33535
  • Pelsodriver
    #26065


    Azért, kedves barátom, mert a tulajdonosváltások ellenére veszteségesen működött. Amikor a kormány meg segíteni akart rajta pénzügyileg, ezt az EU megtiltotta. Ez a kezdeményezés meg valamilyen közel-keleti beruházókhoz. köthető,tehát magáncégnek tűnik, nem államinak. Kevés még az információ, várjuk ki, mi sül ki belőle.
  • znady
    #26064
    SOLYOM HUNGARIAN AIRLINES???????!NA NEBASZ!!!
    ez mar megint valami mutyi nem???mi a feneert kellett megszuntetni a malevot ha ost sokkal tobb penzbol akarunk az emirates meg a turkish airlines -mostkapaszkodj meg!!-VETELYTARSAI LENNI???? heeeeeee?
  • znady
    #26063
    na megvan a megoldas!a projektor csak szigoruan 60hz megy a winfos meg valami miatt default 62hz nyomta a jelet.szvsz a kis kokpitem realisztikusabb erzetet nyujt a projektorral,mint a 40es tv vel
  • vajdatomi96
    #26062
    Bocsánatot kérek az uraktól!!!
    El voltam tájolódva :D
  • bur07
    #26061
    Drága uraim!

    Segítséged kérek Q400ban. Gázkart F1-F4 szabályzom.Na az lenne a kérdésem,hogy ha megnyomom F1-et ne álljon reversbe a gázkar. Esetleg tud valaki valami megoldást?
    Köszönettel
  • metaxx
    #26060
    Arról nem is beszélve, hogy FL410-en már nem csomóban mérünk, hanem mach-ban. Igazából 240 v 250 felett is már.
  • nibron
    #26059
    Akkor lehet, hogy szoftver. Uninstalláld teljesen, hogy vegye ki az összes szarát és úgy prószáld.
  • nibron
    #26058
    Akkor minden rendben. Ha egy hidraulikus fülkében ültél volna, az még rázkódott is volna. Mielőtt szétesik az egész. Ez a technika már csak ilyen.
    Kicsit komolyabbra fordítva: FL410-en a 320kts már nem egy alacsony sebesség. Nagyon nem. Sőt, qva sok.
  • vajdatomi96
    #26057
    A388
  • metaxx
    #26056
    Mivel repültél FL410-en 320 csomóval?
  • vajdatomi96
    #26055
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne, hogy miért van az, hogy FL410-on repültem és már 320kt-s sebességnél overspeed-et jelzett?
    Minél magasabbra megyek, annál alacsonyabb a max sebesség
    Előre is köszi!
  • LWhite
    #26054
    Köszönöm, kipróbálom profiler nélkül. Viszont néha az is előfordul, hogy a profiler ben az 'Apply presistent profile'-t újra kiválasztva, vagy FSUIPC-t nyomkodva valamiért visszatér az irányítás, amit tényleg nem tudok hová tenni.
  • metaxx
    #26053
    Használható, de súlyos órákat kell eltöltened a gyakorlással. És most nem 1-2 órára gondolok hanem 20-30-ra legalább, mire ráérzel. Bár van Mouse yoke funkció, de az nem az igazi. Viszont kikapcsolt numlock mellett a num padon kiválóan irányítható a gép. egy fontos szabály van, nem tövig nyomni az irány nyilakat, mert akkor az életben nem fogod meg a gépet. Legtöbben itt hibáznak. Úgy kell csinálni, hogy szakaszosan nyomkodod. Mint ha egérrel klikkelnél. Pl. repülés közben egyszer jobbra iránnyíl, kitéríti egységnyire a kormányszervet, de nem húzza vissza, hanem úgy marad. Ha egyszer nyomsz egyet a bal iránnyílon, akkor tér balra egységnyivel a kormányszerv, és leszel neutrális állapotban. Ugyanez érvényes a fel le irányokra is. És hogy miért a num padon dolgozz? Egyszerű Az iránnyilak egyértelműek. A 0, és a kis enter a rudder, a home, és end a trimm, a pgup pgdn a tolóerő, és az egyik legjobb funkció, az 5-ös, neutralizál minden kormányszervet, attól függetlenül, hogy hogy állt előtte. Nem fogja kiegyenesíteni a bedöntött gépet, de nem is fog továbbdőlni irányíthatatlanul. ha már az 5-el neutralizáltál, akkor pofon egyszerű a gombok pöccintgetésével egyenesbe hozni a gépet. És legtöbbször (ha jó az FD) nincs is szükség feltétlen a kormány mozdulatokra, bőven elég ha trimmelsz. Nekem jó fél évembe telt elfogadhatóan megtanulni repülni billentyűvel, szóval lehetséges. csak sok türelem és kitartás, valamint a rendszer megértése kell hozzá. :)
  • znady
    #26052
    verem a fejem a falba!!!szereztem egy masik projektort,de azsemakar mukodni a rohadt windows7el.kulfoldi forumokon mindenkinek ugyanaz a bajamhigy a rohadt apple bootcamp el nemlehet projektorozni???ez milyenmar?vegen meg marad az xplane mert az legalabb van osx re.de lehet hgy veszek egy rohadek PC-t csakmert mar annyi faradsagot beleoltem a kokpitbe
  • nibron
    #26051
    Tök jól, csak egyetlen funkcióhoz kell a joy, a repüléshez, a többihez egyáltalán nem kell semmi extra.
