33535
  • m814
    #26866
    "Ülhetik a tort az örök szkeptikusok"

    Ez nem erről szól. Hihetetlenül hiszékenyek az emberek. Akkor amikor nagy múltú légitársaságok épp hogy csak életben maradnak, elhisszük hogy egyszer csak előkerül egy csoda magyar aki megváltja a világot?
    Ugyan már!
    Ráadásul végig úgy tálalva, hogy ez "nemzeti légitársaság".
    Mitől lett volna ez nemzetibb mint pl. a Wizz? Attól 120 milliótól amit szintén "kölcsönöztek" igaz magyartól?
    Nem vagyok a dolog szakértője, de ezzel az összeggel aligha lett volna magyar többségi tulajdonban a társaság.


  • berczy #26865
    Ezekkel én is tisztában vagyok, leírták, szánkba rágták ezerszer, ahogy kell.
  • Hont
    #26864
    Ez nem ezen múlik...Az egész már a kezdetektől halálra volt ítélve! A társaságból soha senki még csak a közelébe se volt a repülésnek! Azt se tudták honnan milyen engedélyeket kell beszerezni, mire milyen szabályok jogszabályok vonatkoznak...
    Csak a gépeket sajnálom...:(
  • berczy #26863
    Hát... ha ennyire nem akarja egy ország, hogy legyen nemzeti légitársasága, akkor megkapta, nem lesz. Ülhetik a tort az örök szkeptikusok.
  • Hypo #26862
    semmi meglepő
  • Rodman6
    #26861
    Vicc volt az egész.
  • perko
    #26860
    OFF
    Na bejött amire sokan számítottak.
    Vége a Sólyomnak

    "Eleve hülyeségnek tűnt "
  • metaxx
    #26859
    :D köszi, igyekeztem érthetővé tenni
  • Hypo #26858
    jogos el is felejtettem, pedig nagyon jó kis írás grat:)
  • metaxx
    #26857
    http://www.fotelpilota.hu/ezdok-camera-szemle/
  • Hypo #26856
    :))) ja mondjuk en is general simpitet csinálnék, pénz pénz pénz
  • spyy55
    #26855
    Semmi Boeing :) ! Akkor még több gombra lenne szükségem :) Mikor a fejembe vettem, hogy megpróbálom reálisabbá tenni magam körül az egész repülés világát (mert jogsira + gépre míg élek nem lesz zsetonom), akkor ezen gondolkoztam. Csak a panelt kellene megvennem, a hozzá tartozó gombok, kapcsolók, tekerentyűk, kábelek és plexik már beszerezhetők. Rengeteg videót és leírást olvastam róla és ez tűnik a legjobb megoldásnak. De ez csak egy álom egyenlőre... (opencockpits-ot és társait már kiveséztem :))
  • Hypo #26854
    mondjuk ez is most akcios:)))) http://www.simw.com/product-containers/ffbyokes/force-feedback-yoke-boeing-737.html
  • Hypo #26853
    a standard paneljuk ha lusta az ember eleg jo valasztas volt meg akcioba is volt tavaly karacsonykor
  • Hypo #26852
    :))))) opencockpits.org eleg jo cuccaik vannak azokbol megepitheted, vagy veszed toluk a kesz modult,
    saitek paneljainal jobb az biztos:)
  • spyy55
    #26851
    Billentyűn max a "P" betűt nyomtam, ha hívott a természet :) Már csak egy switch controller kellene (mint pl. EZ), csak ebből legalább vagy 20-30-ra lenne szükség a sok gomb miatt, majd szétszedném és az adott típushoz megfelelően elhelyezném magam körül. Csak az a baj, hogy (csak 13 USB bemenetem van és) túl sok a jó gép... :)
  • Hypo #26850
    grat, akkor ugye hogy jobb mint billentyun nyomni:)))))
  • spyy55
    #26849
    Eddigi szimulátorozásom során soha nem tapasztalt élményben volt részem tegnap este :) Végre közelebb kerültem a valósághoz: nem kell többé tekergetnem a joy nyakát, se bal kézzel tolni a karokat, se ütögetni ezer helyen a billentyűzetet, ugyanis megjöttek az irányításhoz szükséges controllerek. Egy kis kalibrálás, finomítgatás után LHPP iskolakörrel "próbálkoztam" - szó szerint. Hihetetlen jó élmény volt (és egyben furcsa és szokatlan) így repülni. Szinte éreztem a "G erőket" :D Persze a többségnek ez csak felelevenítés, de én még csak most érhettem el ezt a szintet. A rudder a legviccesebb :), azt megszokni :D Úgy érzem, most többet fogok a felhők közé lesni... (ezt az élményt muszáj volt megosztanom)
  • Hypo #26848
    hát nem tudom akkor, nekem nem jelentkezik ez a hiba. Miután beállítottam a nézetet window módban a gombokkal és elmentem utána mindig emlékszik rá. Admin modban telepitetted? 1,15 1,17 melyik verzió
  • almostatys
    #26847
    Igen úgy csinálom és a config tools-t is lefuttatom amikor egy gépet telepítek FSX-be. Vagy minden FSX indítás előtt le kell futtatni? A Fotelpilotán elolvastam a tutorialt és mindent aszerint csinálok. Pl van egy olyan problémám is,hogy beállítom a saját nézeteket és néha a VC-ben olyan nézetek is vannak,amiket nem én állítottam be és tökre feleslegesek. Ezeket nem lehet valahogy törölni?
  • Hypo #26846
    hogy állítod be? window mode studio on majd num bill 2 es gomb...stb?
    mielott elinditottad az fsx et futasd le a config toolt is
  • almostatys
    #26845
    Sziasztok! Létezik az EZDOK camerához magyar nyalvű leírás,tutorial,settings...stb? Ez a progi már kiidegel!!! :-(
    Frankón beállítottam egy géphez kameranézeteket,el is mentettem,majd miután betöltök egy másik gépet,majd ezután visszatöltöm ugyanazt a gépet amihez eredetileg beállítottam a kameraállásokat,tökre nem azok a kameraállások jelennek meg,amiket én beállítottam és elmentettem. Mi lehet a baj?

