33535
  • almostatys
    #24659
    A CS forumán valaki átírta az air file speed-jeit minden 777 típoson,így magával a süllyedési, megközelítési,leszállási sebességgel nekem sincs gondom. Viszont én nem használom az 1.1 verziót,mert sokkal rosszabb mint az 1.0+VNAV fix.A minap csináltam több felvételt is a hibákról felszállásnál,majd ha lesz egy kis időm,akkor összevágom és megosztom itt.Az egyik legidegesítőbb az,amikor úgy megy felfele a teletankolt és telepakolt gép mint egy részeg versenyző. Ráadásúl az AP benyomása után is lehet a JOY-al szabályozni a throttle-t,bár mondjuk ez minden CS gépre jellemző.
  • almostatys
    #24658
    Szerintem nem lesz kevesebb az fps a PMDG777-nél mint a 737 NGX-nél,ami meglepő,de nem kevés,kivéve az FSDT féle reptereken,de ott is 15 körül mozog NGX-el. Más reptereken pedig 20 a minimum,persze ha nincs zárt felhőtakaró.Elismerem,hogy az NGX is tele van hibával,de legalább lehet vele "rendesn" repülni. Ezzel szemben a CS 777-ből alapvető dolgok hiányoznak,amik nélkülözhetetlenek a repüléshez. Nem azt mondom,lehet vele repülni,de számomra ezek a dolgok nagyon zavarók.
    A Fotelpilótás beszámolóból idézek:

    "Igazából nem is ez a legjobban zavaró, hanem az, hogy a PFD mellett lévő láb, és vállfűtés kapcsolója működik… mert hát arra valljuk be őszintén, elengedhetetlen szükség van. Akárki akármit mond, ez tény. Nem is tudom, hogy tudtam, hogy tud minden szimulátoros kolléga ezek nélkül az eszeveszett jó, és főleg hasznos funkciók nélkül élni? Nem tudom mi járhatott a készítők fejében? Igaz, hogy irgalmatlanul szaggat, de legalább van váll, és lábfűtés."

    Teljesen egyetértek ezzel a felháborodással,mert ez tényleg elég gáz,de ezen kívűl sokkal súlyosabb problémái is vannak ennek a CS gépnek,viszont a lényeg,hogy a váll és lábfűtés működik.
  • carlosfly
    #24657
    Hali! Nálam a süllyedéssel emelkedéssel nem voltak gondok oly annyira, hogy szépen visza is vette magát 240-re FL100-ra amin meg is lepődtem kissé :). A fordulókba volt durva. A toga-val sem volt gondom, ILS-t is gond nélkül megtalálta, approach is müködött le is szállt.
  • Hypo #24656
    jaja igaz, biztos jo lesz a pmdg 777gyozzed geppel mondjuk:) ngx is szép és király csak ne kene fsx es nagygepes repuleshez eromou, mert johetnek a dmaval hogy milyen szepen megy meg minden meg a szep videok amikrol jobb nem ebszélni:) De azért egy ngx es is tobbet buzizza a gépét mint repül. tisztelet a kivételnek. Egy új szim kéne igazán nem pedig ennek a fosnak a határait kitolni még csak hogy több bevételed legyen.
    Mondok egy példát képzelj el egy autogyartot aki autot csinal nagyon jót, nem is olcso de ha megveszed semmi garancia nincs ra hogy normalisan ki tudod hasznalni ugyanis a te autopalyad neha beton neha salak neha sar.
  • almostatys
    #24655
    Hali!

