33535
  • Clidey
    #32335
    Nem tudom honnan veszed hogy i5-öm volt/van/lesz... nekem olyanom sosem volt/van/lesz!
  • Hypo #32334
    uhhhhh :)))) érzésre az eleje olyan mintha helikoptert vezetnél :) 12fps odabax....
  • Hypo #32333
    OFF TOPIC :) http://index.hu/index2/#bloghu/gyomberbela/2016/08/17/zlin-242-es_gyakorlo_repulogepeket_vasarol_a_magyar_honvedseg
  • Papirzacsi
    #32332
    Visszatérve a tegnapi FPS témára... New york, amikor már tököd tele, hogy kevés az FPS, nem akarsz hosszan taxizni ezért rövidre helyezkedsz és majdnem elkúrod. :-)


  • Hypo #32331
    a jövő nyitott:) x plane y plane z plane akarmi :)) de olvastam egy erdekes felmérést a szim megszállottak hosszú távon sokkal többet költenek mint bármelyik másik jaték közössége. Ergo kurva jo pénz van benne csak hát......
  • Robertoo21
    #32330
    múltunk, jelenünk, jövőnk egy hsz-ben :( :)))))
  • Hypo #32329
    :)))a jövö gépeire a múltszázadi kód-al :)))) minél szebbre akarod annál szarabb sajnos :) ha a default texturw hibakat par freeware sceneryvel lefeded es nem youtube videokra vagysz el lehet vele lenni... de szerintem egy zsakutca P3d vel egyutt sajnos.
    ÉS a sok addon gyarto is tisztaban van vele de amig él a tehén addig ad tejet ennyi...
  • berczy #32328
    Maestro, ott figyelsz a credits-ben! Megvettem. :)
  • Papirzacsi
    #32327
    Igen, nagyvárosok felett ilyen. De csak hogy kontrasztba állítsam azzal amikor nincs nagyváros meg ilyenek. Tökre felnyomott grafikán ilyen:
    Friday Harbor (ORBX) - eléggé fps zabáló scenery a többi termékükhöz képest. Ment ennél lejebb is az FPS sajnos.
    Egy másik ORBX scenery. Ehhez annyi adalék, hogy ez egy fél óra termikelés végén készült, mert a szar FSben pont a finalen volt egy termik, így nem lehetett leszállni. :-D
    CZST
    KSTS

    Szóval ha nincs nagyváros, akkor tök jó, vagy inkább elfogadható és egyben élvezhető. Minap New York felett jártam. ORBX openLc North amerika sceneryvel és Drewiecki New York Airports KTEB reptérrel, minden más default, 13 FPS volt ha manhattent néztem (már visszahúzott grafikával). Kipróbáltam a Drewiecki New Yorkot City-t is. Ott elérte a 30-at és néha rövid időre lassult vissza 12-re, majd vissza 30-ra, de ekkor meg VAS problémám volt. Ami amúgy default New York felett is van. :-D

    Kacérkodtam PMDG-vel is. Aerosoft Anchorage+PMDG 737 a földön állva 17 FPS, PMDG 777-tel 14 FPS. Nem állítom hogy mindent jól csinálok vagy állítok be, de ha ilyen nagy a szívás azzal, hogy mindent beállítsak, és ekkora kompromisszumokkal, mint amit látok hogy kellene, akkor itt nagyon nincs rendben valami, és nem tudom mi.

    És akkor kikívánkozik belőlem a végére, hogy tudom, hogy régi program, lassan talán már ez is 10 éves lesz és egyesek szerint eljárt felette az idő, de ezzel együtt pedig elérkezett annak az ideje, hogy szembeköpjük K.A.-t (aki tudja az tudja ki ő), mert ő fennhangon állította annó, mikor nem futottak jól a frissen megjelent fs-ek a megjelenésük idején kapható gépeken, hogy ez azért van, mert az MS a jövő gépeire írta ( ami már akkor is bullshit volt)....itt a bizonyíték.
  • Papirzacsi
    #32326
    Nem i5? Átmentél te is burzsujba? :-D
  • berczy #32325
    Khm... :D
  • Clidey
    #32324
  • Clidey
    #32323
    Itt megtalálod:

    f:\Prepar3D v3\SimObjects\Airplanes\Zlin_526F\texture.11\

  • berczy #32322
    MAestro!
    Ezt a repaintet honnan lehet megszerválni? :)
  • Hypo #32321
    :))) ez már lassan xwing :)
  • Clidey
    #32320
    Na, megszólalt a Meyer-bérenc...!

    De amúgy tökre igazad vagyon.
    Nálam i7-4770K + GTX660 van és bizony ugyanezeket tudom én is csak elmondani...
  • Clidey
    #32319
    Várjuk a szép repaintjeidet, Zsolti!!!

