33535
  • polluxware
    #26105
    most az elrugaszkodás éve, vagy a gyarapodásé van már?

    csak mint szakértőt kérdem:)
  • Nyiri
    #26104
    Meglátjuk
  • Hont
    #26103
    Kedves Nyiri!
    Nagyon rossz az irány, már ami a gondolatmenetedet illeti!
    A Malév a GDP 0,9% hozta...
    Tavaly beletolták a magánnyugdíjak 3000milliárdját, idén belerakják a Takarékszöv.pénzeket!
    Jövőre bajban leszünk. Kurva nagy bajban!
  • polluxware
    #26102
    +t
  • polluxware
    #26101
    fényevő rezervárum;)

    a FŐ Shirikau meg lehetne a törzsfő:)))))
  • polluxware
    #26100
    ezen az alapon akkor a K. SZHAR focit is végre elkéne felejteni...

    és lám... a stadionok kiemelt beruházásokként csak épülnek, és épülnek, és épülnek......


    fáj, fáj, fáj:))

    bánja a fene védjétek őket, mert ha csorog nektek is belőle úgy fene bánja....


    csak ne gyertek már "ész érvékkel", a fényevők oldaláról...

    fáj..
  • CptSAB
    #26099
    Mind a kétmilliótoknak kellene egy külön rezervátum..
  • polluxware
    #26098
    mégnagyobb jaj...
  • Nyiri
    #26097
    A Malev csődjéért csak is a piac felelős. Egy vagon ország "nemzeti" légitársasága veszteséges. Itt úgy gondolták hogy ideje volt már. Sajnálom a Malév-t de ez van. piac dönt.
  • znady
    #26096
    +1
  • Pelsodriver
    #26095


    Olvasd el Ortega Gasset: A tömegek lázadása című könyvet, amely a tömegemberről szól. Irigy és pitiáner, és a média által vezéreltek a gondolatai, egyénileg már csak nem gondolkodik, mert az már energiaigényes.
    De ha már nem olvasod el, csak annyit gondolj végig, tegyük fel, van 2-3 haragosod,mert valamihez te hozzájutottál, amihez ők nem, és minden rosszat állítana rólad, akkor az úgyis van? Volt ilyen kor, az ötvenes években! Nem kéne visszahozni.
    Úgyhogy ezek ott nem közönséges bűnözők, felnőtt kultúrember látatlanban nem mond ilyet, hanem azt mondja, más párttal szimpatizálok, ezeket nem szeretem. Ez így elfogadható, nem próbállak meggyőzni, mert semmi értelme, ez olyan, mint a vallás.De ha már fórumozunk, pláne ha egy ilyen általában színvonalas fórumon és értelmes emberek közösségében tesszük, tartsuk be a minimális viselkedési szabályokat!
    Én is lezártam a vitát!
  • Clidey
    #26094
    Én köszönöm mindenkinek aki vette a fáradtságot és kitöltötte!
    Sajnos amint látom időközben megjelent az általam már jól ismert B.Márton egykori komcsi most fidesz agitátor és telitrollkodta a szavazást de legnagyobb sajnálatára a szavazást befolyásolni nem tudja! :)
  • Clidey
    #26093
    Épphogy nem ez a demagógia. Hanem az hogy azzal takaróznak úton-útfélen hogy bezzeg az előző kormány az rontott el mindent! Megjegyzem ők is voltak már egyszer hatalmon ugye...
    Úgyhogy kérheted kifele magadnak nyugodtan de akkor is az az igazság hogy ezek ott közönséges bűnözők. Javaslom olvass nézz több médiát; másról se szól csak hogy épp ki lopott csalt mutyizott!
    Na téma off.
  • polluxware
    #26092
    jáj....
  • Solt
    #26091
    Inkább atv, 168óra, népszava, stb! :)
  • znady
    #26090
    kezdunk mar ilyen BLIKK es nivot olteni...
  • litlebubu
    #26089
    Köszönjük, hogy belinkelted ezt a lehetőséget! Jólenne megállítani ezt a férget!
  • Hont
    #26088
    Azt gondolom, akinek nem inge nem veszi magára!
    De tény, hogy elég ha az előbb említett Wittinghoffból indulunk ki!
    5 pert indított ellene a ftyesz, az összeset elvesztették! Ment volna a budaörsi reptér is, ha Ö nincs!
    Remélem most él a viszont perelés lehetőségével és oda csap, más nem Hágán keresztül!
  • Hont
    #26087
    Milyen érdekes, hogy egyes polgármesterek (lásd pl Wittinghoff Tamás) mindent elkövet azért, hogy népszerűsítse a repülést és vannak olyanok, akik minden áron le kívánják törni a szárnyait a velünk hasonszőrűeknek...
    Ez a Dióssi Csaba milyen társasághoz tartozik...???
    Ja! Ö is? És már megint csak itt tartunk.
  • Pelsodriver
    #26086