    Pl: Beállítottam és elmentettem egy nézetet az overheaden a fények kapcsolóihoz,elmentettem a beállítást és miután újra betöltöm ezt a gépet,akkor már nem az overheadet mutatja,hanem a gép alját.
  • LWhite
    #26844
    Köszönöm a választ! Még annyi kérdésem lenne, hogy inkább a 320 (vs 256) bites sávszél vagy a 2GB (vs 1280MB) memória számítana a textúrák betöltésénél?
    Most kell egy kis idő, amíg megjelenik a teljes textúra, van egy kis fekete kockásodás ha képet váltok, pedig az X Tweakben leírtakat is kipróbáltam már, jelentősebb siker/változás nélkül.
  • Swy00
    #26843
    Ő is fé
    fáradt volt. menni akart már nagyon, inkább lecsapta. amit nem értek, hogy miután a gép megállt, miért az volt a parancs h üljenek le az utasok és miért nem az, hogy sorakozzanak fel a csúszdához? erre mi az előírás?
  • Hypo #26842
  • Swy00
    #26841
    metaxx és Hypo köszönöm a tanácsot mindettőtöknek! :-)
  • djfules
    #26840
    http://iho.hu/hir/a-gep-orrfutora-landolt-kirugtak-a-kapitanyt-131003?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

    Az emberi tényezőt nem lehet kizárni, 12000 repült ora után is ilyen amatőr hibát elkövetni...
  • metaxx
    #26839
    Jahhh, Barebone? Hát az nem játékra való te kolléga! :D
  • Tompoxxx
    #26838
    Köszönöm szépen. :)
  • Frenky
    #26837
    Igen ezt tudom. Ebbe a Dell gépbe, sajnos csak Low Profile VGA fér el és nagyon ritka a gyorsabb, ilyen keskeny VGA nagyon ritka... Azért kösz. Érdekes, mert a notimon nem csinált apró akadásokat, abban is hasonló 5470 VGA van. Háát akkor marad az FS2004.
    OptiPlex SFF
    Low profile VGA
  • Solt
    #26836
    Urak!

