33535
  • Hont
    #26706
    Nem akarlak elkeseríteni, de nagy csalódás lesz... Illetve amennyiben szereted a dia filmet vagy a kopasz texturákat és van kellő mennyiségű andaxinod, (és töménytelen mennyiségű időd) csak abban az esetben próbáld meg!
    Akik nem tudnak kompromisszumokkal élni, azok felejtsék el...
  • metaxx
    #26705
    Te jó ég, lejött, kipróbáltam, hát ez valami vicc ez a gép. Az istenért, meg ne vegye senki! Még jó, hogy nem eredeti áron vettem meg. Így csak 1800-at dobtam ki az ablakon.
  • jakugerik
    #26704
    Sziasztok
    A konfimat aláírásban láthatjátok szerintem.
    Most akarok átállni fsx -re sok sok fórumot olvasgatva fotelpilota tweakeléseivel.
    Olyan kédésem van hogy az fsx hány gigát foglal? jó sok kiegészítővel tele aerosoftal meg PMDG stb gondolkozok egy SSD-n, csak azért kérdezem mert 60 gb tuti elég lesz neki, de a felét szabadon kell hagyni, és 30 gb lehet hogy nem lesz neki elég.A másik a RAM 1333MHZ-n megy abból kell gyorsabb? 1600 MHZ re gndoltam, de lehet hogy az is lassú, ebbe nem vagyok biztos.A proci 3,64 GHZ ig láttam hogy felmegy az szerintem elég. Mindenkinek kösz
  • bur07
    #26703
    http://www.simforums.com/forums/drivers-nv-inspector-fsxcfg-complete-guide_topic36586.html

    http://www.simforums.com/Forums/topic34141_post198187.html#198187

    Az olvasni való ami fontosnak tartatóm.

    Képek csak egyet találtam a probléma a kezdete.
    https://plus.google.com/photos/109187613361248804891/albums/5925055696021673009/5925055698844123458?banner=pwa&authkey=CNfQ15XmwLz2KQ&pid=5925055698844123458&oid=109187613361248804891


  • djfules
    #26702
    Nincsmit bármikor :-) minden ilyen oldalról kértem hírlevelet egy külön emailre így sűrűn jönnek baromságok de néha ilyen jó kis üzik is vannak közöttük :-)

    Na ezek a beállítások engem is érdekelnek bár nekem nincs gondom a géppel (koppkopp) de hátha még javít valamit...
  • metaxx
    #26701
    Esetleg ha van kedved, képekkel, közzétehetnéd a beállításokat, hogy mások is kipróbálhassák. :)
  • bur07
    #26700
    Na Uraim!
    PMDG és FSX problémát megoldottam magamnál! 2 napig az FSX beállításokat olvastam a különböző fórumokon.Arra rájöttem,hogy nem csak az FSX.CFG kell változtatni.
    A következőt csináltam: NVIDIA vezérlő pultnál kicsit vissza vettem minden értékből és az FSXben a kép felbontást a legmagasabbra tettem. Így a PMDG 2D panel probléma megoldódott és modell textura is szépen betöltődik. Nem csilingel és nem dob ki a szimulátor . AI repülők is minden reptéren betöltődnek nappal.(PL: Amszterdam).
    2 napja gyűröm ezekkel a beállításokkal az FSX-et, gépemet és szépen megy minden.
    Tisztelettel
  • metaxx
    #26699
    Köszi az infót, én is megvettem, és ki is raktam az oldalon :D

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=722503237766251&set=a.447074068642504.127000.447040161979228&type=1&theater
  • almostatys
    #26698
    Sziasztok!
    Ez az LHS LHBP lenyűgöző lett,viszont egy kérdésem lenne: Nem lehet valami textúra javító update-et kiadni hozzá,amiben lehet állítani a talaj (fű) grafikáját? :-) Ez az egyetlen dolog,ami nem tetszik,amúgy meg tökéletes! Gratulálok!!!

    Még egy kérdés: Azt vettem észre,hogy nem áll kapura egyetlen "traffic" gép sem,mindegyik csak az "R" parkolóhelyeken áll. Ez scenery probléma vagy traffic probléma? Global AI Traffic v3.02-t használok.
  • bankii
    #26697
    Ezt: bpmesh-fsx.bg1

    LHBP_CITYScenery-ben van.

