33535
  • nibron
    #23458
    Visszakérdeznék: hogy tudod megváltoztatni egy rugó nyomatékát, úgy hogy nem nyúlsz hozzá?
    Van megoldás. De azt biztosan nem akarod.:)

    Szóval egyelőre marad az olajozás, meg a tányér tisztogatása, azzal is könnyíteni lehet rajta.
    Alapvetően ezért szar az összes cyborg joy. Alapvetően cseszték el a bot támasztékát. Aki kitalálta nem hiszem, hogy jó tanuló volt fizikából. Egyébként a saiteknél elég sok antifizikus van. Pl. a yoke is nagyon szarul van megcsinálva mechanikailag. Szar elektronikát raknak bele mindenbe, nem is igazán értem, hogy miért okoz ekkora problémát egy egyszerű usb-s játékvezérlő előállítása. Pedig a yoke-ban egy elég klafa mikrokontrollert alkalmaznak, de zajos az elektronika és a firmwaret is elbaszták. Nem tudtak kb. 300 sort jól megírni.
  • viktor0312
    #23457
    Minden le fogok írni meg lesz fotó is. Persze mindent szépen lassan. Van egy 2 éves fiam ő azért nagyban lelassítja az építést. :D
  • Hypo #23456
    ez igaz de van par kieg ami azért adhat egy általános cockpit feelinget:) ugye a yoke, a pedál esetleg gazkarok, kulon rádio modul MCP stb
  • djfules
    #23455
    Ezzel is prubálkozhattál volna ez profibb: http://www.leobodnar.com/products/BU0836/

