33535
  • almostatys
    #26746
    Sziasztok!

    Tudom,hogy nem FSX,de nem rögzíti esetleg valaki digitálisan a National Geographicon leadott Ultimate Airport: Dubai, magyar címmel Reptéróriás: Dubai c. sorozatot? Eddig három részt adtak le belőle amit folyamatosan ismételnek és 26-án lesz a negyedik része. Vajon lesz még több része is?

    Ha esetleg valaki felveszi a sorozatot,az légyszi lépjen kapcsolatba velem privátban! Köszi szépen!
  • Feketegyöngy747
    #26745
    Szia. Ne haragudj de nem igazán tudom melyikre gondolsz a #26741-re az avsim-os, vagy a #26734 -re a Nick bácsisra
  • Hypo #26744
    lentebb linkeltem egy irast abban ha vegig nem is olvasod de van egy rész a VGA-krol pláne azt a rélszt ami procikhoz parosit VGA-kat, megfogadnam azokat a tanacsokat.
  • Feketegyöngy747
    #26743
    Helló mindenkinek.
    Már egy ideje azon gondolkodom lehet, hogy ki kelen cserélnem a videokártyát, egy geforce gtx-re elég gyakran olvasom itt a fórumon és máshol is, hogy a geforce alatt jobban teljesít az fsx. Először én is geforce-t akartam de sajna nemvolt raktáron ez még karácsony előtt volt vagy 2 éve nem sok volt abból a típusból mit én szerettem volna. Így maradtam egy jó minőségű ati mellett, a kártya 90k-ba fájt de úgy gondoltam legyen abból a legjobb minőség végső soron nem egy rossz darab de egy tuningolt i72600-as proci mellett elketyeg elég jól, a 20-22 fps körüli értéket hozza az fsx (ezt a föld közelében és reptereken értem időjárás szabályzó és traffic mellett.) de sajna előfordul egy-két helyen főleg nagyobb repterken, 20 alá is becsúszik nem sokkal 2-3 fps-el. Arra gondoltam ha ezzel az ati-val ilyen jól teljesít az fsx akkor egy elég jó minőségű geforce-val még jobb lenne, és nem szeretnék egy rakat lóvét kidobni ismét, nekem a mostan" mondhatni csúcsminőségű" geforce-tól az egyel régebbi vagy valamelyik másik is jó volna ami elég jól teljesít fsx alatt. gigabájt alplapom van.
    Bocsánat, hogy ilyen hosszasan taglaltam a dolgot de, sajna geforce-val még nem volt dolgom. Eddig ati kártyáim voltak, az fs2004-hez egy dualcore e8400-as intel-el csont full-ra járatva, szinte minden földi jóval megspékelve egy álomvolt igazság szerint siratom is azt az időt a mai napig.
    Előre is köszönöm nektek a majdani infókat
  • Feketegyöngy747
    #26742
    Köszönöm az infót
  • Hypo #26741
    jobban jarsz vele csak jo alaplapba rakd es valami normal hutes is kell, de nem fogsz csalodni, tesztekért AVSIM forum HARDWARE topic van jó pár
  • VDomino
    #26740
    Egy 5 GHz-es Sandy teljesítményét egy Haswell kb. 4.2-n hozza,4.5 körülre fel lehet rántani egy normális léghűtéssel,szóval mindenképpen előrelépés lenne.
  • Ombika
    #26739
    Udv.

    Elszalt a jo kis 5Ghz-es 2700K procim, es alaplapom. Mivel mar nem lehet kapni igy erosen kattogok S1150-esen, es 4770K,de ezek nem mennek olyan jol MHZ-ben. Vhol tudtok vmi jo kis tesztet FSX vs i4770K procirol?
  • ezsolti74
    #26738
    Igen, kompatibilis.
  • Feketegyöngy747
    #26737
    Sziasztok.
    Nem tudja valaki, hogy az GSX kompatibilis-e már az LHS LHBP-vel?
    Legutóbb még azt olvastam, hogy még nem, de már tárgyalnak az fsdreamteam-es srácokkal a probléma megoldásáról.
  • metaxx
    #26736
    "én nem bátorítalak a kalóz verziók felé" // jesszus, már beszélni sem tudok. :D
  • metaxx
    #26735
    Mivel külső program van a hálózati repüléshez, az eredetiség nem tényező. Ettől függetlenül én nem bátorítalak a kalóz verziók felé.
    Két nagyon online hálózat van, azt választod - IVAO - melyik szimpatikus - IVAO :D

