33535
  • djfules
    #26305
    Sehogy! Az modell szinten kellene megrajzolva lennie és meganimálva... ha nem csinálták meg akkor utólag nem tudsz belenyúlni
  • Feketegyöngy747
    #26304
    Sziasztok.
    Még egy kérdésemre nem kaptam választ el képzelhető, hogy elveszett az első írásomba, ott a betű rengetegben.

    Melyik ATC a jó RADAR CONTACT V4.3 vagy a PINTSOFT-TÓL a PRO-ATC/X ezek közül nem tudom, valaki használja-e valamelyiket egyáltalán.
    Az ULTIMATE TRAFFIC X 2-t néztem ki AI forgalom generálásához. Fogalmam nincs melyik ehhez hasonló softver lenne jó, melyik mekkora fps zabáló.
    Ezekhez kérném a segítségeteket.

    köszi előre is.
  • vajdatomi96
    #26303
    Sziasztok!
    Egy gépnél, aminek nincs 3D cockpit-ja, hogy lehet rakni neki?
    Előre is köszi :D
  • polluxware
    #26302
    kábé én is ilyen szkeptikusan viszonyultam az egészhez.... most már úgy vagyok vele, hogy a popcorn bevan készítve, szóval hátha sikerül nekik...

    megmondom mi a baj:

    kedves vezetőnk, és a többi félkegyelmű már annyira elkoptatta a "nemzeti", és egyéb kifejezéseket, hogy az embörnek önkéntelenül is görcsbe rándul a rekeszizma ezen szavak véletlenszerű hallatán is...

    én első hallásra úgy gondoltam hogy ez valmi szíjgyártó féle kamu biznic amiben, full adókedvezménnyel hoznak ide arab gépeket LHBP-re, és magyar fiatal lányok fognak jó pénzért retkes arab gombócokon fetrengeni (egyéb szolgáltatásokkal megspékelve). Magyarán hogy elmondható legyen a SIKER!

    ezek után kíváncsiságon túl, én azért megelőlegezem azt hogy drukkolok nekik
  • polluxware
    #26301
    http://www.atv.hu/videok/video-20130724-vago-jozsef
  • nibron
    #26300
    Úgy kétezer környékén ferihegyen ajánlottak nekem megvételre egy 737-200-as gépet. Kereken 100 halott elnököt kértek érte. Kár, hogy nem vettem meg, most betársulhatnék a sólyomba, emíreket fuvarozni vip-en. Azért kíváncsi lennék mennyit lehet leakasztani az ilyen tevékenységgel. Első blikkre az jutott az eszembe erről az egészről, mikor az eu csatlakozás előtt szélhámosok járták a pici falvakat, és ott az idős emberektől pénzt csaltak ki, mondván, hogy ők addig nem kerülhetnek be az unióba, míg nincs a házuk bekötve a csatornahálózatba.
  • polluxware
    #26299
    nem engedi linkelni:)
  • polluxware
    #26298
    Aljas hazudós csatornáról linkelek! ,de csak ezt találtam:

