33535
  • asolyom
    #24739
    Bingo! A V-t hozzárendeltem az Avionics Master-hez, és így rögtön megszólalt a rádió. :-) Nehéz eldönteni, hogy ez FSX vagy Wilga bug, de végül a lényeg, hogy így működik. :-)
  • gaspen
    #24738
    passz, lehet, hogy ennyi idő kell míg bemelegednek a csövek az erősítőben :D
  • asolyom
    #24737
    Pedig én ezt az on board communication system-et is bekapcsoltam. No, azért majd teszek még egy próbát. Goldolom, hogy ezt a 2 percet onnan számolja, hogy az overhead panelen bekapcsoltad a rádiót, vagy az on board communication bekapcsolásától?
  • gaspen
    #24736
    Radio

    Mounted in the main panel is the R-860 transceiver for the 118.0 - 135.9 MHz frequency range. It’s a basic
    radio set with an expected range of 100 km. Operation is simple, after switching the system on and waiting 2
    minutes the frequency can be set with the MHz and KHz controls. The system is connected to the on-board
    communication system that activated with a separate switch.
  • gaspen
    #24735
    úgy úgy barátocskám ! bár én is csak járó motorral prószáltam, lehet hogy köll neki a gener átor is?
  • Ordasbácsi
    #24734
    Köszi! Nem volt egyszerű, bár most sem tökéletes.
    Ugrál és vibrál a kép sokat, és vmiért mindig a laptopról indul a játék....
    Muszáj, hogy a két monitor egyforma felbontású legyen?
  • CptSAB
    #24733
    Jól van na.. az is-re nem figyeltem.
  • asolyom
    #24732
    Sajnos nálam úgy sem. :-(
  • Hont
    #24731
    Tök egyszerű!
    Az elsődlegesnek kinevezed a samut és amit át akarsz rakni a lapira azt jobb klikk "undokwinows" és áttolod az egérrel...
    Ha jól emlékszem, akkor így a legegyszerűbb...
  • Ordasbácsi
    #24730
    Szép estét!
    Tudja valaki, hogyan kell megosztani (két különböző)képernyőt?
    Laptopról megy a szimulátor és egy 40 colos samsung full hd 3D tv-vel van megosztva-HDMI kábellel.
    Valójában a laptopon lenne jó a GPS, a tv-n pedig a 3D cockpit.
    Köszi előre is!
  • Nesu
    #24729
    a rádió csak járó motorral működik ...
  • asolyom
    #24728
    Pedig tök jó kis gép. Kár lenne, ha nem lenne megoldás. Ha általános bug lenne, akkor csa k tunának róla a fejlesztök.
  • Clidey
    #24727
    Hát nem találtam semmit az ofisülön csak a te topikodat. :( Talán válaszol majd rá valaki.
  • asolyom
    #24726
    Beírtam egy kérdést a fórumra. Hasonló porblémára nem találtam topikot. Ilyesmi volt a Katanaval is, de az megoldódott.
  • nibron
    #24725
    Bocs, hogy beleugatok, de úgy próbáltad, hogy az fsx options-ban, a master avionics-hoz felveszel egy billentyű kombinációt, és azt használod amikor süket. Mert lehet, hogy csak az a baj, hogy ez a kapcsoló off. Anélkül meg ugye nem működik a rádió. És nem mindegyik gépen lehet kapcsolgatni. Ha ez a baj, akkor az elmentett flight-ban meg kell keresni az avionicsswitch nevű beállítást ami ugye ekkor false, és true-ra állítani.
  • Clidey
    #24724
    Mármint úgy érted hogy behangolod a frekit és utána a 'ö' billentyűre előhozod a kommunikációs-ablakot és ott ráböksz egy számra (pl. taxizás kérése) és elkezdi felvenni a kontaktot a toronnyal aki válaszol is? Na ez télleg érdekes mert nálam ez nem működik. Ha megnyomok egy számot akkor felvillan az annak megfelelő opciós sor, de nem történik semmi. Szerintem ez bug. Utána kellene nézni a ofisül topikján.