  • perko
    #26050
    Szvsz. semennyire.
  • NagyiBMX
    #26049
    Srácok egy gyors kérdés, joystick nélkül, billentyűzet és egér kombóval mennyire játszható a játék?
  • nibron
    #26048
    Az fsuipc többek között pont arra szolgál, hogy rengeteg vezérlő beállítást lehet eszközölni, és ezeket akár gépenként menteni. De olyat is lehet, hogy pl. a három kormányt globálisan kalibrálod, hogy ne kelljen mindegyiknél, a többit pedig gépenként.
  • nibron
    #26047
    Eddig amit láttam az mind a 02-es volt. A led mindegyiken ott van függetlenül attól, hogy yoke-hoz tartozik (ps2 dugó van rajta), vagy különálló egység. Gyanítom, hogy a 01-es valami marketing kép lehet, ott szoktak ilyen apró pontatlanságok előfordulni.
    Ahogy Zacsi is írta az FSUIPC-ben az alább emlegetett beállításokat (nullpozíció, fékszárny állások) teljesen jól be lehet állítani arra amire csak akarod.
  • nibron
    #26046
    Nagy vonalakban úgy működik a vezérlők kezelése, hogy alkalmazás indításakor megnézik, hogy milyen eszközök vannak. Ha futás közben lehúzod, akkor a driver vezérlő észreveszi és deaktiválja. Amikor visszadugod azt már az alkalmazásnak kellene újra csatlakoztatnia, de néhány igényesebb kivételtől eltekintve egyik sem teszi (feltételezik, hogy ami be volt dugva indításkor, az végig be is lesz). Tehát ha az illesztés egy pillanatra is érzékeli, hogy leszakadt a vezérlő, kiveszi és ezután már nem is lehet használni hiába dugod vissza, csak ha újraindítod a progit. Namost ezt okozhatja kontakthiba (usb dugó vagy kábel), de egy szoftver is.
    A helyedben megpróbálnám csak az alap windows-os driverekkel, tehát a profilert unistallálnám. A logitechnél arra is figyelni kell, hogy a 32 bites rendszerhez 32 bites csomag kell, míg a 64-eshez a 64 bites csomag. Előfordul, hogy fut egy másik olyan alkalmazás amely játékvezérlőt használ, és az rántja magára a cuccost. Bár ez elég spéci eset, mert az usb eszközök elvileg nem kizárólagosak. Pl. pont a profiler lehet ilyen, ugyanis az átírja a vezérlőeseményeket pl. bill. eseményre, ilyenkor nem közvetlen a kapcsolat a vezérlő és a progi között. A profilert töltsd le a logitechtől, mert lehet, hogy a kapott cd-n nem jó verzió van. Kipróbálhatsz egy másik vezérlőt is. Szóval lehet próbálkozni.
    Egyébként én a saitek yoke-oknál találkoztam ilyennel a kezdetekben, ott a saitek szoftvere volt a rossz.
  • Papirzacsi
    #26045
    A fékszárny kalibrációra is okos megoldást kínál az FSUIPC, így gyakorlatilag bármi bárhogy beállítható.
  • spyy55
    #26044
    Az állásszögön már én is gondolkodtam, de amíg nincs meg a cucc, addig nincs mihez viszonyítani. Az általad említett flaps is megfordult a fejemben,de eszem ágában sincs default gépekkel repkedni, max Cessna-val, amikor megnézek egy repteret telepítés után, hogy körberepüljem vizsgálati okból.
    Fsuipcet sem használtam még, az tanulásra vár. Remélem vele minden beállítható majd.
    Remélem lesz lehetőség menteni egy config beállítást a hardverekre külön-külön gépekhez...
  • znady
    #26043
    nekemis ez volt a problemam a gazkarok kozott van valamennyi kulombseg.az ujramatricazas helyett,en siman nekialltam festekszoroval lefujni a ket gazkart.utanna kulon szepen egy csikban megcsinalom a flapbeosztast.de ez elegge nehez ugy mert pl a default 737es nel hiaba van a sensitivy 100%on kb a haromnegyed allasban mar bizony 35fokban van a flap.Ja es rogton 1rol 5re ugrik 2nincs is.
    viszont erdemes egy fa keretbe befogni a ket gazkart es kb 40fokosan bedonteni.
    ugy mar olyan igazibb...
  • LWhite
    #26042
    Sziasztok! Egy ideje olvasgatom a fórumot, sok hasznos dolgot tanultam. Most ha szabad kérdeznék én is.
