33535
  • Hypo #32695
    Aki sokat repulget VFR-t FSX el az biztos találkozott már a PLAN G nevu progival eleg jo volt ORBX sceneryket jol tamogatott stb, de aztan sajnos a mp szolgaltato valtas miatt egyre szarabb sajnos, persze ott a skyvector is remek cucc de sokaknak hianyzik a flightplan exportalas is itt egy erdekes FREEE csak regisztraciot igénylő alternativa meg nem problatam de rajta van a listan http://froom.de/efass/

    Illetve ezt biztos sokan ismerik ez total free vfr re esetleg aki probalta tapasztalat? http://vfrflight.org/en/index.html

    PFPX et hasznalok de jo kis bush flyinghoz nem a legjobb:)
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.11.03. 12:08:02
  • saca79
    #32694
    Nem az en problémám.En nem használom csak más irta hogy gondja van vele es kivancsisagbol felraktam hogy egyedi e a gond.Nem az!
  • Hypo #32693
    jaja tuti megoldás!
  • Papirzacsi
    #32692
    Elevation correction kikapcsolása az FTC vectorban szerintem megoldja a problémát.
  • Hypo #32691
    Szuper
  • Hypo #32690
    Ez FTX Global? en azt kihagyom eleg sokat morfondiroztam olvatam de nem eri meg, a region-ok sokkal jobban kidolgozottak , csak hat azért orbxnal is kicsit elszaltak, ugye nem rossz ez a FTX central V3 meg online shop meg migracio de hát vannak gondok, a legnagyobb gondom hogy valamelyik PNW, PFJ...stb scenery felrakasa utan jelentkezik a hires 6% nal all egy masfel percet a toltes ami valami texture hibara utal de 8000 bol eleg nehez megtalalni hol a gond, valami mip map lehet talan ...valaki mar talalkozott vele, mondjuk annyira nem veszes betolt 2 perc alatt free flightbol de eleg latvanyosabban megakad.
  • Hypo #32689
    ja perszer képről nem nősülünk
  • saca79
    #32688
    Nah kiváncsíságból megnéztem ! ORBX + AS Budapest kb így néz ki nálam is! Remélem eléggé érzkelhető a hatás :D



    semmi sem segített rajta! Pedig még az Asztro showban kértem rá energiát is :D Maradok a jó öreg LH sim es budapestnél !!
  • Clidey
    #32687
    Hát nézegetem ezeket a privjú képeket, de igazából sok újdonságot nem fedezek fel. Inkább picit parasztvakítás szaga van a dolognak. Ez gyakorlatilag csak egy újabb textúra-ápdét, semmi több. A default objektekre rak HD textúrákat - mondjuk azok elég jól néznek ki -, meg lecserél pár pushback truck modellt, de ennyi. Hááát...
  • Clidey
    #32686
    Én azt nem értem, miért jó neked a AS Budapest, mikor ott van az LHSim Budapest? Az AS Budapest egyrészt jócskán elavult már, és mai szemmel nézve igencsak csúnyácska.
  • Hypo #32685
    Érdemes meglesni global airport upgrade - ha esetleg nem akarod tele lokni kulonfele gyartok reptereivel - na persze vannak kivételek:) akkor esetleg jo valasztasnak tunhet de várjunk azért egy pár user feedback-re http://www.rexworldwideairports.com/
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.11.02. 18:24:52
  • szili01
    #32684
    Köszönöm szépen! :)
  • Papirzacsi
    #32683
    Európa
    Bal felső sarkban válogathatsz, hogy milyen térképet szeretnél látni

    USA
    minden féle jóság

    Észak-Atlanti térség
    SIGWX-en kívül még sok másik jóság

    Kanada
    ide már nincs mit írjak :-D

    Skyvectoron a layerek között van minden féle finomság.
  • szili01
    #32682
    Sziasztok!
    Esetleg nem tud valaki olyan szignifikáns térképet ahol lehet követni van e pl.. jegesedés?
  • papa10000
    #32681
    Sajnos egyik javaslat sem jött be. A libraryban az első helyre tette, és a Manuálban is megcsináltam amit javasoltál. De a repteret így is beletette a fák közé és a pályák is hegyoldalból indulnak.
    Azért kíváncsi lennék, hogy van-e valaki, akinek az ORBX alatt normálisan előjön a Aerosoft mega airport budapest.?
  • saca79
    #32680
    Két dolgot megnézhetsz még:
    1.Manual Configuration alul, a kis kereső rublikába ( AEC IS ENABLED FOR) beírod hogy LHBP aztán enabled,és végül apply. (nekem az auto soha nem működött)
    2.FSX Settings scenery library ban nézd már meg hova rakta az LHBP-t lehet hogy nem jó helyen van, mozgasd feljebb elvileg az addon reptereknek az ORBX és minden más felett kell lennie.
    (és igen az elevation korrekció igen gyakori addon repterekkel)
  • papa10000
    #32679
    Kösz!
    Addig én is eljutottam, hogy a Vector Tools-ban kellene valamit csinálni. Ott van a felső részében egy automatikos korrekció, az alsó részében Manualis..De mivel a felső részben nem aktív a rublika, nem tudom, hogy mit kell csinálni, hogy az LHBP odakerüljön.
    Az EGLL is fent van és ott nem okozott semmi problemát.
    Te már találkoztál ezzel a korrekciós problemával??
  • saca79
    #32678
    Maradék szabadidőmben sikerült befejezni végre. FSUIPC vel kivállóan működik a kis sufnyi kapcsoló tábla :D Még a startert kicserélem nyomógombra mert így nem az igazi, és ha már bele lendültem csinálok egy AP vezérlő panelt is ..

