Flight Simulator X

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Hont
#25455
<#eplus2>
Meg van az újabb cél...
De hol lehet kapni...?
<#nyes>
Hypo
#25454
állitólag ha a Paksi cellák hûtésáül szolgálo cuccost rahegeszted a gepedre akkor egy I9 8870 MHZ es procin 64Giga DDR6 rammal es egy SSSSDDD vinyo ami 650terrabyte/sec el tolja az adatot, szoval egy ilen gepen PMDG tok szepen muzsikál a beta tesztelok is ilyet hasznaltak kulonben nehez lett volna tesztelniuk😊

tudom van akinel szepen fut.......ezt mondjak a skoda tulajok is hogy hat azert megerte azt a 6 millat ......

#25453
vb helyett vc -t akartam irni termeszetesen
#25452
En is Pmdg 737et hasznalok,de mivel en saitek kiegeszitokkel es 2ipaddel oldottam meg a gauge kat,es a kapcsolokat,ezert en nem vb hanem csak egy overhead panelt rakok ki a fejem felett levo monitorra azt full hd ben,es a szemem elott levo szinten full hd tv-n meg csak a táj van.ennek a mac mininek 2monitor kimenete van mindketto full hd.rex od,es gex meg utx fut,plusz fly tampa vienna,illetve par mega airports,persze lhbp nalam is skevesebb fps el megy mint pl athens,enis alig varom hogy megjelenjen az lhsim fele scenery
[HUN]FaTaL
#25451
Attól függ hol teszteled. Magasban lehet, hogy többet hoz, de ott alapórajelen is 100 fps van.

Nézz meg egy UK2k Heathrowt mondjuk egy PMDG 737-tel 😄

http://goo.gl/gd6Zi5

Hont
#25450
Már kezdtél hiányozni Ádám! Gondoltam kicsit megmozgatom a billentyûidet!
Nálam szinte a duplája lett! 😊 Bár elõtte se volt sok...<#vigyor5>
#25449
Õszintén szólva én már tartós 20-21fps-l megelégednék de azt viszont mindenhol mindegy nagy-kicsi reptéren, vagy nagy ai traffic forgalommal active sky mellett legnagyobb felhõzettel. Természetesen nem full-on járatott grafikával, hanem egy szép normál élvezhetõ grafikai beállítással. Legalább is én úgy gondolom az eddigi tapasztalataim alapján, hogy egy 20-21-s tartós fps elegendõ.Számomra csak az-az elszomorító egy picit, hogy ilyen kevés fps tartós eléréséhez. A számítógép részegységeibõl az utolsó energiát is ki kell csikarni. Az fs2004-hez, anno 4-5 éve összesen vagy 150-180 ezerbõl, és vagy egy 8 éves teljesen sima SAMSUNG HDD-vel E8-ezer nemtudom hanyas dualcore procival egy jó videókártyával, alaplapal minden tuning nélkül, rengeteg kiegészítõvel, full-ra járatott fs beállításokkal, gyönyörûen mûködött.
Hozzá teszem mikor összeraktam a gépet az alkatrészeket jól el találtam, jól tudtak együtmûködni. Pedig nem a legdrágább dolgokat válogattam bele megpróbáltam észerûen a középkategóriánál maradni. Egyadül csak a videó kártya volt nagyon drága, de meg érte.
Hypo
#25448
küld át az fsx.cfg det priviben rálesek

[HUN]FaTaL
#25447
*szerinted

http://goo.gl/gd6Zi5

[HUN]FaTaL
#25446
5-6 fps 100 megahertzenként? Ne viccelj már 😄 3,6 - 4,5-re húzott CPU esetén szerintem 10-rõl felmegy az fps 55-re? 😄 Pont annyi fps-t ad százalékban, ahány százalékot húzol az órajelen.

