33535
  • almostatys
    #23498
    Nekem megvan,de még nem jöttem rá hogyan kell betölteni vele a valós időjárást fsx-be. Ugye nem baj ha fent van mellette a REX is? A textúrák miatt kérdem.
  • djfules
    #23497
    Aki teheti próbálja ki az OpusFX-et, nagyon állat! Tök egyszerű kis prog,i de olyant csinál...!!! Most szálltam le Osló-ban, ilyet még nem láttam sűrű felhőtakaró, megkezded a descent és nem látsz semit, már csak 1200 láb és ekkor kibukansz a felhőből előtted a reptér és landing :-) (nem bírtam aludni)
    Na márcsak egy jó Flight logger program kéne, valami kis egyszerű is jó, hogy statisztikailag is elmondhassam mennyit repültem :-)
    Nem tud valaki ilyet?
  • djfules
    #23496
    What is this?
  • djfules
    #23495
    Jó kis progi de ha jól olvastam az FPSlimitert nem tudom használni?
  • Nesu
    #23494



  • perko
    #23493
    Két link, hátha hasznos valakinek:

    AVSIM Software and Hardware Guide for FSX

    SimLauncher v7.2 a progi angol csak a komment német.

  • nibron
    #23492
    Hű de paprikás hangulatban van ma.
  • Nesu
    #23491
    most service pack1 c -nél tartanak ...
  • Clidey
    #23490
    Szerintem nem attól fogsz hülyén meghalni hogy én itt mit írok le és mit nem... :-P
    Átfutottam a CS ofisül topikját és a problémáid többségéről említést tesznek. De könnyen lehet hogy mindegyikről esik szó csak én nem találtam az alatt az öt perc alatt míg keresgéltem ott.
    Szóval ha ezek után mégis megvetted a gépet, nem tudlak sajnálni érte. Ezért mondtam hogy vásárlás előtt nem árt tájékozódni. Szemmel láthatóan ez neked kimaradt most meg itt nyafogsz. Vegyél PMDG-t persze! Náluk nincs is bugreportos topik, á dehogy, nehogy azt hidd!! Pffff....OMG...
  • almostatys
    #23489
    Ezek után másra nem,csak a PMDG által gyártott gépekre fogok kiadni pénzt! Azokban eddig soha nem csalódtam!
  • almostatys
    #23488
    Tényleg? Ha nem írod ezt le,akkor hülyén halok meg! Képzeld olvasgattam és nem a fények miatt kérem vissza a pénzem,hanem,mert ugyanolyan fos mint a 767 és a 757! Leszállásnál mikor kiválasztom a repteret és a runwayt és a hozzá tartozó STAR-t,nem jelenik meg a pálya száma a legs-ben,csak ha TRANS is van hozzá választva. Na mint tudjuk,nem mindig van TRANS egy adott reptérnél az FMC-ben és akkor már cseszhetem is a leszállást! A másik,hogy szintén leszállásnál a legsben minden ponthoz 240 csomós sebesség van írva,amit egyfolytában át kell irogatnom,különben nem lassúl a gép! Ezen kívűl Cold & Dark sincs, indításnál a kormányom egyfolytában oldalra fordult állapotban van és szarakodni kell vele,mire egyenesbe hozom,na meg a belső világítás! Sötétben elég nehéz megtalálni bármilyen kapcsolót is! Azt hittem,hogy 60 Euroért már sikerült nekik kiküszöbölni ezeket a hibákat az évek során!
    Nekem 18ezer Ft sok pénz! Ha ennyit kiadok,akkor elvárom,hogy ilyen alap dolgok normálisan működjenek!
  • Clidey
    #23487
    Nohát igen. Ha nem működnek rendesen a cockpit fények a gépen, az már valóban meglehetősen nyomós érv hogy az ember visszakövetelje a vételárat.... OMG ...
    Szerény véleményem szerint az hogy melyik kiadó hogyan számozza a termékét, teljesen indifferens. Felőlem akár mondhatja rá azt is hogy v10.9... az a lényeg amit tud a gép, tehát:

