33535
  • Nesu
    #23538
    te figyelj ,csak ,teljesen mindegy ,hogy honnan is van a cucc ,a telepítő talán tartalmaz manualt abban le van írva ,hogy a kamerákat ,hogyan tudod mozgatni ....
    legalábbis remélem ,hogy benne van ,magyarul is ...
  • almostatys
    #23537
    ok,de ott mit kell átírnom?
  • Papirzacsi
    #23536
    Csak ismételni tudom magam...
  • almostatys
    #23535
    Sziasztok!

    Szerintetek az Aerosoft airbus Extended-ben hogyan lehetne a szárnynézeteknél mozgatni a hat switch-et?Nem tehetek róla,de engem marhára idegesít,hogy kilóg a szárny vége a monitoromból és nem lehet szárnynézetnél se előre-hátra,se le-fel mozogni. Hova és mit kellene beírni plusszba? Esetleg az aircraft.cfg-t kell szerkeszteni?
  • Hypo #23534
    Misssions-re gondolsz? Lehet letölteni inygen avsim rol file library. Válaszd az FSX missiont.
  • fcbarcelona1
    #23533
    Sziasztok!
    Feladatokat, hogy lehet belerakni a játékba?
  • Hypo #23532
    a 70 ezerbol a tobbseg USA/CANADA sajnos és hát nem is up to date
  • ksgy
    #23531
    Eh, ezekszerint "ej de kicsi ez az orszag" :)
  • Nesu
    #23530

    SimPlates IFR Plates

    SimPlates ULTRA is the world's best collection of IFR approach (and other) charts and a worldwide airport/facility directory aimed at the serious flight simulation enthusiast. This latest edition (SimPlates 2000. SimPlates 2004, and SimPlates X came before) features over 70,000 REAL WORLD IFR PLATES - far more plates and at a higher quality than ever before.

    Take your flight simulator experience to the next level!
    Over 70,000 real-world IFR plates, including approach plates, SIDs/STARs, Airport Diagrams, and more. Approach types include ILS, VOR, VOR/DME, NDB, LLZ, SDF, GPS, TACAN, Helicopter, Visual, and more.
    Superb coverage: includes virtually every IFR plate for the USA and plates for hundreds of countries worldwide. [see complete list of included airports]
    Complete, Integrated WORLDWIDE Airport/Facilities directory. Features useful information on the vast majority of the world's airports, including many tens of thousands without instrument approaches. Also included as part of this is a fairly comprehensive worldwide directory of NAVAIDs (Navigational Aids) such as VORs and NDBs.
    This is a massive collection of data, totaling over 100 gb. Because of the large size, SimPlates Ultra is no longer available on DVD as previous versions of SimPlates were. Rather, SimPlates Ultra programs/apps download content from our servers on an on-demand basis.
    Simplates' friendly interface makes it easy to find exactly the plate or information you are looking for quickly, and have it ready for your virtual flight. If you use SimPlates on a PC or Mac, you can print them out. If you use them on a mobile device such as a tablet, you can use it directly from that just as real pilots do more and more.
    Remember, SimPlates are ACTUAL IFR PLATES! However, pilots, please avoid all temptation and DO NOT USE THEM FOR REAL WORLD FLIGHT. This is because actual IFR plates have relatively short life spans, and thus the plates in SimPlates should be considered expired. However, they are still more than perfectly valid for simulator flying.



  • Clidey
    #23529
    Na látom, az Imi már válaszolt is neked... :) Akkor probléma megoldva! ;)
  • ksgy
    #23528
    Köszi, felteszem ott. Ha esetleg nem kapok ott választ, akkor zargatlak :)
  • Clidey
    #23527
    Index Pilóta topikban tedd fel a kérdésed Badónak (Badovszky Gyuri), ő csípőböl megmondja neked még azt is milyen IC van benne... :)
    Ha nem akarsz csak ezért regelni akkor ha akarod megkérdem tőle én FB-n.
  • ksgy
    #23526
    Eh, masodik kep elrontva, itt a jo:
  • ksgy
    #23525
    Udv!

    Egy kis segitseget szeretnek kerni, hatha van itt oskovulet, aki felismeri az alabbi eszkozt :)



    A szovegek forditasaval kb eddig jutottam, eddig senki nem tudta mi lehet ez pontosan.



