33535
  • polluxware
    #23058
    halálom amikor valki az x megagiga gépével sír azon hogy a REx, meg vedör generátor néha bericcenti a technikát.. közben még az fmc-t se tudja felprogramozni rendesen, és állandóan full tankkal repked .....

    halál bénán...


  • polluxware
    #23057
    csomó olyan dolog van ami kikapcsolható, vagy háttérbe szorítható...

    én tök jól elvagyok perpill az ngx-el meg a ratyi 2d paneljaival:)

    mondjuk engem amúgy is rendszerek érdekelnek benne igazán, és nem az hogy 35e lábon mennyi fa meg ház van egy adott területen belül...
  • Hypo #23056
    ai csak a bajt hozza, szembe jonnek nem tudsz leszallni stb engem csak zavar en mindig kikapcsolom afaxba, felszallaskor szep hogy teli a repter de amugy csak a nyug van vele.

    es akkor meg nem si mondtad az Airus Extended-et az tobbet eszik mint az ngx
  • [HUN]FaTaL
    #23055
    Jah végülis 0% forgalommal, napos időben, autogen nélkül lehet repülni LHBP-n NGX-szel (lowon ez is) 15 fps-sel.

    Kérdés, hogy mennyi értelme van, szerintem semennyi. Inkább FS9, nagyobb élményt nyújt azon a gépen. :)
  • polluxware
    #23054
    bőven jó az a gép...

    csak ugye kéne hozzá sütnivaló... mármint kompromisszum készség

    mi az amit akarok és tényleg kell <-> mit bír az adott technika

    olyan kúrva egyszerű, csak gugli kell hozzá meg kibaszott türelem


    igen, lehet utálni;)
  • polluxware
    #23053
  • [HUN]FaTaL
    #23052
    Ilyen procim volt, még tuninggal se számíts óriási fpsekre, IFR repülés szerintem felejtős.
  • Hont
    #23051
    Én annyira nem értek hozzá, de az a 2,66GHz nem kevés egy kicsit FSX-hez...?
    HD 5750 volt nekem is, az szerintem nem rossz kari!
  • Tessitore22
    #23050
    sziasztok:)
    Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9400 2.66GHz (4magos)
    videókártya: ati radeon hd5770 1gb
    RAM: 4gb
    merevlemez: 1.5 terrabájt
    erről a konfigról mit gondoltok?:))
  • polluxware
    #23049
    +t
  • polluxware
    #23048
    ez szeretem retentően benne... ezt az állandó bizonytalanságot:)

    most nézem ,hogy az ngx-nél is érdemes egy két dolgot ellenőrizni, mert biza már itt is kifogyhat az oil
  • Papirzacsi
    #23047
    I know it. :)
  • polluxware
    #23046
    Rock it , to lock it!

    ;)
  • Papirzacsi
    #23045
    És hidraulika gondok? Jó szokás szerint nem szoktam csekkolni, hogy rendben kijött e a futó, mert akármilyen komoly kiegészítővel is repked az ember fsben a2a-t kivéve, ezek valahogy mindig kijönnek. Hát itt nem. Történt egyszer, hogy készülődtem leszállni, futó ki, fékszárny ki, aztán ahogy siklok be, nézem, hogy a megszokott gázkarállásnál kisebb gázzal siklok be, de még így is picit gyorsabb vagyok. Már jönnek a fák, a lebegtetés, valami nem stimmel, gyors körültekintés a kabinban, látom 3 zöld helyett 1 piros ég... na mondom "a hidraulika!!!" Gáz fel, aztán irány még egy kör. Nem sokon múlott, hogy megkarcoljam a hasát. :D

    Egyszer meg majdnem összetörtem. Általában nem szoktam ekkora reptechnikai hibát elkövetni fsben, de ezzel sikerült. Erős oldalszélben szálltam le. Lebegtetés után elpattanás, ráadásul jó magasra. Sebesség még talán picivel a minimumnak kikiáltot érték alatt is volt már, és az erős oldalszél hatására elpattanás közben, szinte irányíthatatlanul taszigatott le a szél a pályáról, egyenesen Jacksonhole reptéren álló gépek felé. Hát innen izzasztó volt átstartolni úgy, hogy a gép nyíl egyenesen a parkoló 757 felé ment. :-D Túléltük, még ha nem sokon is múlott. :-d

    Egyszóval élmény ezekkel minden perc. :D
  • polluxware
    #23044
    akkor jó;) tehát erősségünk a magyar nyelv;)
  • polluxware
    #23043
    jut eszembe olaj szivárgás.. az nekem is volt

    a building crash:)) hát azt ki kell kapcsolni.... ezekkel az opsönökkel még hasra se tudod letenni... (összetör mindent a gépen, ha menne a levesbe ha nem)
  • [HUN]FaTaL
    #23042
    Akkor átfogalmazom: Nem lehet, mivel egy air file van.
  • Papirzacsi
    #23041
    A katonai verzióba toltam olyan 30 óránál valamivel többet, a civilbe meg olyan 70-et. :) Kíméltem a civilt rendesen, csak az olajnyomással terheltem a masinát (>150psi), de aztán egyik repülésnél egyik ORBX reptéren gurulás közben jött a building crash... Aznap még kétszer... Így ment a levesbe minden amit addig megóvtam a gépen. Így most van egy kis olajszivárgás, hidraulika szivárgás, szarok a szűrők ,az egyik mágnes, meg a starter. Féket a sok kis reptér miatt gyakran kellett cserélnem, illetve azóta a hengerek nagyrészét is, mert gondatlan üzemeltetőként (aki ismer tudja, hogy feszegetem a virtuális gépek határait) egyik úton kifogyott az olaj, elteleportált az olajnyomás. Mivel hegyek felett voltam, nem volt más mód, mint addig járatni a motort, míg egy reptér nem kerül a közelbe, így bizony begyógyult a kicsike... vitorlázva mentettem meg a dög épségét. Volt ott aztán motor generál. :)

