33535
  • Clidey
    #23018
    Hát igen, valami ilyesmire...ez a festés meglehetősen igénytelen. De láttam már ennél sokkal rosszabbat is sajnos. Valami A320-asra csinált valaki Maléves festést...na az volt még csak egy okádék munka! És volt annyira bátor (vagy naív) a gazdája hogy szemrebbenés nélkül felrakta a flightsim.com-ra... Inkább meg sem keresem nektek, mert annyit se ér... Aki nagyon mazochista megkeresheti maga! :)))

    A lajstromjel mostmár egész jó, talán egy picivel több szünet még ráférne a kötőjel és a betűk közt. ;)
  • Hont
    #23017
    Ami a mondat megfogalmazását illeti, tegnap óta nem fejlődött szinte semmit!
    Az én értelmezésem szerint illegális dolgokról faggatod a fórumot...
    Egyébként mint mondani szokták...: Google a barátod!
  • jakugerik
    #23016
    vagy pedig 8?
  • jakugerik
    #23015
    Hahó valaki segítség nem indul el az FSX 2. helyről szedem le de ott sem jó ott nem birom felrakni és 15 gigás nektek is vagy csak 3? az alap játék nagyon sok vele a gond!!!
  • gfarkas
    #23014
    Egyetértünk az általad leírtakban, én is általában most már több időt fordítok az anyaggyűjtésre mint a festésre.
    Ez itt nem a reklám helye, de itt egy link, hogy a színhelyességen én mit értettem :színbeállítás
    Tehát azért nem mindegy, hogy milyen kártyán és monitoron dolgozunk ill. használják munkánk eredményét.
  • Nesu
    #23013
    Milyesmire gondoltál ?Tipust ,ha van kedved ,privátban .

    A Malév Dash8 Q400 pótlására ,a festés nem az enyém


  • Nesu
    #23012
    A CS 732 baloldalán van ez a jelenség egyedül csak .Láthatóan a baloldalra véletlenül egyel több ablak került .
    A távolság az ajtó és az ablak között ,lehetővé teszi ,hogy ezt a bakit kiküszöböljük azzal ,hogy megszüntetjük az utolsó ablakot .
  • [HUN]FaTaL
    #23011
    Ha már repaintek: Én szívesen látnék tőled egy Wizz repaintet az Airbus X Extendedhez (ami van, az nem a legjobb, főleg a szárny terén), ha van kedved :))))
  • Clidey
    #23010
    Részint van igazságod abban amit mondasz részint nincs. Ugyanis. Egy magára valamitis adó repainter úgy kezd el minden egyes munkát, hogy telihalmozza a vinyóját a neten fellelhető képek/fotók tömkelegével az igazi repcsiről. Innentől kezdve tökmindegy milyen videokártyán milyen színhőmérsékleten nézzük az adott gépet, mert az eredetiről vesszük a színmintát, így az FS röpcsi is úgy fog kinézni mint az eredeti fotója, bármilyen monitoron is nézzük. Ha az eredeti kép szar akkor a modell is az lesz. Nem tudom sikerült-e érthetően megfogalmaznom... Tehát e szempontból az se teljesen igaz amit Pollux írt, miszerint vannak erre szabványok. Nekem megvan a Malév komplett ofisül dizájn előírása betűtípusokkal RAL-kódokkal, mindennel, de a repaintoknál gyakorlatilag semmi hasznát nem veszem mert fotosopban a léjerek sorrendje és azok egymásra való hatása miatt elcsúsz(hat)nak a színek. Ezért kell trükközni minden esetben. Személyes tapasztalatom szerint a legjobb módszer a rengeteg fotóból kiválasztani egyet ami szerintünk a legélethűbb színű, és arról dolgozni. És persze ahhoz is kell némi tapasztalat és rutin, hogy az adott kiválasztott fotóról is honnan vesszük a színmintát...mert az sem mindegy!

    A többi dologban nagyon igazad van. Gyakorlatilag minden modellnél - legyen az free vagy bármily nagynevű payware cucc - belecsúszok kisebb-nagyobb hibá(k)ba, mely miatt nem lehet teljesen autentikus repaintet készíteni. Legutóbb pl. a CS 737 esetében a szárnyon tükrözött textúrák miatt nem tudtam lajstromjelet rakni a szárny aljára, valamint az utasablakok száma sem stimmel a törzs hátsó szekciójában, így nálam egyel több (3) ablak csúszott bele a kékbe mint az eredeti gépen van. Ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni, inkább a kék szín pozícióját tekintettem mérvadónak mintsem az ablakokét.

