33535
  • bondi
    #23898
  • Hypo #23897
    Én mondjuk elövettem a gyári FLY! cd-met és felpakoltam egy regi notebookra olyan szépen elmuzsikál:)))
  • Nesu
    #23896
    na jól belenyúltam a lecsóba ,én pl PMDG -t vettem .én már nem veszem meg az iFly - t.
    Nálam mondjuk egyetlen iiiiiiiii termék kap helyet és ez pedig az i7 core proci .
    Ez is csak megalkuvásból ,mert egyáltalán nem ér annyit ,szerintem .
  • djfules
    #23895
    Hát arra én is benevezek :) Nyilván viszi a pálmát majd, elég nagy hiány cikk már...Csak a szándékot díjaztam még jó is kisülhet belőle ,lehet ezt még fejleszteni. Nekem tetszenek ezek a kis ötletek...
  • Hypo #23894
    Hát kicsit olyan felesleges dolognak tartom plane ha PFPX megjelenik.
  • djfules
    #23893
    Na bővülnek a szolgáltatások :-)
    AXE Company Route szerkesztő 1,01
    http://forum.aerosoft.com/index.php?%2Ffiles%2Ffile%2F1882-axe-company-route-editor%2F
  • djfules
    #23892
    Erről beszéltem, kinek mire van igénye, nem is azt kell nézni hogy melyik a jobb, hanem hogy van piac-választék mindenki a saját igényének választhat (bár sokan egy normálisnak is örülnének) Aki látványnak ad plust annak PMDG a többinek meg az iFly, ennyi Bár a Cockpit Builder verziója jó lehet! Csak drága, nagyon....
  • djfules
    #23891
    Ott a pont én is nagyon várom már az öreg kávédarálót :)))) Az airbusról meg annyit, hogy legalább VAN! Én egyébbként megvagyok elégedve vele nekem elég jó! Csak nem szabad elfelejteniük az aerosoftnak, hogy van még A330 A340 stb ha már belekezdtek, bár nem sok eséjt látok rá....Én egyébbként
  • Rudi50
    #23890
    Az ifly nálam a cockpit grafikánál kapásból elvérzett, azt hittem rosszul látok és leültem egy c64 elé. A PMDG-nél meg tátva maradt a szám, nálam ez döntött.
  • nibron
    #23889
    Hát pl. így most a twinottert is kétszer lehet megvenni. Vagy odaadják ingyen annak, aki megvette az egy X-et?
    Az airbus a "remény" repülőgépe...mindig a következő gyártóban reménykedünk.
  • Hypo #23888
    :)))) a jó kedv kötelező:)
    Semmi bajom Aerosoft-al de ez az Airbus háááát:))) na de mindegy SibWings készulhetne már el az most jobban izgat:)
  • nibron
    #23887
    De jó kedvünk van ma...:)
    Az aerosoft-ról az jut eszembe, hogy kiadnak valamit X-el, majd rögtön nekifeszülnek az extended-nek, ami ugye már a második X. Ha az sem jó, Kovi megcsinálja a három X-es verziót, mert hogy azt nem lehet elb*ni? Amúgy meg a régi főnököm mondá, hogy nem lehetett volna elsőre jól megcsinálni. Na de ő nem értett hozzá.:)
  • Hypo #23886
    :))) hát az a BUSZ nem az a Busz:)
  • nibron
    #23885
    Én FS9-re a megjelenéskor vettem meg az ifly-t, és teljesen jól lehetett vele repülni. Nem mondom, hogy hibamentes volt, de jól repült. Volt egy OOM hibája, de aki a fórumot olvasgatta, mert az rendkívül jó neki, hamar átlendült rajta, és nem szállt el. Sokkal jobb volt mint a pmdg 737ng-je. És a supportja kiváló a mai napig. Javítanak és fejlesztenek is. Mára már a teljes ng széria rendelkezésre áll. Azért ez a pmdg-ről nem mondható el (a fórumon ott könyörögnek az er típusokért). Programozóként pedig amikor egy ilyen javítólistát kell összeállítanom, akkor minél hosszabbat kell csinálnom. Ha a managerek rövidnek találják, még írnak is hozzá:). Úgyhogy minél hosszabb annál jobb. Az pedig, hogy még most is fejlesztik a sok lopás ellenére, az igazán dicséretes. Ezért én is alaptalannak érzem a hozzászólásod, főleg ha nem is követted a javításokat. Annál is inkább mivel a javításoknak inkább örülnek az emberek. Én is jobban szeretek az ngx-el repülni, egy dolog miatt: a cockpit grafikája szép, és jól átlátható, az ifly kicsit sokat rakott a képernyőre, ezért állandóan nagyítani kell és nem is igazán szép a grafikája. De ott van a szeren, és lehet, hogy lassan sokkal jobbak lesznek a rendszerei. Nomeg ebből van FS9/FSX/Prepar3D. És azért azt is érezni, hogy nem hajtanak annyira a pénzedre, kapsz érte cuccot dögivel.
    Ha az AS busza, akár 18 hónap után ilyen lenne, mint most az ifly, azt hiszem igazán örvendetes lenne.