    Kinek lehet inkább hinni, a flightradar oldalának, vagy a bud.hu-nak?
  • metaxx
    #26835
    Pardon, a link lemaradt

    http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=657&card2=652

  • metaxx
    #26834
    Há nézd, a 2.4 GHz nem túl sok sajnos, de a legnagyobb probléma a VGA. Gyalázatosan gyengék a paraméterei. Mellé raktam az én kártyámat, nézd meg, hogy átlagosan 4x erősebb, mint a tiéd. Az FSX egy drága hobbi, és sajnos egy 9.000-es VGA-val, pláne ha az ATi, sajnos akadni fog. A VGA cseréje mindenképpen javasolt.
  • Frenky
    #26833
    Sziasztok! Lenne egy kis gondom.
    Észrevettem, hogy mikró akadások vannak repülés közben.
    Ezt a jelenséget anno a laptopomon nem észleltem ennyire.
    A venetubo.com/fsx.html oldal segítségével beállítottam a cfg-t, és az fps limiter is műxik.
    Valaki átnézné a configomat, hogy melyik tényező okozhatja ezt a jelenséget?
    Nem egy erőmű a gép de azért lehet vele játszani.
    Dell OptiPlex 755 SFF, Core 2 Duo 2.4GHz, 4GB, 250GB 7200, HD6450 1GB LP
    Üdv.
  • metaxx
    #26832
    Szia, javulna a helyzet, de számottevő jelentős javulásra ne számíts. Ha saccolnom kéne, kb. 5-8 FPS különbség lehet a két kártya közt. Mondjuk az Nvidia 320bit, jóval jobb az ATi 256-nál, ez adná a legnagyobb lökést, de nézd meg magad az adatokat.

    http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=640&card2=626
  • metaxx
    #26831
    Tessék, az LHS interjúban benne van, hogy kell csinálni. :D


    http://www.fotelpilota.hu/lhsimulations-lhbp_x-interju/
  • lajko78
    #26830
    Sziasztok
    Lenne egy kérdésem Saitek X52 Joystick ledek folyamatosan villognak a kar nem müködik de a gázkar igen
  • LWhite
    #26829
    Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tudom, hogy nemrég volt róla szó, de kicsit hezitálok videokártya váltás miatt. Most egy HD5830-asom van, amivel felhős időben/esőben sokszor leesik az FPS (akár 15 alá is) az amúgy nem rossz értékekről. Ezért váltanék, de nem tudom pontosan mire, igazából nyilván a pénztárca függvénye is ez.
    Az NVidiát mindenhol inkább ajánlják, ezért GTX570-et néztem ki (1280MB, 320 bit). Erre érdemes lenne cserélni a mostanit? Van valakinek aktuális tapasztalata vele? Néztem még a HD7870-et (2048 MB, 256 bit) is, bár ez kicsit többe kerül. Nagyjából ezekig tudok elmenni árban.
    Nem tudom, hogy a két kiszemelt közül melyik lenne a jobb, a 7870-nek azért lényegesen kisebb a fogyasztása (a táp miatt azért nem mindegy), viszont ez megint nem NVidia.
    Illetve a kérdés, hogy ezekkel lenne-e még felhős fps problémám, meg a textúra betöltésnél fekete kockásodás (bár ez utóbbi lehet, hogy csak beállítási hiányosság)?!
    Egy i7 2600 (3,9-4 GHz) proci mellé lenne.
    Köszönöm a segítséget!
  • Tompoxxx
    #26828
    Sziasztok!
    Ha az új LHBP mellett meg szeretném tartani a régi Aerosoft LHBP-ből magát a várost, elég-e kivenni a régiből a repteret + a cityből a két lhbp bgl-t, vagy még mást is törölni kell?
    Előre is köszönöm, Üdv mindenkinek
  • civicum
    #26827
    Sziasztok!
    Járt már valaki úgy az AS Airbus x vagy Blackbox Airbus-al, hogy VC módban a kurzor folyamatosan "spinninggel"? Ha igen, mit kéne tennem?