33535
  • polluxware
    #24699
  • polluxware
    #24698
    március vége, április eleje? köbö?
  • polluxware
    #24697
    egyem a husodat;)

    Köszönöm Szépen!
  • Clidey
    #24696
    Oké, beleöntöm a pohárba a tiszta vizet, bár szerintem már volt szó róla annak idején.

    Szóval évekig pihent a röpcsi a vinyómon mert jómagam nem érzek affinitást a gauk programozásában való elmélyülésnek, Bence haverom pedig a távoli Lupa-szigeteken süttette a hasát miközben fűszoknyás lánykák pálmafalevéllel legyezgették és egyéb szolgáltatások nyújtottak neki 0-24, és nem volt se wifi se internet konneksön
    .
    Mivel sajnáltam volna ha egy esetleges adatvesztés vagy bármi más okán végérvényesen elmúlna a projekt ezért elkezdtem programozó kölök után kajtatni először itthon aztán cseheknél, németeknél, angoloknál, különböző fórumokon. Mindenhol nagyon tetszett mindenkinek a röpcsi azonnal dánlód linkekért ostromoltak de műszert senki se akart gyártani bele.

    Így végső elkeseredésemben próbálkoztam a nagyobb ofisül kiadóknál oly módon hogy én odaadom nekik kompletten a cuccot, nem kérek érte belőle semmit se a nyereségből se semmiért, pusztán annyi a kérésem hogy a felügyeletem alatt egy ottani szakember(ek) fejezzé(k) be a repcsit, és adják ki az általuk kitalált áron. Így került a képbe Mathijs akinek küldtem szkrínsotokat és az alapján nagyon megtetszett neki a cucc, mondhatni egész belelkesült, pláne mikor megtudta a feltételeimet. :) Rajta keresztül fel is vettem a kapcsolatot egy programozó emberkével aki szintén nem látta különösebb akadályát a gép komplettírozásának.
    Azonban akkortájt épp az A320 projekten dolgoztak gőzerővel, így Mathijs megigérte hogy amint azt befejezik, visszatérünk a témára. Én vártam türelmesen, csak vártam, csak vártam...időközben megjelent az Airbus...gondoltam hamarosan jön mail tőlük hogy akkor konkretizáljuk a dolgokat. De nem jött.
    Én meg nem akadékoskottam, hisz az ő érdekük is lett volna. Ha nem hát nem.

    Aztán mintegy végszóra, megjelent Bencefilyú az éterben és ráutaló magatartást tanúsított...mármint a Zlinke befejezését illetően. :D
    Sőt, időközben - nem tudom hol s kitől - kikupálódott gau-programozásilag is, így tulképp lassacskán az összes ilyen probléma elhárult. Pedig gurigattam az akadályokat elé böcsülettel, de mindegyiket sikerrel vette a büdös kölke nekije. :D Úgyhogy műszerileg már úgy fest okésak vagyunk. Az FD is elfogadható úgy-ahogy, az igazi nehézséget most a hang FSX-esítése jelenti (hiába invesztáltam be a fizetős SoundStudio-ba kemény pénzeket, nem lett könnyebb a dolgunk egy milliméterrel sem basszameg), illetve hogy valamely oknál fogva a 3DS-max egy mentéskor összekúrta a materialokat így most például a kerékgumik csillognak mint a salamon töke. :-/
    Viszont időközben elkészült a kettes számú modell is, mely kapott új Bendix-King rádiókészletet az eredeti LUN helyett, lett benne transzponder is, meg Garmin295-ös dzsípíessz. Ja meg kívánságra megjelenő/eltűnő pacsker a kerekekre. Át lett dolgozva a pilótabácsi is, kapott Dévidklárk fejhallgatót is, meg animálódott is a kezelába.

    Itt tartunk most. Talán a hétvégén sikerül gatyába ráznom a materialokat, utána küzdünk tovább a hangokkal és az FD finomításával. Lassú a folyamat sajnos mert szabadidőm se sok meg vannak párhuzamos projektek is ugye... :)
    Release date: when it's done.
    De jó úton járunk azt hiszem, előbb-utóbb kiadódik, csak bírjátok türelemmel! :D

    Na ennyi dilyó hélyban, remélem ki lettél elégülve! :D
  • Nesu
    #24695
    itt még mindíg így áll ...
  • Nesu
    #24694
    valószínüleg nincs légiforgalom ,nézz egy live radart hozzá
  • GPx8
    #24693
    Sziasztok!
    Off:
    Az LHBP live ATC csak nekem nem szól mostanában?
    (Zurich pl. jó...)
    LHBP
  • polluxware
    #24692
    ,de tényleg végülis mi is volt a bibi? nem volt rá idejük, vagy .....

    egy sajtótájékoztató keretében nyilatkozhatnál ha van kedved;)

  • polluxware
    #24691
    nem tudom miről van szó?!

    amúgy is csak konspiráálok
  • polluxware
    #24690
    na ezt még megfejeled a csűrők trimm hiányával....

    én ezek miatt nem használtam a motoros glidert:) tudom kényelmes vagyok ,de utálom amikor állandóan ellen kell tartani egy taligának ami megy 80-90csigacsomóval.......
  • asolyom
    #24689
    És mikó? Már ha szabad ilyet kérdezni.....
  • Clidey
    #24688
    Ne terjessz rémhíreket, ilyet én soha nem állítottam!
    Amúgy meg inkább örülj neki így megkapod majd ingyér te is meg mindenki is is is!
  • asolyom
    #24687
    Szépnek szép, ezzel nincs is semmi gond. :-) Itt ott olvastam a review-kban, hogy azért ráfér némi update, mert a nyomaték túlzott, meg érzékenyek a kormányfelületek. Bár a fene tudja....a könyv azt írja, hogy az igazi is ilyen. Azonban mivel az igazi gépet sem ismerem, így nincs összehasonlítási alap. :-)

    A Wilga X-ben működik az a gyönyörű orosz ADF rádió? :-P
  • polluxware
    #24686
  • polluxware
    #24685
    lehet ő kezdte el, aztán motoszkáék meg befejezték....

    lett volna ilyen konstrukcióban valmi Zlin is... csak ott a fejlesztőt nem látták szívesen a nemzetisége miatt........

