33535
  • bur07
    #22898
    PMDG 737 NGX magyar leírás taláható valahol?
    Jó az élmény beszámoló is.
  • eyecandy
    #22897
    WTF???
  • Rudi50
    #22896
    Nincs fenn EZDOK és csak az airbus extended gépei ilyenek.
  • Nesu
    #22895
    Ja ,ha értékesnek találod a hozzászólásom nyomd meg a + jelet vagy a - jelet
    előre is köszönöm a segítséget !!!!
  • Nesu
    #22894
    talán az EZDOK a felelős ,ha igen akkor EZCA Config.eex indítása .majd configure FSX
  • Nesu
    #22893
    A mai Németországot azok a germánok kapták ajándékba ,akik annak idején felesküdtek hogy megművelik és megvédik !!!!
    Csak ,hogy Attila halála után nem védte meg őket senki az ottóféle fertőtől ,akik bosszúból elkezdték irtani a sajátjaikat akik Attilát emlegették Királyukként .
    Hitler ezért csatolta vissza azokat a bizonyos területeket !!!

    Jó történelmet mindenkinek és Boldogabb fertőmentes ÚJ ESZTENDŐT !!!
  • Hypo #22892
  • Hont
    #22891
    tuti
  • Tessitore22
    #22890
    értem akk valószínüleg kipróbálom azon a 2k-án már ne muljon:DD de mondjuk ha beteszek rá néhány reptér addon..meg pl PMDG NGX-et és qwsim avrot ( ha van rá mer ebbe nem vagyok biztos.:D) akkor is elfogadható fps lesz?:D
  • Hont
    #22889
    Szia!
    Nem véletlen használok én is inkább FS9-t! Van jó pár effect az FSX be, ami a FS9 ből hiányzik, de nem ad annyival többet, hogy megérje lemondani azokról a dolgokról amiket el kell tüntetni a képernyőről, hogy használható legyen az FSX!
  • Tessitore22
    #22888
    Köszi a választ. Szval egy cooler dobna a lapim teljesítményén?
    Más: Tudom h ez nem szorosan ide tartozik de elkezdtem azon gondolkozni h jobban járnék e ha váltanék FS2004re. Ez kb mennyit dobna az FPSen és egyáltalán megéri (már mint arra gondolok h ha raknék bele addonokat h ellen súlyozzam az "alapból" gyengébb grafikát)? köszi.:)
  • eyecandy
    #22887
    Akkor azt is tudnod kéne, hogy ez a téma mostanában nem annyira ironikus... De én elhiszem, hogy csak ironizáltál :)
  • Papirzacsi
    #22886
    Tudás az is, hogy tudjuk hova való ez a téma és hova nem. Ide nem...
  • Rudi50
    #22885
    Ez szerintetek mitől van?
    Aerosoft airbus extended a belső nézet rendben csak a külső nem. Igen nem eredeti de eddig erre más nem panaszkodott, nvidia driver a legújabb.
  • Clidey
    #22884
    Én bizony pedig szégyenkezem mikor (igaz nagyritkán de) megkérdik tőlem a külföldiek hogy mizújs magyarországon. Ugyanis akik elb*szták azokat én, te, mi választottuk meg (mégha én nem is ezekre a mostani söpredékekre szavaztam) és tűrjük el folyamatosan hogy élősködjenek rajtunk.

    A tudás perszehogy nem díszmagyarkodás, ám bizonyos európai területeket Szent Korona országaiként emlegetni manapság, mikor már semmi közük a magyarokhoz, az bizony az. Ha azt mondtad volna hogy kíváncsi leszel milyen lesz Szlovákia, Ausztria vagy tudomisén Lengyelország, akkor egy szavam nem lett volna, hidd el.

    Na de tényleg ne offoljunk tovább, ha még volna hozzáfűznivalód inkább priviben légyszi!
  • Pelsodriver
    #22883


    Én sem, de nem hiszem hogy az országállapotért nekem vagy neked kéne szégyenkezni. A tudás pedig nem díszmagyarkodás.Múltismeret nélkül jövő sincs, sem önbecsülés. Na, kellemes légteret!
  • Frenklin737
    #22882
    Valaki erre megoldást ezt írja ki nekem : Az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert párhuzamos konfigurációja helytelen.A problémáról részletesebben az alkalmazás eseménynaplójában, vagy az sxstrace.exe parancssori eszköz elindításával olvashat. ez a nagy gondom van nem tudok belépni
  • polluxware
    #22881
    már minden rendben van...
  • Nesu
    #22880
    Airbus X Extended 1.02 c fix
    As development never stops, there were already changes to version 1.02 as it was send to the server. So we advise you to apply this hotfix 2 to update to V1.02c after you removed 1.00 and installed 1.02.