    Ez a B377 meg zabálja az olajat mint állat. A lent bemutatott út végére jelentősen megcsappantak a készletek. :D Nembaj, Hawaii-t még megmászom vele, ha bírja ha nem. :D
  • polluxware
    #23040
    igen

    nem keverem

    ebben hol lehet?
  • [HUN]FaTaL
    #23039
    Szerintem te kevered az iflyal, abban lehetett állítgatni.
  • polluxware
    #23038
    PMDG NGX

    hajtómű verzsönt hol tudom beállítani? úgyértem ez az opsön nincs benne az Aircraft->equp. menüpont alatt

    *.air fájlból is egy van csak, minden típushoz

    vagy ezt csak a ripént pack tartalmazza?

  • polluxware
    #23037
    ó bazzz... én ezt már a BörtTréjnolc után nem mertem megejteni:))
  • polluxware
    #23036
    én 50óra környékén járok csak vele, de eddig szűrő meg fékbetéten kívül nem kellett mit cserélgetni rajta...

    köbö 45. óra környékén jártam egy felszereltebb reptéren ahol volt motor diagnosztika;) még faszányos a komprecció az összes hengerben
  • [HUN]FaTaL
    #23035
    Dévényi Tibi bácsi, az AI Traffic Pack for Hungaryból várható valamikor FSX verzió? :)
  • Papirzacsi
    #23034
    Anélkül fel sem szállok. :)

    Mustangos beszámolót akartam csinálni, sokszáz képpel, de olyan sok a kép, hogy nincs hova feltölteni, nemhogy még a kommenteket megírni. Pedig ott történt sokminden érdekes dolog, meghibásodás, stb. :)
  • peterkorm
    #23033
    Sziasztok! Új vagyok ezen a fórumon. Tudja esetleg valaki, hogyha szeretnék lámpaoszlopokat állítani egy repülőtérre (FSX), amik a terminált és környékét megvilágítják, azt hogyan tudom megoldani? (Melyik program, vagy hogyan kell ezt megcsinálni egyáltalán). Lenne egy freeware Varsó-Chopin reptér, ami elég szépen ki van dolgozva, de a reflektor-oszlopok nagyon jól jönnének (élethűség szempontjából mindenképpen), mert azok nincsenek.

    Köszi
  • polluxware
    #23032


    COTS-t is felraktad?
  • Hypo #23031
    cuki:))) tegnap én is mentem anchorage es kornyeke egy b737 es egy avro utam is volt ido jo volt kicsit hideg, sakri feny szepen latszot, de sajnos fraps nem volt beinditva igy se kep se semmi.....na majd next time:)))
  • Hont
    #23030
    Olvasni is élvezetes volt!!!
    Köszönöm szépen! Egy élmény lehetett!
  • Clidey
    #23029
    Nagyon faszájos beszámoló és képek!
    Csak kicsit sűrűbben kéne ilyesmivel előhozakodnod...
  • Papirzacsi
    #23028
    Tegnap előtt gondoltam itt az ideje kipróbálni az A2A Boeing 377-et is. Ritka szép utat repültem vele, mert szinte az egész USA-ban felhőtlen égbolt fogadott. :) Kicsit lassú a gép, de hát ez van, 8:45 alatt nyomta le a transzkontinentális utat a keleti és nyugati part között. Itt található pár képecske kommentekkel az útról.
  • LeonSilver
    #23027
    Srácok. Van egy eladó FSX Gold-om, nem érdekel esetleg valakit?
  • Medwyn
    #23026
    Nesu, ezek gyönyörű munkák... és már történelminek is számít :/
  • bondi
    #23025
    Vehetem ezeket is ? :P
  • polluxware
    #23024
    pmdg ngx-el kapcsolatban egy tipp:

    repaint javarészt 16megás 4096x os táblákból áll... nos ez egy piper cub-n még tök jó dolog, de egy ekkkkkkora gépre felesleges

    2048asra méretezve sztem még jobban is néz ki 1366x768as felbontás környékén.. 0.80as tááágítással

    nem beszélve az fps gain-ről;)
  • gfarkas
    #23023
    Ott a pont.
  • [HUN]FaTaL
    #23022
    A szárny színe borzasztó (teteje), legalábbis a valósághoz köze nincs azzal a sötétszürke résszel. De ez lehet nem is érinti a repaintet. :) Amúgy nem rossz repaint, de valahogy a project airbus wizz festése viszi nálam a prímet eddig. De lehet, hogy te meg azon találnál egy rahedli hibát :D
  • Clidey
    #23021
    Igazán megtanulhatnál már helyesen írni! Borzasztó olvasni és bogarászni mit is akarsz tulajdonképpen...
  • Clidey
    #23020
    Mi a bajod vele? Szerintem ahhoz képest hogy nem magyar ember csinálta meglehetősen igényes repaint! Megkockáztatom én sem tudnék jobbat... Már ha egy és ugyanazon repaintról beszélünk (HA-LPO)... :)))
  • Clidey
    #23019
    Értem én mit akarsz mondani, de ennek akkor lenne értelme ha minden egyes júzer gondot fordítana arra hogy bekalibrálja a kártyáját meg a monitorát... De szerintem az emberek 90%-a nagyívből sz*rik rá... :(((