  • polluxware
    #24684
    na ez a beszéd
  • polluxware
    #24683
    háááát... hááát....

    jó neked

  • Nesu
    #24682
    a készítője egy Robin 400X tulajdonos ,Joachim Schweigler
  • Hypo #24681
    a tobbi is utolag meg lett mert bejott plane aerowox b200 retrofit hez kellet azok mar az öbölbe sodorta a tenger felém:))
  • Hypo #24680
    én még 39,99 ert vettem a packot fsx fs9 hez volt 2-3 eve egy ilyen akcio ergo 2 2 gps, plusz adtak meg a Sand gaugeket is
  • polluxware
    #24679
    jééééééééézus te megvetted? valmi 50dodó

    (csak megjegyzem hogy megy vele a ....... szóval az a verzsön is;)
  • polluxware
    #24678
    há hogyne! ráadásul most láttam hozzá az öbölben navdata frissítést is... 13/03as
  • Hypo #24677
    jaja de jok anno volt akcio akkor bevasaroltam belole:) RealAir-el kulönösen jó:)
  • asolyom
    #24676
    Megy, meg elvileg az FSMap is megy vele ha jól látom. A Reality GNS nem egy olcsó játék, de az FSMap sem sokkal olcsóbb.
  • Hypo #24675
    kell hozza realityXP, az megy vele Pollux nem?
  • asolyom
    #24674
    No majd meglátjuk. Egyelőre marad a Katana, abban csak def. GPS nem annyira tetszik.
  • polluxware
    #24673
    Amennyire látom az a Team készítette amilyik a Discuss X-et, meg azt a "másik" "motoros glider" gépet is..(remélem így beugrik:))

    hááát... fmc nincs benne, meg olaj méregetés se nagyon:)

    egy default 172 alternatíva sztem "igényes" kiadásban (legalábbis képek alapján)

    ami tetszik mint koncepció, az a pmdg féle "floating checklist", alter GPS

    Viszont! most látom, hogy a tank kapcsoló az két állású és nincs both állapot, ami kombinálva egy nem létező aleiron trimm hiányával egy elég kényelmetlen billegő repülést eredményez fsx alatt sztem........ (fsx inballance effekt)

    hát... "virágbolti teszt" lehetséges , mivel nem kell aktíválni ;)

  • asolyom
    #24672
    Az Aerosoft Robin 400X-ről mit hallottatok? Vagy próbálta valaki esetleg?
  • exTrem
    #24671
    És van pofájuk 20 ojrót elkérni ezért a nem is tudom minek hívjamért :D
  • Hypo #24670
    FSX jó mint a rezsicsőkkentés
  • Ombika
    #24669
    Útálom a NARANCSOT! :-)
  • Hont
    #24668
  • polluxware
    #24667
    figyú!

    nekem akkor is igazam van ha mégse!

    majd beleírom ezt is az 5.ik aaakotmánymódcsiba
  • Clidey
    #24666
    Hááát...az fps-t tuti nem zabálja!
    A fézbukon épp most közölte a QualityWings hogy a konkurencia eme képeit látva úgy döntöttek ezentúl CrappyWings néven fejlesztik tovább saját 787-esüket mert az AFS-Design olyan magasra tette a lécet hogy azt ők képtelenek felülmúlni.

    Komolyra fordítva...értetlenül állok a jelenség előtt...hogy vannak még olyan bátor kiadók akik 2013-ban még ilyen szemetet képesek közkinccsé...khmmm...izé...közszarrá tenni! Azokról a lelkileg sivár, izlésficamos idiótákról nem is beszélve akik ezeket a minősíthetetlen hányadékra pénzt is áldoz!
  • carlosfly
    #24665
    Akarom!
  • exTrem
    #24664
    Azok a textúrák és részletekbe menő rendszerezettség :$. Álamim gépe a cég most kiadott gyöngyszeme link
  • Ombika
    #24663
    Nem inkább fordítva gondoltad?! :-))))
  • polluxware
    #24662
    dettó.. ezért is használom az Nhancert;)
  • Hont
    #24661
    Szerintem meg mindig is lesznek "csalódások"!
    Jönnek ki jobb és rosszabb gépek! Kár ezen morfondírozni!
    Azt kell használni ami hibátlan, vagy majd nem az... (Mint pl a iFLY )
    Ellenben HypoBának igaza van! Érthetetlen hogy ilyen nagy felhasználói igényre nem fejlesztenek valami új alapot! jól bele gondolunk lassan 10 éves a cucc...
  • almostatys
    #24660
    Egyik nap pl a CS 767 (1.4) ILS elkapásával a Heathrow-n nem a pálya mellé.hanem jóval a reptér mellé landolt friss AIRAC-al. Na ez miért volt vajon? Az a baj,hogy a forumozok rengeteg problémát leírnak a CS gépekkel kapcsolatban a CS weboldalán,de megfigyeltem,hogy a fejlesztők szinte semmibe veszik ezeket a hozzászólásokat,pedig sokat tanulhatnának belőlük és a folyamatos szervizeléssel össze tudnának rakni egy frankó gépet,ami gond nélkül repülhető lenne.