33535
  • Hypo #32735
    akkor valamit lehet rosszul csinalsz :)


    Persze a SuperCUB tud ja a legrovidebb felszallast csak ott a sebi ami keves, de a Kodiak meret es sebiben ebben a kategoriaban verhetetlen, a Caravan amit meg hasznalnak sok helyen. De FSX ben nekem a Kodiak jobban teljesit mint a Caravan.
  • saca79
    #32734
    Twin otter az megvan még anno Luklaval próbáltam csak ezek a strippek rövidek neki. Kodiaknak is :D C185 és a Super Cub viszont úgy néz ki bevált "álló helyből " felszálláshoz :D majd még a scout ra ránézek ..
  • Hypo #32733
    jó hát c185 alap:) de a Kodiak annal picit furgebb:) Ha lassabb is jó akkor RealAir scout, vagy amit kuldtem 150HPs SuperCub.
    Carenado szép csak hát az screenshot plane a rep model a nullahoz konvergál. Bár ha rákeresel az AVSIm Bush flying foruman akkor Bushpowder oldal csinalt egy uj cfg filet hozza az mar hasonlit a valosaghoz. Beaver csunya de azert annyira nem rossz, ha picit nagyobb de STOL gép érdekel akkor a Twin Otter X jo.
  • saca79
    #32732
    Köszi közben meg is nézegettem hát az AS Beaver je botrányosan sz@r ( nem is értem :D) a KOdiak tényleg jónak tűnik de nekem a Carenado C185 je is nagyon bejön nincs agyon gauge-olva de szépek a textúrák igényes gép ( még csomag, doboz is van az utastérben :D)Elég jól viselkedik nem kell neki sok futó és hamar elrúgja magát...


    Utoljára szerkesztette: saca79, 2016.11.16. 15:49:45
  • Hypo #32731
    Hali,

    Quest Kodiak szuper kis opció, én nagyon birom ezt a kis repcsit http://www.lionheartcreations.com/Kodiak.html

    Itt van előben


    A2a Cub cuki de azert kevéske a Super Cub-ot jobban javasolnám http://www.flight-replicas.com/SuperCub_basepage.htm több a craft
  • saca79
    #32730
    Kis kedvcsináló bush pilótáknak :

    ingyenes AYEO mission







    Hangulatos kis ORBX kieg, hasonló az OZX ausztrál cucchoz csak itt sokkal kisebb a map, illetve a domborzat nagyon megnehezítí a megközelítéseket. "Nagyobb reptereket" el lehet érni bármilyen GA géppel, de az eldugott helyekhez megfelelő bush vasat kéne találni A2A Cub nem a legjobb iszonyat lassú valamint itt azért 7000ft feletti airstrip-ek vannak (pl utólsó képen) és hát nem éppen nevezném emelkedésnek amit itt produkál :D C182 vel ugyan be lehet esni de kevés a gyep a megálláshoz, ( na meg nem ártana ki is jutni valahogy onnan :D ) csiroki végképp felejtős. Még ami tervben van Aerosoft DC-2 vagy talán a Carenado C185 Bush verziója ..Illetve szemeztem a Flight Replicas Super Cub pakkal. Ha valakinek van 5lete szívesen fogadom :D
  • szili01
    #32729
    Sziasztok!
    Esetleg nem használ valaki EGSS Xtreme v3. scenery-t?
    Telepítés előtt kíváncsi lennék a véleményekre működik e rendesen.... Köszönöm.
  • Skinner_11
    #32728
    Én próbáltam, zavarosabb a felülete mint a Plan-G, de használható
  • Clidey
    #32727
    AMúgy ott lettem volna azon a meetingen szívesen, ahol ezeket a Ground Services járműveket ötlötték ki Meyer elvtársék...
    Ülnek a nagy kerek asztal mellett, és tanakodnak, mivel dobhatnák fel kicsit egy reptér megjelenését. Egyszer csak valakinek bekattan:
    - Legyenek GS járművek a egyszeri júzer röpcsije körül!
    - Ahh, micsoda ötlet! Ez az, ez kell nekünk! Dzsoni, ess neki a dizájnolásának! - ujjongott Meyer et.
    Pár hét múlva...
    - Na nézzük, mi lett ebből a GS projektből - szól Meyer et.
    - Itt van róla egy privjú múvi - válaszol Dzsoni.
    - Nagyszerű! Tökéletes! Ezt belerakjuk a v11-be! - hozza meg a döntést Meyer et.
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    ÉS B*ZEG EZEKNEK NEM TŰNIK FEL, HOGY EZEKBEN A SZELLEMJÁRMŰVEKEN NINCS SOFŐŐŐŐR?!?!?! Mert így meglehetősen furin néz ki most....
  • Clidey
    #32726
    Hát mer' az!
    Szerintem nagy előrelépés lesz ez a 11, grafikailag mindenképp, de sajna ahhoz megint nem nyúlnak hozzá, amihez pedig nagyon kellene. Ha a felhőzeten csiszolnának legalább FSX szintűre, meg lenne valami épkézláb ATC/AI traffic, akkor lehet billenne a mérleg. De most csak egy paralell using van a részemről. Mondjuk az is rohadt nagy előrelépés az előző verziók no using-járól...
  • Hypo #32725
  • Papirzacsi
    #32724
    X-plane szagú.... kíváncsi leszek a performance-ra, de a csili vili új fények ellenére is üres valami lesz csak. :-(
  • Clidey
    #32723