  • asolyom
    #24723
    No, ez érdekes.
  • gaspen
    #24722
    pedig nálam működik
  • asolyom
    #24721
    Hm...és van erre vmi gyógyszer az Aerosoft fórumon? Vagy ez egy olyan hiba, hogy van akinél van, és van akinél nem? Egyik változatban sem megy a rádió? Az oroszban megy az ADF rádió?
  • Clidey
    #24720
    Azt te csak hiszed... :)
    Tudod tekergetni a hangolókákat csak épp nem tudsz kapcsolatot teremteni a toronnyal. Legalábbis nálam se működik. :(
  • gaspen
    #24719
    akku > be, rádiók > be és kész
  • Nesu
    #24718
    avionics master izé megvan ? vagy van olyan ?
  • asolyom
    #24717
    Tudja vki, hogy a Wilga X-ben hogy működik a com rádió? Nekem valahogy nem sikerült működésre bírni.
  • [HUN]FaTaL
    #24716
    Személyszerint az abacus gépek a kedvenceim. Nincs belőle egy gyűjteményed esetleg?
  • nibron
    #24715
    Esetleg mailben küldhetnénk neked mindenféle példányokat. Csinálhatnál erre egy atomstabil mailboxot, hogy bírja. Pl. [email protected]
  • Nesu
    #24714
    -azért az nem biztos mert az összes típus van vagy 100 juró
  • Clidey
    #24713
    Úgy úgy! Már meg is vettem, de ha meglátod warezben is azonnal szólj, mert le akarom tölteni onnan is! Minden kópia érdekel, gyűjtőjük lettem ezeknek a páratlan alkotásoknak!!!
  • Clidey
    #24712
    "Viszont időközben elkészült a kettes számú modell is, mely kapott új Bendix-King rádiókészletet az eredeti LUN helyett, lett benne transzponder is, meg Garmin295-ös dzsípíessz."
  • Nesu
    #24711
    Megjelent : Orbx - FTX: NA Blue Southern Alaska [ORB-722] EUR€32,93
  • polluxware
    #24710
    nemtom milyen pluginnal megy pontosan, de én egy adobe flash frissítéssel kezdeném..
  • polluxware
    #24709
    drágább lesz, de az tutkó, ezt garantálom..
  • BB5207
    #24708
    Sziasztok, Most néztem meg az LHBP live ATC-t. Hiába van forgalom, nálam sem működik!! Ellenőriztem a rep.sáv vevővel ! Tudja valaki hogy mit kell tenni annak érdekébe, hogy ez ismét működjön??
  • Nesu
    #24707
    akkor jól tettem ,hogy nem vettem meg a Carenado C172 -t .
    mert akkor eztet veszem meg ,őőő,aaa,őőőő AirToAir vagy kiktől .
  • bondi
    #24706
    Ez olyan "pmdgs" volt 😈
  • CptSAB
    #24705
    Eredeti cockpit/műszer belsős verzió is lesz belőle, szóval ami nincs tele az általad felsoroltakkal (Bendix-King)?
  • polluxware
    #24704
    azért ilyenkor átérzem az A2A-t miért nem mond dátumot...

    most jelent meg egy topity a forumon hogy: "Ready to read the C172 manual"

    bővebben a topity tartalma... "! I'm ! ready to read the new plane manual"
  • polluxware
    #24703
    háát ööööö..

    na várjáá...

    szóval akkor nem holnap?
  • asolyom
    #24702
    "Clear?"

    Absolutely, sir. Nem könnyű a várakozás, de akad néhány repcsi, amivel addig is lehet repkedni (AFS 787 ).
  • Clidey
    #24701
    Figyu, mégeccer, nagyobba, hogy megértsd:
    WHEN IT'S DONE!!
    Clear?
  • Clidey
    #24700
    NE EGYED MÁN!!!!