    IVAO
    https://www.ivao.aero/

    VATSIM
    http://www.vacchun.hu/

    Ami a küldetéseket illeti, már azok gyökér oldalára adtam a linket, annyit kell tenned, hogy regisztrálsz az oldalakon, és már le is tudod tölteni a különböző küldetéseket.
  • Hypo #26734
    Nick Bácsi az elmúlt évek okosságait updatelte egy posztba rakta, TESSÉK AZ FSX HARDWARE SOFTWARWE BIBLIA http://www.simforums.com/forums/the-fsx-computer-system-the-bible-by-nickn_topic46211.html

  • polluxware
    #26733
  • alien1313
    #26732
    Off -> írásunk eredete <-
  • Papirzacsi
    #26731
    Ez majd akkor kerül be, ha jobban elterjed, de ettől már nem vagyunk túl messze, mert itt az sg forumon is nagyon sokszor botlik ebbe bele az ember.;-)
  • polluxware
    #26730
    A2A C172-hözhoz van 1.022 béta peccs! mentem vele egy kört ,és egészen élvezetes lett a kicsike a betonyon
  • polluxware
    #26729
    ez még a RÉGI helyesírási szabályok szerint volt...

    azóta volt egy forr... ,akarom mondani egy megújulás amit sohasem interpretáltunk (forr....) -nak

    csak hogy tudd
  • [HUN]FaTaL
    #26728
    Gamespyon az eredetivel sem fogsz multizni, mert megszűntették már.
  • Laca54321
    #26727
    mindig is karó volt a helyesírásom:), de szarunk rá:)
    a segítséget meg köszi..., majd a Kolléga
  • berczy #26726
    :)
  • Papirzacsi
    #26725
    meg veszem ---> megveszem
    le vedászott ---> levadászott
    le töltő ---> letöltő
  • Laca54321
    #26724
    Találtam egy olyan oldalt, hogy FS Open és itt vannak szerverek, de mondjuk kevesen vannak rajta.
    Tudsz esetleg olyat ahol sokan lennének? Illetve gáz van, mert nekem egy netről le vadászot DELUX-om van és úgy néz ki evvel nem lehet multizni:), de szerintem akkor meg veszem az eredetit, mert láttam árakat és k. 6000ft azt még talán el bírom viselni. Viszont azt nem tudom melyiket érdemesebb a Gold-t vagy az Delux-t?
    Illetve amiket adtál le töltő oldalakat ahol missions-ok vannak - lehet én vagyok a béna:) - nem találom hol lennének azok?:)
    Esetleg van ötleted a dolgokkal kapcsolatban és hol érdemes venni?
    Köszönöm ismét! :)
  • metaxx
    #26723
    Hát, ha tudsz pontosítani, akkor szívesen, de ez így kevés. És az angol miatt ne aggódj, annak idején az én gyenge angolom is az online repülésnek köszönhetően lett egyre jobb. Sokkal többet ér, mint akármilyen nyelvtanár vagy könyv :D
  • Laca54321
    #26722
    Köszönöm.:)
    Az online-t próbáltam, de valami szerver gondra hivatkozik. - amúgy angolom gyenge:) -
    Néztem a youtube-n egy videót ami valami gigszerre hivatkozik, hogy jelenleg nem jó esetleg evvel kapcsolatban is kérhetek kis segítséget.
    Köszönöm.
  • metaxx
    #26721
    Illetőleg, flightsim.com-on is van 48 oldalnyi. :D

    http://www.flightsim.com/vbfs/fslib.php?searchid=15169242
  • metaxx
    #26720
    Ha, küldetésekre gondolsz, akkor avsim-en, 17 oldalnyit találsz. Van miből válogatni.

