33535
  • Hypo #32295
    Mondjuk a defult FSX már ami a tájat illeti az amúgy is olyan ronda hogy jobb eltakarni valami addon-al :)))
  • Hypo #32294
    ja persze:)) nálam alkapbol azok kikapcsolva:))) kivéve ha Glacier Bay környékén repülök ott a sceneryhez vannak jo hajok legalabb:)
    De engem a kocsik, hajok nem nagyon erdekelnek nalam azok alapból zero:)
  • Papirzacsi
    #32293
    Mindenki egyéni preferenciák szerint fsezik nyilván, de szerintem nincs haszontalanabb dolog, mint a hajók az FSX-ben (főleg 10%-on), és ocsmányabb dolog, mint az autók.
  • exTrem
    #32292
    "itt is a legjobb tanacs TESZT TESZT TESZT" és rengeteg türelem!!
  • Hypo #32291
    Kezd autogen Dense, scenery complexity Very Dense, Bal oldalt: Large/100/ 5cm/7cm/mid.2x AI 20 autok hajok 10 es nezd meg egy busy scenerin egy addon geppel foldon majd felszallas kozben es kis iskolakorozes kozben es aztan lehet sakkozni. FSX.SE van vagy a Sima? Ha SE akkor FSX.cfg be egyenlore ne rakjal semmit, csak a wideaspect true es a texture sizeot vedd vissza eggyel
  • Robertoo21
    #32290
    A trafficot 30%-ra szoktam állítani, de amennyiben tehetem Vatsimen repülök. Milyen beállítást javasoltok az Autogen, illetve texture-re, a lenti config mellett?
    Jelenleg egy 4 magos Amd- van a birtokomban és ANS, PMDG, AEROSOFT hármassal 4-7 fps. Ezt szeretném javítani egy élhető kompromisszumos 15-20fps-es megoldásra.
  • Hypo #32289
    Persze csak mivel FSX nem a hagyomanyos GAME-K táborában van igy ami ott muxik nem biztos hogy itt is gondolok a minden maxra allitva, Autogen / AI Traffic / Textrure Resolution itt erdemes pict visszabb venni de mint mindenutt itt is a legjobb tanacs TESZT TESZT TESZ
  • Papirzacsi
    #32288
    Kompromisszumokkal.
  • Robertoo21
    #32287
    Sziasztok! A következő gépsárkány elég lenne a PMDG, ASN, AEROSOFT, FLY Tampa, GSX, traffic kiegészítők akadás mentes futtatásához :
    - I7 6700 4ghz turbo, 6.gen, 4 mag, 8 szál
    - ASUS H110M-A alaplap, DDR4,
    - GTX960 4GB DDR5 (GTX970-re megpróbálnám cserélni)
    - Corsair VS450 táp

    A lényeg az lenne, hogy bármilyen időjárási körülmény között, akadásmentes legyen a repülés, mint pl a #32254 hozzászólásban, egy 69 cm tv-n.

    Köszi a segítséget, előre is. :)
  • Hypo #32286
    Na FSX-SE felkúszott, első inditás után reboot majd belenézés fsx.cfg be. Egy dolgot tettem bele widescreen true a tobbi extra tweak tok felesleges. Grafika beállít, free flight default cessna valami OHIO kornyeki reptér . De rég láttam az alap fsx sceneryt....jó randa:) na szóval felszállás egy két kör, performance perfect, igy meg nem lattam fsx-t persze tudom lesz ez rosszab is majd idovel:) de most eleg smooth szóval egyenlore marad a beallitas, aztan johetnek az addonok, bár most kivételesen még óvatosabb leszek, nem akarok telepakolni fsx et 100 repulo millio repter es a tobbi scenery textura stb :) 2-5 gép, egy nagyobb tajegyseg de az fullra repterekkel mindennel aztan majd teszt:) Na jelentkezem majd hátha kisül belőle valami jó és hasznos másoknak is.
  • Clidey
    #32285
  • ToMy_
    #32284
    A Saitek panelekhez ne a gyári drivert használd, hanem a SPAD-ot. Guglizz rá, nagyságrendekkel jobb és kezelhetőbb.
  • saca79
    #32283
    Nézd már meg Fsx/settings/controller/controller type... beállításoknál látja é a cuccost... Illetve Fsuipc van telepítve?

