33535
  • Hypo #22938
    Van benne valami, ott a carenado csak kulcsiny a legszotnyubb flight model stb.vagy amikor a rendszerek jok akkor meg hasmenes
  • nibron
    #22937
    Azt hiszem erre mondják, hogy ízlések és pofonok. Ön, valószínű ilyen grafikus, én meg inkább kódbogozó mókus vagyok:). Inkább a rendszerre hajazok, mint a grafikára, mert pl. sosem nézegetem magam (a gépet melyben "csücsülök") kívülről, ergo nekem elég ha annyit látok belőle, amennyit a kokpit nyílásai láttatni engednek. Leszarom, hogy a reggeli napfény szivárványszínben verődik-e vissza a függőleges vezérsíkra rakódott páraszemcsékről ha azt közel 45 fokos szögben szemlélem. Igazából nekem a vezérsíkokra sincs szükségem.
    De a rep.modell és a rendszer azért legyen már patent amennyire lehet. Azért a fülke grafikájával szemben értelemszerűen kicsit nagyobbak az elvárásaim. Pl. a CDU F-Plan panelján el lehessen olvasni a hátralévő időt és távolságot. És egyáltalán mi az a vacak grafika az lcd panelokon? Szerintem nem kell rendszerbuzinak lenni ahhoz, hogy elvárható legyen, hogy a CDU kiszámolja és megjelenítse pl. a maximális és optimális repülési magasságot. Kicsit kiváncsi lennék, hogy max.takeoff-al felszállva fel tudok menni FL410-re? (kaján vigyor) Vagy ha már vették a mérnökök a fáradtságot és beraktak 3.5kg pluszt a nyomásmérő bélyegek formájában a gépbe, akkor esetleg ki lehetne számolni a helyes ZFW-t és CG-t.
    És ez igaz az AP-re is. Ha anno a PSS-nek sikerült megoldania, hogy ez kb. realisztikusan működjön, azt itt is meglehetne. És ezért nem kellene semmit pluszban csinálni, elsőre is jól le lehet programozni.
    Amiket most felsoroltam csak nagyon egyszerű hibák (5 percesek), a bonyolultabbakra most nem térnék ki, mint a túlfordulás közelkörzeti eljárásokban, vagy a LOC-ról hibás irányba fordulás ésatöbbi.
    Szóval ez még nincs v1.0, inkább csak v0.8 környéke. Az én cégem ilyen alkalmazást ki sem adhat, mert belehalunk. Éppen ezért feleslegesnek is tartom az AS ill. a BB feletti polamizálást, mert egyik sincs kész. Csak az egyik jelzi is a verziószámban. Érdekes, hogy régen amikor még jóval fejletlenebb volt a fejlesztőipar, jobb termékeket állítottak elő. És airbus viszonylatban itt most a Phoenix-re gondoltam.
    Úgy látszik már csak a PMDG ad ki relatíve jó terméket?
  • Clidey
    #22936
    Az AS 320-témához még csak annyit, természetesen FSUIPC-ben be van állítva az akksi long life, nem ma kezdtem a szakmát... :)))
  • Clidey
    #22935
    Persze, jó dolog ha egy csapat picit el tud veszni a részletekben - de nálam azért hangsúlyos a külcsín is. És sajnos e tekintetben meg kellett állapítsam, hogy ez a BB csak egy leheletnyivel jobb mint egy kajakra elbaszott wilco termék. :( Teljesen torz pilótafülke, csillogó materialok mindenhol, durván elnagyolt textúrák... A külső modell textúrái egyszerűen minősíthetetlen egy fizetős kieg viszonylatában. Azért manapság ennél már egy jó free cucc is jóval előrébb jár.
    De gondoltam ez mind betudható ennek a verziónak - mert mint olvastam Tőled, a v0.6-ban már teljesen átdolgozták ezeket a dolgokat -, így megnéztem a Te képeidet is. És hát sajnos azoktól sem estem hanyatt... Picivel csakugyan szebb de még mindig nagyon messze áll attól amiért én pénzt mernék kérni. :D Szóval hiába a rendszerek viszonylagosan jól elkészített modellje, én akkor sem tudok úgy "lelkesedni" érte mint Te. :( Akkor inkább ne gyulladjon ki a féknyereg és öttel kevesebb oldalt lehessen kitölteni az FMGC-ben, de ne kerülgessen a hányinger ha a kokpitba nézek. Tudom, ez az én fixa ideám, dehát ez van... :)))

    És a fő baj az, hogy sajnos ezt a BB cuccot nem is lehet elfogadható szintűre fejleszteni soha már, mert az alapjaiban van elbaszva de kajakra. Mármint a visual modell. Szóval fejlesztgethetik a srácok szívvel-lélekkel még évekig, soha még csak meg sem fogja közelíteni egy Aerosoft vagy AirSimmer minőségét. Ezt a gépet legfeljebb (bocs :D) a rendszer-buzik fogják megvenni, akik imádják a gombokat nyomkorászni-tekergetni, az utolsó adatot is manuálisan felprogramozni. Azoknak lehet hogy egyszer ez a gép lesz a kánaán, erre van esély.