  • Hypo #32318
    Viszont controller dolgában a saiteket kidobtam a P...ba ahova valo :)) ugye a jobb yoke ok eleg dragak 800-1400Eur, viszont most jott ACE nek a desktop yoke ja ar ezeknel joval kevesebb viszont a minoseg ott van tobb info Erre Erdekes felvettem veluk a kapcsolatot csak ugy tajekozodas szinten. Yoko The yoke-t neztem mar az 900 EUR szoval joval dragabb Goflight yoke vannak vele gondok es dragabb, nagy 737 es allo yoke ok 1000 euro alatt nem nagyon vannak, vrinsight master yoke II keves info keves review de vannak vele gondok.

    viszont a TM Warthog az valami isteni, most azzal repulom DCSt es éééééég és föld :) FSX ben is elég pöpec,
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.08.16. 16:17:26
  • Robertoo21
    #32317
    átlagosan közepes beállításokat szoktam alkalmazni, csak a gép ami magas beállításokat kap. Sajna tényleg szorít a budget(autóhitel,albérlet,egyedül stb....) Nekem is a K-s verziót ajánlották, de ahhoz teljesen új gépet kell építeni.
    X-plane-t nézegettem, de ugye minden fsx-hez van megvásárolva, szóval.... :)
    Tényleg csak annyi lenne a célom, hogy az eddigi beállítások a 4-12 fps-ről, felmenjen 20-30 körülre.
    A #32303 hsz-ben a videó hasonló gépsárkánnyal készült?
  • Hypo #32316
    :)))))))
  • Papirzacsi
    #32315
    Nekem 6700K, GTX970-nel, és várakozáson aluliak a tapasztalataim. Helyenként meglepően jól fut, helyenként rettentően trágya, így még mindig keresen a lehetőségeket. Annyi biztos, hog az x-plane kurvajól fut. :-D
  • Robertoo21
    #32314
    Nekem is pont ezt a duót ajánlották, de sajnos nem fér be a budget-be. Maradok a sima 6700 és GTX970 duó-nál, így az eladó tapasztalatai szerint(Már többen vettek náluk gépet FSX-hez és jöttek visszajelzések) 25-35 fps körülit tud produkálni(pmdg-aerosoft-asn-traffic addon) természetesen nem full beállításon, de remélem lagg-mentessé tudom tenni. Mindenesetre jobb lesz, mint a jelenlegi AMD.... In game képet majd kaphatunk? :)
    Valakinek tapasztalat a sima 6700 és GTX970 duó-ról?
  • hrundibaksi
    #32313
    "Tréner"
  • Hypo #32312
    Na kis update, FSX SE fent, NGX fent, Rex Plus OD es Active Sky. PFPX es TOPCAT fent, scenery-t még nem pakoltam, egyenlore tesztelem, eddig minden pöpec. Szép felhős viharos időben nagyon jó látvány a felhök fölé emelkedni:) Na de a nagyja még hátra van USA / Canada GA flying VFR/IFr Europa only IFR Airliners. meglassuk mi jon ki belole. De eddig nem panaszkodom 6800K es Gtx1070 kellemes duó-
  • polluxware
    #32311
    , as always
  • Hypo #32310
  • Papirzacsi
    #32309
    Egy kis transzkontinentális móka (115 kép)

  • Hypo #32308
    Jo mondjuk most munka sok volt nem volt idom az uj gepre ergo csak alap fsx se van fent meg fsuipc es kesz de igy meg jo a performance :))))
  • Clidey
    #32307
    Nálam ugyan ez a helyzet 1a1be! Évekig repülőztem minden ilyen gond és probléma nélkül, azt se tudtam mi az a VAS, aztán 1-2 éve egyszercsak...hopp! És itt termett! :D
  • Papirzacsi
    #32306
    Mondjuk a VASsal csak azóta van problémám, hogy hallotam ilyenről, hogy létezik. :-D Amíg nem tudtam nem is volt vele bajom. :-D
  • Clidey
    #32305
    Hááát, most így Zacsi videóját elnézve...igen. :D
  • Clidey
    #32304
    Hát erre már sok mindent nem is lehet mondani... :D Ilyenkor azért elgondolkozok, vajon milyen METAR-ból kapja az OpusFSI az adatait...?
    A VAS-ról már nem is beszélve...az a másik idegesítő dolog.
    De nézd a jó oldalát: legalább a felhőid szépek! :D