  • Clidey
    #32722
    Hát igen. Utána rengetegszer multiztunk jókat a warez PC-6-al, emlékszem!
  • Papirzacsi
    #32721
    Pedig nem volt olcsó, megvásárolni is macera volt. Regisztrálni meg mégnagyobb... ellopni egyszerűbb volt. :-)
  • Clidey
    #32720
    Ja értem. Tehát nem belekötöttek valamibe, egyszerűen csak húzták az időt valamiért. Hát...remélem nekem nem lesz velük gondom!
    Én anno az FSD-vel akasztottam össze a bajuszt, de az durvább volt; nem voltak képesek megérteni mi az a dinamikus IP-cím, csak hajtogatták, hogy másodszorra nem onnan akarom installálni ahonnan először, mert más az IP-cím, és különbenis loptam a szaros PC-6-osukat és kalóz vagyok. Nahát ez volt az a pont, ahol megszakítottam velük minden kapcsolatot, és sz*rtam a Pilátusukra. Azóta is.
  • saca79
    #32719
    Minden fizetős addonnal így szoktam ahhogy irtad, sajnos ez valahogy elveszett a rengetegben :D. Igazából egy hónapon keresztül irogattam mindig a sablon szöveg hogy örülnek hogy megvasaroltam es hogy értékes tamogatoja vagyok a fejleszteseiknek, minnel hamarabb megoldast talalnak a problemamnak... Szinszereli sibwings team! Ez ment 10 levélen keresztül.. Végén hagytam...
  • Hypo #32718
    izlesek es pofonok, en nem vagyok hive a cloud service-eknek joparral dolgozom de majdnem mind amerikai servereken van ahol amcsi szabalyok ervenyesulnek europai keves van ugye a kulonbseg nagy mivel az EU-s szabaly szerint oda nem nagyon nezhetnek bele mig az amcsi szabalyazas szerint igen. jo persze drop box nem fog valoszinu leallni, de ha epp a legjobb pillanatban nincs net akkor meg lehet szivni. de persze en is hasznalom munka dolgokhoz az official cloudokat amiket a company policy enged. de sajat menteseim mindig OFFLINE verziok altalaban eddig sose hagytak cserbe :) na jo mondjuk en mp3 helyett is valodi lemezt hallgatok :)
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.11.08. 12:11:09
  • Clidey
    #32717
    Ez már az ízlések meg a pofonok völgye...
    Én jobban bízom a Cloud-ban, mert ki tudja hányszáz backup vinyó van mögötte - ott csak nem veszik el az adat. Míg ugye ha csak magamnak backuppolok az csak 1, jobb esetben 2-3 háttértár.
    Meg aztán, elég ritka az egybeesés, mikor hamarhamar kellene egy cucc a Cloud-ból, és szaraxik a net vagy a Cloud.
  • Hypo #32716
    igy van kivéve a cloud rész :)))) jobb egy hdd-n usb sticken a fiokban az mindig accessible :))
  • Clidey
    #32715
    Érdekes történet, emlékszem rá mikor épp a történésében voltál...
    Azt lehet tudni, hogy a vásárlásod bizonyítékai ellenére mire hivatkozva tagadták meg az "együttműködést"?