    Egy NGX bértollnok....
  • djfules
    #23884
    Na elírtam 16...
  • djfules
    #23883
    Nálam ez viszi a pálmát és 26 EURO !!!!
    http://secure.simmarket.com/dirk-stuck-design-basler-bt-67.phtml

    Mindig ez az örökös PMDG vs iFly hmm.... Szerintem rendszerileg nem nagyon lehet különbséget tenni, ami van azt meg valószínű sosem használod ki, ha csak nem olyan szinten ismered a 737-est...
    Az biztos fejlesztésekkel nem fognak leállni ahhoz túl összetett modellek és mindig lesz rajta mit javítani...Csak idő...most az iFly-osok voltak a gyorsabbak...

    Részemről FS9 iFly -- FSX NGX és <-- itt a pont, az az igazság, hogy én igénylem a normális texturákat, hiába torz a pilóta fülke még mindig hihetőbb látványt nyújt. A készítők sem hűlyek valamiért így csinálták meg, ennyi. Amióta kijött az FSX azóta azt használom százszor szebb jobb többet ad mint az ősrégi FS9.
    Aki meg FPS gondokkal küzd, mert már a csapból is ez folyik, annak két lehetősége van 1. kompromisszumokat köt 2. gépet fejleszt , én mind a kettőt megtettem és nem tartozom a i7-esek sorában és érdekes tök jól fut. Ez van ilyen a game! FS9-et már a polcról is elraktam, minden tiszteletem a készítőkért azon tanultam...de XXI. század van nem lehet elkerülni a fejlődést....
  • Frenky
    #23882
    Találtam egy rövid leírást, talán szét kellene szednem? Kösz a választ.

  • Hont
    #23881
    Mikrokapcsolók vannak bent! Nem férsz hozzá az érinkezőkhöz. De ha van valami kontakt tisztító, akkor az lehet jobb a WD40-nél!
  • Hypo #23880
    Gyerekek ABACUSNAL nincs jobb odabasz iflynak es PMDG-nek SLUSSZ PASSZ
  • Frenky
    #23879
    Akkor csak szedjem le az alján lévő csavarokat és adjak neki WD40_et? Vagy van még valami, pl. érinkerőket kicsit meghajtani vagy hasonló? Kösz a választ...
  • Hont
    #23878
    Nekem van...
    Ezek nálam is jelentkeztek, de WD40 megoldotta! Azóta semmi gondom vele! (kb10 éve használom)
  • Frenky
    #23877
    Sziasztok! Valami érintkezési hiba lehet a logitech extreme 3D pro joystikon. Amikor megfogom a markolatot kicsit kimozdul a oldalkormány balra, aztán vissza, balra, stb.. Ezt a beállítások menüben is jól mutatja a csúszka. Amikor elengedem és alaphelyzetben van semmi gond. Gondolom a forgatásnál lévő "érintkezés" lehet elkopva vagy egyszerűen koszos a felület? Szét akarom szerelni az alján lévő
    csavarokat kiszedni, azt majd meglátom meddig jutok... Van valakinek tapasztalata, 5lete ezzel kapcsolatban? Előre is kösz a HELP_et.
  • Clidey
    #23876
    Tök jó hogy eldöntöd helyettem hogy mi alapján formálok véleményt, mit próbáltam és mit nem... Ezt hagyd meg inkább nekem, oké?
    Tájékoztatlak hogy egy-két utat bizony lerepültem az NGX-el is, akár hiszed akár nem. Csak hogy legyen összehasonlítási alapom. És én kérek elnézést hogy ezek után ilyen véleményem alakult ki e két termék kapcsán és nem az NGX-et preferálom!
    Saját bevallásod szerint is éppen te vagy az aki mindenféle alap nélkül mond véleményt a másik add-onról.........hmmm........