  • djfules
    #26696
    Lemaradt 6 E a Just Flight-nál
  • djfules
    #26695
    Akit érdekel: Exclusive 24 Hour Deal on our 146-200/300 Jetliner for FSX Én megvettem! :-)
  • berczy #26694
    Ezt milyen configgal sikerült elérni?
  • CptSAB
    #26693
    Nem egy Carenado, de aki anno szerette FS9 alatt a kis masinát, az FSX-es adoptációt sem fogja megvetni, és nem mellesleg nem igazán dolgozta fel senki sem a 140-es alváltozatot. Ingyen? Naná.. Letöltöttem, megnéztem, kellemes, a maga hibáival együtt. (műszerek üvege és az ablakok fura gfx ficsőrje..)

    http://secure.simmarket.com/scansim-piper-pa28-140-cherokee-fsxp3d.phtml
  • bondi
    #26692
    Sziasztok!

    Hasznalom mar egy ideje az uj LHBPt, kulon gratula az LHSimnek, es olvasva a cikket visszaraktam ala a regi Aerosoftos City-t. Igy megvannak a Bp kozeli repterek is, viszont a Csakvari repter mash-el vmi tortent. Eddig az ugye egy fura domb tetejen helyezkedett el, viszont most a runway es a taxiway-ek bele vannak suppedve a dombba ugy rendesen. Minden mas popec, LHTL, LHGD, Budaors mind faxa, csak az LH0B kakis.
    Otletek esetleg? Az LHSim LHBP az Aerosot City felett van a scenery libraryben.

    A masik dolog, eleg rendesen belottem az FSXet vegre, a sok tweaket kiszedtem, csinaltam egy tiszta cfgt, bekuldtem a Bojote oldalra, utana osszvissz 5 dolgot tettem bele, es megcsinaltam az Nvidia Inspectoros beallitasokat. Azota 25 alatti fps erteket nem latok, a ket PMDG, barmilyen megaairport, Opus, UT2 50% ,forgalom es FTX Global mellett sem.
  • Hypo #26691
    Akkor használd egészséggel :)
  • bur07
    #26690
    És ami lemaradt mindenkinek csak ajánlani tudom.
  • bur07
    #26689
    Én volta ismét a buta.Nagyon szépen megy a FS2CREW! Az volt a baj,hogy a gombokat nem állítottam be. Sokat kellett gondolkodnom ( fél évet) , de megy a PMDG B747 és NGX.
    Köszönöm a segítséget mindenkinek.
  • bankii
    #26688
    Szép lett, szép lett, szép lett!
    Jöhetne már a 9-re...
  • djfules
    #26687
    És ha már időjárás ezt ismeri valaki? FS Global Real Weather Én OpusFSX-et használok, szerintem lenyűgőző amit csinál arra lennék kiváncsi vajon jobb-e annál?
  • Hypo #26686
    :) miért ha carendao ugyan azt az FDE-t eladja minden gepukhoz akkor ez se olyan nagy szám:))) De ha elolvasod ez ELVILEG egy tok mas progi lesz....majd meglassuk kivsncsi vagyuk tanultak e a konkurenciatol ( OPUS)
  • [HUN]FaTaL
    #26685
    Már megint? Azért ezt ám a vásárlók pofátlan lehúzásának tartom. Ez hanyadik active sky lesz az fsxhez? 5?
  • Hypo #26684
    Új Active Sky készülőben
  • N3suten
    #26683
    Gyönyörű lett skacok !!!
  • berczy #26682
    No igen... Én nem látok annyira a dolgok mélyére, de azt látom, hogy ez így nevetséges. Igazából személy szerint nem értem, nem fér a fejembe miért ennyire teljesítményigényes ez a játék. Grafikailag persze szép, de nem hasonlítható ezen a téren a csúcs játékokhoz. Persze tudom, hogy az FS-nek még egy valag más dolgot kell számolnia, amit talán más, csilli-villi játékoknak nem (pl. időjárás), de ez így akkor is nevetséges. Adott egy 3 GHz-es 4@8 (!!!) Magos i7-es proci (még ha nem is mai), 6 (!!!) GB RAM és egy egykori csúcs vidikártya (persze ez ma már elavult, de ugye elméletileg nem ez a szűk keresztmetszet).

