33535
  • Nesu
    #25465
    Aerosoft's - PFPX - Professional Flight Planner X "english"


  • Nesu
    #25464
    arra nagyon jó hogy megtanulj rádióforgalmazni
  • djfules
    #25463
    Hali ezt használta már valaki? "VoxATC"
  • Hypo #25462
    perzse de csatolhatod ide is több szem többet lát, konfigodat el ne felejsd irni
  • Dokitudor
    #25461
    Sziasztok!

    Tudom, hogy modortalanság ismeretlenül kérni, de nem szégyen az okosabbakra hallgatni. Hypo megnéznéd az fsx.cfg-met. amit csak írtak megpróbáltam sokat segített de lehet, hogy a rutinotok miatt lehetne finomítani még valamit. Abban nagyon nagyon igazatok volt, hogy sok naiv kezdő nem repül hanem gépet épít és állítgatja. Hát 3 évembe került nekem is. Most már használhatom de lenne mit finomítani még szerintem. Ezért szeretném egy régi szakember véleményét, hogy ennyi volt és kész vagy ezt még lehet megpróbálni. Köszönöm.
  • Hypo #25460
    nekem is sok scenerym all benne de alig repulom
  • [HUN]FaTaL
    #25459
    :D
  • fs9pilot
    #25458
    Már tárgytalan. Próbálkoztam vele, nagyjából (viszonylag elég jóra) be sikerült lőnöm a cfg-t, de még mindig nem volt azon a szinten hogy meggyőzzön. Engem eszméletlenül zavar ha valami akad. De ha repszim szaggat, jelen esetben az FSX az borzasztóan irritálja a szemem. Konkrétan nem tudom magam úgy beleélni ahogyan pl. FS9-nél teszem. Hiszen igazából sem szaggat a fejem ha elnézek balra a Cessnában. Stutter mentessé sikerült ugyan tennem, megy viszonylag "sok" FPS-t nyertem az előző próbálkozásokhoz képest (kb. hatodjára tettem fel), de ahogy mondtam, még mindig kevés ahhoz hogy meggyőzzön. iFly géppel próbáltam. VFR repkedésre biztosan alkalmas lett volna, de csak azért, hogy ilyet repkedjek nem telepítek fel újabb 30 gigát. Teljesen át szeretnék rá állni, de ahhoz még várnom kell kb. leg optimistább számításaim szerint is 15 évet. Mire kijönnek olyan hardver elemek, amik TALÁN 2028 -ra elviszik Maxon az FSX-et, 1-2 cfg sor átírása mellett. Sokszor mondtam, (ahányszor eddig felraktam) hogy meguntam, de most már tényleg meguntam. Belátom, hogy az én gépem az FSX-hez zsebszámológép. Amit a mai napig röhejnek tartok, na de mindegy.

    Azért köszi Hypo a felajánlásod. :)
  • Hypo #25457
    jo is az a magyarnak 5 misiert kopogo futomu....ej de szep a fogyasztoi tarsadalom
  • nibron
    #25456
    Általában a skoda autószalonokban.
  • Hont
    #25455

    Meg van az újabb cél...
    De hol lehet kapni...?
  • Hypo #25454
    állitólag ha a Paksi cellák hűtésáül szolgálo cuccost rahegeszted a gepedre akkor egy I9 8870 MHZ es procin 64Giga DDR6 rammal es egy SSSSDDD vinyo ami 650terrabyte/sec el tolja az adatot, szoval egy ilen gepen PMDG tok szepen muzsikál a beta tesztelok is ilyet hasznaltak kulonben nehez lett volna tesztelniuk:)

    tudom van akinel szepen fut.......ezt mondjak a skoda tulajok is hogy hat azert megerte azt a 6 millat ......
  • znady
    #25453
    vb helyett vc -t akartam irni termeszetesen
  • znady
    #25452
    En is Pmdg 737et hasznalok,de mivel en saitek kiegeszitokkel es 2ipaddel oldottam meg a gauge kat,es a kapcsolokat,ezert en nem vb hanem csak egy overhead panelt rakok ki a fejem felett levo monitorra azt full hd ben,es a szemem elott levo szinten full hd tv-n meg csak a táj van.ennek a mac mininek 2monitor kimenete van mindketto full hd.rex od,es gex meg utx fut,plusz fly tampa vienna,illetve par mega airports,persze lhbp nalam is skevesebb fps el megy mint pl athens,enis alig varom hogy megjelenjen az lhsim fele scenery
  • [HUN]FaTaL
    #25451
    Attól függ hol teszteled. Magasban lehet, hogy többet hoz, de ott alapórajelen is 100 fps van.