  • nibron
    #26297
    Az életbe nem kellett még az fsx.cfg-t elmásolnom. Éppen ezért nem is tudom megmondani, hogy milyen zavart okoz az ilyen irányú tevékenység a rex lelkivilágának. Mindenesetre az már biztos, hogy a felhasználók a legkreatívabb személyek az információs társadalomban. A figyelmeztető ablak pedig arra biztat, hogy skubizd meg a logot. Valszeg abban leírja, hogy mivel milyen problémája akadt. De értem én a problémádat, hogy rejtett az a fájl, vagy mappa, vagy valami. A vezérlőpulton, a mappa beállításokban láthatóvá tudod tenni a rejtett fájlokat, és akkor már nem lehet probléma vele. Mindenesetre töröld az fsx mappából, mert úgysem azt használja a szimulátor, az ott csak a galibát meg a hajcihőt okozhattya. Bárki megmondhaccsa.
  • polluxware
    #26296
    Manyupot mennyi ido alatt nyultak le? Ismerek egy ugyes magust...
  • Clidey
    #26295
    Te mennyi idő alatt tudnál összekalapálni 15-20-25-30 millió eurót? Egyáltalán megtalálni aki(k)nek van ennyi zsetonja, megpuhítani hogy lásson benne fantáziát ésatöbbi ésatöbbi...?
  • spyy55
    #26294
    Tud valaki EBBEN segíteni?
  • Feketegyöngy747
    #26293
    Sziasztok.
    Részemről én már nem szeretnék hozzá tenni a témához semmit sem.
    Még csak annyit szeretnék elmondani, hogy volt 1-2 érdekes ki jelentése az atv-n amin meg akadt a figyelmem.
    Még pedig ,hogy nem tudja teljesíteni teljes egészében az igényeket, mert állítólag többre lenne igény már most, ez azért érdekes. Hiszen lóvé állítólag van elég, tehát tudna gépeket vásárolni, mert ehez viszont hozzá tartozik még az is, hogy valami 50%-s kedvezménnyel tudna valami 20 egy néhány db-os airbus A320 típusokat vásárolni amik zsír újak. Azt is mondta az is meg lehet, hogy lecsap ezekre a gépekre..
    Ha meg van az igény csak azért nem tudja ki elégíteni, mert egyszerűen nincs meg neki a megfelelő szakképzett személyzete sem boingekre sem airbusokra ezért csak a 6 gépes kezdés a boeing sorozatból. Mert ugye hiába van gép, igény, no meg lovetta ha az csak a budapesti reptér aszfaltját díszíti.
    Na de ebből rögtön következik a kérdés, hogy mi a tökömnek bérel akkor 20 éves gépeket ha venni is tudna mondjuk az is lehet, hogy nagy tételben kap ekkora kedvezményt, ezért bérelnek inkább. Akkor meg miért ennyire öreget? Azt nem akarom elhinni hogy egy 4-5 éves gépek meg olyan rossz állapotban lennének mint ezek a 18-20 éves V.I.P. gépek. ÁÁÁÁÁÁÁHHHHHH a francba is!!!!!!!! van még azért zavar az éterben. Meg kell várni valóbban az AUGUSZTUS. 18-ÁT akkor majd lehet megint erről baszélni.
  • tothbalu99
    #26292
    Jó, tényleg igaz, majd ha augusztus 18-án leszáll a HA-SHA, akkor ráérünk beszélni róla
  • polluxware
    #26291
    csak azt nem értem, hogy ezt "Előbb" vagy "korábban", nem lehetett volna elindítani??

    én csak ezt kérdezném...
  • polluxware
    #26290
    ha nem baj;)


  • polluxware
    #26289
    Engem csak az érdekelne még tisztelettel, hogy pontosan hány magyar pilótát is alkalmaznak?? (+kiszolgálók) Ugyanis egy múltkori riportban ahol megkérdezték a magyar pilcsiket tömörítő szervezetet (valmi cakszervezeti mozg.), akkor a vezetőjük SÉÉÉÉMMMIRŐL nem tudott ,hogy bárkit is kerestek volna...

    szóval.........

    ha

    netalán, esetleg full arab személyzettel fognak repülni, és esetleg a gépeken a WC ajtón kívül máshol nem lesz magyar felségjelzés (jól látható helyen)...

    és valmi mutyi adókedvezményes idetelepülésről lesz csak szó:) (a propaganda miniszter meg csak löki majdan a rizsát a sikerről....)
  • polluxware
    #26288
    két uccsó komment:)))))))))))

    "László Kovács · Kiemelt hozzászóló · Miskolc, Hungary
    és ki fog rajta utazni, mert én nem az biztos inkább gyalog megyek .
    Válasz ·
    · 22 órája