    Azt már meg sem említem amikor egy modellnek rövidebb vagy hosszabb a törzse mint kellene, szarul van bemappolva, hiányoznak és/vagy torzak egyes alkatrészei...
    Szóval igazad van: egy igényes repaintet elkészíteni nem egyszerű művelet, bár ha az ember rendelkezik bizonyos rutinnal és tapasztalattal, akkor már mehet a munka kicsit gyorsabban is - pl. a CS737 két rövid délután készült el kb. 4-5 óra ráfordítással.
  • polluxware
    #23009
    színek

    van erre szabvány... csak be kell állítani

    (ezzel csak azt akarom mondani, hogy van rá mód...)
  • gfarkas
    #23008
    Teljesen egyetértek veled !
    Nem vitaképpen, csak mint megjegyzés:
    szinek : legtöbbünk gépe, videokártyája, monitora ill. festőprogramja nincs egy megadott szabvány szerint (pl.: szinhőmérséklet) azonosra állítva (szabályozva) tehát egy adott szín nem feltétlen ugyanúgy jelenik meg mindenkinél.(lsd.: pl. nálam az An-26-os szürkéje, pedig saját ill. netes fényképek tucatjait néztem át, magát a gépet pedig saját két szememmel is láttam sokszor, mégse igazán tetszik.)
    részletek : itt meg a modell kivitele köp bele legtöbbször a levesbe, egy-egy jelzés, betü, csík stb. sajnos a legjobb jóindulattal sem fog összejönni, odaesni ahol az a valóságban vagy a fényképen van (de ezt pont Neked nem hiszem, hogy mondanom kéne) Sajnos az élet kompromisszumok láncolata...;-)
    Talán ennyiből is látszik, hogy egy egyszerúbb gép "igényesebb" festése sem gyerekjáték, sok-sok munkát, előzetes anyaggyűjtést és rengeteg türelmet, időt igényel.
  • polluxware
    #23007
    Dentiszt érlájn....

    jut eszembe.... nem úgy volt, hogy valmi szájápolási vazallusom veszi meg a malévtot?

    mégvalmi!

    csak most szólók előre ,hogy közeleg az 1 éves évforduló 8tehát nem elfelejteni itten fórum szinten)

    ;)
  • [HUN]FaTaL
    #23006
    Fantasztikus, meg is vettem mindegyiket, egyszerűen nem hiányozhat a gyűjteményből. Ellenben sajnálatos módon tapasztaltam, hogy az abacus gépek simán oda-vissza verik.

    Nem csoda, azoknál jobb kiegészítő még soha nem készült, semmilyen repülőszimulátorhoz. :))))
  • Hypo #23005
  • exTrem
    #23004
    Azért csodálkozom, hogy ilyet/eneket felengednek a simmarket-re ... Valami limit kellene mert ez így a színvonalat is képviseli ... Botrány.
  • Clidey
    #23003
    Én látom a képeket...
    De nem tudnék együtt élni azzal a tudattal, hogy lemaradtál eme gyöngyszemek megtekintésétől, ígyhát

    Gripen

    Berkut

    Szuhoj-PAK

    Szuhoj T-50

    Külön felhívnám a figyelmet a részletekben elvesző 3D modellezésre, a fotorealisztikus textúrák és valósághű materialok alkalmazására! És mindössze 80,92 EUR-ért tied lehet mind a négy remekmű!!!
  • Hypo #23002
    ezt a minőséget már a fórum se engedte megjelenni:)))
  • Clidey
    #23001
    Ismét két gyöngyszem, 17 ajróért darabonként! Kihagyhatatlan ajánlat! :)))
    Segítségül annyit elárulok, hogy az egyik képen egy Gripen, a másikon egy Szuhoj kabinja látható.......



  • Hypo #23000
    Közgépes festést nem csinálsz?:))))
  • Nesu
    #22999
  • Nesu
    #22998
    Köszönöm a biztató szavakat !!!
    Igyekszem a legjobbakat kihozni mind magamból és mind a meglévő készletből .
    A Captain Sim -nél pedig már ott kell kezdeni ,hogy te magad ,nulláról készítesz egy Kit -et különben csak nehezen jön elő hogy a több elem nem is passzol össze .