http://goo.gl/gd6Zi5

Hont
#25445
Ami a tuningot illeti, szerintem "átlagosan" 5-6 FPS-t lehet számolni 100Mhz ként a 3.5-4.5 Ghz tartományban.
Legalább is nekem baromira nagy különbség volt 3,6 és 4,2GHz között! Mindenképp érdemes kínlódni vele.
#25444
Ezzel teljes mértékben egyet értek veled, ugyan is az ssd-n 35 db reptérrel és ezekkel a jól ki dolgozott repülõkkel is 1-3 percig tartó idõtartományob belül be toltõdött az fsx. Az is elképzelhetõ,hogy egy proci tunuing meg oldja az fps problamatikát.De mint mindíg ott az a "de" mostanában nagyon divatos lett olyan kiegészítõk gyártása, mint pl a dubai rebooted ahol már nem mega csak a repülõtér mint ön magában megtalálható egység van. Ha nem a körülötte lévõ épületek az az maga az egész város a reptér köré van építve, az önmagában meg közelíti majd nem az 1gigát, és akkor nem beszélve drewieck desing-rõl pl varsó city ahol töb mint 4giga feletti az adat mennyiség. Tehát ha a késõbbiekben szeretnék ehez hasonló sceneries-t vásárolni a tárhely kapacitás nem lessz elég, és részemrõl nagyon hiányzik az active sky. Az újabb 2012-es meg 3gigényi adat. Olvastam olyan szimulátorozóról kinek az adat mennyisége meg halagja a 250 gigát is, na természetesen ez mérhetetlenül sok de a fent említettekben ezt nem is olyan nehéz manapság elérni. Ja igen! idõ közben beszéltem az öcsémel meg rendelte a vinyót egy 1tb-os western digitalt 7200rp-el 64 cache-l.Na igen meg egy megfelelõ vízhûtést is választottam aprocira, nekem elég lett volna a sima léghûtés is, ezt is javasolták egy nem drága jó minõségû így most az egész kijön fél árból mint amennyit rászántan volna.Hajaj...? na mindegy, meglátjuk ahogy a vakis mondaná.<#kacsint> Miként fog így a rendszer muzsikálni, a régitõl bisztos jobblesz. fps növekedésben biztos, betöltés szemponjából nem tudom.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat hasznos információk voltak a számomra.<#nevetes1>
Sajna én nem tudok annyira elmerülni a szimulátor világában a munkámból kifolyólag már vagy 2-3 hónapja nem repültem.
Hont
#25443
Én tuti SSD futtatnám! (Samu640/120Gb)
A tárolónak meg vennék egy Verbatim háttértárat!
Ez így simán kijön 60 ból és a betöltésre nem kell egy félórát várni!
#25442
Sziasztok.

