33535
  • csiben
    #32255
    Sziasztok!

    Jövőhéten lehet megyek Budapestre és gondolkodtam rajta, hogy barátnőmmel el kellene menni az Aeroparkba, majd kimenni a cargo dombhoz. Még sose voltam itt. Érdemes ellátogatni ide? Aeroparkba látom csak egy pár repülő van. Ezekbe be lehet szállni vagy csak kívülről lehet megnézni? Illetve ez a cargo domb, ez nyilvános hely, tehát fogom magam odamegyek kocsival, felsétálok rá és bámészkodok és látom amit látok?
    Esetleg Magyarországon van valami más repülős múzeum amit érdemes megnézni? A Szolnokiról tudok, de a honlapjukon azt írják, hogy bizonytalan időre zárva van...

    Előre is köszi, annak aki tud válaszolni :)
  • JoopZzz
    #32254
    :D
  • zkalos
    #32253
    Hali, nekem is volt ilyen hiba egy előző típusú Saitek Joy-ommal, és a vezérlő chip szállt el benne. Kuka volt, mert nincs szervíz nálunk.
    De azért ne add fel a csüggedést ...
  • decode7
    #32252
    Hali, valaki tud megoldást arra hogy .. van egy sitek yoke vezérlőm eddig működött nem telepítettem semmit az fsx hez és pár hét kihagyás után előveszem és a játékba nem jelenik meg mint eszköz a windows felismeri hogy mi ez de nem tudom telepíteni a drivert eszközkezelőben sárga felkiáltójel akármelyik usb portba dugom telepítésnél feljön az ablak mutatja hogy dugjam be az usb-t de a next gomb inaktív marad :(
  • Clidey
    #32251
    Hát igen, ízlések és pofonok. Én pont azt nem szeretem a SKY AI-ban, hogy mindent felrak, olyat is amit nem akarok - amerre az életben nem járok majd talán. Csak foglalja a helyet sok-sok gigabájt formájában. Ezért nem is használtam soha.
    Ezért preferálom én inkább a WOAI-t, ahol egyenként rakosgathatom fel azokat a légitársaságokat, amelyek érdekelnek. Ez mondjuk csak félig-meddig igaz, hisz valójában csak letöltögetni kell egyenként, maga az installálásuk egy kattintás.
    Az árnyék témához csak annyit: ez a jelenség azért van, mert maga a visual modellje az AI-nak nem FSX kompatibilis, hanem eredetileg FS9-hez készült. A SKY AI (gondolom) kiválogatta a csak FSX-kompatibilis WOAI légitársaságokat és repülőket, ezért lehet használni őket árnyékkal. Én megtettem ugyanezt "manuálisan", és semmi problémám a forgalommal. :)
    Sőt, az utóbbi időben még csak az installálásával se kell vesződnöm, mert az Aircraft és a Scenery/World/Scenery-ből egyszerűen bezippeltem az idevonatkozó fájlokat, így egy esetleges FS reinstallkor csak kicsomizom ezeket, és kész. Kb 1 perc alatt megvan. :)
  • saca79
    #32250
    Tiszta sor. Csak nem kell egyesével felpakolgatni es árnyékkal is működik.
  • spyy55
    #32249
    KÖSZÖNÖM! Tökéletes!
  • Clidey
    #32248
    A SKY AI is a WOAI gépeket használ.
  • saca79
    #32247
    SKY AI.. Bár én a külső árnyékot mindig kikapcsolva tartom mert valamiért pár addon madárnál bekavar. Egyáltalán nem "élvezhetetlen"ráadásul harapja az fps t is.
  • spyy55
    #32246
    AI gépeknek WOAI-n kívül melyiket ajánljátok? Sajna WOAI gépei közül néhány repcsi csak akkor látszik, ha kikapcsolom az árnyékait a repülőknek :( Így élvezhetetlen...
  • fdsag
    #32245
    Szia! Köszi a segítséget! A Natural Tree Environment X is ajánlják.
  • Clidey
    #32244
    Hát, kell egyfajta mazochizmus ezzel a FD-vel repülőzni... :D
    Emlékszem mennyit szenvedtem vele, mire az AI képes volt elvezetni ezt a Kányát...mert ha minden érték viszonylag realisztikusra volt állítva, folyton összetörte magát. :D
  • Hont
    #32243
  • JoopZzz
    #32242
  • zkalos
    #32241
    Szia
    Letöltöttem a mostani leárazás miatt, de ezt használom az FSX-hez is már régóta, és tényleg szebbek az épületek-járművek-aszfaltok, és nem okoz fps vesztést, mivel csak a textura-méretek változnak (csak GPU memória kell hozzá). Sokat dob a látványon a világ bármely részén lévő alap reptereken. Jó még hozzá a HD Natural Tree is, azt is érdemes letölteni még az SE--hez. Az is árengedményes most, mint ahogy a REX4 Texture Direct és hozzá a REX Soft Clouds is, na meg a A2A Accu Feel is jó annyiért. Ezek együtt elég sokat dobnak az alap sim-en, ha a világ bármely részére repülsz is, ahol nincs semmilyen payware/freeware reptered telepítve.
  • fdsag
    #32240
    Sikerült :) Innen töltöttem le, benne az alapmodellek, de lehet, hogy az Effects is elég lett volna.