    Kijavítom az észlelteket de már csak holnap


    Üdv

  • Clidey
    #22997
    Nalátod, megy ez neked! Remélem te is észrevetted hogy e gép már most nagyságrendekkel szebb és igényesebb munka mint a 767-esed!
    A kék szerintem már jó. A baj vele csak az, hogy ahány cég annyi repaint kit, annyi fajta technikával létrehozott léjer, szóval szinte minden egyes alkalommal elölről kell kezdeni a színek kevergetését és próbálgatását. Tehát teszem azt egy CS repaintnál alkalmazott kék nem biztos hogy jó lesz egy PMDG-nél vagy egy Aerosoftnál és vica versa. De szerintem most ezt a kéket már lehet véglegesnek tekinteni amit most csináltál.
    Nézegess fotókat a neten, és próbálj megfigyelni minden pici kis részletet. Például a svancán a piros-fehér-zöld logón is egy picit közelebb vannak egymáshoz azok a színes csíkok. Nem sokkal ugyan, de közelebb. Az orrfutóakna ajtaján is picivel talán nagyobb a lajstromjel mérete az igazin. Aztán te is beleestél abba a hibába mint oly sok repainter; találnak egy kábé hasonlatos betűtípust az eredeti lajstromjel formájához, aztán azzal végigpecsételik a gépet ahova kell. Pedig ha megfigyeled, majdnem az összes légitársaságnak különbözik a lajstromjel-formája. Néha csak árnyalatnyi a különbség, néha pedig ordít a mássága. A baj ezekkel a PC true type fontokkal az, hogy ezeket elsősorban szövegekhez tervezték, így a kötőjel majdnem mindig lejjebb van mint egy lajstromjel esetében. Ezért azt kézzel neked kell oda tenni ahova való, mert most bizony nincs jó helyen még. És sok repainter ezt nem teszi meg...még néha olyasvalakik sem akiknek pedig "nevük" van a szakmában. Maga a betűk formája egészen hasonló ahhoz már szerintem nem muszáj nyúlnod.
    A pitot-árnyékokkal két dolog valószinűsíthető: vagy te mozdítottad el véletlenül azt a léjert miközben dolgoztál a festésen vagy eredetileg bénáztak el valamit a PMDG-nél a repaint kit készítése közben. Nem tudom, nem ismerem se a röpcsit se a repaint kitjét.
    De a javítása mi sem egyszerűbb: figyeld meg jól, most hogy helyezkedik el a pitotcsőhöz képest annak textúra-árnyéka, majd PS-ban keresd meg azt a léjert és csak azt az árnyékot kijelölve tedd szépen arrébb ahol elgondolásod szerint már jó helyen kellene lennie. Figyelj oda, ez lehet több léjert is érint nem csak egyet. Aztán nézd meg FS-ben mit mutat, s ha kell, korrigálj még rajta. Picit talán időrabló feladat, de nem lehetetlen, a végeredmény pedig kárpótol majd! ;)
  • Nesu
    #22996
    FSDreamTeam
  • jakugerik
    #22995
    Sziasztok!
    Felpörgettem a procim 3,6 GHZ ra tom nem sok de még nem vettem új hűtőt de az fsx egy picit mitha jobban futna rajta 25-30 fps között van tiszta időben reggel szval most megvagyok vle elégedve de majd még feljebb is rakom a GHZ kat és GSX et nem találom hol lehet egy ilyet leszedni vagy megvenni?
  • Nesu
    #22994
    A pitot csövet nem tudom ,hogy hogyan tegyem vissza ,nem tudom ,hogyan csúszhatott el
  • Nesu
    #22993
  • BAR101
    #22992
    Sziasztok! Most kezdek áttérni fs9-ről, x-re és akadt egy kis problémám, MSVCR80.dll error-t kapok folyamatosan és a 2 órás út háromnegyedénél fagy ki a szimulátor, google-ben talált megoldások nem nagyon akarják megoldani a problémát, tudna valaki segíteni?
  • Nesu
    #22991
    de ezt ti nem kapjátok meg ....
    csak a csupit

  • polluxware
    #22990
    keptön nesúúúú

    váóóóó, bazzzz

    még most is kapackodok:)))

  • Nesu
    #22989
    Ahol a HA-LOK most tart ...






  • Medwyn
    #22988
    Ez mindent megmagyaráz, köszönöm a segítséget! :)
    (Carlosnak pedig a meghívást!)
  • gaspen
    #22987
    A FD pedig hárombetűs
  • djfules
    #22986
    wow! Imádom öket csak tudnám hogy csinálják! Fantasztikus festéseket csinálnak és a modelljeik nagyon részletesek...
  • exTrem
    #22985
    Jó lesz ez, ha kész a végleges repaint majd tedd fel kérlek valahova :) Jó lenne már egy fasza malév repaint az ngx-hez.
  • Nesu
    #22984
  • Nesu
    #22983
    köszönöm a választ !
    a színt ,kéket a te festésedről szedtem ,csak nem tudtam a színárnyalatot megtartani .
    ez volt az első napom a festéssel .ma jön valószínűleg a következő nap .


    UI. : A PMDG 737 paint kit -ben van egy mód amivel az alfa csatornára vagyis a csillódzásra feltudod húzni a szárny lajstromot ,próbáltad már
  • Clidey
    #22982
    Szerintem az ajtózár textúráját szedd le arról a PSD-ről amin a festést csináltad, mert az külön 3D-ben poligonokból van megrajzolva a textúráját pedig nem a törzsről veszi hanem egy más fájl más részéről. Amint látom a pitot cső is picit el van csúszva, és a Malév-kék is picit talán sötét...
  • Nesu
    #22981
    ide klikk
  • Medwyn
    #22980
    Sziasztok,
    most hogy megszűnt a gamespy támogatás FSX-hez, egy fokkal problémásabbnak tűnik nekem egy multiplayer setup. Előtte is csak elvétve volt alkalmam kipróbálni, de most talán nekivágnék újra.
    A kérdésem az, hogy valaki elmagyarázná-e (pm-ben pl.) egy olyan noob-nak, mint én, hogy mi kell hozzá, milyen kliens(ek), azt hogyan kell beállítani?
    Kisgépes mókáról lenne szó, ATC nem követelmény, csak egy szerver (vagy direct connect?), ahol öten látjuk egymást és egymás mellett tudjuk húzni a füstcsíkokat a Tiger Moth és Stearman nyergében...

    Ég a pofám, de köszönöm :)
    P
  • Nesu
    #22979