33535
  • Nesuten
    #27109
    A Débop egy IFR képes Cessna 172 N oktatógép
    ami
    1 x Garmin GNS 430 NAV/COM/GPS,
    1 x Garmin GMA 340 mit Marker und 4-Platz-Intercom,
    1 x King KX 155, 1 x King KCS 55A HSI System
    , 2 x Glideslope Indicator,
    ADF,
    King KN 62A DME,
    Mode S Transponder,
    Kannad 406 Mhz ELT
    Felszereltséggel rendelkezik
  • spyy55
    #27108
    "hülye kérdés": FSX settingsben a Filtering mezőt mire érdemes beállítani, ha a videókártyát úgy állítottam be, hogy felülírja a játékok által beállítható szűréseket (él, stb.). Vagyis: VIDEÓKÁRTYÁN: "alkalmazások beállításainak felülírása" opció van kiválasztva. FSX-ben Anti-ailasing pipa ilyenkor KI gondolom. (új Win7 + új külön vinyón új FSX és elfelejtettem ezt a beállítást)
  • Nesuten
    #27107
    Nézd csak, itt nincsenek statikus kisütők, így elég nehéz eligazodni az Accu-Sim Panelleíráson .
    A képen jól látható a két antenna a kabin tetején és nem a farkon .Ezen kívül pedig a kipufogó is egészen más mint az A2A gépén .


  • Hypo #27106
    hogy jön ez ide? FS9 azert nem lett kuka mert FSX el es atomeromovel se tudod ugyan azt elerni plane nagy gepes repulesben ezert maradt meg egy csomo embernel, namármost ha p3d-t fejlesztik dx11 tamogatas stb ergo lehet hogy végre hasznalhato teljesitmeny is lesz, akkor viszont FSX kuka
  • Nesuten
    #27105
  • polluxware
    #27104
    fs9 kuka lett?
  • Nesuten
    #27103

    A2A C172 |Demo| Panel Fordítás - Fejlesztés alatt


  • Hont
    #27102
  • Hypo #27101
    Ezt se árt megjegyezni: Prepar3D v2 will be available for purchase and digital download via the Prepar3D.com store on Monday Nov 25th.

    Lista alapjan lassan FSX kuka
  • polluxware
    #27100
    oda se neki... legalább van jövőd odakint;)

    amúgy itt se sokáig lesz pöttyös
  • Nesuten
    #27099
    már nem ettem 4 éve pöttyöst !
  • polluxware
    #27098
    talán rudinak valmi pogromja van?
  • Hypo #27097
    mar csak turo van rudi elutazott
  • polluxware
    #27096
    te se lenni mádzsárország IN?

    pedig van túrórudi, meg...
  • alert
    #27095
    Valojaban most is hasznalhatsz szinte barmit, beleertve laptopot is, nem szolnak erte. Az egyetlen kikotes, hogy le es felszallas kozben ne nyomkodd, tedd el.
  • Hypo #27094
    ÁJSZIIIII mert érdekel mit ir csak mindig kattinthatok erte....bár ha iosszekotnenk a kattintast a google ads-el....:)
  • Clidey
    #27093
    Szerintem valamelyik más topikban rossz fát dobhatott a tűzre és a fórummoci moderálja automatice a tékjeit... avagy a hsz-einek hasznosságának aránya lett olyan mínuszos hogy emiatt rejtődik el...

    De ez csak az én teóriám, ha tévednék elnézést kérek!
  • Hypo #27092
    Te ez a drop done elrejtett hozza szolás típus ez csak nekem bassza a csőröm??
  • Swy00
    #27091
    Volna egy szakmai kérdésem két vita között ha nem nagy gond:D
    A Mobilaréna cikke elgondolkodtatott. Sajnos én az a 0órás kocka vagyok aki álmodik, hogy majd repülni fog, de még éppen csak köszönőviszonyban vagyok az fsx-xel (?:D). A lényeg hogy ez az interferálódási vita már a kezdetek óta zajlik. Most mégis eltörlik, holott szerintem ennyi kikötés lehetne igazán. Főleg, hogy ma már nfc meg beam meg minden kutyaluka van a telefonokban, erre azt mondják, hogy a laptopot nem lehet, de a kisebb gépeket (most veszek januárban 5.2 collos kis telefont) lehet használni. Véleményem szerint ez helytelen. De mondom, nem értek hozzá, csak felvetném ezt, hátha valaki megmondja a tutit nekem. Szerintem túl gyorsan fejlődik a mobiltechnológia és ha kihoznak egy új átviteli módot (yellowtooth mondjuk :D) akkor mindenki azt fogja használni és a szabály nem fog tudni idejében alkalmazkodni. Lehet h a csökkenő légiutas forgalom áll a háttérben? Pénz?
    Elnézést az offért, de ebbe a fórmuba járok, idevágó téma.
  • Nesuten
    #27090
    Na ha nem írod le akkor nem ugrik be a nyűgözés szó ! Kössz !
    nem mentegetőzök ,de itt a családomon kívül nem beszél senki magyarul ,így nem igazán ugranak be a szavak amiket már nem használtam kb 4 éve .
  • polluxware
    #27089
    Na! öléég legyen már a bátorításokból...
  • gfarkas
    #27088
    Elnézést, hogy beleszólok a video témába (nagyon jó ), a szárnyvégeken és a vízszintes vezérsíkon található "drótok" nem antennák hanem un. statikus kisütők (statikus kis ütők :-) ), arra találták ki őket, hogy a repülés során a repgép elektromos feltöltődöttségét levezesse. Az autó is szokott néha rázni.
    A másik : az állóhelyen letakart és "rögzített" repgépre a "nyűgözés" szót szokták alkalmazni, tehát a nyűgöző köteleket oldjuk le. Egyébként nagyon jó a videó, további jó munkát kívánok a folytatáshoz.
  • Nesuten
    #27087
    Klasszisokkal jobb !
    Itt nem kötelező ugyan arra a merevlemezre mentened a videót mint a FRAPS esetében és az FPS esés is minimális ,ami az FSX felvételnél nagyon sokat számít .
    És több hangeszközt is csatlakoztathatsz ,hozzá ami sokkal jobb minőségű mikrofonos beszéd minőséget eredményez .Készítek egy kis bemutatót .
    Nekem két hangkártya működik egyszerre .Az egyik a hangfalakhoz ,a másikat pedig a rádiózásra (headset) használom.
  • metaxx
    #27086
    Hát ha én csak fele annyira ugatnám mint te, akkor már jó lenne :D És különben is mit jössz zavarba, mi vagy te copfos 11 éves kislány? :D
  • Clidey
    #27085
    És ez mennyivel jobb mint a Fraps? Azon túl hogy payware...
  • Nesuten
    #27084
    akik* és ismerik *
  • Nesuten
    #27083
    aki még nem ismeri az ExKode | DxTROY -t azoknak erősen ajánlott !!!