    Bocs,hogy beleugatok,de neked ez tetszik? Nem tünt fel,hogy nem működik a TOGA felszállásnál,így 15 fokos emelésnél már 230-al megy a gép 1000 lábon, nincs benne vertical indicator , nem lehet külön állítani a cockpitben a kijelzők fényeit és a cockpit világítást,ami számomra éjszakai fel és leszállásnál eléggé zavaró.Ezen kívűl pedig a PFD 10ezer láb felett nem mutatja a következő gyorsítási sebesség érteket,hanem a 10ezer láb alatti speed limitet mutatja,miközben már 315 csomóval repülök. A VNAV nem működött az 1.0 verzióban amit persze úgy ahogy korrigáltak az 1.1-es service packal, viszont a javítással össze-vissza billeg a gép emelkedésnél és süllyedésnél.
    Ha megnézel egy real 777 cockpit felszállást,akkor látni,hogy az LNAV, VNAV már a földön be van nyomva,az A/T-t pedig a tolóerő ráadásakor nyomják be. Na most a CS féle 777-nél ha a földön benyomom az A/T-t,akkor felbőgő hajtóművekkel megáll a gép valahol a pálya felénél. Ha emelkedésnél pl 4-5ezer lábon benyomom az LNAV és VNAV-ot,majd az autopilot-ot,akkor kiugrik az LNAV és VNAV is. Ereszkedésnél amikor kiválasztom az érkezési reptér kifutóját,TRANS választása nélkül nem jelenik meg az érkezési pálya a legs-ben. Ha pedig választasz TRANS-t és pályát,akkor jó esetben még az ILS-t is elkapja.
    Szóval nekem csak ennyi bajom van aCS 777-el és ha a hivatalos forumon leírsz valami negatív véleményt a géppel kapcsolatban,akkor törlik a hozzászólásodat! Na ennyit a Captain Sim-ről! A szép textúrákon kívűl nem ér semmit! Pedig jobban teszik ha ezeket az alap dolgokat minél hamarabb korrigálják,mert itt van a küszöbön a PMDG 777 ,ami a megjeelenésével ki fogja nyírni a CS 777-ét!
  • exTrem
    #24654
    Megjegyzés: Nekem az nhancer sose működött, inspector meg pöccre ment :)
  • polluxware
    #24653
    nvidia inspector/nhancer= élsimítás fsx alatt (nvidia)

    fps limiter= fps limit
  • Ombika
    #24652
    Nekem nvidia karim van, nHancert érdemes használnom FPS limiterrel?
  • Hypo #24651
  • asolyom
    #24650
    http://www.simflight.com/2008/12/12/now-this-is-an-aircraft/

    No, ezen a képen már látszik valami. :-)
  • Hypo #24649
    :) nezz jobb es bal felulre a vc ben
  • asolyom
    #24648
    Köszi. Majd este, ha lesz időm beugrok a pilótafülkébe, hogy megnézzem a rádiókat. Valami miatt a rádió szekció kimarad a leírásból.
  • Hypo #24647
    van VOR ADF, van akinel nem megy mindne freki itt a megoldas:
    http://forum.sibwings.com/viewtopic.php?f=24&t=875
    Az ADF igy muxik:
    he ADF receiver of the A version and ski version can be operated in the following way

    1/ Put the Radio switch ON. The switch is located on the panel board
    2/ The inner left ADF knob of the receiver adjust the fractional value of the frequency
    3/ the outer left ADF knob of the receiver is use to select OFF, BFO, ANT or ADF functions
    4/ the other three knobs permit to adjust the value of the frequency. To change the value you must use the rotating knob of your mouse.

    És itt van egy másik magyarazat a hasznalatra, http://forum.sibwings.com/viewtopic.php?f=24&t=692&hilit=Radio

    remélem segit


  • asolyom
    #24646
    Szia Hypo!

    Korábban emlegetted a Sibwings Bird Dog-ját. Most nézegetem a leírását. Látom, hogy az úszótalpas változatban van VOR iránytű, viszont nem látok semmiféle rádiót, ahol a frekvenciát lehetne hangolni.
  • carlosfly
    #24645
    Süti! Jah igen, kipróbáltam a piacos captain777-et. Nem volt vele különösebb gondom.. tette a dolgát a maga kis cs-s bugjaival. Ami nagyon zavart, hogy az autopilot a fordulópontoknál / ba olyan erősen vágta bele a gépet.. nálam legalább is.
    Nem vagyok elfogult de (remélhetőleg) a PMDG az mégiscsak PMDG lesz :).
  • perko
    #24644
    Ebbe már csak egy kis real weather, meg egy kis Change time of day kell és egész jókis VFR repkedést lehene csinálni a világban.
    De az árát így is megéri.
  • Nesu
    #24643
    PMDG Development Schedule

    - PMDG DHC-8: The initial product in the PMDG Dash-8 series will include the -200/300 series airplanes. This product is being developed by the same team that produced our PMDG BAe JS4100, and will be along the same quality level. This product is expected to fit into the release schedule someplace between the 737NGX and the 777.
  • polluxware
    #24642
    óóóóóóóóó jaj

    már megint rosszat linkeltem..... ejjj
  • polluxware
    #24641
    napi MÉÉÉM
  • Hypo #24640
    hat azert egy nagy adag PMDG hype is van benne, majd meglássuk de érdemes megvárni SP1-et:)
  • Nesu
    #24639
    Fotelpilóta.hu
    A hétvégén, a PMDG hivatalosan is megmutatta a készülő Boeing 777-200LR/F-et.