    Se megmondósnak sem szakembernek nem tartom magam, de ezt nem is az én feladatom eldönteni. Aki ad a véleményemre az ad, aki meg nem az nem. Szuverén jog, tudod. :) Azonban talán a nagy átlagnál picit jobban belelátok egy add-on fejlesztésébe, és pontos(abb)an tudom mivel jár annak fejlesztése, bugtalanítása ésatöbbi ésatöbbi... Talán ezért is vagyok picit érzékenyebb arra amikor valaki nekiáll kritizálni egy-egy cuccost hogy mennyi hiba van benne hogy ez nem jó meg azt nem tudja, közben pedig lövése sincs a dolgok hátteréről.
  • bondi
    #23875
    Latom nagyon a tyukszemedre leptem... En kerek elnezest, hogy az X euromert le mertem szolni valamit, aminek az elso kiadasa eleg sok kivannivalot hagyott maga mogott. Lehet, hogy ha van turelmem, es eljutok az sp1 ig, akkor megvaltozik a velemenyem, de nem jutottam el.
    Veled ellentetben azonban mindket termeket kiprobaltam, es mertem venni a batorsagot, hogy az en butus kis hattertudasommal osszehasonlitsam oket ( es itt hibazhattam, hogy a korai verzios ifly "feature-jeit" emlegettem), ahogy tobb ezer mas ember is megtette mar. Semmi bajom veluk, egy dolgot ereztem akkor is, nagyon siettek a kiadassal, mert nem volt mindegy, hogy megelozik-e a konkurrens termeket vagy sem. Megeloztek, de ez szvsz az elso verzio minosegere erossen hatassal volt.
    Nalad csak azt erzem, hogy egy sertett kisgyerek fikazza azt a jatekot, amit nem akar megengedni maganak, mert fix ideaja szerint semmivel nem er tobb penz, mint az amit mar megvett maganak. Az is lehet hogy a hardware a gat, de ettol meg nem repultel vele. Ez rendjen is lenne, csak akkor Te milyen alapon hasonlitod ossze oket?:) Ugyan ki nem probaltad, de ez szar az szar benne, lattam screenshoton meg youtube videon. Torz a VC, ugy szar ahogy van. En ezt is elfogadom, latom ugyis te vagy itt a megmondos szakember, nagyon nem maradtal meg alul vitaban ezen a forumon, ugyhogy bocs hogy beletrafaltam, reszemrol befejeztem.
  • Clidey
    #23874
    Én is az elsők között vettem meg, és azóta sem bántam meg. Sőt!
    Hiába a PMDG csilivili textúrái, még mindig nagyságrendekkel többre tartom az iFly-t, már csak ha megnézem hogy ezért az árért mit kapok a PMDG-nél és mit az iFly-nél. Egyértelműen az utóbbi felé billen a mérleg. A supportja pedig egyenesen elsőrangú!

    Emlékezzünk csak: mikor az iFly megjelent, egyedül a PMDG ócska régi szar FS9 NG-je volt a viszonyítási alap. Attól pedig még az első generációs iFly is fényévekkel volt jobb. Akkor miért is volt számodra mégis kiábrándító...? Nekem nagyon úgy tűnik hogy csak a fikázás a célod semmi egyéb.
    FSX alatt sem volt komolyabb gondom az iFly-vel, fps is elfogadható mind a mai napig a magam 6 éves vasán...bár igaz hogy az FS9-est használom döntően.