Köszi a válaszokért. Nos elõsször is a probléma ott kezdõddik, hogy az FSX-et elõször én is ssd-n futattam egy 128GB-os van beépítve. Higyéttek el nekem ugyan olyan rossz mint egy sima hdd-n lenne asz egész.
Na jó az is hozzá tartozik az igaszsághoz, hogy minden alapon fut a proci nem 4,2 vagy4. 5 ghz hanem 3.6 ghz és szét volt patrícionálva az ssd lehet ez is baj volt nem tudom. De a tõllem okosabbak (számíástechnikai szakemberek) kik többet értenek a számító géphez mint én egy alap végfelhasználó, az ssd nagyon jó a rendszer felgyorsítására de adatok tárolására nem igazán jó vagy mi fene . Ezt nem igazán értem, meg mondom õszintén , mert az ssd-a jövõ, legalább is én így gondolom. egypként a Német FLIGHT magazin ban van egy pár konfiguráció, ott 2.db ssd van beépitve a gépekbe egy a rendszernek ,egy pedig fsx-nek, és harmadikgenerációs i5 procikkal természetesen mindegyik húzott 4.2-4.4-en üzemelnek. Egyépként pmdg-t 747,737, a320 extended-et erosoft-s, fsdreamteam-s,flytampa-s, kiegészítõket használok. Az fsx-nek a a beéllításai extra hoch (ezt autómatikusan állítja az fs magától telepítés után).
Jó magam egy kicsivel lentebb veszem az értékeket, ez pont az élvezhetõ grafikai beállitások alsó határa, ugyan is egy nagy reptéren szaggat. Budapest aerosoft meg, megöli sikerult elérnem a 0.3 fps-t, azt hiszem a31R kifutón de a többin sem rózsásabb a helyzet. ja igen bocsánat nem fogalmaztam elég világosan fps problematikám van lehet, hogy ez nem vinyó problematika mint inkább proci teljesítmény, lehetséges.Ja igen a hdd 1T-s 60 ezer ft környéki a 10.000rpm-es 64 MB cache-val , ennyi pénzért meg csak egy 256GB-os ssd-t kapnék. A nagyobb gigás ssd hahah..<#vigyor2> le se mrem írni az árát. Hát a tárhely és az ár érték aránya miatt nem igazán tudom mi lenne a legjobb.<#rinya>
#25441
Sok mindentõl függ a dolog. A 16G ram sokat segíthet a cachelésben, mekkora a felbontás, milyen kiegészítõket használsz, stb. És hát még ott van a felhasználói élmény: lehet, hogy pl. nekem nem tetszene.<#hamm>
#25440
Ha jól értem, nem fps, hanem betöltési, ill. a betöltéshez köthetõ problémád van. Mert pl. túl lassúnak találod a betöltést. Meg aztán az sem világos, hogy mi van az ssd-n.
Ha ssd-t használnék, akkor az fsx-et raknám rá. Viszont én inkább a raid mellett döntöttem. Nem olyan gyors mint az ssd, de teljesen kielégítõ. Én 4 jól válogatott vinyót járatok párhuzamosan, mondjuk nem pont az fsx miatt. Szóval 2 db 7200-as sata3-as minél nagyobb cache-el, jobb mint egy 10000fpm-es. És ami itt nekem a lényeg volt: a kapacitás/ár arány.
#25439
apropo ez amugy megint csak tanulsag,nekem egy i5os 2012 oktoberi mac minim,van es nagyon jol teljesit az fsx,intel hd 4000 el 16giga rammal.
#25438
en azt hallottam,olvastam forumokon,higy ssd n megy a leggyorsabban az fsx,tehat en nem szaroznek hdd vel
#25437
Sziasztok .

Egy egyszerû kérdéssel forddulnák hozzátok, most lessz a számítógépem egy picit tuningolva, mert sajnos rá kellett jönöm arra az egyszerû tényre, hogy hiába van i72600 procim egy ssd-vel párosítva és egy igen jó vedeó kártya és megfelelõ számú DDR3 ramokkal, az fsx-nek sajna erõmû kell. Szeretnék egy új vinyót vásárolni ki zárólag csak az fsx számára. Éppen csak azt nem tudom, hogy a 7200 rpm elegendõ e számára vagy inkább a 10.000 rpm-et válasszam 64MB cache-l . (Az op rendszert ssd-vel fogom futtatni. Azon csak a windows lessz, megtalálható).
Nos csak azért kérdem mert igen borsos ennek a vinyónak az ára, és ha megfelel a 7200 rpm, 64MB cache-l akkor nem vásárolnám meg a drágábbat.

Elõre is köszi a válaszért. <#rolleyes>
Hont
#25436
<#nyes><#nyes><#nyes>
#25435
Hát ez nagyon vicces hsz 😊
#25434
Ismét menzesz idõszakom van, ezért megint elkapott a hév (nem, nem a BKV-s) hogy feltegyem az FSX-et. BUT! Mint mindig, a legnagyobb gond, hogy szaggat mint a disznó. Tehát, mielõtt felpakolnék 1500 Terrabájtot, szeretném kérdezni, hogy MIT ÁLLÍCCSAK' hogy ne akadjon? Tudom-tudom, PMDG halott ügy, aláírom, ezzel tisztában vagyok, ahhoz kuki a gépem. De valami VFR repkedésre csaktán be lehet lõni?! Továbbá azt is tudom, hogy van olyan oldal ahol leírások vannak, de olyan ember kellene, akinek szintén nincs i9-ese 55 maggal, hogy õ, a saját tapasztalatai alapján tudna nekem segíteni.