    Gigabyte P35-DS4, C2D 3.00 GHz, 8GB RAM, nVidia 750 Ti, 2 db HDD, (FSX külön, nem a rendszeren) van. Ezzel a beállítással használom. Alap térképeken 30-50 fps-el megy, részletesnél leesik 10-re is. Nem tudom, hogy érdemes lenne letölteni a FSX: Steam Edition - HD Airport-ot, azt írják, hogy szebb lesz a kép, FPS vesztés nélkül, vagy ebből a gépből már nem lehet sokat kihozni.
  • fdsag
    #32238
    Sziasztok! FSX Steamre szeretném ezt a Wizz Air-t feltenni. Azt írja, hogy "If you don't have this model copy the content of the "effects" folder into Effects folder in FSX main directory." Az a gond, hogy nincs effects mappa a fájlban. EasyJet A 320 simán felment, de a Wizz Air nem jelenik meg.
  • polluxware
    #32237
    na sikerült nekem is odafagyasztani a Texan-t a betonyhoz... piper cub óta nem találkoztam ezzel a buggal

    hát akkor ma nem repülünk vele... ;) (egy teljes check meg prepkó után a franc csinálja megint az egészet elölről)
  • spyy55
    #32236
    ...felkészülés!

  • spyy55
    #32235
    Köszönöm Nektek! Ezt fogom használni :)
    Utoljára szerkesztette: spyy55, 2016.06.17. 07:37:46
  • polluxware
    #32234
    kikötve?
  • Hont
    #32233
    Elvileg kikötve nem, de szerintem lágy állapotban sem...
  • polluxware
    #32232
    valamint a poliuretán hab összeveszhet-e a kenhető bitumen kellősítővel? (próbát megér;)
  • polluxware
    #32231
    1.013as Majestic q400 megy windóz 10 alatt? ha valaki próbálta, kérem nyilatkozzon;)
  • saca79
    #32230
    ..és tényleg
  • Skinner_11
    #32229
    Igen, ezek szerint még nem törölték le a festésem Dropboxról Viszont ez 182-esre van, nem a 72-re
  • saca79
    #32228
    @spyy55 ezzel még valóságosabb :) HA-JDR
  • Skinner_11
    #32227
    Már csak egy HA- festés hiányzik
  • spyy55
    #32226
    ...ráérezve :)

  • jtompi
    #32225
    Köszi megpróbálom este. Remélem segíteni fog.
  • Clidey
    #32224
    Én se. Bár Connie-ból még nincs normális a piacon, ez tény. Az a JustFlight-es ami a P3D-ben is benne van egy kalap sz.r röviden-tömören.
  • Clidey
    #32223
    A másik topikban találkoztunk már ezzel a problémával mi is. Az okára 100%-os bizonyossággal nem jöttünk rá. Nálam talán az segített, hogy az összes cfg-t töröltem, és hagytam, hogy a P3D létrehozza magának újból, aztán egyenként visszarakosgattam a library-be a scenery-ket, ügyelve persze az eredeti sorrend megtartására.
    Egy próbát szerintem megér nálad is ez.
  • polluxware
    #32222
    Sázbath.. egy dc-3nak jobban örültem volna..
  • Skinner_11
    #32221
    Bingo!
  • jtompi
    #32220
    Sziasztok,
    Egy kis segítséget kérnék a topiklakóktól. Folyamatosan olvasom az oldalt, kerestem is megoldást a problémámra, de nem találtam itt. Lehet hogy nagyon el van bújva. Repülés indításkor szépen betölti a talaj textúrákat a területen, de amint túlrepülök rajta, csak homályos elmaszatolt pacák jelnnek meg. Olyan mintha nem töltené be a következő területet. VFR repülésnéligen zavaró. :) Ha megállítom és az option menüben változtatok pl a mesh méreten újratölt, és minden normális lesz. Ha tovább megyek a következő terület ismét maszatosan látszik. Nem csak egy országra érvényes, hanem bárhol a világban. Ami fent van FTX Global, és az LHSimulation Landmarks pack. Újratelepítés lesz belőle, vagy van valami megoldás erre?
  • Papirzacsi
    #32219
    Engem annyira nem villanyoz fel, de nagy gép lesz. :-D
    A2A Simulations
  • i robot
    #32218
    Egy Connie is beleférne.
  • Skinner_11
    #32217
    Vaaagy... A2A Tu-134
  • CptSAB
    #32216
    Egy szép Liberátor elfér ott.
  • Clidey
    #32215
    Vajon mérethelyes az a terület?