Flight Simulator X

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#25299
Köszönöm.:-)
m814
#25298
Clidey bácsi újabb szépségei is helyükre kerültek....<#worship>

LHSimulations web http://www.lhsimulations.com LHSimulations Facebook:https://www.facebook.com/LHSimulations

Nesu
#25297

Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek ! Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!! [img]http://wotlabs.net/sig_dark/eu/nesuten/signature.png[/img]

Nesu
#25296
Fotelpilota.hu letöltésék között megtalálod

Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek ! Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!! [img]http://wotlabs.net/sig_dark/eu/nesuten/signature.png[/img]

#25295
Ezt a Malév festést letölthetõvé teszed késõbb? Ha igen, hol?
JoopZzz
#25294
hi😊 Lehet,hogy az SP-2 hiánya okozza,de nem biztos.😄 Csak azért mondom,mert amíg ezek nem voltak fenet,nagyon sok mindenrõl lemaradtam,és a játék futása is szar! (sp-1,sp-2,sdk) Nálam meg a permet porlasztása nem volt jó,és ez volt a gond.
Hypo
#25293
hali. nem tudom angol milyen szinten megy de rengeteg repint forum van ahol eleg sok hasznos infot ossze lehet szedni.
Ha hozza akarsz fogni nosza semmi se megy egybol, ez ne szegje kedvedet, kitartas preciz munka meghozza a gyumolcset. Amit en javasolnek lepesek:

1. Keres ra youtube on Photoshop tutorialokra, foleg ezek a temak:
Layerek, Adjustment layerek, Transparency - opacity ( layer effects)
Ha nagyjabol a programot megismerted onnantol mar joval konnyebb lesz.
itt par repaint tutorial
http://www.youtube.com/watch?v=HWDQMByWTNA&feature=share&list=PLE7B4EB60E74B5BAB

http://youtu.be/TVcGUFPfsF0

http://youtu.be/OGIpG2A61cQ

És kérdezz Maestrotol is ( Clidey) keni vágja.

spyy55
#25292
OK! Köszi.
Esõs idõben egy gép szélvédõjén sem látszanak a cseppek, ez mitõl lehet?

#25291
FSX-hez is jó...
#25290
Például World of AI FSX
spyy55
#25289
Tudnátok ajánlani egy jó AI Trafficot FSX-hez (mint World of AI FS9-nél)

#25288
Megrajzolnám én is ha tudnám hogyan kell. Ugyanígy vagyok a festéssel is. Érdekel és szeretnék festéseket kreálni gépekhez,de sajnos nem tudom hogyan kell. Tudom,hogy repaint kit meg Photo shop kell hozzá,de pl egy gépre eredeti képeket,mintákat,jelzéseket hogyan lehet felvinni? Fogok egy képet,arról lecopyzok egy "mintát" és azt illesztem az általam festett gépre?
Nesu
#25287
ja és fotókat használ hozzá ...
persze maga készíti õket

Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek ! Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!! [img]http://wotlabs.net/sig_dark/eu/nesuten/signature.png[/img]

Nesu
#25286
aki pénz kér érte ,mint a macphat ,meg is rajzolja maga ...

Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek ! Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!! [img]http://wotlabs.net/sig_dark/eu/nesuten/signature.png[/img]

#25285
Nem tudjátok véletlenül,hogy hogyan tudnám kicserélni a Level-D eredeti wing textúráját az McPhat féle HD wing textúrára? Egyszerû lenne a dolog,ha csak a szárny lenne a b763wing_left_t.dds fájlon belül,de sajnos festés is van.
Az McPhat vajon hogy a rákba csinált hozzá HD textúrát,mikor az eredetinek béna a minõsége: pl recés a szárny felülete...stb?
spyy55
#25284
Budapest 2.0 segített 😊

spyy55
#25283
Sajnos az sem segített: KÉP A Libraryban a MASX-et letiltottamés az adott 3 fájlt kitöröltem a mappából (backuppolva).

[HUN]FaTaL
#25282
LHSimulations cuccokban (talán a masban van) tiltsd le a mesht (hungary.bgl, vaskapu.bgl, delkeletikarpatok.bgl).

http://goo.gl/gd6Zi5

spyy55
#25281
Ez mitõl lehet, mert már mindent kipróbáltam, de semmi eredmény: KÉP FS Global Europe, LHSimulations cuccok vannak fent! Mindet letitlottam már scenery Library-ban, de semmi 😞 Még az adott BGL-eket is kiszedtem.

Nesu
#25280
és képekben ...





Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek ! Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!! [img]http://wotlabs.net/sig_dark/eu/nesuten/signature.png[/img]

Nesu
#25279
Majestic Q400 ,1st Flight with HA-LQA


Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek ! Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!! [img]http://wotlabs.net/sig_dark/eu/nesuten/signature.png[/img]

Nesu
#25278



Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek ! Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!! [img]http://wotlabs.net/sig_dark/eu/nesuten/signature.png[/img]

Hypo
#25277
de jo is a 11-15KT és szél nyami, tököl mint egy szélcsatorna

Nesu
#25276
Majestic Bombardier Dash8 Q400 Malév HA-LQA elsõ repülés Liszt Ferenc repülõtérrõl Debrecen repülõtérre .

A Preparation Before Flight / PreFlight CL eljárás után a Q400 HA-LQA ,hideg sötétséggel várakozott a Liszt Ferenc repülõtér 66 -os parkolójában ,fedélzetén másod magammal ...
A repülési terv (AIRAC 1305 ,LHBP NORAH L140 NARKA LHDC) leadását követõen ,megérkezett az engedély a választott útvonalra ,amely egy VFR - ILS - VFR repülés ,FL120 - FL190 magasságok között volt kérvényezve ...
Az elsõ lépések között áram alá helyeztük a rendszert ,melyet egy földi generátorral támogattatunk meg ,amelyet az FMC -ben tudunk kérni ,hogy az akkumulátorok ,ne merüljenek le ,miközben felprogramozzuk a két MCDU -t ,vagyis a valóságot visszaadni igyekvõ Majestic Software által leprogramozott ,külön külön programozható MCDU -t azaz FMC -t szinkronizálni ..
Igen szinkronizálni kell ,mind a repülési útvonal adatait ,mind az üzemanyag beadott értékeit ...
Az egyen és váltóáramú külsõ erõforrásokat külön külön be kell kapcsolnunk ,amelyek üzemelését az FO oldali 2 -es vagy akár a pilóta oldali 1 -es MFD -éken ellenõrizhetünk le ,amelyek tekerõ kapcsolóit a gázkarok alatti Trim-panel alatt találunk meg ...Ezen tekerõ kapcsolók külön külön elérhetõvé teszik mindkét oldalon a különbözõ adatok kivetítését a különbözõ kijelzõkre ...
A külsõ erõforrás biztosítása után ,elvégeztük a hiba jelzõ rendszerek és egyéb mint a navigációs és kommunikációs eszközök mûködésének tesztjét ...
A repülési útvonalaz FMC -be való beadását követõen ,az APU valóságot tükrözõ folyamat végrehajtása történt ...
Engedély érkezett a kitolásra és az ,ezt követõ hajtómû indításra ,amely eléggé összetett feladat azaz több elembõl áll mint egy PMDG 737 indítás ,persze ez nem azt jelenti ,hogy bonyolultabb ...
A két PW gázturbina üzemi hõmérsékleten duruzsolt a fülünkbe ,amikor a megkaptuk a gurulási engedélyt a 31L pályára ...
Taxi fények bekapcsolva ,Ívelõ lapok 5 -ös állásban ,Kormányszervek minden irányban akadálymentesen ütközésig kitéríthetõek és vissza állnak közép állásba kézi orrfutókormányzás bekapcsolva ,proppeller állásszög automatika élesítve stb ...
Gurulunk a kézi kormányzás magas szintû finomsággal követi a felvezetõ guruló vonalat ,ami elégedettséggel töltött el az eddig pedálos kacsázásaimat követõen ...
A 31L kifutópálya küszöbje ,rövid várakozással ,amelyet a felszállási engedély kérését követõ kifutópályára való felgurulást megelõzõ eljárást hajtottunk végre ...
31L kifutópálya 20 másodperces kötelezõ megállás közben ,a Felszállás elõtti ellenõrzõ lista végrehajtását befejezve feldübörgött a két ,PW150A - Pratt & Whitney gázturbina és közép vonal egyre gyorsabban tûnt el alattunk ,amelyet a IAS 150 kts sebesség eredményezett ,ami az emelkedéshez kell ,amit persze a csodálatos IAS 250 kts múlt csak felül ...
Szerintem egy apró indok lehetett ,ami a CRJ 200 -ok lécserélését jelentette ...



Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek ! Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!! [img]http://wotlabs.net/sig_dark/eu/nesuten/signature.png[/img]

#25275
Van.

L Viper
#25274
Hát, hely az van benne <#vigyor5>
Nesu
#25273
és Debrecenben lehet e csajozni egy ilyen járgánnyal ?


Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek ! Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!! [img]http://wotlabs.net/sig_dark/eu/nesuten/signature.png[/img]

Hont
#25272
#25271
van olyan Koztetek aki epitett mar sajat cockpit et?
#25270
Sziasztok!

Feltettem az ORBX Pacific Northwest-t és amikor elindítom az FTX Centralt,ezt írja: Duplicate Landclass index 100 Aborting FTX Central.Majd nyomok egy OK-t és eltünk az FTX Central ablak. Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet a probléma?
L Viper
#25269
A Lisz Ferihegyi repülõtér felett szépek a felhõk. (Én nem ott lakok.)
Nesu
#25268
Ki lakik a Liszt Fecó közelében ,van ilyen az idõ ?



Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek ! Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!! [img]http://wotlabs.net/sig_dark/eu/nesuten/signature.png[/img]

Nesu
#25267
Egy kis LHBP 2.0 és a többi ...



Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek ! Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!! [img]http://wotlabs.net/sig_dark/eu/nesuten/signature.png[/img]

spyy55
#25266
A segítségeteket szeretném kérni. Friss FSX-et telepítettem (CFG beállítva). Majd jöttek a sceneryk: FS Global ultimate Europe, Ground Environment X Europe, Hungary Landmarks Pack (MESH-el), Library Base Pack. LHBP-n a terep ÍGY NÉZ KI. Ez az FS Globaltól lehet, de máshol eddig ezt nem tapasztaltam. A terep magassági kiugrása legalábbis biztos. A fák és házak beugrására" viszont nem jövök rá. Ezeket mivel lehet javítani?
Az FS Global készített egy mappát, ahol az európai sceneryk vannak (pl. N36E045.bgl). Innen kiell kitörölni az LHBP-n lévõ koordinátát? (addig nem szeretném, amíg ötletet nem adtok, nehogy elrontsak valamit) Köszi.

L Viper
#25265
A DOSBox- jó cucc, nálam bevált. Van egy módszer, amivel össze lehet integrálni bármilyen régi progival úgy, hogy akár pendrive-ról is futtathatõ bárhol. Akár az eredeti régi DOS CD-rõl készített ISO-t is be lehet építeni a csomagba.
L Viper
#25264
A D.I.D. termékek és a Microprose volt nálam is az etalon 😊
C64-en a felsoroltakkal, szemkifolyásig <#nevetes1>
CptSAB
#25263
EF2000, F22 Total Air War.. C64-en Flight Simulator, ACE, Flight Path 737 meg ilyesmik..Stealth Fighter nagyon ász volt, vagy a Gunship. Ami Microprose termék volt, azzal szinte mind toltam, és PC-én is szerettem a cuccaikat.
#25262
Végül is évben sincs nagy különbség a két program között, az LHX '90-es, a Yeager pedig '91-es. 😊
Ezek voltak nagyrészben (mármint nem csak õk ketten), a mai sikeres szimulátorok (NEM JÁTÉKOK!) atyjai.
Mindig is borsódzott attól a hátam, ha valaki játéknak hívja pl. a Flight Simulatort. A játék az a H.A.W.X 1-2, ACE Combat, és társai. Az, ahol repülési térképeket kell bogarászni, mûszeres repülést végrehajtani, stb. nem nevezném a játék kategóriába. Mondjuk, ki hogyan fogja fel. Akinek van hozzá egy kis affinitása, nem hiszem hogy játék szinten fog rá tekinteni.

Visszakanyarodva a régi idõk játékaihoz, én is játszom õket a mai napig, és nem csak a repülõsekkel. 😄 A többit nem sorolom, mert nem témába vágóak. Én DosBox -helyett D-Fend Reloaded -t használok, szerintem praktikusabb meg kényelmesebb. Akit érdekel, az innen letöltheti: D-Fend Reloaded
Annyit még ehhez, hogy néha sokkal jobban lekötnek a régi játékok, mint a mostaniak. Miért is? Mert régen volt hangulata a játékoknak, volt játékélménye, nem vitte el a csilli-villi dájrektiksz huszonöt' meg a krájendzsin 8. Manapság mi van? Atomerõmû kell minden alá, tízezrekért tolnak az arcodba egy bugos szoftvert, amihez 2 naponta jönnek a 1,5gigás foltok, és cserébe kapsz egy 5 óra alatt kijátszható játékot.