    Illetve tárgytól eltér :D olyan hogy lehet hogy LGTS Atc fogja es 260 irányú szélnél berak a 16 os pályára ráadásul AI gépek is látom szalnak le ugyanide.... Jahh és nem bug.. A madár is ugy viselkedett 8 csomós hátszélben szálltam le... TO ugyanez.. kineztem az opus szerint 34 pálya operal szelirany szerint is ( elvileg ha jol tudom a 10-28 as masik futopalya most felujitas miatt le van zarva) sose találkoztam még ilyennel....
  • OMAN
    #32282
    Sziasztok!
    Egy komplex problémával fordulnék hozzátok, régóta használom az FSX-et Saitek Yoke, Throttle, Rudder Pedallal, ez idáig gond nélkül a minap vettem multi, radio, és FIP panelt, letöltöttem hozzájuk a saitek drivereket, amik fel is ismeri őket, az ellenőrző programmal gond nélkül együttműködnek.
    Ugyanakkor az FSX csak a régi hardvereimet ismeri fel, az újakkal nem hajlandó interakcióba lépni.
    Már újra telepítettem az FSX-et, illetve a drivereket is, de nincs változás. Win 7-et használok.

    Mit gondoltok mi lehet a probléma, és a gyógyszer rá?
    Köszönöm a segítséget.
  • berczy #32281
    Nya, megoldódott. A detail1.bmp hiányzott a texture mappából.
    Mán jó. :)
  • berczy #32280
    Srácok, lenne egy kis gondom. Nem tudom miért, de az van mostanában, hogy a gép alatt a tájat nem rajzolja ki, fekete, textura nélküli lesz. De csak alatta, olyan 1nm sugarú körben, és "jön velem", tehát mindig a gép alatt szar. Ez mitől lehet, elment valami textura file?
    Etse hozok képet is róla.
  • Skinner_11
    #32279
    Egy szép pofás Zlin 526. Igaz hogy amit Tibiék csináltak 142-es az ingyené' kétszer jobban néz ki, de mostmár ilyen is lesz
  • Hypo #32278
    milyen felbontason jatszol? csak azert mert egyik haver is új gép nagy öröm, nosza felrak FSX aztán FPS a béka segge alatt, azt mondjuk nem rakta össze agyban, hogy a szép ivelt szélesvásznu kijelzó aminek a felbontasa a full hd nal is nagyobb ( tök feleslegessen by the way) ahhoz kicsit combosabb vga kellett volna nem egy olan ami max full hd ban tud normalis teljesitmenyt adni.

    Dx10 preview-t érdemes kiprobalni amugy
  • berczy #32277
    Azért szerintem nálad nagyon érik egy fsx.cfg revizió!
    Ez a paraméter benne van?
    HIGHMEMFIX=1
    Mert nekem jellemzően akkor volt ennyire szar, amikor ez nem volt benne. Azzal a gépel, amit van alatta, azért erősen hasítania kellene a cuccnak!