    Ez az érvelés demagógia-szimulátorban elmenne, de engem nem győzött meg. És a cirka kétmillió választójuk tagjaként kikérem magamnak , hogy bűnözőknek nevezz megválasztott politikusokat. Ha valamit bizonyítani tudsz róluk, jelentsd fel őket, és ha a bíróság kimondta jogerősen, hogy bűnösök, akkor majd megemelem a kalapom előtted, öreg! Itt a pont, inkább játsszunk!
  • i robot
    #26085
    +1
  • Hypo #26084
    done
  • Nesu
    #26083
    megtörtént
  • Clidey
    #26082
    Talán megbocsájtjátok nekem ha ideszúrom ezt a linket! Légyszi töltsétek ki, az sem baj ha nem vagytok helyi lakosok! Most mindenkire szükség van hogy megállítsuk ennek a büdös gyökér dilettáns hatalommániás polgármesternek az ámokfutását!
    Aki esetleg nem volna képben, innen vagy innen tájékozódhat.


    Nagyon köszönöm mindenkinek!!
  • polluxware
    #26081
    tudod plagizálok... de ha egyszer mááár vóóót, és ennyire pásszol:)
  • polluxware
    #26080
    Gyertek Birkák Szóóórjunk róóóózsát a kapitány úr eléééééébe!!!!!!!!

    hadd járjon őőőőő a róóózsááááába bokáig..........

    éljen, a éljen a kapitány úr sokááááig:)
  • polluxware
    #26079
  • perko
    #26078
  • Hont
    #26077
    Na bocs Alert, de ezt nem hagyhatom ki!
    Egy kedves ismerősöm tollából!
    "Péter Konok írása"
    - Üdvözöljük kedves utasainkat a Sólyom Nemzeti Légitársaság kánaáni járatán. Kérjük, csatolják be biztonsági öveiket, és tapsolják meg a Kapitányt!
    - Elnézést, kisasszony...!
    - Asszony vagyok, uram. Az SNL gépein csakis rendes, keresztény házasságban élő utaskísérőket alkalmaznak. Itt van a táblácskám is: Kovács Jenőné. Szóval miben segíthetek?
    - Miért kell előre megtapsolni a kapitányt?
    - Mert nehéz utunk lesz Kánaánba, és a Kapitány úr erőt merít az önök szeretetéből és bizalmából.
    - Rossz az idő?
    - Az idő jó. Csak a Kapitány úr még soha nem vezetett repülőt.
    - Úristen! Akkor mégis mit vezetett?
    - Fekete kisbuszt. De azt viszont virtuóz módon, elengedett kézzel, öv nélkül. Ő egy igazi légtornász. Elboldogul egy repülővel is.
    - Hölgyem, én azt hiszem, leszállnék, mielőtt felszállunk.
    - Azt sajnos nem lehet, az ajtókat már bezártuk. De hajoljon csak közelebb: valójában nem is szállunk ám fel. Csak ne mondja el senkinek!
    - De akkor hogyan jutunk el Kánaánba?
    - A Kapitány úr időnként ilyeneket fog mondani, hogy "Kedves utasaink, félúton vagyunk, nem érdemes kinézni az ablakon, mert csak a nyugati ugart látnánk", meg hogy "Kedves utasaink, most már nemsokára Kánaánba érkezünk".
    - És mikor érkezünk meg?
    - Amikor Ő azt mondja, hogy ez már Kánaán. Mikor hogy.
    - De hát ha megérkezünk, és el sem indultunk, akkor minden ugyanolyan lesz?
    - Dehogy. Közben eladták a lépcsőt. Majd ugrani kell.
  • Clidey
    #26076
    Én sem akarok itt politizálni, csak még egy mondat én befejezem én is.
    Szép dolog hogy így véded ezeket a mostani öltönyös bűnözőket, talán még igazat is adnék neked ha a hatalomra kerülésük utáni egy-két hónapban dőlt volna be a Malév. De nem így történt. Hosszú hónapok, s évek(!) teltek el még, ami alatt sokminden cselekedetre lett volna lehetőség! De nem tették ők sem, csak küldözgették oda a politikai élet egy más területén már egyszer megbukott ejtőernyősöket akik szépen felvették a havi pár millájukat és azon kívül mást nem csináltak. Hát így tényleg nem lehet megmenteni egy céget! Azt akarni is kell ám! Szóval maradjunk annyiban hogy a Malév csődjéért igenis az a kormány a felelős akinek az uralkodása alatt történt meg. Azzal ne takarózzunk már kéremszépen hogy "jaaa hát mi ezt már így kaptuk!"... És az sem a megmentésre utaló jel hogy csak döntjük bele a lóvét ész nélkül... attól még nem fog valami rentábilisan működni!
  • m814
    #26075
    Off