///M I Love BMW. :)

#25261
jo kis retrok ezek!az ace2meg mar milyen jonak tunt!!!a pro pilot csapata csinalta a flght simulatorokat van valami hasonlo anegdotat hallottam anno.volt egy aviator joystick om c64re.es emlekszemhogy egy matek hazifeladatot irattam meg cserebe erte..jol elkotyavetyeltem.volt sega megadrive ra egy mig21 sim is ahol lehetett le,felszallni is.most egy honapja elhataroztam higy a jobb jatekelmenyert eszkabalok egy pilotafulke szeruseget,rajottem hogy ennek sosem lesz vege.eddig fsx 27colos monitoron egy ipad on futo air trac nevu app al,ezen van pfd meg mcp ,aztan nemregiben volt alkalmam Kozma Andras bacsinal egy keveset repkedni a 737eseben.akkor aztmondtam,higy befejezem az otthoni "marhaskodast"mert kb az a kulombseg fogadott mint egy pornomagazin meg egy igazi no kozott....aztan most megis visszahuzott a szivem eloszor adtam meg egy utolso eselyt az x plane 10 nek de aztan megint fsx.😊)es joaron szereztem saitek dolgokat,meg mostmar 3tableton futnak. dolgok.
l
#25260
Enterprise 128-on egy F15-össel (szerintem ZX Spectrum átirat volt). Téglalap alakú térképen volt egy futópálya 360 fokra. Felszálltál 360 irányban, kirepültél a térképrõl, ekkor megjelent a gép délen, és le lehetett szállni ugyanoda ahonnan felszálltál. Mindenféle irányváltás nélkül. Viszont jót lehetett benne harcolni. Elég hamar uninstalláltam a beépített joyt.<#eplus2>
Clidey
#25259
Ja én volt még a Flight Unlimited Su-26-al meg Extra-300-al és Decathlonnal...na azt is rojtosra játszottam, de mivel a vasam nem volt akkoriban sem egy erõmû, így 640x480-as felbontásban... 😄
Késõbb mikor már izom gépem volt hozzá, nem bírtam elindítani se már még dosbox alatt sem... 😞 Pedig megnéztem volna végre 1024x768-ban is szívesen! 😄

Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...

#25258
Én az EOA nevében kikérem a kezdetlegest. Az LHX-et rommá toltam. De napi 4-5-6 órákat! 😄 Egyébként felhõben most is megvan az installja, csak dosbox kell alá, és bármikor megy. 😄 F-29 Retalitor, és Red Baron volt még. Jahh, és Dogfight. 😄

Clidey
#25257
Késõbb FS4, FS5, FS5.1, aztán sorban a többi egészen az FSX v2.0 zárt bétáig. 😊

Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...

Clidey
#25256
ZX Spectrum - Fighter Pilot, Tomahawk 😊

Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...

Hypo
#25255
<#eljen>

i robot
#25254
c64, kazettás, ACE. 😄

#25253
DOS - idõkben: Yeager? 😄 Esetleg nagyon kezdetleges: LHX. 😄

///M I Love BMW. :)

#25252
c64 en stealthfighter?😉)
Hypo
#25251
hát sierra féle pro pilot, FLY1, fs....de rég is volt, a defender of the crowd-rol ne is beszéljunk

#25250
Majd töltök fel a youtubera videót. Most még nem megy, szóltak, hogy nincs akkora tárterületük.<#nevetes1>

Egyébként nekem nem kellett tanulnom a repülést. Ment az magától is. Olyan profin repültem, hogy egyáltalán nem kellett a fékszárny, trim meg az a sok felesleges kütyü. Az ILS-t egyenesen hülyeségnek tartottam. Az elsõ gépeken sem volt, ergo az akkor nem fontos, csak parasztvakítás. Navigáció dettó. Mentem amerre láttam. Érdekes, hogy a landolás nekem is olyan bukórepülésféle volt mint a videón. Ennek az oka ugye, hogy nem lehetett érzékelni a képernyõn a magasságot. Hmm, lehet, hogy a rossz felbontás az oka? Fékszárny nélkül cessnával olyan 180-190 kts körüli érkezés. De akkoriban még a szimulátorok gyerekcipõben jártak és tele voltak mindenféle hibával. Pl. leszállás után ha nem tört ki a futómû, akkor nagyon pattogott, a futópályák pedig túlságosan rövidek és keskenyek voltak, mert sosem sikerült a végéig megállni. Még a KORD 32L-en sem. Vagy állandóan letért valamelyik irányba, ha pedig szerettem volna visszaterelni, mindig felborult. Az újabb szimulátorokban azért már kijavították ezeket a hibákat, azokkal már sokkal könnyebben jáccok.