    Annyira nem vagyok oda a home cockpitért, mert én nagyon sok típussal szeretek repülni minden géphez nem lehet cockpitet építeni....de azért majd írd meg hogy sikerült kiváncsi vagyok rá talán képet is dobhatnál...
  • viktor0312
    #23454
    737 ng simulátort persze kicsiben és szobában lesz.. ami rá fér az íróasztalomra :) 2db monitor a műszereknek + egy nagy tv a tájhoz. .. Na ez az elképzelés. Próbálkoztam az myoj16 c1-el de nem igazán akar működni a cucc. ezért gondoltam , hogy kész dolgot vásárlok amit átépítek majd .
  • djfules
    #23453
    MIt barkácsolsz?
  • viktor0312
    #23452
    Nézegettem én is de most a 2 kormány a joy meg a game pad 9000 ft volt .. és imádok barkácsolni.. ezért döntöttem emellett . Meg így olyan lesz amilyenre én szeretném. :) Ez volt a legfőbb oka.
  • djfules
    #23451
    Hát szerintem jobban jártál volna a Saitek Pro Flight yoke system-mel nekem az van, nem tudom mennyiért vetted ezeket de ez 30.000 küröl mozog és megéri nagyon, ha szimulátorozni akarsz akkor ezzel.
  • viktor0312
    #23450
    :) Akkor öröm boldogság van .) Most vettem egy kormányt egy joyt meg egy game padot és van még otthon is egy kormányom :) ezt akarom megcsinálni egy egységnek . Féltem ,hogy feleslegesen vásároltam be .. De akkor nem .. Köszönöm
  • Hypo #23449
    nalam 4 van radugva plusz a bill szoval ne aggodj
  • viktor0312
    #23448
    Sziasztok. Egy gyors kérdésem lenne. Van 2 db játékvezérlőm illetve a billentyűzet
    . Ha ezt mind a gépre dugom a akkor maga a a játék fel fogja ismerni?? Illetve fogom is tudni használni ezt a 3 dolgot egyszerre?
  • djfules
    #23447
    "Ennyire nehéz feladat ez számukra" Mint már írtam, ahhoz hogy legalább "90-95%"-ra leszimulálják ismerni kell a teljes gépet! Magyarán meg kell nekik tanulni Airbus-t vezetni és nem biztos hogy van kéznél egy pilóta vagy netán az Airbus aki segít nekik. A programozás része sem egyszerű, ha az lenne nem lennének bug-ok sem más gépekbe pl Captain sim-be ami azért elég jó gépeket csinál kinézetre. Pontosan ezért tart egy egy modell akár évekbe is mire piacra kerül. Igény van rá szerintem de idő idő és nem csak ez az egy project-jük van az aerosoft-nak.....Pedig szerintem is fel kéne gyorsítani ezt a folyamatot.......
  • Papirzacsi
    #23446
    VIszonylag kevesen repülik itt az A2A Simulations gépeit, így szerintem meglehetősen méltatlanul szorulnak a gépeik a modern sugaras vackok mögé, de élményben és meglepetésben bármelyik másik kiadó gépeit lekörözik. Történt pár perce ugyanis, hogy ülök itt a laptop előtt, B377 éppen repül Amerikai Szamoa és Tahiti között a másik szgépen, mikor egyszer csak megszólal a stewardess az utastájékoztatón:
    -"Elnézést, van önök között orvos?"
    Lepadlóztam! Mondom akkor ez itt döglik meg, mert a legközelebbi sziget is 2 órára van.
    Majd pár perc múlva bejön a sztuvi a pilótafülkébe és jelenti:
    -"Kapitány! Van egy beteg utasunk, de szerencsére van orvos a fedélzeten, minden rendben lesz."
    Ajánlottam is neki, hogy úgy legyen, mert én ugyan le nem szállok a végállomás előtt!
  • almostatys
    #23445
    Hát igen. Egy normális airbust azért összedobhatna már valamelyik gyártó, amelyikben minden műszer le van szimulálva vagy legalább 90-95%-uk. Ennyire nehéz feladat ez számukra vagy csak szimplán nincs rá akkora igény mint a Boeing-ra? Pedig frankó lenne már A330-al és A340-el repülni!
  • almostatys
    #23444
    Nibron! Egyszerűbb megoldás nincs? :-) Elvágni nem szeretném,ugyanis még csak 4 hónapos a Joy és garis.
  • almostatys
    #23443
    Erre nem is gondoltam. De ezt át lehet ott configolni? Nekem csak annyi kellene,hogy pl amikor az első osztályról nézek kifele a szárnyra ,akkor egy kicsit feljebb tudjak nézni,mert a szárny vége majdnem kilóg már a monitorból.
  • Hypo #23442
    Szerintem nem fognak mivel a Boieng el vannak jo kapcsolatban.

    Aerosoft airbus-al az az igazi gond hogy az extended azon kivul hogy nem olyan bugos mint az elso amit kiadtak es van benne egy "kicsit" melyebb szimulacio semmi ezert ennyit kar volt varni.

    Persze szep ha szepnek lehet nevezni egy airbus pilotafulkejet mondjuk egy boeing utan de izlesek es pofonok.

    Inkabb a QW csinalta volna meg jobban jartunk volna Avro szeria elég pöpec.
    Esetleg Iflyos fiuk raszanhatnak magukat.
  • Papirzacsi
    #23441
    Én meg azt nem értem, hogy ha ennyire zavar az a kamera, akkor miért nem konfigurálod át az aircraft.cfg-ben?
  • nibron
    #23440
    Elvágod középen, összeforgatod annyira, hogy jó legyen, és amikor már jó, összeragasztod pillanatragasztóval. Időnként a rugó alatti nyomótányért finoman meg kell olajozni, mert különben koptatja azt a műanyag felületet, amelyen támaszkodik. Ha letörlöd a műanyagport, és jól csúszik, azzal is sokkal puhább lesz.
  • almostatys
    #23439
    Elvileg fog. Lehet,hogy évek múlva lesz kész,de fog. Ha jól emlékszem amikor a 777-es sajtótájékoztatója volt,akkor szó esett az Airbusról is. Aztán,hogy lesz e belőle valami...