Amit használni szeretnék az efesikszhez:

- REX
- 1-2 Addon reptér
- Esetleg valami GEX szerûség

Konfig az aláírásomban, ha ez segít valamelyest. Van ESÉLYEM rá?

///M I Love BMW. :)

Hypo
#25433

alert
#25426
Itt a jelkepes vonal ---------------------- Ez egy FSX topic sracok 😊

\"A tapasztalat az az iskola,ahol az ember megtanulja, hogy mennyire hülye.\"

Hypo
#25425
Ebben egyetértünk, DE azért ez a trafik mutyi😊))) mert az ok hogy Öszöd miatt felbojdult az orszag ( igy is volt terbezve gondolom) de amien okoskak a fideszesek sose mennek neki egy nagy nepcsoportnak aprankent emesztik fel az orszagot, nyugdijert senki se tuntetett, rokantakert detto most a trafik mutyi jo ez.....hat kerem akik a szabadsagert sirnak de vigan hajlanak meg minden diktatura elott azoknak nem sok jovojuk marad max ilyen ami most van

Hol van kerem ezekhez kepest az MSZPS tolvajok, azok is loptak de itt ez már intezmenyesitett, és meg is etetik az emberekkel hogy nem baj amig egy magyar foldesur zsakmanyol ki hazaszeretetbol addig neked jo

#25424
Évek óta mindig ezzel jössz, de még az égvilágon semmi nem következett be abból amitõl rettegsz. Értelmes emberkének tartalak, így számomra egyszerûen nonszensz, hogy miképpen vagy képes felülni erre a "nyilasozós" hullámra... Azzal ahogy viselkedsz, egy dekával nem vagy különb azoknál, akik a kurucon mocskos zsidóznak... csupán a zászló más amit cipeltek.

Az, hogy az ember a napi politikában nem ért egyet, az egy dolog... ez így lesz amíg világ a világ. Mindenki azt veszi észre csak, ami az õ hitét igazolja. Viszont ez az állandó nyilasozó vádaskodás a részedrõl... ez már sok(k).

www.smart-bus.hu

polluxware
#25423
na bocsánat, elég az oFF ból😉

polluxware
#25422
tegnap is volt valami délvidéki zászló avatásos okosság....

az a valaki aki beszédet mondott ott.... jéééééééééézus mária, kis betûvel...

az a tömény setétség, még a nap is elbújt a felhõk mögé..

polluxware
#25421
Alapvetõen ez az "incselkedés" veled, csak arról szól hogy kínomban már a vigyorgáson kívül nem megy más...

Sajnos tudatában vagyok ,hogy az eddigi szar csak elõjátéka annak, ami majd jönni fog ,hogy ha kiborul egyszer a bili ,és a cirkusz közepette mint tûzbõl a Phóóóenix madárka megjelennek a haverok ,hogy rendbe tegyék a "SZENT CÉLT" (elõkerülnek a dúlt keblû mélymagyarok.....)

hátha így leesik.....

#25420
Ne terelj... 😄 Halljam milyen halmazba kerültem amiatt a mondat miatt... ne szégyelld, hogy elõítéletes vagy, nagy divatja van most ennek! 😄

www.smart-bus.hu

polluxware
#25419
olyan nosztalgikus érzés fogott most el😊)

régi idõk biztosan....

sztán mesélj, házmesterek a listákat összeírták már, hogy halad a készülõdés?<#ravasz1>

#25418
😄

Mesélj, mi mindent? 😊

www.smart-bus.hu

polluxware
#25417
egyem a dudli füled..

ez mindent elmond: "Ha elérhetetlen, szent a cél, az elbukás is ünnepély..."