    Tudom javasolni hogy mielőtt bármire is költöd a pénzed, szánj rá egy kis időt és olvass utána picit. Legfőképp fórumokon - képzeld, a CS B777-nek is van!! - ahol a valódi júzerek fídbekkelnek nem csak egy száraz fícsör-listát kapsz az ofisül honlapon. És akkor tisztába lehetsz egy pillanat alatt hogy mit szándékozol venni -> ergo nem érhet túl nagy meglepetés.
    Ha a fentiek ellenére mégis bevásárolsz valamit, csak magadat égeted ha nekiállsz miatta nyílvánosan nyavajogni.
  • almostatys
    #23486
    Én meg megpróbálom visszakérni a Captain Simtől a pénzemet. Ez a 777 még közel sincs az 1.0-hoz,csak azt a számot adták neki! Van még mit fejleszteni rajta! Vissza tudom kérni érte a pénzt?
  • bur07
    #23485
    Na rá jöttem az ATR próblémára. Panel.cfg-ét vagy bene lévő adatokat nem szereti az fsx. Át másoltam másik panel cfg fájlt Akkor nem dobot ki az fsxből.
    Na most már azt kell kitalálni,hogyen lehetne használni a repülöt.
    Na szép napot
  • Nesu
    #23484
    na annyit nem ér
  • almostatys
    #23483
    10??? 60 Euró bocsi! Nekem "csak" 50 volt,mert tavaly megvettem a textúrát 10 Euróért.
  • Nesu
    #23482
    *10
  • Nesu
    #23481
    1 júróért ,nem tökéletes ?
  • almostatys
    #23480
    Találtam egy újabb bugot a Captain Sim 777-ben. A VC-ben bármelyik belső világítás gombot kapcsolgatom (panelek,utastér világítás,pilótafülke világítás) , nem történik semmi. Meg kell nyomnom mindig az L gombot a billentyűzeten,hogy legyen világítás belül,de akkor meg minden fény egyszerre kapcsolódik fel a gépen belül és kívűl egyaránt.
    Ez a Captain Sim mindig az extrákkal volt elfoglalva,pedig előszőr az alapvető dolgokat kellene megcsinálniuk,ami szükséges lehet a repüléshez!
  • almostatys
    #23479
    Már megvan.
  • almostatys
    #23478
    Megvettem a Captain Sim 777-est. Fel is telepítettem,viszont induláskor a kormány és a függőleges vezérsíkon a kormánylapát el van fordulva és fogalmam nincs hogyan lehet egyenesbe rakni. Ez valami bug vagy van rá valami módszer?
  • djfules
    #23477
    Én meg várom a Majestic Software Dash 8-Q400-t Annak idelyen az FS2004-hez jó volt a ATR de már az FSX-hez kevés szerintem....
  • bur07
    #23476
    Köszi. Erre voltam kíváncsi, de akkor nem csak nálam okoz gondott. Esetleg még valaki. Q300 valaki használja?
  • djfules
    #23475
    Próbáltad már : Aircraft Factory: Heinkel He-219 "Uhu"
    Egyéb ként "Like" mert én is imádom a régi masinákat a repülés hőskorát hozzák vissza az a sok kis mutatós műszer, művészet velük repülni... imádom az összes A2A-t ! De ez még nem tapasztaltam amit te... :-)
  • djfules
    #23474
    Én ezt csak pozítivan fogom fel mert kicsit én is belemásztam az aircraft építésbe és hát iszonyat bonyolult, ezért is védem őket és hál istennek hogy van egy ilyen mint az aerosoft mert nélkülük nem lenne ennyire színes ez a sim...rengeteg probléma nem jön elő a tesztek alatt. Az a legjobb, ha a piacra dobja megveszik 200-an és 200 emberből azért elég sok visszajelzés jön így könnyebb rálelni a bug-okra. A hotfix már nem emlékszem de lehet egy olyan hibát vitatott orvosolni ami miatt lehet vissza vett volna a vásárlási kedvből Igy gyorsan adtak ki agy hotfixet és a kissebb dolgokkal ráértek foglalkozni.
    Annyira ajnározzák az ifly-t is volna mit rajta csinálni. Nekem egyáltalán nem jött be ->unistall, de nem akarok hasonlítgatni kinek a pap kinek a papné.... :-)
  • nibron
    #23473
    Igazából arra az esetre gondoltam, amikor azért kellett hotfix-et kiadni, mert az előző hotfix által elcseszett valamit helyre kellett hozni. Egyébként magára valamit is adó fejlesztő nem ad ki hotfixet.:) Annak idején az ifly737-ből is adhattak volna ki naponta kettőt.
  • djfules
    #23472
    Szerintem nem összeszedettség kérdése, hanem használat közben a felhasználók által felmerülő hibák és jelzett-kért javítások csak így lehet javítani. Vannak bizonyos javítások a programban amit csak egy új full verzió kiadásával tudnak orvosolni vannak amiket sp-k kel....
    De éreztem az íróniát :)
  • nibron
    #23471
    Ja, már követni sem tudom.:)
    Kicsit lehetnének összeszedettebbek.
  • djfules
    #23470
    Airbus X Extended - Version 1.04 released
    Azért megnyugtató hogy javítgatják...
  • nibron
    #23469
    ATR-t próbáltam anno. FS9-es verzió, és "adaptálni" kell FSX-hez. Hagytam a fenébe. Nemtom azóta megcsinálták-e. Kérdés helyett ki is próbálhatnád, és akkor lenne saját tapasztalatod.:)
  • nibron
    #23468
    Tök mindegy milyen formában vezetnek egy céget. Lehet az állami és privát. A lényeg, hogy értenek-e hozzá és, hogy nem csak lopni akarnak. A másik: utasok kellenek. És jóformán csak Budapestről. És ez jelenleg überkemény, mert ferihegyen rengeteg légitársasággal kell osztozni. De ez még nem elég, mert meg kell szerezni az útvonal jogokat is. Ha nem fapados társaság, akkor be kell lépni valamelyik nagyobb csoportba, kérdés viszont, hogy befogadják-e.
  • bur07
    #23467
    Senki nincs?
  • polluxware
    #23466
    mondjuk milyen mááár, hogy egy német hírlap ad róla infót először.........