    Használ valaki Cyborg Fly 5 joystick-ot? Hogyan lehetne esetleg állítani a rugóján? Piszkosúl kemény.
  • [HUN]FaTaL
    #23438
    Most azért szar az Airbus mert nem tudsz forogni szárnynézetben? LOL?

    Tegyél fel valamilyen kamera addont és olyan kamerát definiálsz amilyet akarsz.

    "akkor igazán adhattak volna a műszerek pontosabb kifejlesztésére is,mert ahogy észrevettem,rengeteg kapcsoló nem működik."
    Nem is volt cél, hogy PMDG szintű gép legyen.

    PMDG nem fog Airbust csinálni.
  • Nesu
    #23437
    szerintem a csomagolás éppen ,hogy nem olyan jó belül több a jó benne mint kívűl
  • almostatys
    #23436
    Való igaz,hogy a wilco-hoz képest 100-szor jobb és a grafikája is gyönyörű,de ha már adtak a csomagolásra,akkor igazán adhattak volna a műszerek pontosabb kifejlesztésére is,mert ahogy észrevettem,rengeteg kapcsoló nem működik.

    Amúgy tényleg nem értem,hogy a szárnynézeteknél miért nem forgatható a kamera. Ez így elég gáz,hiszen az első osztályról nézve a szárnyat,kilóg a vége a monitoromból.. minden gépnél forgatható szárnynézetnél a kamera minden irányba.
  • Nesu
    #23435
    Free PDF to JPG

    From Free PDF Solutions:

    Absolutely Free PDF to JPG, PDF to BMP, PDF to PNG, PDF to TIFF conversion. When it comes to converting PDF files, FREE PDF to JPG will help you complete this task simply. On top of the standard JPG file, Free PDF to JPG will also convert other file formats such as, PDF to BMP, PDF to PNG, PDF to TIFF. Unlike some of the other programs that state they are free, Free PDF to JPG is completely free and will always remain like this.

    What's new in this version: Fixed Description.

    Read more: Free PDF to JPG - CNET Download.com http://download.cnet.com/Free-PDF-to-JPG/3000-18497_4-75728284.html#ixzz2IvzfRkBW
  • djfules
    #23434
    Izlések és pofonok, szerintem nagyon jó lett, nem kell mindentől PMDG minőséget várni holott nyilván felállított egy etalont. Valószínű a PMDG-nek megvoltak a megfelelő hátértudás hozzá lásd a 2000 oldalas kézikönyvet hozzá. Nekik biztos az volt a cél hogy a max-ot hozzák. A aerosoft-nak lehet más volt a koncepciójuk ezzel, lényeg a lényeg a wilco- hoz képest 100-szor jobb. Már repültem vele jó pár útvonalt és szerintem hozza a szintet.... A BlackBox meg nincs még kész még csak a 0.6 körül van a verzió...
    Véleményem szerint minden gépet meg lehetne csinálni PMDG mínőségre csak kell hozzá a gyártó támogatása, pilóták teszteléshez és egy jó programozó a grafikát meg csak az igényesség miatt....Kérdés az kinek vann ekkora háttere+pénze minderre?......
  • almostatys
    #23433
    Hát én akkoris többet vártam ettől az Aerosoft Airbus Extended-től minden téren, azok után amennyit késett! A Blackbox féle Airbus meg egyenesen f.s! Úgy látom,ki kell várni amíg a PMDG leszimulálja az Airbust,mert eddig egyik gyártónak sem sikerült megbírkózni vele normálisan.
  • djfules
    #23432
    (ÚÚÚ de gáz) SZABHATÓ
  • djfules
    #23431
    Köszi kipróbálom a trimet! Király hogy ennyire vágátok a SIM-et! Én azt szeretem ebbe a legjobban hogy minden személyre szapahtó benne csak a reinstall kerüljön el mindenkit
  • djfules
    #23430
    Én is ezt mondtam
  • Clidey
    #23429
    Nálam megfelelően gyors az egérrel való nézelődés a VC-ben, olyan mint bármelyik más repcsinél. A szárnynézet meg azért olyan amilyen, mert olyan fajta kameratípust definiáltak oda. Nyílván nem véletlenül.......
  • almostatys
    #23428
    Más gépeknél gyors a camera mozgás a VC-ben,csak az Aerosoft airbus-nál nem. Ráadásúl ennél a gépnél a szárnynézeteknél a kamerát nem is lehet mozgatni. Ez csak nálam ilyen vagy másnál is?
  • polluxware
    #23427
    elevator_trim_limit ="17.500" -> ha ezt állítod, nem fog passzolni a trimm kárnyához (elvileg)
    limit
    elevator_trim_effectiveness="1.000" -> neked inkább ezt a sort kéne változtatnod
    hatékonyság