    Attached File AS_AIRBUS-X-EXTENDED_V102c.zip 345.4K 1785 Number of downloads

    Sorry for the small hiccup there with v1.02b.

  • Clidey
    #22879
    Nem akarok offtopic politizálásba kezdeni, így röviden csak annyit jegyeznék meg a témát lezárandó, hogy majd akkor díszmagyarkodjunk ha már ebben a pici országban minden a legnagyobb rendben van, mindenki jól - vagy legalábbis sokkal jobban - él, mindenki elégedett. Amíg ez nincs így, addig semmi okunk trianont meg visszanagymagyarországot meg szent korona országait emlegetni! Sőt, inkább szégyellni kellene magunkat de kurvára hogy ilyen csődbe és nyomorba döntöttük ezt a hajdanán büszke és egyedülálló országot-nemzetet.
  • Pelsodriver
    #22878


    O, yeh,mindjárt átesés, és SOS! Történelemtanárként üdvözlöm a történelemtanárodat...Mindegy, vegyük úgy, hogy irónikusan fogalmaztam. Legyen akkor Kárpát-medence és környéke.
  • Clidey
    #22877
    Használd a "Válasz" gombot hogy tudjuk kinek köszönsz és mit!
  • Clidey
    #22876
    Hát nem tudom...még a végén Airbásztúltengésem lesz!! Megaztán fogytán vagyok górcsövekből is...
  • bur07
    #22875
    Köszönöm.
  • polluxware
    #22874
  • [HUN]FaTaL
    #22873


    Ha már így benne vagy a témában nincs kedved a blackbox bétáját is górcső alá venni?:D
  • Clidey
    #22872
    Naszóval. Ha már ma szóbakerült az Airbus Wilco kontra Aerosoft téma, gondoltam veszem a bátorságot és kipróbálom az Aerosoftos cucc 1.02-es verzióját. Természetesen csak a virágboltit, de ha ilyen tendenciával jönnek hozzá a javítások nem tartom kizártnak hogy egyszer lesz belőle egy jogtiszta verzióm is.


    Nem is tudom hol kezdjem...talán ott kellene hogy mióta megjelent, tervezgettem hogy egyszer majd jó volna kipróbálni, szorgosan le is töltögettem a net setét oldalán felbukkanó különféle verziókat, de a telepítésig egyik sem jutott el.
    Részint talán azért mert elriasztottak a már aktív használók néhol meglehetősen negatív véleménye a hardverigényéről, és megvallom őszintén a f*szomnak sem volt kedve Tájfun repülőket (értsd: diafilmet - a poént érti aki érti... :D) nézni a monitoromon.


    De aztán a mai téma felvetődése után gyorsan lecsorgattam a legfrissebb verziót, mert úgy gondoltam ha törik akkor szakadjon. Telepítés után sajna az 1.02 verzió "b" peccsét már nem tudtam alá rakni mert malware-t sikítozott rá a szofosz, dehát végülis akkora egetrengető változás gondolom nincs a "sima" 1.02-höz képest (nem néztem utána).


    Szóval FSX indít. Ríl vedört nem reszkíroztam meg, csak beállítottam egy majdnemkék eget, hogy ne 5 hanem 6 pfs-em legyen. Kiinduló reptérként ezúttal KSFO-t állítottam - a mostanság neten terjedő A380 múvi ihletett meg, na. :)
    Időpontnak pedig hajnalt, hogy mire elérek KLAX-ra, szépen kivilágosodjon, így az éjszakai kokpit fényeket és a nappali kinézetét is szemrevételezhessem.


    Miután betöltődött a situation, szokásomhoz híven körbenéztem a kokpitben. Ehe...hát rövid időn belül már másodszor kellett kellemesen csalódnom; először ugye a CS 737 most pedig ez az Aerosoft 320 is meglehetősen kellemes fps-el ajándékozott meg mindenféle előzetes félelmeimet pillanatok alatt szertefoszlatva. Átlagosan 20-25 fps-t nyomott ki az én 6 éves masinám KSFO default repterének egyik csápján álldogálva! Örülés voltan vala, na! :)