    Tibor Csányi · Kiemelt hozzászóló · Rendőrtiszti Főiskola
    Kumiszt és ülés alatt puhított húst fognak felszolgálni.
    Válasz ·
    · 9 órája"
  • Hypo #26287
    ahogy a vak is mondja meglássuk
  • tothbalu99
    #26286
    az előbbi hsz-t visszavonom. ( mármint azt a 2,5 hónapos dolgot)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://www.youtube.com/watch?v=FbNO7JkMeic itt a videó, ha érdekel valakit.
  • tothbalu99
    #26285
    Igen, csak azt nem értem énse, h milrt kellett eddig várni, amikor ezt majdnem 2,5 hónap alatt hozták össze..
    Az viszont télleg nem rossz, h V.I.P gépeket alakítanak át...
  • Feketegyöngy747
    #26284
    Nos ajánlom mindenkinek akit érdekel! a yoitub-on fent lévő videókat a sajtó tájékoztatóról.
    Vágó úr nyilatkozata nem rossz, amit fel vázolt az jó, ha valóbban így lesz mint ahogy ott elmondták.
    Az is kiderült nem az USA-ból jön a madár hanem valamelyik nyugat európai légitársaság használta mint V.I.P gépként New York-ot repülték vele valóbban a gép öreg 18-20 év körüli de nagyon jó a műszaki állapota. Mondjuk az első hivatalos indulás utasokkal az még zűrzavaros mert aug.,szept., és még okt. is szóba került, nem tudom melyik lesz az igazi.
    Az én kezdeti kétségeim majdnem teljes egészében eloszlottak így, hogy már láttam a sajtótájékoztatót, még is csak többet lehetett meg tudni.
    Csak azt tudom mondani ki kell várni mi lesz a vége.
    Végső soron ha bejön neki akkor rengeteg egykori ott dolgozó (teljesen mindegy pilóta vagy utaskísérő vagy éppen földi kiszolgáló személyzet) embernek nemcsak a munkáját, de az életét is vissza adják ezzel, hiszen nagyon sok embernek nem csupán csak egy munkahely volt az egykori MALEV.
    Vágó úr nagyon magabiztosan nyilatkozott ezek szerint nagy háttérrel rendelkezik.
    Remélem sok minden úgy alakul mint sokan azt szeretnék v. akarják.
    A LÉNYEG AZ VÉGSŐ SORON," HOGY NE ARRA FIGYELJÜNK AMIT MOND, HA NEM AMIT TESZ" ez lesz itt a lényeg.
    A francba!! ismét majd vadászhatom akkor össze az új festést a szimulátoromba.
  • Feketegyöngy747
    #26283
    HAHAHAHA... ez jóvolt!!
    Én nem irigylem őket egy csöppet sem sikerüljön nekik mit szeretnének.
    De mint olvasgatom a jövőbeli terveket még hozzá 4 éven belül szeretnék mindezt elérni.
    Én a számokat tartom túlzásnak amikről beszélnek.
    Az USA-ból meg használt repcsit nem igazán nyerő ötlet venni, bocsánat nem veszik őket csak bérelni fogják ezeket az öreg madarakat, ez nem egy jó dolog. Főleg a felmerülő költségek miatt mint ahogy azt te is írtad. Mikor majd az összes európai légitársaság a költségeik leszorítására törekszik.
  • Hypo #26282
    azt gondoltak ha megveszik az AVICRAFT kft-t ami kisrepuloket uzemeltet akkor annak a hatan meglesznek az engedelyek hat ez nem jott eddig ossze, Azert érdekes hogy amikor a malev csod meg nem volt a lathataron szamunkra ok mar akkor targyaltak olajhercegekkel 8 lasd szijjarto utjat oda mint ekleti nyitas) aztan az egesz haggyjuk megdogleni amit a gyurcsanyek elbaxtak dolog meg csak a felszin, voltak ott uzleti erdekek is lasd wizz air vagy ryanair...szoval nagy hokuszpokusz ez
  • tothbalu99
    #26281
    Én nem tartom annyira repüléshez értőnek magam. ( Bár légiirányító szeretnék lenni) De ne mondják már nekem, h kicsit több mint 1 hónap múlva már repülni akarnak, mikor a desztinációkat se tudjuk... Egyébként meg sztem nem úgy van h becsöngetnek London Heathrow-ra, h csókolom, mi holnaptól szeretnénk heti 3 járatot ide indítani, mert jönne Álmos, meg Tas, és a többiek...
  • Hont
    #26280
    Egyébként már azt is tudom, hogy "Álmos Vezér" lenne a neve...