    Nézz meg egy UK2k Heathrowt mondjuk egy PMDG 737-tel :D
  • Hont
    #25450
    Már kezdtél hiányozni Ádám! Gondoltam kicsit megmozgatom a billentyűidet!
    Nálam szinte a duplája lett! :) Bár előtte se volt sok...
  • Feketegyöngy747
    #25449
    Őszintén szólva én már tartós 20-21fps-l megelégednék de azt viszont mindenhol mindegy nagy-kicsi reptéren, vagy nagy ai traffic forgalommal active sky mellett legnagyobb felhőzettel. Természetesen nem full-on járatott grafikával, hanem egy szép normál élvezhető grafikai beállítással. Legalább is én úgy gondolom az eddigi tapasztalataim alapján, hogy egy 20-21-s tartós fps elegendő.Számomra csak az-az elszomorító egy picit, hogy ilyen kevés fps tartós eléréséhez. A számítógép részegységeiből az utolsó energiát is ki kell csikarni. Az fs2004-hez, anno 4-5 éve összesen vagy 150-180 ezerből, és vagy egy 8 éves teljesen sima SAMSUNG HDD-vel E8-ezer nemtudom hanyas dualcore procival egy jó videókártyával, alaplapal minden tuning nélkül, rengeteg kiegészítővel, full-ra járatott fs beállításokkal, gyönyörűen működött.
    Hozzá teszem mikor összeraktam a gépet az alkatrészeket jól el találtam, jól tudtak együtműködni. Pedig nem a legdrágább dolgokat válogattam bele megpróbáltam észerűen a középkategóriánál maradni. Egyadül csak a videó kártya volt nagyon drága, de meg érte.
  • Hypo #25448
    küld át az fsx.cfg det priviben rálesek
  • [HUN]FaTaL
    #25447
    *szerinted
  • [HUN]FaTaL
    #25446
    5-6 fps 100 megahertzenként? Ne viccelj már :D 3,6 - 4,5-re húzott CPU esetén szerintem 10-ről felmegy az fps 55-re? :D Pont annyi fps-t ad százalékban, ahány százalékot húzol az órajelen.
  • Hont
    #25445
    Ami a tuningot illeti, szerintem "átlagosan" 5-6 FPS-t lehet számolni 100Mhz ként a 3.5-4.5 Ghz tartományban.
    Legalább is nekem baromira nagy különbség volt 3,6 és 4,2GHz között! Mindenképp érdemes kínlódni vele.
  • Feketegyöngy747
    #25444
    Ezzel teljes mértékben egyet értek veled, ugyan is az ssd-n 35 db reptérrel és ezekkel a jól ki dolgozott repülőkkel is 1-3 percig tartó időtartományob belül be toltődött az fsx. Az is elképzelhető,hogy egy proci tunuing meg oldja az fps problamatikát.De mint mindíg ott az a "de" mostanában nagyon divatos lett olyan kiegészítők gyártása, mint pl a dubai rebooted ahol már nem mega csak a repülőtér mint ön magában megtalálható egység van. Ha nem a körülötte lévő épületek az az maga az egész város a reptér köré van építve, az önmagában meg közelíti majd nem az 1gigát, és akkor nem beszélve drewieck desing-ről pl varsó city ahol töb mint 4giga feletti az adat mennyiség. Tehát ha a későbbiekben szeretnék ehez hasonló sceneries-t vásárolni a tárhely kapacitás nem lessz elég, és részemről nagyon hiányzik az active sky. Az újabb 2012-es meg 3gigényi adat. Olvastam olyan szimulátorozóról kinek az adat mennyisége meg halagja a 250 gigát is, na természetesen ez mérhetetlenül sok de a fent említettekben ezt nem is olyan nehéz manapság elérni. Ja igen! idő közben beszéltem az öcsémel meg rendelte a vinyót egy 1tb-os western digitalt 7200rp-el 64 cache-l.Na igen meg egy megfelelő vízhűtést is választottam aprocira, nekem elég lett volna a sima léghűtés is, ezt is javasolták egy nem drága jó minőségű így most az egész kijön fél árból mint amennyit rászántan volna.Hajaj...? na mindegy, meglátjuk ahogy a vakis mondaná. Miként fog így a rendszer muzsikálni, a régitől bisztos jobblesz. fps növekedésben biztos, betöltés szemponjából nem tudom.