    A fényeket felkapcsolva egy szépséges és mindamellett nagyon realisztikus látvány is fogadott. Ez az Airbus bizony meg van csinálva, de kurvára! Sehol egy elcseszett poligon, egy elnagyolt textúra! Nagyon szépek a bitmap-ek amire még rá is dob egy lapáttal hogy az összesre rá van engedve egy kis pre-rendering effect amitől mégbrutálisabb az összhatás. Tulképp e téren nagy változás nincs az előző fapados 320-astól, már az is legalább ilyen szép volt. A külső modellről ugyanez elmondható; szemet gyönyörködtető látvány! Egyedül talán azt tudom felhozni a külső modell gyengéjeként hogy 3DSmax-ból történő exportálásakor a modell középpontját sajnos valami okból kifolyólag előrébb vitték mint ahol kellene legyen, így néha távolabbra kell zúmolnunk mint feltétlen muszáj volna ahhoz hogy az egész gép benne legyen a képernyőben. Nadehát mivanakkor...együtt lehet vele élni. :)


    Összegezvén a külső-belső dolgokat: hibátlan, gyönyörűségesen szép!


    És akkor most jöjjön egy pici technika. Nem. Inkább egy kép:



    Na, most jöjjön a teknika. Szóval leszögezhetjük, hogy szépet fejlődött ez az Airbus az előző, meglehetősen butácska-sutácska rilízhez képest, ám még mindíg van temérdek inaktív terület ami nem működik, ahova nem tudunk klikkolni. :( Így nem olyan nehéz fps-t spórolni. Meg úgy sem, hogy tulajdonképp minden műszerből csak egy van, és az van megduplázva az F/O oldalán is, tehát ha a Cpt oldalán leoltom a MFD-t akkor a C/O oldalán is leoltódik. Így gyakorlatilag csak egyetlen gau-t kell megírni aztán két helyre kirakni. Fps spórolás a köbön. Engem végülis nem zavar, de a hardcore érbász júzereknek lehet nem esik olyan jól. :)


    Kép megint:

    A másik kellemes átb*szás amin jót mosolyogtam, hogy Éroszofték megspórolták a két FMGS-t is, az F/O oldalán levő ugyanis nem az FMGS szerepét tölti be hanem a gép egyéb paramétereit lehet belőle baszkurálni (hangok, panel állapotok, stb.). Szóval itt is csak egyetlen FMGS gau dolgozik két különálló helyett, amit más cég (iFly, PMDG, stb.) feláldozott az fps oltárán.
    A kámpjútör felprogramozásának leírásától most eltekintenék, erről mindenki találhat bőséges infót a neten. Elég az hozzá hogy én is meglehetősen hamar végeztem vele. Sajnos. Azért reméltem hogy ha már extended a verzsün akkor itt is lesz valami kiterjesztés...





    Szögezzük le, én nem vagyok egy olyan hárdkór júzer aki egy órát pepecsel még a repülés előtt az előkészítéssel. Nekem bőségesen elegendő 5-10 perc maximum, amíg gyorsan lejegyzetelek mindent amit az FMC/FMGS-be bekő pötyörészni. Szóval engem azért annyira nem zavar hogy ezen Érbásznak sem olyan mélyenszántó a felporgamozása. Bocsássátok ezt meg nekem. :)


    No akkor kezdjük meg a gurulásotot.
    A gép kellemesen viselkedik, nem gyorsul, nem lassul. Ha eltaláljuk a megfelelő gázállást, gyönyörűszépen kitaxizik a pálya végéig. Egyedül tán az orrfutókormányzást kell szokni - nekem picit furcsa volt az exponenciális viselkedése, de végülis úgy szummáztam hogy miután ráérzett az ember a használatára, sokkal jobb mint bármelyik más megoldás. Határozottan megtetszett.





    Hangok. Nekem ezek is tetszettek mind a külsők mind a belsők. Bár nem vagyok az a vájtfülű szimmer aki azt is hiányolja hogy nem hallani a középső kompresszorfokozat 3-as lapátján felkenődött légy belének suhogását, de azért felismertem azt a jellegzetes Airbus hangot amit a való életben is megszoktam.
    Az is nagyon jó fícsör hogy különféle kokpit zörejeket is lehet állítani, nagyon realisztikussá teszik a fílinget. Bár az is tény, hogy az útvonal végeztével komolyan elgondolkodtam azon hogy szerencsétlen F/O-hoz hívok valami orvost vagy törzsi varázslót mert szegény végigköhögte az egész útvonalat. :D