    Úgyhogy én a magam részéről maradok a A320 Extendednél. Bár a jó kezdés után picit visszaesett a tetszési indexem felé, mert a legutóbbi eprócsnál szépen eldobta a siklópályát mikor rányitottam a flepszet, szóval akurvaéletbemá. :D


    Aztán sok-sok hónap távlatából ismét elővettem egy repülés erejéig az FS9 Airsimmer 320-ast is - lévén most Airbus lázban égek :D -, de kár volt: beindítani csak a sztenderd proszédzsör+CTRL-E kombóval tudtam mert folyamatosan elment az akksifeszkó bármit is csináltam. Még a Ground Powerrel is megerőszakoltam, az se volt neki elég. Aztán a következő bökkenő hogy a gázkar nem volt hajlandó megmoccanni csak ha egérrel baszkuráltam (régen pedig működött joyról...), de ezen is átlendültem. Majd mikor nagynehezen végre a levegőbe imádkoztam ezt a szennyet, olyan kacifántos útvonalat rittyentett hirtelen elém, hogy nem tudtam hirtelen követni hogy most akkor merre is az arra... mindegy, benyomtam az automata pilótát és hagytam hadd menjen a saját feje után. Namost lerepülte szépen az indulási eljárást Sármellékről, felemelkedett az utazómagasságig, aztán kifagyott a gecibe. :D
    Szóval AS A320 ismét elfelejtve egy bő évre. Ha nem kettőre. No updates no support... sehol semmi. :(


