft
  • Papirzacsi
    #33426
    Hát emlékszem azokra az időkre, amikor az fs2000, fs2002 20-30e forintokért volt beszerezhető... piszkosul drága valóban, de akkoriban se volt olcsóbb.
  • Vieron82
    #33425
    V4 előtt a P3D is 32 bites volt.
    De mivel rengeted addont újra meg kellene venni, meg közel 60k magáért a szimulátorért, ez sok.
    Még ha lenne opció a Pmdgnél, hogy fsxről p3d updrade, akkor is sok lenne. Eleve nem értem miért drágábbak a P3D verziók, mint az Fsx.
  • [HUN]FaTaL
    #33424
    Te tudod, de az FSX a 32-bit miatt sosem lesz se stabil, se jó.

    #33423: Ennyi erővel warezolhat is, az academic license, csak akkor valid, ha iskolás/egyetemista.

    An academic license at a reduced price is available for educational purposes at the undergraduate college level and below (students in elementary, middle, high school or pursuing a bachelor’s degree)
  • Hont
    #33423
    A 60 dodos kell Neked!
  • Vieron82
    #33422
    Na most a P3D maga 230 dollár. Ha hozzáteszem csak a Pmdg gépek P3D árát, már 500 dollár körül járok. Köszi, de ennyi pénzem nincs.
    Arra lennék kíváncsi, hogy aki hozzám hasonlóan Haswell i5 procit használ, miket állított be fiber fraction, swap timeout, max async jobs, bufferpools, texture max load stb értéknek.
    Fx 8300 sorozathoz volt ilyen, de i5 procikhoz nem találok.
  • [HUN]FaTaL
    #33421
    Sajnos az FSX rettentő elavult, nem fogsz tudni teljesítménynövekedést elérni. Váltani kell P3Dv4-re vagy XPL11-re.
  • Hypo #33420
    szia fsx se plusz dx10 fixer ez valahogy mukodott szepen de ngx vc max 30 fps jo esetben, ugyan ez a hardware P3D V4 60 fps es joval simabb.....ennyi
  • szili01
    #33419
    Szia!
    A végletekig FSX párti voltam! De fórum barátaim javaslatára valóban értékelnem kellett a dolgokat!
    A javaslatom az, hogy felejtsd el az FSX-et! Ez gép zabáló!!! sose fogsz ki tudja milyen jó eremdényeket kisajtolni...(pl.. FPS)
    P3D a tuti! Sokkal realisztikusabb, szebbek a texturák!! És ugyanazzal a géppel sokkal jobb eredményeket tudok kihozni!
  • papa10000
    #33418
    Nem akarlak elkeseríteni, de én i3-ról váltottam i7-re és többet vártam mint ami lett. Való igaz, hogy a fps néha a 100-at veri, aminek már semmi jelentősége nincs. De amikor a külső nézetről cockpitre váltok, sokszor előfordul, hogy 2-5 mp-et várni kell mire kitisztul a "műszerfal". a VGA-ban is 8Gb ram van. 500 gb-s SSD-ről megy az fsx. De már beletörődtem. A táj nagyon részletes. a fákon még a leveleket is látni:)
    Remélem tud valaki segíteni a problémádon, mert akkor talán én is tudnám hasznosítani. A fsx.cfg-ben való turkálásra már én is gondoltam, de ehhez az kellene, hogy tudjuk, mihez kell nyúlni benne.
    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2018.01.02. 18:23:10
  • Vieron82
    #33417
    Sziasztok!

    Buék mindenkinek!

    Kis segítséget szeretnék kérni.
    Váltottam Fx-8320 prociról i5-4690 cpura.
    A problémám az, hogy amíg az fx procival alig volt 20 fps, most az i5 le van korlátozva 30-ra, mert egyébként símán menne 60 fölött is, viszont a textúrák és sokszor a scenery sem töltődik be, csak 30-40 másodperc pause után. A gép oké, amíg nem váltok nézetet, de akkor ott is jön a fekete textúra.
    Biztos, hogy valami fsx.cfg elbarmolás van, próbáltam már új cfg-vel is, de nem segített.

    A gép amin fut az Fsx SE:
    I5 4690
    12 GB 1833MHz Ddr3 ram (ugye ebből csak négy gigát használ)
    GTX 1060 3GB
    Z87-G43 chipes lap

    Az Fsx sata3 ssdre van telepítve.

    A gépek amikkel repülnék:
    Captain Sim 737-200, 767, 777
    Pmdg 737NG és 747V3

    Pro Atc/X, GSX, Rex4 TD, Ftx Global és Vector, DX10 fixer, Fs RealWX Lite addonok.
    Alap reptereket nem használok, főleg Orbx, Aerosoft és LHSim reptereim vannak.

    1920*1080p felbontást használok, DX10 miatt windowed fullscreen.

    Valakinek valami ötlet?
  • BB5207
    #33416
    Boldog újévet kívánok mindenkinek