  • Skinner_11
    #32677
    Az lesz az, a Vectorban futtasd le azt a korrekciós cuccot és jónak kell lennie!
  • Clidey
    #32676
    Naugye. Mondtam én hogy néha 1 betűn múlik!
  • saca79
    #32675
    Nah végre !! HA-FPN helyett HA-FPP van a dokuban amit be kell másolni! nem szúrt szemet :D
  • papa10000
    #32674
    Feltettem az fsx aerosoft mega airport budapest v2.00-t. De érkezéskor a pálya alá megy a gép. Csak a farokrész teteje látszik ki. Más repülőtereken nem tapasztaltam ilyet. AZ ORBX garnitura van fennt. Ez bezavarhatja? Mert mielőtt a Bp. sceneryt feltettem, a kifutók körül erdős lakóházas terület volt. Kérdésem, hogy a Bp. scenery ezt felül tudja írni? Vagy csak ORBX Bp. scenery lenne jó, ....ha lenne?
    Egy másik gépemen, ahol nincs fent az ORBX, ott nincs ez a problema.
    Az FTX global Vectorban látok valami Korrekcios lehetőséget az airportal kapcsolatban, de ezt még nem használtam. Talán itt lehetne valamit csinálni. Mert látom repterek vannak felsorolva.
  • saca79
    #32673
  • Hypo #32672
  • Nyiri
    #32671
    Tíz éve csináltattam ezt. Műanyag lapra nyomtatott kép. Nem gondoltam volna hogy mára tényleg a full retro.

    Utoljára szerkesztette: Nyiri, 2016.10.29. 13:58:29
  • Hypo #32670
    pedig nagyon más nem lehet nekem FSX SE vel siman muxik admin modban telepitettem raadasul egy masik hdd re mint fsx se hozzaadtam a firewall ruleokhoz ( esetleg megnezheted ha wifi routered van hogy ott a firewall kiveteleknel esetleg a port tiltva van vagy barmi ami meggatolja a komunikaciot.
  • abassc
    #32669
    Ha feladod és nincs más akkor ajánlom az FSXWX időjárás programot.Én meg vagyok elégedve vele.
    http://www.plane-pics.de/fsxwx/home.htm
    Utoljára szerkesztette: abassc, 2016.10.28. 08:53:22
  • szili01
    #32668
    Megpróbáltam admin módban telepíteni... nem lehet jobb egér gombbal ha rá megyek nincs is futtatás rendszergazdaként lehetőség...
    ezért belementem a kompatibilitásra és ott nem engedi kipipálni a futtatás rendszergazdaként lehetőséget....
  • szili01
    #32667
    Mindent felraktam azt végig néztem abban nincs hiba.... csak direkt felraktam a REX-et af FSX-re is és anál ugyanzet irta ki...
    és amikor rá megyek a kiirásnál az oké-ra visszaáll a töltés 0%ra! Néztem a netet is nem e ott van hiba de minden más program fut amihez net kell... Eddig sose volt ilyen gond..... Meg nem értem miért tűzfal riasztást ír...
    Esetleg megnézem még admin móddal telepíteni... ha akkor se jó... feladom.. már minden mást próbáltam.
  • Hont
    #32666
    Akkor lehet ez a baj nem?
    Mindent feltettél az új telepítés után?
  • szili01
    #32665
    Nem bolti, netes... De eddig nem volt gond vele... Csak most újra kellett tennem a gépet és most meg már nem jó...
    Nem admin módban telepítettem,,, viszont úgy futtatom....
  • Hypo #32664
    bolti a cucc? admin modban installaltad? abban is inditod?
  • Hypo #32663
    pirézek fujják :)))
  • szili01
    #32662
    Esetleg abban tudna segíteni valaki, hogy a Rex betöltésnél miért irja ezt ki?
    Firewall alert!
    Please make sure rexwxengine2.exe has an in/out bound access via your firewall..
    jelzem már át engedtem tűzfalon az sem segített..... le is tiltottam az se... Letöröltem a programot újra raktam akkor se volt jó... Letöltöttem a programot FS2004 alá ott is ugyanaez a hiba... se a rex generátor nem tölt be se a metar adatok nem jönnek be 6% ot betölt a genrátor és jön is az üzenet FSX nél is Fs 2004 nél is... mi lehet a gond?
  • szili01
    #32661
    Szerintem akkor tuti :) Mert nincs ATIS se hozzá az ATC-nél!
    Köszi az infót :)
  • Clidey
    #32660
    Mintha valahol olvastam volna erről, hogy szarul van megírva az AFCAD-ja a reptérnek, azért csak az a pálya aktív. De lehet keverem valamelyik másik olasz reptérrel, de az ország az biztos...
  • Clidey
    #32659
    Na de milyen kemtrél?! V-I-R-T-U-Á-L-I-S!!!
  • szili01
    #32658
    LIPZ( Velence Tessera) reptérnél nem tudja valaki esetleg miért mindig a 4R pálya az aktív?
  • Hypo #32657
    kemtrail kemtrail :)))
  • Szabi #32656