    Végezetül a legfontosabb. Az FD. Szerintem ez is kellemesre sikeredett. Nem túl bika nem túl gyenge a hajtómű. Az FBW is nagyon szépen működik, bár szokni kell az én Boeinges lelkivilágomnak. :) De tényleg szépen vezethető a gép kézzel is.
    Kicsit féltem az érkezéskor velem oly sokszor megtörténő hibámtól miszerint alig tudok lekontrázni eszméletlen sebességről elfogadhatóra hogy futót-fékszárnyat nyissak, s midőn már csak két navpont volt előttem a becsapódásig és még 230 csomóval robogtam, kezdtem aggódni. Ám ezt is nagyon szépen megoldotta ez az Airbus. Kis interceptort nyitva gyönyörűen lefékezett úgy ahogy azt elvártam. Meg is lepődtem mind magamon mind a röpcsin. A robotot bekapcsolva hagytam gondolván kipróbálom a sokak által olyannyira dícsért autoland funkciót, ám a küszöb előtt fél NM-el egy hirtelen ötlettől vezérelve mégiscsak kikapcsoltam - hát basszameg mégiscsak pilótából vagyunk, legalább a le-felszállást hadd csináljam már én, nemde?! :D
    Szóval végülis kézzel tettem le a cuccot, elsőre viszonylagszépen is. Értsd: nem bedetonáltunk, nem is megérkeztünk, hanem szépen leszálltunk. :)


    Összegezvén: az FD is nagyon kellemes, bár egy hivatásos vizeres bácsi biztos találna benne hibát. Lehet meg is mutatom majd 1x1-nek. Éééérted: egyszer egynek! :D (Bocs!)


    Na ennyit a röpcsiről nagy vonalakban. Én a magam részirű nagyon kellemesen csalódtam ebben a gépben is csakúgy mint írásom elején megemlített CS737-ben. Mind fps mind repülési élmény mind pedig az összhatás szempontjából nagyon jól sikerült darab mindkettő, csak ajánlani tudom őket mindenkinek! Még azoknak is, akik a mainál talán kicsit gyengébb vassal rendelkeznek; mindkét gépet - és az FSX-et is - be lehet állítani úgy, hogy nagyon kellemes órákat lehessen eltölteni a pilótafülkéjükben; ne hogyjetek az előzetes rémhírterjesztőknek! :)))


    További képeket a próba útvonalamról itt találhattok.


    Kösz hogy elolvastál!


    Kilroy was here
  • polluxware
    #22871
    levagy maradva...

    már minden a miénk, csak még nem tudunk róla, mert a kóóószaszem még nem vezette fel..

    érted?!
  • Frenklin737
    #22870
    Valaki erre megoldást ezt írja ki nekem : Az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert párhuzamos konfigurációja helytelen.A problémáról részletesebben az alkalmazás eseménynaplójában, vagy az sxstrace.exe parancssori eszköz elindításával olvashat
  • Frenklin737
    #22869
    Én látom képet meg nem tudok feltölteni
  • perko
    #22868
    Öregem, már harmadszorra linkeled be ugyanazt, úgy hogy akinek nincs jogosultsága az oldalhoz az semmit sem lát.
  • Frenklin737
    #22867
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=235448183255184&set=a.114365868696750.17647.100003700123979&type=1&theater
  • Clidey
    #22866
    Szent Korona országai? Azmiaz? Én csak magyarországot ismerem meg a többi európai államot.
  • Clidey
    #22865
    Erre az a megoldás hogy publikussá teszed hogy mi is láthassuk ne csak az ismerőseid!
  • Frenklin737
    #22864
    Valaki tudna erre megoldást? https://www.facebook.com/photo.php?fbid=235448183255184&set=a.114365868696750.17647.100003700123979&type=1&theater
  • Frenklin737
    #22863
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=235443686588967&set=a.114365868696750.17647.100003700123979&type=1&theater
  • Frenklin737
    #22862
    Sziasztok lenne számomra egy nagy probléma ez lenne az valaki tudna megoldást?
  • perko
    #22861
    Remélem jól.
    Ez is Európa állítólag.
    Egyenlőre.
    Bár Ázsiát is jól megcsinálták.
  • Pelsodriver
    #22860

    Engem is nagyon érdekel, főleg az, hogy a Szent Korona országai hogyan lesznek lemodellezve...
  • Petike954
    #22859
    Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy nem tudok multiplayer-be directbe csatlakozni semelyik szerverre se, akárhogy próbálom. Routeren nyitva vannak a szükséges portok, vírusírtó engedi az fsx forgalmát, az acceleration fel van telepítve, és az ip-t jól írom be a játékba. Nem tudjátok, hogy mi lehet a gond?