    Szegény arab befektetőnek elkurják a pénzét és majd oda adják pár milláért a TEC-nek...:) :) :)
    Egyébként tegnap a Váradi megmondta a frankót!
    Ma olyan új légitársaságba pénzt fektetni, mint homokot vinni a sivatagba...
  • Hont
    #26279
    Csak akkor kuka a szakszójuk, ha nem repülnek...Erre vannak a "zéró Time" szimulátorok!
    A másik dolog meg amit csinálnak az több mint közröhej! Még az égegyadta világon semmilyen engedélyük sincs meg...Az az egy 500 elavult ócskavasat meg nem fogják tudni engedélyeztetni!
    Már alapból egy elavult technika, arról meg hogy eddig az USA-ba repült és szinte semmi itteni szabálynak nem felel meg ne is beszéljünk!
    A felszálló tömeg és fogyasztás arányát már fel se hozom...
  • Feketegyöngy747
    #26278
    Valahol talán az aero magazinban azt olvastam, attól nemzeti egy légi társaság, hogy a kormány talán valami féle bizonyítványt vagy okiratot ad ki és el ismeri mint a magyar köztársaság hivatalos nemzeti légi társaság ként nem tudom nem vagyok benne biztos elképzelhető amit most írtam az hülyeség.
    De egy biztos fapadosok talán a mai napig nem repülhetnek a frankfurti reptérre csak valami által el ismert légitársaságok, de mi alapján azt nem tudom, van egy pár reptér ha jól hiszem ahová nem repülnek egyáltalán fapadosok. Szerintem nem azért mert nem szeretnének mert nem engedik be őket. De mondom ezekben nem vagyok 100%-ig biztos ezeket valahol olvastam vagy hallottam.
  • Feketegyöngy747
    #26277
    Akkor ezek szerint naponta változnak a hírek a légitársaság körül. Most már valamelyest tisztult a kép számomra. De nekem még akkor is septében össze csapott légitársaság ez . Hisz a malev leállása óta még majd 2 év sem telt el tehát a leállás után már jócskán egy párhónappal el kellett kezdeni a befektetők felkutatását. Bár ha találsz potenciális befektetőket talán 1-2 hónapon belül nyélbe lehet ütni az üzletet nem tomm.... 31 út vonalat ír, elég gyorsan fabrikáltak 31-t biztos volt valakinek régóta valami terve ezzel kapcsolatban is nem tomm....Akkor meg még itt a kérdés ami nem elhanyagolható mindössze csak egy apróság a személyzet. Ki fogja ezeket a szép madarakat majd röptetni. Mert állítólag a meleves pilóták egy része már elhelyezkedett, a másik része meg már nyugdíjba vonult, ha minden igaz maradtak vagy úgy 30-an ez meg nem elég a 6 boeingre. A malev leállása után nyilatkozott egy volt maleves pilota az egyik hírcsatornának , " Ez a szakszolgálati engedély ami nekik van ezekre a típusokra egy fél év aztán kuka mert nem veszik fel őket utána már sehová" nem tudom mért nyilatkozta ezt, lehet kiesnek a gyakorlatból és ezért mondta nem tomm... ezt sem.
    de éppen most olvastam a hvg.hu a legfrissebb hírt meg a népszabadságban . Érdekes figurák lesznek a tulajdonosok.
  • Hypo #26276
    ehy honappal ezelőtt az volt a duma, hogy nem diszkont legitarsasag akar lenni hanem premium, ezzel szembe a mai hir hogy a szokasos helyekre is repul ahova megy a wizzair rynair stb, szoval érdekes az egész. Az megy hogy mitol nemzeti legitarsasag amelyik alapjaban nem is nemzeti azt meg nem sikerult megértenem. Tehát a kérdés mitől nemzeti egy legitarsaság?
  • tothbalu99
    #26275
    Ja, és mellékesen, ez egy tegnap esti hír...
  • tothbalu99
    #26274
    Bocs, de én meg itt azt olvastam, h az első gép egy B737-500 lesz, ami már augusztus 18-án megérkezik Ferihegyre... Akkor most mi van?
  • Feketegyöngy747
    #26273
    Sziasztok!
    Ti tényleg elhiszitek ,hogy lesz valami ebből a légitársaságból?
    Nem vagyok semmi jónak az el rontója és én is örülnék annak ha ismét lenne egy igazi magyar légitársaság.