#25416
Nem is volt olyan elõttem soha! 😊 No persze vörös köd sem... 😊))

www.smart-bus.hu

polluxware
#25415
látom még nem szállt fel nálad a "rózsaszínû köd" 😉

polluxware
#25414
egy kis helyi...

ugyan maszopos a polgm. ,de a narancsos többség most szavazott meg (csomó civil lakos tiltakozása ellenére) egy Szemétégetõ erõmûvet, a lakótelep !!közepére!!...

megy a mutyi ezerrel😊)))

#25413
Csak fáj az a tömény hülyeség amit összehordasz! 😊 A legnagyobb gond az, hogy komolyan is gondolod... 😞

www.smart-bus.hu

polluxware
#25412
látom egy érintett😊))))))))))))))))))))

CptSAB
#25411
Tavaly az adóm 1%-át a kaposvári repülõklubbnak ajánlottam. Franc tudja, jobb nem jutott eszembe, igazából egész évben, ha valami gyûjtés volt valahol , éhezõ gyerekeknek, beteg gyermeknek, soha nem sajnáltam a pár száz forintot. Így azt mondtam, adjunk most a repülésnek egy kis lóvét, és ha már itt van és közel. Ott volt az adószám, weblapon is az infó.. kitöltöttem elküldtem a többi nyomtatvánnyal. Nem nagy lóvé, mittudomén mennyi.. de pár nyamvadt csavarra, kólára az autómatába stb. jó lett volna. Valamikor az õsszel talán kaptam az adóhatóságtól egy levelet.. pislogtam ezerrel, mi a gondjuk? Na kéremszépen az volt a gondjuk, hogy a választott nem felelt meg a technikai követelményeknek, így a pénzecskémet õk nem utalták át, hanem ment a közösbe.. Picit elvörösödtem a méregtõl, pár ibm kiszaladt, majd bevágtam a kukába a levelet.
spyy55
#25410
Valaki tudna segíteni abban, hogy hol van a bombardier q400 cockpit view 3D-je lemodellezve, ahol a kamerával lehet forogni/nagyítani? Valahol már találkoztam vele, de most jól eltûnt...

Clidey
#25409
Én úgy hallottam hogy most is van valami pártfunkcionárius magas beosztásban aki vitorlázik valamelyik reptéren, állitólag meg is keresték már a magyar sportrepülés ügyében, de mint azt látható-tapasztalható, ennyit ért. Gondolom viktorka megsimogatta a buci fejét és visszaküldte a homokozóba. Kell a pénz a focipályákra nem foglalkoznak ilyen mittudoménmi sportrepülõkkel vagy miap*csákkal... :-/


Azért az is szép hogy míg városunkban az utolsó kis pici 20 fõs sakk-szakkör is kap évi x-tizenezer forint támogatást a várostól, addig a sportrepülõk nemhogy egy fillért nem kapnak de súlyos milliókkal(!) akarják õket megvágni... Egyenlõ pályák egyenlõ esélyek, mi?!
A szijjártó-futsal világhírû csapatunknak meg ki van nyalva a segge, pláne most hogy felkerültek az NB I-be... Persze az van nyilatkozva hogy nem kapnak a várostól pénzt, de a háttérben azért csurrannak-cseppennek a százezrek...

Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...