    http://library.avsim.net/index.php?CatID=fsxmsn&Sort=Added&ScanMode=0&Go=Change+View

    De, ha igazi élvezetet akarsz, repülj online, irányítással, annál jobb nincs :)
  • Laca54321
    #26719
    Sziasztok!
    Én még teljesen új lennék a témában. 1 hete nyomom és már meg csináltam a kezdő feladatokat. :)
    Tudnátok abban segíteni honnan tudnék ingyen le tölteni, működő plusz feladatokat hozzá?
    Leginkább olyanok érdekelnének mikor 2 város közt kell menni. :)
    Előre is köszönöm aki rám szán pár sort. :)
  • jakugerik
    #26718
    Szia

    http://www.asus.com/Motherboards/P8B75V/
    ilyenem van
  • Nesuten
    #26717
    SteveFSX - DX10 Scenery Fixer EUR€23,76



    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    The aim of the product is to resolve the issues that cause some add on scenery to appear grey in Microsoft Flight Simulator X DX10 Preview mode. It can also assist with add on aircraft that similarly appear grey but support in this case is more limited and has limitations when it comes to night lighting.

    Additionally it bundles all the DX10 fixes that have been published to the Avsim Library into a combined easy to install package. This includes the flashing runway fix, disappearing bridges fix, Virtual Cockpit shadow improvements and more.

    Legacy Scenery
    The scenery that appears grey always does so from dusk till dawn, it appears normal during daylight hours. Scenery that behaves in this manner uses the FS8 BGL format rather than the XML BGL format introduced for FS9 and FSX. This older scenery format is sometimes called ASM or SCASM. Although it is a legacy file format many scenery designers continue to prefer it even for new FSX scenery as it gives more conditional control of when objects are drawn. Throughout this manual I will refer to this style of scenery as legacy to distinguish it from scenery that uses the FSX SDK.

    Legacy Aircraft
    Aircraft that use the FS8 BGL format in their model typically appear grey all the time. FS8 aircraft may separately have issues with incompatible textures which cause small elements such as wheels to be missing altogether. Throughput this manual I will refer to these aircraft as legacy aircraft to distinguish them from aircraft that use the FSX SDK.

    Bundled Fixes

    Progressive Taxi
    Improved VC Shadows
    Bridges Appear at Night
    Runways that don't Flicker
    Water Tone Closer to DX9

    New Fixes

    Rain/Snow Similar to DX9
    Hight Definition Jet VC Shadows
    Red Lattice Towers
    FTX Global Lights

    Important Note
    The tool works around flaws that exist in the flight simulator core software. Not every DX10 issue can be fixed. I have selected what I believe to be the best compromises. In particular if a legacy scenery does not currently work during the day with the Avsim patches installed then DX10SceneryFixer will not make it work. If a legacy scenery does not completely work then I am sorry but there is little more that can be done.

    System Requirements:
    Windows Vista, 7/8, 32/64 bit. Windows XP not supported.
  • bondi
    #26716
    Nalam 4,4 en siman fut egy Noctua hutovel. De az OCt eloszor az alaplap gyari progijaval probald meg sztem, es mindenkeppen a legujabb BIOS legyen feltelepitve. Ha nincs hozza akkor marad a Bios, de azzal csak ovatosan, es csak megfelelo hutes utan!
  • spyy55
    #26715
    Jaja: PENDINGelnek. Még az utalás sem ment át. (nem is tudtam Aerosoftot). No, akkor kopogok a kobakukon... THX
  • Hypo #26714
    nehéz ügy én ezért mindig ugy szoktam
    1. Nagy Scenery
    2, Repterek
    3 Repulok

    ebben a sorrendben es minden isntall utan teszt
  • ezsolti74
    #26713
    Szia!