    Pedig nekem nagyon úgy tűnik hogy nagyon is PMDG-fan vagy, ugyanis "a termékre nagyon rosszat nem tudok mondani" kijelentésed eléggé megmosolyogtató...pláne annak fényében hogy lefikázod az iFly fps-ét, majd később kijelented hogy tulajdonképp a PMDG-nek is szar... :D

    Ismételni tudom csak magam: egyrészt szerinted a NGX jelenlegi állapotára milyen hosszú bug- és hiánylistát lehetne felsorolni? És milyen hosszú lesz ugyanígy 18 hónap múltán? Ne legyél már ennyire naív...
    Másrészt azért mert te nem tudsz róla rosszat mondani az még nem jelenti azt hogy a cucc hibátlan! Ennek fényében pedig az iFly-t fikázni a hibalistája hosszának okán meglehetős hozzánemértésre utal.
    Nem, nem vagyok iFly bérlistán csak én inkább az egyenlő pályák egyenlő esélyeket preferálom ahelyett hogy nekiállnék ész nélkül fikázni.
  • Nesu
    #23873

    10 juróba fájt , a PMDG re már félre van téve egy HUNI (100 juró)
  • almostatys
    #23872
    Ja és nem akarok beleszolni,de ha jól érzem,te már nem vagy szomjas! :-)
  • almostatys
    #23871
    Captain Sim féle 777-est ne vegyél,mert én megvettem és ultra szar! Várd meg hozzá a javítást (ha egyáltalán lesz olyan) vagy várd meg a PMDG féle 777-est, ami elvileg márciusban jelenik majd meg és kismilliószor jobb lesz mint a Captain Sim féle 777.
  • Nesu
    #23870
    először kipróbálom majd megveszem,ha jó ha nem törlöm ,hogy a lába nem éri
  • almostatys
    #23869
    De mit? Captain Sim 777-est vagy az ORBX England-ot?
  • Nesu
    #23868
    a virágboltit
  • almostatys
    #23867
    Nem értelek. Mit cserélgetsz le?
  • Nesu
    #23866
    ha gondoljátok a virágboltival megnézem ,hogy segíthetni tudok e
    de csak kérésre mert most cserélgetem le .
  • Nesu
    #23865
    Akit érdekel az út és FMC ben gondolkodik vagyis EFB ben Aivlasoft akkor egy kis útiterv :

    EHAM VALKO MID SAM BUMUX GITUS RIGDI TESDO GAPLI OMOKO 4817N 4426N 4229N 4032N 3835N 3539N 3045N 2946N 2847N 2748N 2550N 2054N 1555N TRAPP UMREM DAGTO UTGIN TIM DOBDA ILNER BUVKU AKSUM ARVOT


    KLM B777 -ek reppenik ezt az útvonalat
    van egy régi kollegám aki Perui
  • almostatys
    #23864
    exTrem! Nem segít az ORBX England SP1 a GEX és UTX-el való kompatibilitáson. Ugyanúgy homályos minden,most próbáltam.
  • almostatys
    #23863
    Legalább azzal a sz.r Captain Sim 777-el fogod megtenni ezt az útvonalat? Ha igen, te hogy tudsz ennyi buggal repülni vele? Amúgy ezt már nem is bugnak,hanem "tragédiának" hívnám.
  • almostatys
    #23862
    Az Ifly 737-nek még mindig olyan béna a grafikája szárnynézetnél vagy már újra textúrázták? Nekem csak ez az egyetlen bajom vele. tudom,hogy sok embernek nem számít a textúra minősége,de nekem az is számít és azért kérdezem.
  • Nesu
    #23861
    Egyenlőre ez a terv ,
    KLM BOEING 777 200



  • Nesu
    #23860
    Na Megérkeztünk Amszterdamba ,holnap valószínű a reppenés Peru Limába ,majd elnálik .Most készítem a reptervet :)







  • [HUN]FaTaL
    #23859
    FS9-ben nem volt gond az fps-sel, viszont az első verziós iFly FSX alatt valóban pocsék fps-t produkált, viszont, ha jól tudom az első sp javította.