    Nemzeti?Idegen tőkével? Na ja! Mint a Túró Rudi ,vagy a Tibi csoki.....
    Ha nem kacsa az egész, akkor is csak egy újabb pénztalicska.....

    On
  • bur07
    #26074
    Q400ban tud valaki segíteni?
  • znady
    #26073
    nem szandekosan es foleg nem politikai szandekkal akartam irni a megdobbenesemrol.de megis hogyan fogjak a kulfoldi atc-k kiejteni azt a szot hogy solyom?"szoláom"???:)))
  • Pelsodriver
    #26072

    Nem vagyok én olyan rosszul informált, de nem akartam ebben a fórumban politizálni. Ez az előző kormányok sara, a jelenleginek már nem sok dobása volt az utolsó keneten kívül...Futhatott volna egy-két kört még, aztán kaptunk volna ezért is egy kötelezettségszegési eljárást.Alapvető, hogy a légi közlekedésben a nagyok felzabálják a kicsiket, hány nagynevű légitársaság lett mára már történelem! Az adott gazdasági világkörnyezetben furcsállom, hogy éppen most akar berobbanni egy alapvetően business-classra alapozó társaság, hogy ez nemzeti lesz, abban egyelőre kételkedem...
  • berczy #26071
    Sziasztok!

    Ismét visszatérek a repülés világába. :) Vuiszont sok kihagyás után nem igazán tudom hol tart még a technika. FSX-el folytatom, 2004-ről. Miket érdemes tennem, kipróbálnom, ilyen kérdéseim lennének. Legjobb ajánlott boeing, airbus, kisgépek? Esetleg egy jó kis kisgépet tud ajánlani valaki Magyarországon nézelődéshez?

    Előre is köszi, ha valaki veszi a fáradtságot és ír egy kisebb összefoglallót. :)
  • perko
    #26070
    FTX ORBX RELEASED CBB7 Tipella Airport for PNW (FREEWARE!)
  • Clidey
    #26069
    Meglehetősen rosszul informált vagy. Pont hogy az állam tette tönkre a Malévet azzal hogy kifizetőhelynek hasznàlta a pártfunkcionáriusok részére és minden szakmai alapot nélkülöző igazgatókat ejtőernyőztetett oda minden évben! De persze ezeken kívül hosszú még a bűnlajstroma a politikának a Malévvel szemben...
  • Hont
    #26068
    Sajnos ez az átlag magyar emberbe beintegrált malévvel kapcsolatos tudnivaló! Ennek amit leírtál sajnos nem sok valóság alapja van!
    De ez már nem sokat változtat a tényeken...
  • perko
    #26067


    Sólyom lesz az új magyar légitársaság neve
  • almostatys
    #26066
    Sziasztok!

    Nem tudja esetleg valaki,hogy kiküszöbölte már az ORBX azt a hibát,hogy GEX-el és UTX-el is lehessen normálisan használni és amikor ORBX területen kívűl repülök,akkor ne legyen a terrain homályos?

    PL: Telepítve van az ORBX England ami gyönyörű,de amikor átrepülök Franciaországba,akkor a francia táj már homályos,mert ott az UTX és GEX van telepítve. Ugyanígy homályos minden olyan terrain,ahol nincs ORBX. Ha az ORBX-et kikapcsolom defaultra,akkor minden GEX és UTX terrain is kiélesedik.

    Szóval van erre már valami javítás?