    Jelen pillanatban a helyzet úgy áll, hogy még mindig nincs se FS9-re se FSX-re egy legalább olyan szintű Airbus mint Boeingben az iFly vagy a PMDG. És még jódarabig nem is lesz nagyon úgy néz ki.
  • Tessitore22
    #22934
    Sziasztok! A minap megpróbáltam feltenni az FS9-t de 83%-nál jött egy ilyen hiba üzenet: "microsoft flight simulator 2004 encountered a disk error while writing to the file C: Program Files(x86)/Flight Simulator 9/ Scenery/ Cities/ Sydney.cab. Make sure your hard disk is not full, and tht the file is not in use."
    A merevlemezen 429 giga szabad hely van. Ez miért lehet? köszi.:))
  • [HUN]FaTaL
    #22933
    A STAR eljárások benne vannak, a Transitionök nincsenek, LHBP-n csak ilyenek vannak ezért hiányzik. A legtöbb reptér megközelítési eljárásai hiányosak. Hasonlítsd össze mondjuk LOWWot a PMDG adatbázisával.
  • metaxx
    #22932
    Hátőőőő nem tudom igazából, hogy miről is beszélünk, mert PASSSTAR.DAT amiről szó van, 19.5 MB, szarásig van -már elnézést- eljárásokkal. Eddig nem volt olyan reptér, ahová ne lett volna alapból bent. Kivéve LHBP-t, de azt nem tart semeddig beletenni. :D
  • [HUN]FaTaL
    #22931
    Így LHBP-n OK lesz, de van még pár reptér :) De azt olvastam a facebookon, hogy támogatva lesz.
  • metaxx
    #22930
    2. másodperc alatt bele lehet tenni, én is így csinálom.
    Nagyon egyszerű. Megnyitod ezt a linket: http://mail.kotan.hu/aviation/LHBP.star
    Kimásolod az összes szöveget, jegyzettömbbe, vagy notepad++-ba de semmiképp se word-be mert az formázza. Ha ez kész, az FSX gyökér\BlackBox Simulation\NavData\PSSSTAR.DAT-ot megnyitod jegyzettömbbel. Nyomsz egy CTRL+F-et, és beírod, hogy LHDC. Ha meg van LHDC, előtte ütsz két entert sortörés miatt, és az üres részre beilleszted az LHBP eljárásokat. Mikor kész, elmented, és kilépsz. Ennyi az egész.
  • [HUN]FaTaL
    #22929
    Kiváncsi vagyok, hogy a transitionöket megoldják-e, mert PSS Airacot használ és abban nincs benne (és a régi PSS nem is támogatta).
  • metaxx
    #22928
    Én karácsony este óta nyúzom a v0.6-ot, és eddig rendben van. Csinál pár érdekességet, de mint utólag kiderült, az user hiba. Annyira rámentek a fiúk a realizmusra, hogy ha 'let's go, take the fuckin' highway' stílusban esel neki a gépnek, akkor nem fogsz boldogulni vele. Ilyen a 'sorozatos' AP leválasztása is. Kiderült, hogy nem hiba, hanem feature. :) Ugyanis. Alap paraszt -én sem vagyok kivétel- mit csinál? V1, VR, V2 elemel, kerék be, 5-6-700 ft AGL AP on. Ez "tökéletesen" megy pl. Aerosoft Busz X esetében. Csakhogy. Ennek a kis drágának számít -persze jogosan- ha a sebességed, még csak 140-150 csomó, és a magasságod is alacsony. Tehát, olyan 1000-1500-2000 ft AGL-ig, és 160-70 csomóig, bizony kézzel kell emelkedni, mint az igazi vassal. Aztán mehet az AP, és onnantól már nem fog leválasztani, csak ha te választod le. Szóval ebből a szempontból, tényleg okosság, csak ha ezt nem tudod, akkor 3 hibajelentést adsz le róla, vörös fejjel az idegtől... -igen én voltam-... :D De most már, hogy értem, csak bámulok, hogy ha ez az igazi, akkor eddig milyen ócskavasakkal repültem? :D
  • carlosfly
    #22927
    Ez lesz az.
  • buszvezeto1
    #22926
    Rendben, utánanézek.Köszönöm!
  • [HUN]FaTaL
    #22925
    Azt hiszem lejjebb volt linkelve valami tool hozzá, hogy gombbal lehessen, vagy talán a fotelpilótán olvastam. :)
  • buszvezeto1
    #22924
    Köszi a gyors választ!
    Szóval, ha egérrel és billentyűzettel repülök akkor milyen módon lehet a magasba emelni a madarat??
    Mármint a tolóerőre értem.
  • [HUN]FaTaL
    #22923
    Joystickkal tudod mozgatni a gázkart.
  • buszvezeto1
    #22922
    Sziasztok!
    Segítségeteket kérném egy dologban:
    -Letöltöttem FSX-re "Airbus X Extended-et"
    Szuper grafika, minden működik.De mikor hátratolás megvan, és folyamatosan "tolnám rá a gázt"..nem reagál semmire.( Se F4, se PgUp..semmire.) Szóval így a repülő nem mozdul és használni sem tudom sajnos.
    Mi lehet a problémája??

    Előre is köszi!
    És Boldog Új Évet mindenkinek! :)
  • Clidey
    #22921
    Nagyon helyes! Szóval akkor keep up for good work - ahogy mondani szokták! :)


    Időközben kipróbáltam a BB A320 v0.5.4-et...persze csak a virágboltit. Úgy döntöttem ezúttal inkább nem írok róla review-t... :)))
    Várok az 1.0-ig, de egy működő 0.6-ig mindenképp...
  • metaxx
    #22920
    Köszi szépen. :D

    Minden egyes új cikk után exportálom a teljes tartalmat, szóval ha legközelebb a képek el is vesznek -ami kit érdekel- de legalább a leírások megmaradnak. Úgy is az a lényeg. :)
  • Clidey
    #22919
    Nagyon faszájos ez az új dizájn!! Tecc!!
    Mostmár vigyázz rá!! :)))
  • metaxx
    #22918
    Nagyon szívesen. :) Persze nem feltétlen mindenhol 100%-os, de hosszú idő óta, ez az egyetlen átfogó, elérhető magyar nyelvű típusismertető. Régi, kicsit kopott, a hang is csak később lett jó, mikortól mikroportot használtak, de azért nézhető. :) Ha lenne valaki aki NGX-ről csinálna egy ilyen átfogó ismertetést magyarul az lenne az igazi.
  • Hont
    #22917
    Ez nem rossz kis anyag...
    Bár néha volt egy-két mondat ami sántított, de akit érdekel annak érdemes megnézni, mert nagyon sokat lehet belőle tanulni!
    Van jó pár dolog amire én is csak a többszöri megnézés után lett világos, de megérte!
    Köszönöm szépen!
  • gabesz2222
    #22916
    köszi most win 8 van fent de 5 percenként kifagy nem tudom mi lehet vele... win 7-nél is volt ilyen de ott sokkal ritkábban.... meg az fsx az xp-s időkben jött ki azért gondolom higy lehet jobb lenne neki az
    am már régebb óta játszok és azért nincs akkora gond! forgalom nélkül alap fsx szinte max grafon fut lagg nélkül... na persze egy jobb minőségű scenery vagy egy kis forgalom már egyből leterheli a gépet... pmdg, ifly gépek is játszhatatlanok nem bírja a vasam szóval maradnak a default gépek max modelleket cserélek
  • metaxx
    #22915
    Sajnos ez a konfiguráció nem lesz elég az fsx-hez. FS9 erős medium-on elmehet rajta jól.
  • [HUN]FaTaL
    #22914
    Teljesen mindegy, jelentéktelen a különbség (ha egyáltalán van).

