33535
  • Hypo #25985
    Na sok sikert hozzá, nem könnyű de minden megoldható egy kis elszántságal. Kár hogy anyagilag nekunk elerhetetlen például a JetMax cég megoldása, de elég pöpec plug and play:)))
    FB-n érdemes a pageuket olvasgatni meg vannak ott emberkek akik ha kerdes van segitenek. Illetve http://www.cockpitbuilders.com/community/index.php a fórumon sok kérdésre találsz választ és sok nagyon jó leirás is van.
  • almostatys
    #25984
    Sziasztok!

    Megvan már valakinek a Flightbeam KIAD? Másnál is olyan ratyi az FPS mint nálam? 7-9 között ingadozik és megcsináltam a tweak-et is a Flightbeam forumán leírtak szerint. Nagyon szép scenery kár,hogy ilyen szar a frame! :-(
  • fireman73
    #25983
    Én akkor az előzőt vettem alapul: :-)
  • Clidey
    #25982
    Ezt a rilízt picit elsietted Zsolti, a szárnyon egy oldalon van a lajstromjel, a svancára pedig ragasztott Lajosbácsi egy szép címert:





    :(((
  • Clidey
    #25981
    Don't akard hogy vulgárisabban fejezzem ki magam! :)))))
  • gaspen
    #25980
    nem vagyok szendvics
  • Clidey
    #25979
    Dehogy fos, te vagy szenya!! :)))
  • znady
    #25978
    koszonom a segitseged.nos volt alkalmam mar valodi 737-800 asban ulni.tudom kb erzetre milyen tavolsagban vannak a dolgok.alapjabaveve ezt az erzetet szeretnem megkozeliteni ezzel.egyre jobban a projektor mellett vagyok,hiszen igy mindket ablakon latom a tajat.most az a terv hgy veszek egy ocska laptopot es egy sima vga kimenettel es egy 20"monitorral teszek magamfole egy overhead panel wiew -t.
    van valami otletetetk hogy ezt hogy a legegyszerubb megcsinalni?meg miaz higy slew mode?mert valami ilyet olvastam a kulfoldi forumokon,hogy ha a secondary pc-n is fut az fsx akkor annak ilyenkor slew mode ban kell menni.egyenlore a default 737essel allitgatom a rendszert,de lehet elgondolkodom az ifly home cockpit builder edition on
  • gaspen
    #25977
    Persze, mer' fos

  • Hont
    #25976
    Pedig egyszerű!
    Egyébként nem rossz elgondolás, amit csinálsz!
  • Clidey
    #25975



    Nem saját munka hanem Gaspen elvtársé, csak nagyon szenya és nem ossza meg senkivel!
  • znady
    #25974
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=327448980720735&set=a.327448957387404.1073741827.100003669074775&type=3&theater
  • znady
    #25973
    feltoltottem egy fotot ide most,de nemtudom miert nem jelenik meg--
  • antiqueA
    #25972
    Üdv!

    FSX Demo-hoz lehet valahonnan letölteni valami olyan modot, amitől normális grafika lesz? 3D-s csinos pilótafülke, körbenéző lehetőség, ilyesmi?
  • Hont
    #25971
    Ezt már nem is akváriumnak hívják, hanem ez egy tropikárium...
  • perko
    #25970
    Kicsit OFF
    Picasso semmi a légi forgalomhoz képest

    "A világ légi forgalmának egy hónapnyi adatsora kellett ahhoz a vizualizációhoz, ami modern képzőművészeti alkotásnak is beillik. Alekszej Papulovszkij a Plane Finder nevű alkalmazás harminc napjának adatait vette alapul, amikor elkészítette a Contrailz nevű oldalt."



    Légtérfestészet

    Budapest rulez.
  • Hypo #25969
    hát ha ez a helyzet akkor két megoldás van az egyik a projektor ( esetleg homorú feluletre vetitésel még jobb élmény, illetve a fresnel lencse http://www.simprojects.nl/adding_a_freshnel_lens.htm

  • Hont
    #25968
    Dobjál már fel képeket ide a forumra, mert engem érdekelne...
  • znady
    #25967
    zart a kokpit,es amiota nem 20centirol bamulom a 40es tv-t es megcsinaltam egy meretaranyos tervrajz alapjan az ablak elotti reszt is sokkal realisztikusabb ezert gondolom,hogy jobb lenne a projector,bar a szerkezet meg megvan most megis az ebay re varok hogy kuldjek a vga kabelt,mert tul uj a gepem :))es nemkepes a hdmi out lebutulni vga ra.de ez mar egy masik tortenet.addig meg tv.most epp kocsiulest keresek.Kozma Andras úrnál pl opel vectra szekek vannak.kicsit atalakitva ugyan de eleg jo
  • Clidey
    #25966
    Vadászkutya legyek ha értem hogy ha a mellékelt ábra szerint tudnak csinálni egy elfogadható méretarányú kokpitet, akkor a 737NG-ét miért kellett úgy izomból elqrni?????
  • Hypo #25965
    Szép úk képek PMDG-től http://forum.avsim.net/topic/412156-24jun13-pmdg-777-virtual-cockpit-preview/#entry2700499