    Egy ideje problémám, hogy FSX futása közben a joystickom egyszerűen eltűnik. Egy Logitech Force 3D Pro joystickról van szó. Néha csinálja akkor, ha ablakot váltok, pl. meg akarom nézni a chartot, vagy ha hosszabb út során sokáig vagyok utazómagasságon (remélem ez nem szentségtörés :) ),
    de néha ilyenkor sincs baja.
    Az utóbbi időkben már próbálok figyelni rá és nem váltok ablakot, de ha pl. IVAO privát chat ablakban társalgok (gondolom valamilyen szinten ez is ablak váltás), akkor is eltűnik a joy. Tegnap pl. kifutóra gurulás előtt történt, kellett is egy FSX restart, mert nem tudtam visszahozni. Párszor előfordult már leszállás előtt (ilyenkor milyen jó az autoland) vagy kifutóról leguruláskor (na itt csak a csoda segít :) ).
    Egyszer-kétszer visszajön az irányítás, de teljesen random. Érintkezési problémát nem észlelek, mert a logitech profiler gond nélkül látja akkor is, amikor FSX-ben már eltűnt.
    Találkozott már valaki ilyennel? Köszönöm előre is a segítséget, mert kezd egyre idegesítőbb lenni a probléma!
  • Frenky
    #26041
    Albatros - Hungarian Air Force





    Valaki tud még hasonló Magyar festést...?
  • Hypo #26040
    :)))) itt Alert es Maestron kivul mindenki hus ver:))))))
  • Hont
    #26039
    Mert Ti superman-nek vagytok...
    Én meg csak egyszerű primitív földi halandó! (meg mán kicsit lehasznált is.)
  • Papirzacsi
    #26038
    Még sosem jutott eszembe csavargatni a botkormányt IRL, pedig elég sokáig olyan joyticket használtam.:-)
  • Clidey
    #26037
    Ezügyben nem tudok nyilatkozni, sosem volt ilyen problémám. :)
  • Clidey
    #26036
    Persze hogy el. Épp ezért amíg az ember nem épít magának home-cockpitet addig tök mindegy milyen joyt használ, célnak megfeleljen, működjön rendesen és kész.
    De ez csak az én egyéni privát véleményem nem akarok senkit sem meggyőzni sem vitázni. :)
  • Hont
    #26035
    Azért berögzülés szempontjából sem mindegy!
    Szerintem is jobb ha taposható, mintha a joyt próbálnád tekergetni...
    (Aztán lehet hogy csak nálam vannak ilyen rossz beidegződések, amiket alkalmasint nem igazán tudok felül írni)
  • Clidey
    #26034
    Nekem nem jobb. :)
  • spyy55
    #26033
    Ok. Köszi. Akkor nem keresgélem tovább a LED-es verziót :)
  • Papirzacsi
    #26032
    FSUIPC elég sok lehetőséget ad a kalibrációra is, így természetesen ez is megoldható benne szépen.
  • spyy55
    #26031
    Észre vettem egy kis különbséget a saitek throttle-k között. EZEN (01) a képen a bal alsó sarokban nincs led (jó, ez csak egy észrevétel). A 0-tól pirosig terjedő szakasz viszont EZEN (02) a típuson jóval nagyobb. Ez csak egy újabb változat, vagy nincs különbség a kettő között?
    Ezeket a hardvereket lehet egyébként úgy kalibrálni, hogy a 0 pontot pl. kissé feljebb, vagy lejjebb toljam (érzékelését. Újramatricázás is szóba jöhet). A Reverserek miatt kérdem, mert a 01 képen lévőn eléggé kicsi szakasznak tűnik a 02-höz képest (0-tól a pirosig).
  • Hypo #26030
    cool:) jó én már megszoktam ez a ch pro pedál azért már megszolgálta jócskán az árát:)
  • nibron
    #26029
    A pedálon kicsit javítottam. Nem vízszintesen van a padlón, hanem kicsit meg van döntve (ékelve) a lábam felé. És úgy van lecsavarozva, mert elég keményre van állítva. Inkább a center pozíció zavaró kicsit, de emiatt nem fogom szétszedni. A yoke-ból kivettem a centert és keményítettem rajta, így az folyamatosan mozog kicsit keményebben mint gyárilag.
  • Hypo #26028
    Értem én a Maestro mit szeretne mondani:) Igen tény hogy a lábfej pozíciója meg úgy az egész kicsit más, engem főleg a nagyon könnyű mozgása zavar a pedáloknak. De a bot tekerésénél azért sokkal jobb:)
  • nibron
    #26027
    Részemről a G940 vált be. Tök jó a pedál és a joy (ez a kettő minden pénzt megér) a gázkar is jó, de talán az a leggyengébb a három rész közül. És a joy forcefeedback-es. Nem is akárhogy. A joy helyett időnként berakom az átalakított saitek yoke-t is.
  • Papirzacsi
    #26026
    Ilyen szinten akkor ugyanezt el lehet mondani bármelyik joystickról is.