    Tanulság: Minden vásárolt cucc original setup könyvtárába a vásárlást igazoló mail+serial betesz. Az egész bezippel, és feltölt valamelyik Cloudba.
  • Hypo #32714
    van ilyen is nekem a 2009 ben vasarolt tongasst mar nem arulja a flight1 igy nincs letoltesem irtam a fejlesztonek FSADDON és kuldtek egy linket uj serialt :)
  • saca79
    #32713
    Nem pont ide vág de en a Sibwings el jártam így. Anno megvettem FSX hez az ancsát.. Imádtam... Ujrapakoltam a gépet aztan sajnos valahova eltakaritottam a serialt. Az emailt kitoroltem ahová küldték. Regisztráltan vásároltam irtam is ezzel kapcsolatban.. Hiaba van ott a regem mellett a purchased item hosszas levelezés után sem voltak hajlandoak sem ujrakuldeni a serialt sem a refundra.Néha erősen elgondolkodtató hogy valamit megvegyen e az ember vagy inkabb... Khmm..
  • Clidey
    #32712
    Mondjuk ezt a FSX/P3D újramegvevősdi lehúzást elég tirpák módszernek tartom én is, még ha volna valami kupon-féleség az FSx tulajoknak hogy az eredeti P3D ár töredékéért vehessék meg, akkor azt mondom oké. De ilyet nem szokás csinálni az utóbbi időben a kiadóknál, ami elég szemétség. Még anno az iFly-nél volt, de aztán ők is hamar megszüntették. PMDG-ről meg ne is beszéljünk ugyebár.
    A másik dolog meg az irreális árkülönbségek az FSX-P3D verziók között...na az se semmi...b*sszák meg!
  • Hypo #32711
    TOPCAT a leheto legkozelebb áll a valósághoz, PFPX el egyutt az álom combo plane ha B737 et repulsz
  • Hypo #32710
    :))) biztos igazad van de annyi minden van FSX hez, amit azota kulon arulnak p3d hez ugy hogy előre inkább gyorsan leakartam tudni az installt es hamar repkedni kicsit mar reg repultem fs el, Il2 DCS world meg azert meg se ugyan ez :)

    De tudom hogy eljon a bucsú ideje, mondjuk orbx cuccoknal nem bukom, de azert NGX et ujra megvenni....active sky-t stb.... :((

    Na mindegy most nyomom egy kicsit aztan belekukkantok p3d be is.
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.11.07. 08:26:52
  • Sylveer
    #32709
    Tudna segíteni valaki abban, hogy miért nem települ semmi FSX tartalom a Roaming mappába Windows7 alatt? Hiányzik esetleg valami összetevő vagy be kellene valamit állítanom?
  • szili01
    #32708
    Aki esetleg használ TOPCAT programot felszállási paraméternél a kalkulációt a Flaps-re és a tolóerőre jól számolja ki a bevitt adatokból, időjárástól és pálya hossztól függően? Szerintem jól hozza, csak érdeklődnék, ki hogy vélekedik róla?
  • Clidey
    #32707
    Az FSX csak időhúzás Zolibátyó, kár volt vele pepecselned. Én egyből a P3D-t raktam volna fel a helyedben.
  • Hypo #32706
    :)))))) az is sorra kerul majd de egyenlore repulnek mar a t... tele az install-al :)))
  • Papirzacsi
    #32705
    Akkor most őszintén javaslom, hogy hagyd a fenébe és tedd fel a P3D-t. :-)
  • Hypo #32704
    Na sikerult szepen minden felrakva FSX beuzemelve, DX10 belove - eleg jo, nem hiszem hogy dx9 re vissza megyek eddig szép és fluid minden.
  • Hypo #32703
    Pedig muxik copyd be akkor a browserbe http://www.airliners.net/forum/viewtopic.php?t=734751
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.11.04. 18:00:25
  • Hypo #32702
    http://fuelplanner.com/