    a hozzászólásokat ne olvassátok az már már buzulás ahogy ömlengenek:)))
  • Hypo #25964
    egy full hds kijelozo utan a projector az vicc kategoria, DE ha nagy kivetitesrol beszelunk es joval messzebbrol nezed akkor azert a project or is eleg jo. Az talan egy epitett cocpitnel ami zart annal jobb a projector, de azstali konfignal szerintem egy jo hds tv boven eleg. En egy Samsung full hds al nyomom tokeletes
  • znady
    #25963
    ezek rohadt jok ezeke a videok az uj airportokrol,meg husz szazezer ora :)editalas utan persze igy nez ki egy nasa geepen a cucc,de nekunk por nepnek sosemnem lesz ilyen gepunk amin real time igy fut a dolog.jomagam inkabb arra hegyeztem ki a dolgot ugy egy eve,hogy epitek egy kabint,beleteszek megfizetheto pl saitek cuccokat es csak a tajat teszem ki a monitorra.ezert kerdeztem nemreg hogy mit javasoltok monitor tv vagy projektor.hogy lehet ide ipad rol kepet betolteni,megmutiznam.
  • metaxx
    #25962
    Csak az alap szürkés zöldes kékes (ilyet hánytam a szalagavató után kb.) színig jutottam el, aztán felforrt az agyvizem 2 ventilátor mellett is, és abbahagytam, de már be se fejezem, mert minek, ha kész van? :D Dehogy haragszom, annyival kevesebb munka. :D
  • Nesu
    #25961
  • fireman73
    #25960
    Ahhhh....nehari,egyébként kíváncsi vagyok a munkádra!
    Nem baj,ha több van!
  • metaxx
    #25959
    Na bakker, épp a hétvégén álltam neki én is MEA-nak, még jó, hogy a melegtől nem volt kedvem dolgozni, csak az alapozásig jutottam el. :D
  • fireman73
    #25958
    Tervek nincsenek,amilyen hangulatom van
  • JoopZzz
    #25957
    Szia!Azt szeretném kérdezni,hogy lesz (HA-MBZ,HA-MEN?Nagyon ügyes vagy!!
  • fireman73
    #25956

  • Frenky
    #25955
    Kösz a helpet. Amit leírtál, már olvastam az oldalon (fotelpilóta) és valóban jó dolgok, kösz. A töredezettségmentesítést is 2 naponta csinálom, elég +rögzött rendszerető vagyok :-) Akkor nem érdemes kikapcsolnom a felesleges sceneriket, kösz.
  • Nesu
    #25954
    Aerosoft: Airbus X A318/A319 preview Geplaatst door PCFlightsimnews The first image of Aerosoft´s A319/A320 project appeared yesterday at the Aerosoft forum. As promised all these developments will also be released for the A320/A321 (without additional costs), but most likely be introduced for the A318/A319 first.
  • metaxx
    #25953
    Nagyon egyszerű a dolog. Az FSX ugye XXXX x XXXX méretű kockákat tölt be tájként. Na most ahol nem repülsz, azt nem tölti be, így erőforrást sem fogyaszt. Ergo hiába törlöd ki pl. Ausztráliát, az égadta világon semmit nem fogsz nyerni vele, mivel nem ott repülsz, és amúgy sem töltené be. A legjobb amit tehetsz optimalizálás ügyben, hogy folyamatosan naprakészre defragmentálod az FSX vinyóját / partícióját, hogy a sok pici apró fájlt könnyebben, gyorsabban tudja betölteni. Hidd el, drasztikus sebeseég növekedést tapasztalhatsz. Továbbá legyen egy kis önreklám is, némi optimalizációs tanácsot itt is találhatsz, persze csak saját felelősségre. http://fotelpilota.hu/category/tipp-trukk-tuning/

    A töredezettségmentesítéshez pedig ne a windows játék defragját használd, hanem egy értelmeset. Én az ingyenes Piriform féle defragglert használom, mert gyors, egyszerű áttekinthető, rendszeresen frissül, és j munkát végez. Minden nap mikor végeztem aznapra a géppel, szépen beállítom, hogy rakja rendbe a fájlokat, és ha végzett kapcsolja ki a gépet. Ha minden nap ezt eljátszod, akkor defrag ideje max 10 perc lesz, viszont egy rendezett, gyors vinyót kapsz cserébe. Szóval ennyi a jó tanács.
  • Frenky
    #25952
    Hi! Azért ezt én is tudom vazze :-) Sok leírásban olvastam, hogy ugye minél több a sok kis file/adat, annál jobban igénybe veszi a winyót, gépet, memóriát, stb. Akkor a kérdésem továbbra is aktuális, please HELP!
  • pylumc
    #25951
    Frenky! Amit ki akarsz törölni, azzal leginkább szabad helyet takarítasz meg, ami abban az esetben hasznos ha kicsi a meghajtód. Az, hogy a program jól fusson nem a merevlemezen lévő adatmennyiség dominál szerintem, hanem a processzor, memória, videokártya ami igazán befolyásolja azt amire te gondolsz. Ha tudsz, akkor majd gyere skype-ra. csacsa
  • Frenky
    #25950
    Sziasztok! Egy "érdekes" kérdésem van, szinte csak Európában, főleg hazánkban szoktam repülni. A Sceneri könyvtárból el lehet távolítani a nem kívánatos fájlokat, gondolok itt a setting-> scenery library-> és kivenném a pipát pl. Austrália, Ázsia és amit még lehet, úgy, hogy a játékom azért stabil maradjon. Ezzel tudok némi erőforrást is +takarítani? Előre is kösz a helpet... Szép napot
  • polluxware
    #25949
    orbx CZST-re tippelek...
  • alert
    #25948
    Ez melyik scenery?
  • Nesu
    #25947
    Tökéletes ,Köszönöm !!!!
  • fireman73
    #25946
    Most csak erre telt....