    Azt hiszem, bátran kijelenthetem, hogy mindannyian lélegzet visszafojtva várjuk, a PMDG 777-et. Létezik ugyan több, más hosszú távú gép a piacon, de olyan részletességgel egyik sem büszkélkedhet, mint a PMDG gépe. Természetesen eddig csak találgatások, és fél információk voltak elérhetőek, hogy a 737NGX rendszereiből fejlesztik tovább, és persze OLP-s lesz, tonnányi kézikönyvvel, kiegészítővel. Egyesektől lehetett hallani megjelenési dátumokat, a legelterjedtebb pont idén márciusra szól. Persze ezek egyike sem igaz, a PMDG eddig még nem adott ki hivatalos megjelenési dátumot. A mostani bejelentésben sem. Viszont elég sok információt csepegtetett, pár új, fantasztikusan szép képpel. A teljesség igénye nélkül, a bejelentés részleges fordítását most elolvashatjátok.
  • Nesu
    #24638
  • ldavid
    #24637
    Üdv! ezt nem tudom hogy ismeritek-e, szerintem marha jó gefs-online.com
  • Hypo #24636
    lenne időm neveznék..de sajnos:(
  • Nesu
    #24635

  • perko
    #24634

    Ez is szépen alakul
    FTX Global
  • Ombika
    #24633
    Raadsul van meg vmi Overdrive verzio is belole....
  • Ombika
    #24632
    Most ez a REX Essential Plus es miben masabb, mint a sima REX 2.0?
  • almostatys
    #24631
    Sziasztok!

    Használ valaki OpusFSX Weathert? Lenne egy kérdésem: elképzelhető,hogy összeakad az FSUIPC-al? Azért kérdezem,mert amikor repülök és éppen betölti az OpusFSX az új weathert,akkor mindig meglöki a gépet amivel repülök,illetve a felhőkben és alattuk össze-vissza rángatja a gépet a szél. Nem lehet ezen valahogy állítani? A wind stabilisation-t már bepipáltam az OpusFSX-ben.

    Tegnap is mikor repültem a PMDG MD11-el és letöltötte,majd betöltötte az új időjárást az OpusFSX,meglökte a gépet és overspeed lett,kidobta az FMS speed-et és újra be kellett nyomnom mindig. Ezen kívűl pedig felhőkben és alattuk egyfolytában "rángatózott" a gép.
  • Nesu
    #24630
    Dear Customer, The FlightSim Store have decided to bite the bullet and offer a snap sale on Orbx UK download products. This weekend ONLY you can save 25% off the regular price!
  • gaspen
    #24629
    Szupi kis röpcsi, faszályosan eltaláltak a FD-t is, nem sok kivetni való van benne, szerény véleményem szerint.
  • asolyom
    #24628
    Az Aerosoft Wilga X-et próbálta valaki? Megéri a pénzét?
  • gaspen
    #24627
    Én szoktam
  • Hypo #24626
    nem vezettem még full glass cockpites gépet.
  • bur07
    #24625
    Nem és nem! Nem tudom rávenni ,hogy dumáljon.Check listát nem olvassa. Bienfing oldalalak elmondja,ha rá nyomok.Kisasszonyokal beszélgetek. De a checkeket nem. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!
  • almostatys
    #24624
    Remélem még ebben a hónapban megjelenik! 200% hogy jobb lesz mint az a f.stalicska Captain Sim 777! Legalábbis remélem,hogy nem fogok benne csalódni! :-)
  • Nesu
    #24623
    neked van már tapasztalatod ?
  • Hypo #24622
    mint egy computer game:)
  • bondi
    #24621
    Alakul:

    PMDG 777 Let the previews begin
  • Nesu
    #24620