    De sajnos az eddigi sajtó értesülésekből, a nyilatkozatok hiányában az-az alig mondtak valamit, szerintem sok mindenki de főleg a rep.. Szakma is joggal szkeptikus. Főleg az aug. 23-i indulás az rögtön itt van, és egy airbus festésen kívül semmi mást nem lehetett még látni. Rengeteg a nyitott kérdés,nagy a köd az egész körül. Az elképzelhető,hogy szándékosan. A marketing meg viszont amatőr munkára utal, bár nem tudom vajon van-e nekik marketingesük vagy felkérte-e már valamilyen céget az arculat kialakításához. De mind idáig még nem legalább is én így tudom, mert különböző cégek bejegyzésein kívül, még igazi tevékenységet senki nem jelzett vissza. Na igen és még voltak olyan kijelentések amik szerintem is irreálisak. pl: a 2014-re szeretnék el érni az egykori MALEV 3 milliós utas forgalmát majd a későbbiekben meg 50 gép-ből álló gép parkot. Az én szerény véleményem szerint nagyon magasról szeretnének indulni, de reálisan át gondolva mi egy kis ország vagyunk és nem igazán jól működő gazdaság híján.(most még! remélhetőleg lesz ez jobb is), elég lesz ha 2014-re az 1 milliót elérik. A legjobban az a pletyka tetszett ahol valaki azt mondta idézem "majd turkisch és az emirates airlines futhat apénzük után" ez azért már nem nagyképű ha nem bátor kijelentés volt. (A hülyeség nem összekeverendő a bátorsággal), már csak azért sem mert a türkisch most márz.-ban adott le 117db vadonatúj a320-ra rendelést.
    Na mindegy ,talán lesz belőle valami nem szeretném az én meglátásom szerint a hibákat tovább boncolgatni. minden esetre az jó döntés ,hogy airbusokat akarnak vásárolni hiszen most egy pár légitársaság közel 1000 db airbust rendeltbe így valóbban hozzá lehet jutni 4-5 éves gépekhez.
    Állítólag az első gépük nem airbus lesz hanem egy AVRO RJ BAE 146-os gép ezzel szeretnének indulni.
    Az árakra azt mondták igen alacsonyak lesznek, ezzel ellentétben erről a gépről az a hír járja elég nagy az étvágya nem tudom hogy akarják majd költség hatékonyan üzemeltetni. na mindegy!! HAJRÁ MAGYAROK CSAK ELŐRE.
    ÁÁ... igen szeretném meg kérdezni tőletek mi a véleményetek a V4 atc-ról, vagy inkább a PRO/ATC-t vásároljam meg? szeretném már végre le cserélni a gagyi microsoft-os atc-t. Ja igen és kinéztem az ultimate traffic x-t. Érdemes meg vásárolnom vagy sem? nem tudom mennyire fps zabáló. Természetesen nem full-ra beállított ai forgalomra gondolok, csak ésszerű keretek között.
    Előre is köszi a válaszért.
    JA igen és innen is szeretném üdvözölni a fotelpilóta szerkesztőjét szoktam olvasni az írásait különböző tesztekről. Nagyon frankó, hogy végre van magyarul is egy ilyen honlap.
  • spyy55
    #26272
    Egy kis segítséget kérnék; eddig nem volt ilyen problémám :( Újra tettem az FS-t, szépen sorban mindent, aztán jött a REX (alap). A kezdésnél meg kell adni az fsx.cfg-t (ami rejtett, én ezért mindig az FS mappájába másolom), ami sikerült is (bár már alapból megtalálta). Bár leOKézása után EZ fogad. Nem tudom miért. Aztán a BACKUP-ot már meg sem csinálja, hiába minden próbálkozás... Valakinek ötlet???
  • Frenky
    #26271
    Hi! Ezt, hogy érted? Nekem működik a neten is vannak szerverek. FSopen Multiplayer FSX
  • metaxx
    #26270
    Badarság. Hamachit kell használni, és már meg is vagyunk. :D
  • Hypo #26269
    en jokat rohogok:))) tier 3-4 ben tobb a kamikaze mondjuk a taj szep en mondom vfr kedek:))))) de amugy szerintem a repulest nem lehet a tankozasra rahuzni
  • fireman73
    #26268
    Sajnos az FSX multija nem működik!
  • polluxware
    #26267
    Simflight.com kezdő hírét skubizzátok:)
  • polluxware
    #26266
    Tomi mondta hogy gáz nagyon... én nem kínozom magam vele:))