    http://www1.metacraft.com/737NGFP/

    Próbáld ki. kicsi idóm lesz meglesem PFXP es TOPCAT miket adna
  • szili01
    #32701
    nem nyitja meg a linkeket!
    Igazából nincs olyan kalkulátor ahol a beírt paraméterek által kihozza a megadott mennyiséget?
    Nekem az bőven elég lenne...
    Mert ami online-on van az csak az útvonalat meg a METAR adatokat veszi figyelembe...
    Pl.. utasok száma, Cost index nincs benne..... illetve( a repülőgép üzemanyag nélküli súlyát sem látja) szóval onlineon mindig ugyanannyi üzemanyagot hoz LHBP-EDDT között... egészen pontosan : 6217kg-ot ír.
  • szili01
    #32700
    ifly 3.0 737-700
    Engine:CFM56-7B24
    cost index: 25
    Metar:LHBP: 310/9Kt légnyomás: 1023hPa
    EDDT: 260/6Kt légnyomás: 1017hPa
    Utasok száma: 106
    A feladott csomagok: 2500kg
    Ahogy írtam szembe szél volt.
    Utazómagasság: 36000 volt.
    LHBP: +3fok volt.
    EDDT: +6 fok volt érkezéskor.


  • Hypo #32699
    én is megnéztem egy kettőbe de nem jott ki a tied. De ugye a leirt parametereket is tudni kellene hiszen abbol jon ki a vége, melyik addon melyik tipus milyen engine milyen cost index bar az nem nagyon van leszimulalva, amugy ha ngx et hasznalsz a pmdg sajat fuel plannere mit ad ki?

    masodik poszt-tol ott az info szerintem segit http://www.airliners.net/forum/viewtopic.php?t=734751
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.11.04. 14:01:42
  • szili01
    #32698
    Online flight planner-t használok amelynél kiadja az út során várható üzemanyag fogyasztását is... de ez tuti nem a reális...
    Ott LHBP-EDDT-re az út és a METAR adatok alapján 6217kg üzemanyagot ír, hogy lennie kell benne....
  • Hypo #32697
    hogy jött ki a 2800kg/ora? mennyi volt benne, flt, mi volt a többi paraméter?
    - Taxi fuel.
    - Trip fuel from dep to dest
    - Contingency, equal to 5% of trip or 5 minutes at holding speed, whichever is greater
    - Alternate fuel, from missed approach at dest to alt
    - Final reserve, as per above
    - Extra fuel (AKA Commander's discretion),

    Mondjuk a 3200 igy elso blikkre stimmel :)

    Ez amugy egy baromi érdekes angol nyelvi cucc errol az egeszrol és az alkjan a tablazatok nagyon hasznosak, http://sciencecases.lib.buffalo.edu/cs/files/flight_fuel.pdf

    Ha ngx et hasznalsz annak a fuel plannere mit adott ?
  • szili01
    #32696
    Sziasztok! Tudna nekem segiteni valaki, hogy pontosan hogyan lehet kiszamitani repuleskor az uzemanyag mennyiseget? Boeing 737-700as geppel repulok.. altalaban LHBP-EDDT kozott!azert kerdezem mert a legutobbi repulesnel a fedelzeten 106 utas volt 3500kg csomag... tobbnyire szembeszel volt. EDDT nel enyhe turbulencia. Bar kb 2526 kg/ora a fogyasztas en a szelet is belekalkulalva 2800kg/ora fogyasztassal szamoltam... amikor landoltam a benne maradt uzemanyag alapjan a fogyasztas 3200kg/ora volt... Hogyan lehet realisan kiszamolni a fogyasztasat??