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat hasznos információk voltak a számomra.
    Sajna én nem tudok annyira elmerülni a szimulátor világában a munkámból kifolyólag már vagy 2-3 hónapja nem repültem.
  • Hont
    #25443
    Én tuti SSD futtatnám! (Samu640/120Gb)
    A tárolónak meg vennék egy Verbatim háttértárat!
    Ez így simán kijön 60 ból és a betöltésre nem kell egy félórát várni!
  • Feketegyöngy747
    #25442
    Sziasztok.

    Köszi a válaszokért. Nos elősször is a probléma ott kezdőddik, hogy az FSX-et először én is ssd-n futattam egy 128GB-os van beépítve. Higyéttek el nekem ugyan olyan rossz mint egy sima hdd-n lenne asz egész.
    Na jó az is hozzá tartozik az igaszsághoz, hogy minden alapon fut a proci nem 4,2 vagy4. 5 ghz hanem 3.6 ghz és szét volt patrícionálva az ssd lehet ez is baj volt nem tudom. De a tőllem okosabbak (számíástechnikai szakemberek) kik többet értenek a számító géphez mint én egy alap végfelhasználó, az ssd nagyon jó a rendszer felgyorsítására de adatok tárolására nem igazán jó vagy mi fene . Ezt nem igazán értem, meg mondom őszintén , mert az ssd-a jövő, legalább is én így gondolom. egypként a Német FLIGHT magazin ban van egy pár konfiguráció, ott 2.db ssd van beépitve a gépekbe egy a rendszernek ,egy pedig fsx-nek, és harmadikgenerációs i5 procikkal természetesen mindegyik húzott 4.2-4.4-en üzemelnek. Egyépként pmdg-t 747,737, a320 extended-et erosoft-s, fsdreamteam-s,flytampa-s, kiegészítőket használok. Az fsx-nek a a beéllításai extra hoch (ezt autómatikusan állítja az fs magától telepítés után).
    Jó magam egy kicsivel lentebb veszem az értékeket, ez pont az élvezhető grafikai beállitások alsó határa, ugyan is egy nagy reptéren szaggat. Budapest aerosoft meg, megöli sikerult elérnem a 0.3 fps-t, azt hiszem a31R kifutón de a többin sem rózsásabb a helyzet. ja igen bocsánat nem fogalmaztam elég világosan fps problematikám van lehet, hogy ez nem vinyó problematika mint inkább proci teljesítmény, lehetséges.Ja igen a hdd 1T-s 60 ezer ft környéki a 10.000rpm-es 64 MB cache-val , ennyi pénzért meg csak egy 256GB-os ssd-t kapnék. A nagyobb gigás ssd hahah.. le se mrem írni az árát. Hát a tárhely és az ár érték aránya miatt nem igazán tudom mi lenne a legjobb.
  • nibron
    #25441
    Sok mindentől függ a dolog. A 16G ram sokat segíthet a cachelésben, mekkora a felbontás, milyen kiegészítőket használsz, stb. És hát még ott van a felhasználói élmény: lehet, hogy pl. nekem nem tetszene.
  • nibron
    #25440
    Ha jól értem, nem fps, hanem betöltési, ill. a betöltéshez köthető problémád van. Mert pl. túl lassúnak találod a betöltést. Meg aztán az sem világos, hogy mi van az ssd-n.
    Ha ssd-t használnék, akkor az fsx-et raknám rá. Viszont én inkább a raid mellett döntöttem. Nem olyan gyors mint az ssd, de teljesen kielégítő. Én 4 jól válogatott vinyót járatok párhuzamosan, mondjuk nem pont az fsx miatt. Szóval 2 db 7200-as sata3-as minél nagyobb cache-el, jobb mint egy 10000fpm-es. És ami itt nekem a lényeg volt: a kapacitás/ár arány.
  • znady
    #25439
    apropo ez amugy megint csak tanulsag,nekem egy i5os 2012 oktoberi mac minim,van es nagyon jol teljesit az fsx,intel hd 4000 el 16giga rammal.
  • znady
    #25438
    en azt hallottam,olvastam forumokon,higy ssd n megy a leggyorsabban az fsx,tehat en nem szaroznek hdd vel
  • Feketegyöngy747
    #25437
    Sziasztok .