  • Hypo #27082
    van nekem ez a plasztik bütyköm itten azt mondja az írás ezt kéne rángatni...
  • Clidey
    #27081
    Don't hozzá zavarba, én is csak ugatom a szakmát...
  • Clidey
    #27080
    Sorry, én nem rángattam semmit, legkevésbé véres kardot... :))))
  • metaxx
    #27079
    Ha még csak PMDG-vel kezdenének, de még aktív8abb) IVAO-s éveimben láttam egy 0 órás kezdő "kollégát", első hálózatos repülésén, amit egy LHBP - LOWW útvonalon ejtett meg Wilco A388-al... textben. Mert az úgy jó volt. És amikor úgy rákérdeztek, az irányítók talán? Vagy talán SUP, hogy biztos, hogy ezt így gondolta, és biztos, hogy biztos? akkor még ők lettek elhajtva. Szóval. Na. Láttam már csodát.
    Tömegrendezvényen (talán mikor haza "raboltuk" a Malév gépeket?), a 31R majd 31L-nél a pálya egyenest keresztező, (folyamatos leszállások mellett) az ATC-ből semmit nem értő "kollégát"... Szóval az ilyenekre gondoltam, hogy nekik tényleg nem lehet odaadni egy több száz oldalas angol manuált. :)
    Ettől még persze, úgy kéne működjön, ahogy te mondod, de ez egy kicsit utópisztikus. :D
  • Hypo #27078
    persze muszaj a fokozatosság elvét használni a tanulásban is. ezért nem kell PMDG vel kezdeni hanem a cessnaval:)))
  • metaxx
    #27077
    Még egyszer mondom, egyet értünk. Teljes mértékben, de egy 0-ről kezdőnek nem lehet az arcába csapni az egész gép üzemeltetői kézikönyvét, hogy nesze basszus tanuld meg. Pláne angolul! :D
  • metaxx
    #27076
    Egyébként igen, épp javasolni akartam, hogy ha van egy kis okosság benned, akkor írsz egy hozzávetőleges scriptet magadnak, és azt megmutatod, a hozzáérőknek mint Tibi pl. és ha nem hajt el a fenébe, és segít kicsit lektorálni, sokkal beljebb leszel. :)
  • Hypo #27075
    azért eröltetni se árt hogy IDEGEN NYELVEKET KELLENE BESZÉLNI mert ok hogy a magyar világ nyelv csak erről a világ nem tud.........de ez egy másik történet.
  • Hypo #27074
    ja persze nincs vita:)
  • Nesuten
    #27073
    ördögöd van ,de
    a nulladik rész erre találódott ki ,hogy kiegyensúlyozza a hiányosságokat ....

  • metaxx
    #27072
    >>Sokan harapnak is arra ha valaki "lejátékozza" az FS-t

    Igen, az vagyok én pl. lehet, hogy a leukoplasztos szemüveges Bélácska a 2500-ft-os 'F22' joystickjával játsza az FS-t, de mi nem. Ez így van.

    >> Téged se dícsérnének meg ha a VA-d fórumjában (gondolom van)

    ... há' hogyne, 3 is! Mennyi kell? :D

    Mindenkivel egyetértek egyébként mindenben, csak azzal nem, hogy nem volt arányban az elismerés, és a véres kard rántás. :D Van olyan barátom pl. akit már egy ideje tanítok repülni, és szó szerint ezt mondta, hogy ő azért törölte le az A2A C172-t mert nem tudta bekapcsolni az AP-t (ugye itt nem elég egy szimpla klikk, hanem tartani kell kicsit). És ő ezt nem tudta, és ezért törölte. Na most én az ilyen emberekre gondoltam, hogy nekik egy ilyen részletességű videó kb. megváltás. Pláne magyarul. Jó, aláírom a kéziféket, persze ne tanítsunk butaságot. De még mindig több hasznos információ van benne, mint WTF? pillanat. :D
  • metaxx
    #27071
    A következő videó első 20 perce csak a mea culpára fog elmenni :D
  • Nesuten
    #27070
    Köszönöm !!!
    erre vártam mert ,angolul vagy németül én is tudom ,csak a magyarban ,nem igazán dívik