    Épp itt lenne az ideje már, hogy valaki elszakadjon az FS alapjaitól, és csak annak jó dolgait megtartva, összegyúrva az XPL jó dolgaival, létrehozzon egy teljesen új szimulátort, a kor technikai adottságait maximálisan kihasználva és optimalizálva. Valamikor régebben úgy emlékszem volt is erre kezdeményezés, még tán valami nagyon korai tech-demót is le lehetett tölteni, de aztán nem tudom mi lett a projektel, hol tartanak, ha tartanak egyáltalán valahol...
  • Papirzacsi
    #32303
    Tegnap, amióta új gépem van, már n+1-ik alkalommal ábrándulok ki az FS-ből. Eddig úgy voltam vele, hogy gyenge volt a gépem, azért ment szarul, és most ott vagyunk, hogy nem. Egyszerűen csak egy kalap fos a progi.
    Tegnap elindultam útvonalra, már szokássá vált, hogy nézem a VAS használatot, ami betöltve az FS-t alapból 2,5 giga. Ahogy múlik az idő, a VAS egyre feljebb kúszik. Mire elértem a célba Torontóba, addigra a VAS 3,8 giga körül ugrál, riaszt a progi, hogy magas (4 giga a max), windows már dobálja a hibaüziket a hattérben. Na, akkor ideje visszavenni a grafikából. Már a régi gépem fs beállítasainál járok, mikor még mindig csak 3,4 gigára megy vissza a VAS, de 2-3 perc múlva újra 3,8-on jár, kvázi tökmindegy milyen grafikai beállításon vagyok, ő eldöntötte, hogy magas legyen. Eközben persze az FPS már a 12-t nyaldossa, néha talán kevesebb is. Sebaj mondom, azért leszállok.
    És ekkor kezdődik az a 12 perc szenvedés, amit az OPUS FSI-nek köszönhetek, és az alábbi videóban osztom meg veletek. Elég régóta tolom már az fs-t, ilyet még nem láttam....

    Max. GS ~350kts hátrafelé...

  • Hypo #32302
    ilyen a szimes élet:) sose perfect:)
  • Clidey
    #32301
    "Szerintem neked fizet a Meyer gyerek. Mostmár tutira biztos vagyok benne."

    Mondod te, aztán nekiállsz ajnározni az XPL-t...
    De igaz ami igaz, ha az XPL11-ben kijavítanák azt a pár ordasnagy hibát, ami jelenleg benne van, úgy dobnám a P3D-t hogy vissza se néznék!
    De gyanítom, ettől sajnos nem kell tartanom........
  • Hypo #32300
    Köszike ja a regions nekem is meg van amerikara minden mert ha Low and Slow akkor arra fele repulgetek kicsit megtodlva par bush scenervel, szoval Alaszka British Columbia szepen elfedve, Ott nekem nem nagyon volt a regi gepen se gond, na persze kompromiszumokkal, azert a par kicsit komplexebb GA gép tudott okozni fps esést, de FL320 on más a helyzet:) AUSP4 is megvan de az a kontines egy kulon vilag.

    Azt probalom ki sakkozni hogy legyen egy jo VFR helyem es legyen egy jo IFR ezert gondoltam hogy FTX Global plusz a regio packok ezt megoldhatjak europaban repulnem az IFR utakat nagy geppel ilyenkor FTX centralban kikapcs a regiok es amikor vfr akkor at amerkia canada. a vector es az openLC vel meg varnek .... illetve probalom elkerulni a halalra addonolt FSX et
  • Papirzacsi
    #32299
    Az összes szarjukat feltelepítettem (USA) és talán ez is a gond, mert gyakori így a VAS probléma, és egy PMDG-vel már nem nagyon van FPS. Szóval maradtam a jó öreg A2A gépeknél, és azzal szelem keresztül az USA-t. :-D

    Egyébként nagyon sokat dob például a legújabb openLC North America a tájon, és FPS-ben kisgéppel nem igen van gondom vele, csak és kizárólag a városok felett. A sűrű autogen épületek valamiért - szerintem indokolatlanul - legyilkolják a gépem, pedig Dense és Very Dense között állítgatom.
  • Hypo #32298
    :)))))))) viszont ha már igy összejöttek az "öreg" szakik:) ORBX ki hogy van ezzela global es vector dologgal? A Regioik szuperek bar azokban tobb is a tartalom mint ezekben de azert szebb mint a sima fsx. Szóval jelenleg a plan USA CANADA VFR es BUSH flying hely lesz tobbniyre nekem es EUROPABAN lesz az IFR dolog ahova inkabb csak reptereket akarok de gondoltam azert ne sivatagba kelljen leszallni
  • Papirzacsi
    #32297
    Szerintem neked fizet a Meyer gyerek. Mostmár tutira biztos vagyok benne. :-D
    Nappal szerintem az x-planeben sem szép, de éjszaka a legnagyobb élményt adják az autók... és hát összehasonlítva a két szimet, az X-plane jobban fut nálam szinte maxra húzott grafikával, mondjuk vannak komoly hiányosságai. :-)
  • Clidey
    #32296
    Hát igen. Az XPL ebben is jobban teljesít: nekem határozottan tetszik a forgalom, és az időnként feltűnő, kocsisort végigelőző rendőrautó. :) Pláne hogy ahogy tapasztaltam, erőforrást sem igazán igényel.
    A hajók viszont szerintem is haszontalanok.
    Szóval nálam is ezek a dolgok alapból kikapcsolva, XPL-ben meg default beállítás. :)