    Egy egyszerű kérdéssel forddulnák hozzátok, most lessz a számítógépem egy picit tuningolva, mert sajnos rá kellett jönöm arra az egyszerű tényre, hogy hiába van i72600 procim egy ssd-vel párosítva és egy igen jó vedeó kártya és megfelelő számú DDR3 ramokkal, az fsx-nek sajna erőmű kell. Szeretnék egy új vinyót vásárolni ki zárólag csak az fsx számára. Éppen csak azt nem tudom, hogy a 7200 rpm elegendő e számára vagy inkább a 10.000 rpm-et válasszam 64MB cache-l . (Az op rendszert ssd-vel fogom futtatni. Azon csak a windows lessz, megtalálható).
    Nos csak azért kérdem mert igen borsos ennek a vinyónak az ára, és ha megfelel a 7200 rpm, 64MB cache-l akkor nem vásárolnám meg a drágábbat.

    Előre is köszi a válaszért.
  • Hont
    #25436
  • pupyroby1
    #25435
    Hát ez nagyon vicces hsz :)
  • fs9pilot
    #25434
    Ismét menzesz időszakom van, ezért megint elkapott a hév (nem, nem a BKV-s) hogy feltegyem az FSX-et. BUT! Mint mindig, a legnagyobb gond, hogy szaggat mint a disznó. Tehát, mielőtt felpakolnék 1500 Terrabájtot, szeretném kérdezni, hogy MIT ÁLLÍCCSAK' hogy ne akadjon? Tudom-tudom, PMDG halott ügy, aláírom, ezzel tisztában vagyok, ahhoz kuki a gépem. De valami VFR repkedésre csaktán be lehet lőni?! Továbbá azt is tudom, hogy van olyan oldal ahol leírások vannak, de olyan ember kellene, akinek szintén nincs i9-ese 55 maggal, hogy ő, a saját tapasztalatai alapján tudna nekem segíteni.

    Amit használni szeretnék az efesikszhez:

    - REX
    - 1-2 Addon reptér
    - Esetleg valami GEX szerűség

    Konfig az aláírásomban, ha ez segít valamelyest. Van ESÉLYEM rá?
  • Hypo #25433
  • alert
    #25426
    Itt a jelkepes vonal ---------------------- Ez egy FSX topic sracok :)
  • Hypo #25425
    Ebben egyetértünk, DE azért ez a trafik mutyi:)))) mert az ok hogy Öszöd miatt felbojdult az orszag ( igy is volt terbezve gondolom) de amien okoskak a fideszesek sose mennek neki egy nagy nepcsoportnak aprankent emesztik fel az orszagot, nyugdijert senki se tuntetett, rokantakert detto most a trafik mutyi jo ez.....hat kerem akik a szabadsagert sirnak de vigan hajlanak meg minden diktatura elott azoknak nem sok jovojuk marad max ilyen ami most van

    Hol van kerem ezekhez kepest az MSZPS tolvajok, azok is loptak de itt ez már intezmenyesitett, és meg is etetik az emberekkel hogy nem baj amig egy magyar foldesur zsakmanyol ki hazaszeretetbol addig neked jo
  • Solt
    #25424
    Évek óta mindig ezzel jössz, de még az égvilágon semmi nem következett be abból amitől rettegsz. Értelmes emberkének tartalak, így számomra egyszerűen nonszensz, hogy miképpen vagy képes felülni erre a "nyilasozós" hullámra... Azzal ahogy viselkedsz, egy dekával nem vagy különb azoknál, akik a kurucon mocskos zsidóznak... csupán a zászló más amit cipeltek.

    Az, hogy az ember a napi politikában nem ért egyet, az egy dolog... ez így lesz amíg világ a világ. Mindenki azt veszi észre csak, ami az ő hitét igazolja. Viszont ez az állandó nyilasozó vádaskodás a részedről... ez már sok(k).
  • polluxware
    #25423
    na bocsánat, elég az oFF ból;)
  • polluxware
    #25422
    tegnap is volt valami délvidéki zászló avatásos okosság....

    az a valaki aki beszédet mondott ott.... jéééééééééézus mária, kis betűvel...

    az a tömény setétség, még a nap is elbújt a felhők mögé..
  • polluxware
    #25421
    Alapvetően ez az "incselkedés" veled, csak arról szól hogy kínomban már a vigyorgáson kívül nem megy más...

    Sajnos tudatában vagyok ,hogy az eddigi szar csak előjátéka annak, ami majd jönni fog ,hogy ha kiborul egyszer a bili ,és a cirkusz közepette mint tűzből a Phóóóenix madárka megjelennek a haverok ,hogy rendbe tegyék a "SZENT CÉLT" (előkerülnek a dúlt keblű mélymagyarok.....)

    hátha így leesik.....
  • Solt
    #25420
    Ne terelj... :D Halljam milyen halmazba kerültem amiatt a mondat miatt... ne szégyelld, hogy előítéletes vagy, nagy divatja van most ennek! :D