    Utoljára szerkesztette: berczy, 2016.07.26. 07:50:12
  • BAR101
    #32276
    Köszi szépen! Egy kicsit fokozódott a problémám azóta mégpedig , hogy LHBP-t beállítom departure reptérnek, ahogy betölt a program egyből kapok egy fatal error-t. Eredeti a kiegészítő, úgyhogy teljes tanácstalanság.....
  • Clidey
    #32275
    Ebben szerintem felesleges a segítség. Egyszerűen kezdj el kikapcsolgatni/csökkenteni beállításokat, a saját ízlésedhez igazodó fontossági sorrendben, és ott állj meg, ahol már elfogadható számodra az eredmény.
    Teszem azt, nekem nem létfontosság hogy a reptéren cirkáljanak a járművek, az utakon meg az autók, ezért ezeket alapból kikapcsolom mindig. Aztán az árnyék-vetülések is sok fps-t ehetnek, én például a felhőkét mindig kikapcsolom. És így tovább.
  • BAR101
    #32274
    Sziasztok! KB. fél éve írtam nektek, hogy milyen gépet javasoltok nekem fsx-hez. Nos, meg is vásároltam egy gtx 960-al és egy i7 6700-al felszerelt erőművet de sajnos azt tapasztalom, hogy Lhsm LHBP-n ezzel sem tudok 15 FPs-nél többet produkálni.
    Feltelepítettem az ORBX FTX global-tr az pedig teljesen összekutyult mindent és még jobban csökkentette az fps-m.
    Valaki tudna segíteni a grafikai beállításokban?
    Előre is köszönöm!
  • papa10000
    #32273
    Kösz! Nekem is AUTO-ra van állítva mind a kettő. Nézegetem a Manual-t, de mivel nem tudok angolul, elég nehezen találom az idevonatkozó részt.
  • Hypo #32272
    :) :) :) :)
  • Clidey
    #32271
    Hajrá hajrá Zolibátyó, várjuk az élményeid kalandjaid beszámolóját!!
  • Robertoo21
    #32270
    Szia! Az "jobb oldali felső részen"(fej feletti/overhead/ panel- az elsőtiszt felett) a légkondícionáló panel harmadban a trim air két oldalán. Én auto-ra szoktam állítani, és úgy nem szokott vele gond lenni. Remélem tudtam segíteni.
    Utoljára szerkesztette: Robertoo21, 2016.07.18. 13:40:25
  • Hypo #32269
    Na végre pici szabi, repülés befoglalva, új gép megrendelve majd mesélek hogy haladtam de már előre ki vagyok a sok installtól :)))
  • papa10000
    #32268
    És ezek hol találhatók? Melyik panelen? Most ismerkedem a géppel. Eddig 747-el repültem. Ez a gép teljesen más
  • Papirzacsi
    #32267
    A L PACK és a R PACK nincs felkapcsolva?
  • papa10000
    #32266
    Üdv!
    A PMDG 777-300-nál röviddel a felemelkedés után CABIN ALTITUDE hang és kijelző hibajelzést kapok. Mi lehet az oka?
    Mi a teendő?
    Most akartam vele elösször repülni. Még csak próbálgatom.
  • geri1900
    #32265
    Az nem szerintem, mert más kiegészítőknél nem csinál ilyeneket.. Am win7
  • Nyiri
    #32264
    Nem lehet hogy windows baromság. Nele, a 8.1 óta csinál olyat hogy kikapcsolgatja az USB portokat... Többször olvastam neten hogy ez probléma
  • geri1900
    #32263
    Sziasztok!

    A következő problémám lenne Saitek pro Flight szettel (kormány+pedál):
    Régen nem használtam őket együtt, most nemrég újra elővettem és azt tapasztalom nála, hogy egyszerre 2 külön usb portba csatlakoztatva nem működnek. Egyik ledobja a másikat vagy mind a kettő kikapcsol. Teljesen újratelepítettem a drivet, de a probléma továbbá is fent áll, továbbá külön-külön használva őket a számítógépen csak azzal az 1 usb- portal tudom használni, amelyiken keresztül feltelepítettem.. Ez normális? Egy módszerrel tudom csak használni a kettőt egyszerre, ha a kormányt csatlakoztatom a számítógéphez, a pedált pedig a kormány hátulján lévő usb port-ba, így felismeri őket és működnek. Nem tudom innen még ki használja így kompletten őket, de másnál is fent állnak ezek a jelenségek?
  • csiben
    #32262
    Köszi szépen! Szerintem ellátogatunk a hét második felében.
  • CptSAB
    #32261
    :( Pedig az az An-24 már szinte kész volt..
  • Skinner_11
    #32260
    Szeva!

    Szerintem érdemes. Még szimulátor is van, P3D, LHS Budapest, teljes Mooney Acclaim cockpit

    Ha van kérdésed írj privátot nyugodtan, én a parkban dolgozok úgyhogy tudok válaszolni :)
  • Clidey
    #32259
    Hát attól függ milyen mélységekig akarják a rendszereket elkészíteni (a fórumon csak annyi van "amennyire lehetséges")...szóval szerintem az idén karácsonyra tuti ne számíts, de talán még a jövő évire sem.
    Minden esetre igényes, szép munka az eddigi, reméljük ez nem jut az An-24 sorsára...
  • CptSAB
    #32258
    Remélem a karácsonyfa alá bekerül majd.

    Sukhoi SSJ-100 FSX/P3D VC
  • Clidey
    #32257
    A Cargo-dombról itt találsz bővebb infót.
  • Nyiri
    #32256
    Legutóbb mikor voltam (februárban) sok gép nyitva volt, sőt kisérő is akadt. Ez idős bácsi aki a Malévnál szolgált. Végig sztorizgatott. Én nagyon élveztem, érdekes volt