    Az egykori HA-LAR lajstromjelu L-410-esben volt benne, a ket ules kozti kozepso konzolon, a hatuljanal (lasd: http://x-plane.hu/temp/L410/109.png (feliratok nelku))
  • almostatys
    #23524
    Úgy csináltam mindent ahogy leírtad és ha LNAV és VNAV be van nyomva és emelkedés közben benyomom az autopilótát,akkor elkezd ereszkedni a gép 1200-as varioval. Nem tudok mit csinálni. A TOGA sem működik rendesen. Ezt a gépet nem szabadott volna még kiadni,pláne 18ezer Ft-ért! Rengeteg munka van még vele!
    Már írtam a Captain Simnek,hogy vissza tudják e adni a pénzt,mert nem vagyok megelégedve a 777-el,de még nem reagáltak.
  • nibron
    #23523
    Olvasd el a cikket, és nézd meg a weboldalukat. FAKE lesz ez...
    Magyar kis és középvállalkozások...behaltam. Ha tippelnem kellene, pár befektetőt akar lenyúlni. Céget létrehozni, semmit sem csinálni, aztán gyorsan csődbe menni. Közben sűrűn nyomkodni a save gombot.
  • Nesu
    #23522
    Az AutoThrotle -t sem az FD -t a kifutó pályán a felszállás megkezdése ,gurulás előtt nem szabad bekapcsolni ,csak amikor már a gép gurul a kifutón .mind a 757 mind 767 -nél ,a 777 -nél egy felderítetlen hiba .
  • Hypo #23521
    nem csak a hangulat annál szerintem modernebb ennyi de csak javaslat:)
  • Robertoo21
    #23520
    hali! hogyan tudom megszerezni az FSpassengerx-et? megvenném cd-n. valakinek tapasztalatok?
  • almostatys
    #23519
    Borzalmas ez a Captain Sim 777. Felszállásnál amikor benyomom a robotpilótát,elkezd lefele menni a gép. A vertical speeddel kell emeltetnem. Nem tudja valaki,hogy ez miért van?
  • djfules
    #23518
    Hát nem is tudom gyerekek, ez a logó egy fos és azok az aranysárga betűk ??? ,de a kék csík rajta nem rossz és a bluenose megvan!
    http://www.infojaszsag.hu/hir_olvas/permalink:meg-ebben-az-evben-jon-a-malev-utod-2013-01-27-050000/
  • Nesu
    #23517
    ha annyira rosszak nem használom őket
  • Nesu
    #23516
    melyek a talpas betűk a szám ahol a 2013 szerepel ?
  • Hypo #23515
    cuki, de a talpas betűket kerülném. Hajrá
  • djfules
    #23514
    Nem ilyen bonyolult nem kell servre vagy ilyesmi figyelj:
    FSXERVER.exe->Weater->update weater

    Configure->E+nable Live Weather Engine-> on Local Computer

    Select Simulator Type and Instalation->browse FSX FOrder->OK
    Én ennyit állítottam és működött
  • almostatys
    #23513
    Egyszerűen úgy állítok dolgokat ahogy a manualban írja és nem tud csatlakozni. Milyen IP-t vagy server nevet kell neki beírni?
  • djfules
    #23512
    Olvasd el a maunuált ott minden le van írva!
    De hátha segíthetek, hol akadttál el?
  • almostatys
    #23511
    Én nem tudom beállítani. Nekem nem működik. :-(
  • djfules
    #23510
    De itt mindent megtaláltok:
    http://www.opussoftware.co.uk/opusfsi.htm
  • djfules
    #23509
    Itt is van, és még sok settings lehetőség. Ez nem realisztikusság kérdése hanem teljesítmény növelés érdekében van. Az Oposfx annyival tud többet szerintem, hogy mikor újra tölti a METAR-t nem veszed észre a változást, Pl a rex egy fos ebből a szempotból!
  • Nesu
    #23508
    A REX ad egy lehetőséget : beállíthatod ,hogy milyen időközönként és mekkora területet frissítsen .
    Nem tudom mennyire realisztikus ,de ez a lehetőség adott .
  • djfules
    #23507
    Mindegy is mert leteszteltem és annyival többet nem tud, a lényege hogy egy kattintással el kehet indítani az elörre beállított fsx-t. Nem vettem észre gyorsabb indulást...de azért köszi....Valami free flight logger?
  • djfules
    #23506
    Rátapintottál a lényegre, pontosan ez amiért csak ezt fogom használni az időjárás változása annyira kifinomult! Még csak egy utat repültem vele és nem volt hirtelen megjelenő köd nem volt hitrelen szélírényváltás ->overspeed, és nem jelent meg előttem sűrű felhőzet a semmiből és ami ez igazi jó tulajdonága hogy tényleg összefüggő felhőtakarót generál.... de ki kell probálni a látvány magáért beszél...
  • perko
    #23505
    Nem tudom, nem használom az FPSlimitert.
  • almostatys
    #23504
    Az időjárás változása milyen az Opus-al? Hírtelen lesz felhős az ég vagy szépen folyamatosan növekszik benne a felhőzet? A csapadék hírtelen kezd esni vagy előszőr csöpögő eső és fokozatosan kezd el jobban esni? Vagy ilyen azért nincs benne? :-)
    Több helyen istenítik a progit,de nem értem,hogy mit tudhat ez,amit a REX nem tud?
  • djfules
    #23503
    Ja és rexet nem használok nekem elléggé visszafgogja a gépet... Helyett ajánlom ezeket a HDE Texturákat nagyonjók nem foglalsok helyet, memoriát idéális és ingyenes! Az opus is ajánlja! A kető combója is van olyan jó mint a rex.
    ___(annak aki nem ismerte)____
    http://www.simviation.com/1/search?submit=1&keywords=danny+glover&x=0&y=0
    http://simviation.com/1/search?submit=1&keywords=HDE+v2%2C+Photo+Realistic+Texture+Pack+&x=0&y=0%A0%A0But
  • djfules
    #23502
    Á, én elhiszem használtap pl. a rex-et, most egy ingyenes volt fent a FSrealWX, stb szóval van összehasonlítási alapom és merem állítani ez most a legjobb, de nem is ez a legjobb szó hanem hogy élethű!
  • carlosfly
    #23501
    Hát pedi amíg ez a progi nem volt akkor is voltak ilyen beállítások hidd el :)
  • carlosfly
    #23500
    Sokat mondó intro...
  • djfules
    #23499
    Nem dehogy ez csak időjárás generátor, a rexbe kikapcsolod a sajátját és ennyi. elindítod az fsx-t betöltesz egyreptérre, aztán az opus-t és a water fül elérhetővé válik, katt aztán update water ennyi.