    De evvel a vassal sok jóra ne számíts, még az fs9 is megizzasztaná.
  • Tessitore22
    #22913
    de picit izmosabb gép nem ártana.
    bocsi a dupláért
  • Tessitore22
    #22912
    háát nem biztos de szerntem próbáld meg xp-n futatni mer az eleve kevésbé esz a procit meg a RAMot mint a win7 de ezen kívül (hangsúlyozom) szerintem tök mindegy:))
  • gabesz2222
    #22911
    sziasztok!
    azt szeretném kérdezni hogy melyik op rendszeren futna jobban az fsx? win xp-n vagy win 7-en?
    intel pentium dual core 2,2ghz
    4gb ram
    ati mobility radeon hd 4570 512 mb
  • Pelsodriver
    #22910


    Köszönöm szépen, és boldog új évet kívánok!
  • metaxx
    #22909
    Nézd, ezek nagyon nehéz anyagok, borzasztó sok időt emésztene fel. De ha bárki megcsinálja, szívesen publikálom, ennyit tudok tenni. Azonban, a PMDG (első) NG-hez létezik egy elég jó (elég száraz, tömör, szakmai) típusismertető videó sorozat még 2005-ből, én ezen keresztül ismerkedtem meg anno az NG lelki világával. Ha ennyire bele akarsz mászni, én javaslom neked, mert -eltekintve attól, hogy száraz- egy nagyon jó anyag.

    Itt leled: http://virtualairlines.hu/737NG_Videok/default.htm
  • VDomino
    #22908
    Kezdésnek itt van ez:PMDG747
    Az NGX manualja majd 2000 oldal,szóval szerintem erre ne nagyon várjatok.
  • Frenklin737
    #22907
    Valaki erre megoldást ezt írja ki nekem : Az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert párhuzamos konfigurációja helytelen.A problémáról részletesebben az alkalmazás eseménynaplójában, vagy az sxstrace.exe parancssori eszköz elindításával olvashat. ez a nagy gondom van nem tudok belépni a játékba megköszönném ha valaki segítene
  • Pelsodriver
    #22906


    itt már ketten felvetettük, nagyon örülnénk oktató anyagoknak is megjelent repülők kezelési útmutatójával pl 737 NG, PMDG stb.vagy profi szimulátoros pilóták tanácsaival.A kezdő és haladó szimulátorosok nincsenek könnyű helyzetben, főleg, ha a felsőfokú angol nyelvtudás még hibádzik...
  • BB5207
    #22905
    B.U.É.K. !!
  • metaxx
    #22904
    Szervusztok!
    Az oldal újra aktív!
    Igaz, egyelőre csak elenyésző tartalommal, de a megújult oldal, ismét elérhető. Mától indul útnak a 'Beszámoló' c. kategória is, ahová bárki küldhet be a repülésével kapcsolatos történeteket. A 'Szemle" és a "Beszámoló" közti különbség, az, hogy míg az egyik a kiegészítőre koncentrál és azt elemzi ki részletesen, a másik, inkább egy esemény elbeszélése, ami miatt az érdekes, vagy más lehet mint egy rutin út. Aki küldeni szeretne történetet, az oldal e-mail címére megteheti, lehetőleg Word DOC-ban.
    http://www.fotelpilota.hu
  • Nesu
    #22903
  • perko
    #22902
    B.U.É.K. mindenkinek.

    ORBX fanoknak 2013-ra:

    So what is in store for 2013?
  • Medwyn
    #22901
    Boldog újévet mindenkinek!
  • Pelsodriver
    #22900


    Nekem meg iFly 737NG tutorial magyar fordítás kellene nagyon, mert nem mindent értek meg az angol szövegben, és érdemben nem tudom használni. Nagy segítség lenne sokaknak a fordítása, az biztos!
  • gfarkas
    #22899
    Boldog új esztendőt mindenkinek! :)