    ennek a két sornak az értékeit kell modosítani (lineáris a dolog, tehát osztod szorzod)

  • polluxware
    #23426
    Apropó én elsőre azt tapasztaltam hogy a trim elég érzékeny lehet ezen állítani valahogy? (Aircraft.cfg?)

    igen
  • perko
    #23425

    Huh!

    FTX Global will have a price tag of AU$195 / US$205 / 154 EUR, which includes a lifetime free upgrades.

  • Hypo #23424
    http://forum.avsim.net/topic/198678-fsx-vc-pan-rate-speed/
  • djfules
    #23423
    Mint minden captain sim-nél ennél is van egy két bug (hiba) de töpségével együtt leket élni... Még csak ma próbálgatom e kicsikét de úgy tűnik elsőre ez eddig a legjobb munkájuk Mint már írtam lejjebb is Az EFB je jól meg van csinálva, használható! (bár ha van egy 10"-os tableted inkább azon, én ott nézegetem a chartokat....)
    Apropó én elsőre azt tapasztaltam hogy a trim elég érzékeny lehet ezen állítani valahogy? (Aircraft.cfg?)

    Az Airbusznál meg a hogy beállították a a készítők ú gy mükszik nem tudsz szerintem variálni rajta, bár én jojstick (minekhívják ezt) HAT swich-ével fordítom a camerát nálam is lasó de ha lenyomod a space akkor eggérrel gyorsabb...
  • almostatys
    #23422
    Az FSX-el kapcsolatos kérdésem pedig az,hogy megvan valakinek a Captain Sim 777 1.0? Ez gondolom már végleges verzió. Minden frankón működik rajta, a kijelzőkön is,mindenhol?

    A másik: Az Aerosoft airbus extended-nél lehet állítani valahol,hogy gyorsabban tudjak forogni a VC-ben vagy ez ilyen marha lassú eredetileg? A szárnynézeteknél pedig miért nem lehet mozgatni a Joystickot? minden egyes szárnynézet fixen áll és nem lehet forogni.
  • almostatys
    #23421
    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem,az első nem FSX,de vannak itt olyanok akik repülnek a valóságban,ezért az első kérdésem hozzájuk szól: Múlthét vasárnap érkeztem haza Toronto-ból és amikor a torontoi reptéren fordultunk ki a kifutóhoz este,a mögöttünk taxizó gépen és még az mögött vagy 2 gépen nem égett semmilyen fény amik szintén taxiztak a kifutó felé. Ez megengedett dolog,hogy nem ég a taxi fény és semmilyen fény a gépen taxizás közben?

    Szintén Torontoban történt amikor az indulásom előtt 2-3 nappal korábban kimentem a reptér egyik kifutójához kamerázni és fotózni,hogy amikor bekapcsoltak a leszállófények és az orrfutófény az egyik oda érkező gépen,akkor a pilóta elkezdte villogtatni őket úgy,mint amikor valaki villogtatja a tompított fényszórókat egy autón. Ezt vajon miért csinálta?
  • carlosfly
    #23420
    köszönöm.
  • polluxware
    #23419
    itt az 1éves évforduló;) magyarán sztem tök áktuális lenne