    Olvass utána alaposan a prohardver forumában és ha beszélsz angolul akkor az overclock.net-en hogyan kell tuningolni. Ne kezdj bele pár oldal elolvasása után! Olvass sokat! Vízhűtés nélkül a procidat nem húznám 4GHz fölé. Vizzel mehet 4,5GHz-ig is. A prohardveren van aki szerény összegért vállal tuningolást, megbízható ember, érti a dolgát. Mi az alaplapod pontos típusa?
  • bur07
    #26712
    Köszönöm beraktam,
    DE minden csoda 3 napig tart. Feltelepítettem második kedves városomat Luxembourgot az fsxhez. Gondoltam repülök egyet és erre megint PMDG modellt nem jó. De úgy hogy 3D panel is elromlott. 61-es állóhelyről indultam volna.Valamit elállítottam fsx-en de még nem tudom mit. Viszont a 2D még mindig jó.
  • Hypo #26711
    Nem csak megvette oket az Aerosoft:))) , Nekem is eddig mindent kuldtek szépen.
    Ha belépsz az account oldaladra akkor a rendeléseknél PENDING van? irni kell a supportnak hogy ennyi kesedelem van csinaljanak valamit vagy refund...TESSÉK FELHÁBORODNI:)
  • spyy55
    #26710
    Üdv! Megkérdezlek Titeket is, hátha járt már valaki így: Simware Simulations oldalon rendeltem egy-két cuccot már másfél hónapja. 3 -4 hete visszaigazoltak, hogy a napokban feladják a rendelt termékeket. Alig két hete érdeklődtem, amire azt a választ, kaptam, hogy a napokban érkezik... Azóta hiába írok nekik bármit is, semmi válasz. A pár évvel ezelőtti megrendelésem 8-10 napon belül megérkezett és mindig tájékoztattak, hogy hol áll. Most megkergülhettek???
  • jakugerik
    #26709
    Heló

    Igen a proci pörgetésre énis gondoltam, milyen programmal lehet megcsinálni? (Mert ilyet még nem nagyon csináltam) És a RAM időzítése nézem én a gyártó honlapját is de ott sincs semmi.
    Dual RAM ot akarok venni mert azok össze-dolgoznak elvileg.Gondolom majd kell rá egy óriási Borda meg vízhűtés és akkor lehet nem fog fellángolni az egész.
  • ezsolti74
    #26708
    Ha ilyen gondod van és még nem sikerült megoldanod akkor az FSX.cfg-be bele kellene tenii a következőt: HIGHMEMFIX=1
  • ezsolti74
    #26707
    Szia!

    Mivel K-s a procid azt jó lenne 4-4.5 GHz közé felhúzni. (FSX-et alapórajelen telepítsd, utána overclockold a CPU-t) RAM-ból elég az 1600MHz-es (Valahol a neten van fent egy táblázat FSX RAM témában. A legjobb az 1600MHz-es ram 7-7-7-21-es időzítéssel vagy 8-8-8-24-gyel ha gyártanak még ilyet. Nem a MHz számít a RAM-nál hanem az "időzítése" a ramnak, FSX tekintetében. Ha jól emlékszem az 1833MHz-es RAM 9-9-9-27 "időzítéssel" hozott olyan teljesítményt FSX alatt mint az 1600MHz-es ram 8-8-8-24-en. Figyelj oda a RAM vásárlásakor, hogy mi az ami kompatibilis az alaplapoddal és csak olyat vegyél. Ha nincs a kompatibilitási listában csak 9-9-9-27-es időzítésű de gyártanak ugyan abból a RAM-ból gyorsabbat is ugyan azon a néven jobb "időzítéssel" akkor azt is megveheted.

    1833MHz fölé pedig teljesen felesleges menni mert van, hogy még lassabak is a RAM-ok mint egy 1600MHz-es 9-9-9-27-es időzítéssel. Ez utóbbi pedig igen lassúnak számít az 1600MHz-es mezőnyben.

    Ami a lényeg: 1600MHz-es RAM minél alacsonyabb időzítéssel ami még kompatibilis az alaplapoddal. Legalább a modul tipusa/neve eggyezzen.