    háááát
  • polluxware
    #23465
    "A cégben az állam semmilyen formában nem képviselteti magát, magyar kis- és középvállalkozások pénzéből és külföldi forrásokból valósul meg a projekt."

    így talán van rá esély....

    viszont van egy olyan érzésem ,hogy inkább a brand név lesz csak mádzsárra utaló dolog...

    ladikusként;)
  • almostatys
    #23464
    Szerintetek mennyire lehet hinni ennek?

    Hamarosan indul az új magyar légitársaság
  • nibron
    #23463
    jóság = minőség (asszony segített)
  • nibron
    #23462
    Ahhoz, hogy én saitek terméket ajánljak, ahhoz nagyon sokat kellene innom.:) Úgyhogy szerintem keversz valakivel.
    Viszont olcsó. És amennyiért adják, annyit teljesít is talán. A yoke és a pedál kivételével. Mert az a kettő, drága a "jóságához" (ehelyett van egy másik magyar szó, de nem jut az eszembe) képest. Én a yoke-t szétszedtem, és a mechanikát is, és az elektronikát is újracsináltam. Most 12 bites. Viszont nem működik az óra, de nem is baj, mert legalább nem világít a pofámba. A pedált odaadtam egy ismerősnek.
    Érdekes dolgok ezek a vezérlők, mert nekem most egy G940 van, a joy és a pedál rohadt jó, de a gázkarral már azért vannak gondok. Ez miatt már egyszer garanciában kaptam egy bontatlan dobozt, és az újnál is előjönnek ezek a hibák. Azért ez egy prémium termék lenne. Ha lejár a garancia, a throttle és a pedál is át lesz elektronikázva 12 bites axisokra, a gombok is más pozíciót fognak visszaadni a mode kapcsoló állásától függően. A potik mindig szar minőségűek, pályafutásom alatt, csak a microsoft sidewinderekben láttam jót. Azok sokáig is bírták.
  • almostatys
    #23461
    Nem tudja valaki,hogy PMDG 747-ben vagy a POSKY 747-ben hol lehet állítani a fények és azok kapcsolóikkal való összefüggéseket?

    Van egy PMDG/ POSKY merge ami elég frankó,az egyetlen bajom vele,hogy a strobe már akkor is villog ha csak a red light-ot kapcsolom fel. Ezt szeretném beállítani normálisra.
  • almostatys
    #23460
    Pedig a te ajánlásodra vásároltam ilyen joy-t! :-P :-)
  • bur07
    #23459
    Esetleg valaki használja flight1 féle ATR? Esetleg tudja valaki , hogy a PSS Q300 hogyan lehet aktiválni FSX ? Köszönettel.