CptSAB
#25408
Na végre egy somogyi.. 😊
gfarkas
#25407
Off
Örüljetek neki, a záróvonal nem betonból van és a nitró is oldja, ahogy a népi bölcsesség mondja. Kurmányváltás után felmostok, vagy úgyis lekopik pár év alatt. A bringaút itt is mánia.
Nézzétek meg a pápai Fõteret (vagy 2 éve az egész belváros felfordítva, a mentõ nagykörön próbálja betartani a 15 percet) , a Dunántúl egyik legszebb barokk fõterét sikerült agyonb...ni, korcsolyapálya, kínai térkõ, szökõkút és egyéb ilyen nyalánkságok amire aztán baromi nagy szüksége van a városnak, persze munkahely az nincs, a parkokat közmunkások csiklandozzák idõnként, a tavalyi avart még most hordja a szél.
On

Én kádárhuszár voltam, de semmilyen szolgálat (sem civil, sem katonai) abban az idõben nem foglalkozott velem az elsõ ellenõrzés és a nõsülésem elõtti asszony ellenõrzés kivételével, pedig a repgépek 2 legtitkosabb berendezését üzemeltettem, javítottam. (vagy nem vettem észre :-)) )

Hypo
#25406
Azon kell imadkozni hogy az elkovetkezo 20 evben ( mert tuti ok maradnak, mutyi orszah ez) szoval legyen EGY fideszes aki szeret repulni es akkor TALAN, mert ha ok nem szeretnek valamit akkor baxhatod😊)))))

Clidey
#25405
Én speciel nem errõl a fórumról beszéltem, de nem lepõdnék meg ha figyelve lenne az SG is...

Amelyikrõl én beszéltem, azt olyannyira nyomon követi ez a kis takonygerincû polgármester, hogy mikor kényesebb témát kezdtünk el megbeszélni-kritizálni, nemes egyszerûséggel odaszólt a moderátoroknak és bezáratta a topikot! És amilyen egyszerû agyú idióta, ezt egy nyílvános megbeszélésen be is vallotta (hanganyag bizonyíték van róla...)!! Azt hiszem ez már kimeríti a politikai hatalommal való visszaélés bûntettét....hogy arról a bizonyos törvénymódosítás megszavaztatásáról már ne is beszéljek...

Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...

Clidey
#25404
Off


Nohát itt is ugyan az van ezekszerint csak pepitába... 😄Elég mókásan néz ki, mikor "elkerítettek" egy bringautat a már rég meglévõ autóútból, majd az út végén levõ keresztezõdésben a bringaút sárga csíkja nem megy ki az út végéig hanem a keresztezõdés elõtt 5-6 méterrel nemes egyszerûséggel szépen be van vezetve a susnyákosba... 😄 Eeeeezt nevezem...!!! Az idióta vadbarmok!!! Annyira tetszett le is fotóztam magamnak!
Na igen, vettek x liter sárga festéket majd nagy mellénnyel hírdetik a médiába hogy õk bizony bringautat ÉPÍTETTEK... Hazug egy banda egytõl-egyig!


On

Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...

#25403
<#rolleyes><#szomoru2><#kuss>

www.smart-bus.hu

polluxware
#25402
csak annyit még, hogy ezzel nem az SG-t akartam méltatni... lehet a véletlen is

legyenek erõszakosak.. bánja a fene

,de legalább ne ennyire primitíven hazudjanak máááár...

polluxware
#25401
sokan azthiszik ,hogy az állampárti módszerek szépen eltüntek a kézzel gépelt megsárgult papirokkal, és aktákkal együtt😊

a "Bajusz" fedõnevû ügynök és bandája tökéletesen megtanulta az akkori szisztémát, és most nemzeti szalaggal átkötve újra alkalmazza a már jól bevált módszereket😉

nem fura hogy kormány váltásig olyan nyugodtan és szépen lehetett politizálni a fórumon?

aztán hirtelen megszünt, mondván nyugalmat akarnak....

(((((((((persze azért egy nyilas topityot eltürtek egy ideig, amíg nem vált túl feltünõvé hogy csak az maradt meg😊))))))))))

dehát istállom😊))

spyy55
#25400
Én is kaposvári vagyok, és behaltam a parkoló autók mellé festett sárga placsniktól <#idiota> <ON>