    Szóval ha belegondolok, egy fosul optimalizált, híresen gépzabáló GTA4 vígan elfut full grafon ezen a gépen és a grafikája nem hasonlítható ehhez. Itt meg szenvedés az egész, kizártnak tartom, hogy ez normális. Az, hogy a mai legcsúcsabb csúcs gépeken nem lehet kompromisszumok nélkül játszani egy 7 (!!!) éves játékot. Persze, szarul van optimalizálva, értem én, de akkor is ezt így hogy?

    Amit írsz, pontosan igaz. Hiába a teljes körű modellezés, szimulálás, ha nem tudok egy szép leszállást csinálni, mert szaggat egy jobb add-on reptéren. Megöli az élményt, akár hogyan nézem. Én nem vár az ember 50+ FPS, nincsenek luxus igények, de azért egy szaros 20 FPS-t hozzon már egy hét éves játék!
    Ha meg maxra járatják, ne hasznájunk mást mellette? Mégis hogy gondolják ezt, hisz pont ez a lelke ennek, a moduláris felépítés, hogy több kieg egyidejű használata teszi még realisztikusabbá. Repüljek egy gyönyörű PMDG-vel default FS-ben környezetben? Mert akkor tán' normálisan megy? Se időjárás szimuláció, se addon repterek, global cuccokról nem is beszélek.

    Én nem tudom kijelenteni, hogy zsákutca, mert nem látok ennyire a dolgok mélyére. De anno, mikor kijött, ezért váltottam gépet. KOnkrétan ezért a játékért vettem akkor egy atom csúcs gépet (kivéve VGA), de az eredményem szánalmas volt. A lenti konfigon, már akkor 4 éve is szaggatott minden, játszhatatlan volt. Tanács: vegyem lejjebb a grafikát. Köszi, csak úgy meg csúnyább, mint az FS9, ergo nincsen értelme. És azért az FS9 sem csúnya, ha megtunningolja az ember szép add-onokkal, még egy FSX-hez képest sem.

    Most vegyek gépet, ismét, ismét az FSX-ért, hogy legalább elkezdhessem az FPS vadászatot? Mert a lenti gépem még beugrónak is kevés a szopáshoz? Vicc az egész.

    Igazából a legrosszabb az egészben, hogy sok jó, szép kieg már csak X-re jön. Pl. 787. Ez sajna elégg idegesítő, de mit lehet tenni? :)
  • Hypo #26681
    Hát nehéz nem egyet érteni:) Én szerintem FSX és a szuper addonok mar tullépték a program adta lehetőségeket sajnos. Met azért az elég vicces hogy egy konfig fel milla és a user vihog hogy NGX el 20 FPS es hogy mekkora szuper dolog......VICC az eglsz:) ha landolásnál nincs meg a konstans 30FPS akkor lehetnek a rendszerek szépen leprogramozva de egy ido utan szánalom az egész. Persze nem YT videokból kell kiindulni, de ott ius látni nem egyet amin a felszállás le szállás siralmas, aztan 350-en minden ujra smooth lesz. Röhej:)
    És ha csak azt veszed hogy mondjuk ORBX scenery-nel a keszitok ugy gondolkodtak hogy maxra jaratjak a rendszert, aztan ehhez jon mondjuk a PMDG ami szinten ugyan ezt gondolja, de hat ket ilyen cucc és már sehol a fel millás gép. Én FSX et sajnos zsákutcának tartom, és furának tartom hogy fejlesztok ugy csinalnak addonokat hogy tulajdonkeppen azt kovetelik a felhasznalatol hogy mast nagyon ne hasznaljon mert hát nem elsz 20 FPS.

  • berczy #26680
    Az az igazság Májsztró, hogy eddig hármoszor próbáltam rá az FSX-re. Amíg elsőre egész jónak tűnik, egy combosabb add-onnal, és egy jó kis IFR repcsivel már igencsak beakad. Bár nincsenek óriási igényeim, de azért ha már váltanék, leglább úgy nézzen ki, mint az FS9, valamint játszható legyen. Általában vegyesen repülök kisgépes VFR-t és nagygépes IFR-t és ebben az FS9 teljes körűen kiszolgál. Legutóbb már össznye vissznya tunningoltam a cfg-t is, de kvázi diavetítés volt. Nem túl vonzó számomra, hogy egy fullos FS9-nél gyengébbre állított grafikával is fele annyi FPS-t produkál. PEdig alapvetően nincsn szar gépem, bár tény, nem mai, de 10 év FS9-es FPS vadászat kicsit elvette a kedvem attól, hogy újrakezdjem, csak most FSX-el. Beteg... :)
    Most gondolj bele, FS9+FSGLOBAL+UT+ORBX+REX+ENBSeries+AS Budapest 1.5 (vagy FlyTampa Vienna) +PMDG747 hoz totál felhős időben 20+ FPS-t approach-on bőven. Az FSX meg sem mozdulna...

    Persze szaggat a szívem, mikor látom ezeket a gyönyörű képeket, de hogy őszinte legyek, amikor repülök, olyan veszett nagy különbség nincsen, ha mondjuk megnézek egy Gyöngyös VFR-t. Szóval kedves Tőled, de asszem maradok FS9-nél, ott eléggé kompromisszumok nélkül fut minden, pláne, hogy levettem a nyomi kompatibilitás módot is, így fullon megy minden szuper FPS mellett, még óriási kumulluszok között is egy PMDG 747-el is.

    Egy faszányos új géppel valszeg rápróbálkoznék, de amíg ez van, addig szerintem nem szívatom magam, mert csak ugyan az a szerencsétlenkedés lenne, mint annó FS9-el egy DualCore-os Pentium4-el.

    Ha netán valaki tud olyan beállítást, trükköt, amivel a lenti konfigon legalább FS9 kinézettel tudnék játszani VFR-t, IFR-t 20 körüli FPS-el (jó, erős add-onnál lehet 15 is, mert jó a szívem), az ne tartsa magában, bár félek kevés lesz a jelentkező. :)))

    MÁS: ÁLtalad ajánlott IL-18 nagyon fasza, tetszik. Viszont létezik az, hogy össze vissza két darab festés létezik hozzá? Nehezen tudom elhinni. :))) Amúgy próbáltad a gépet? Nekem nagyon bejön, csak kiscit ez is leadja az orrát nagy sebességnél, kb. 240 felett kezdi leadni. Mint az IL-14. :))) Viszont nagyon tetszik, próbálok vele műszeres repülést, bár néha még a kurzus követését nem nagyon értem, de belejövök, Tu-154 is meglett. :))) Köszi mégegyszer a gépet, nagyon tetszik, csak ez a festés választék szűke... :/
  • polluxware
    #26679
    Gratula Srácok;)
  • Clidey
    #26678
  • BB5207
    #26677
    Sziasztok, Üdv mindenkinek.
    Hypo, köszi a tippet ! SIKERÜLT A windows firewall volt a hibás !
    kellemes estét , jó repülést
  • m814
    #26676
  • exTrem
    #26675
    Végre én is meg tudtam venni az új LHBP scenery-t. Le a kalappal srácok :) Egyszerűen szavakat nem találok. 31R finalen, ngx kb 20-22 fps körül mozog, a korábbi 10-15-höz képest, és ha másfele nézek akkor pedig röccenés mentesen fut minden. Csak így tovább! :)
  • Clidey
    #26674
    Ez is AS Twotter csak picit öregebb... :)
    De majd sort kerítek a ráncfelvarrt utódjára is, persze! :)
  • Clidey
    #26673
    IL-18 for FSX
  • N3suten
    #26672
    megjelent a : TAXI2GATE - MMMX MEXICO CITY XTREME FSX verzió

    http://secure.simmarket.com/taxi2gate-mmmx-mexico-city-xtreme-fsx-%28es_7833%29.phtml


  • polluxware
    #26671
    próbáld ki az As twotter X-et is(új).... nagyon fps barát, és szebb is

    legalábbis az A2A c172-től biztosan jobb
  • Clidey
    #26670
    Pár kép LHSim LHBP-ről sarokban az fps értékekkel...
  • Clidey
    #26669
    Háttööö eegen...lehetne kicsit kíméletesebb a processzorhoz, ez tény. :)
  • polluxware
    #26668
    creative hangkártya driver.. valmi ilyesmi (volt)

    akkor nálad is??

  • Papirzacsi
    #26667
    Én B17-nél csak ritkán tapasztaltam ezt. Valami bug volt, már nem emlékszem mi, talán valami meghibásodással kapcsolatos, és olyankor lehullott az FPS nagyon, de ezt javították. De itt konstans zaba van. :D