Flight Simulator X

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#26155
Ja bocs az lemaradt. Hát inkább repülõ, meg repterek.

Volvo. For life. A sün egy makacs madár. Csak akkor hajlandó repülni ha belerúgok. Alienware 14

Nesu
#26154
egy*

Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek ! Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!! [img]http://wotlabs.net/sig_dark/eu/nesuten/signature.png[/img]

Nesu
#26153
Nekem ,ez volt az elsõ botom ,mint a ropi ,majd bele került agy maszek ápgréd:

Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek ! Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!! [img]http://wotlabs.net/sig_dark/eu/nesuten/signature.png[/img]

Hont
#26152
Szerencse, hogy a kipörgésgátlót kikapcsolták...!
<#vigyor>
Hypo
#26151
tájegység, reptér, város, repulo???

spyy55
#26150
Mit szeretnél pontosan? MOD??? Kiegészítõk vannak.

#26149
Sziasztok! Tudna valaki ajánlani egy nagyobb modot, ami bevált, és használható is. Egy kicsit szeretném élvezetesebbé tenni a játékot. A válalszokat elõre is köszi.

Volvo. For life. A sün egy makacs madár. Csak akkor hajlandó repülni ha belerúgok. Alienware 14

spyy55
#26148
<#taps>

Hypo
#26147
Na ez a nap vicce index cikk cime: " Bekapcsolva maradt tempomat miatt
zuhant le a San Franciscó-i gép "

#26146
Sziasztok!

Négy hónap várakozás után,végre megjelent a Captain Sim 777-hez a legújabb frissítés,illetve egy vadonatúj telepítõ az 1.2 Nem tudom hogy csinálják ezt Captain Sim-ék,de ezek frissítésrõl frissítésre csak jobban elkúrják ezt a 777-est! Minden szar rajta,de a weather radar és TCAS most mûködik!

Bocs,hogy megint itt nyafogok,de már tényleg rohadtúl elegem van ebbõl a csapatból! Nincs valami nemzetközi fogyasztóvédelem vagy valami amivel meg lehetne szorongatni a töküket?
#26145
ezek jok ezek a sufnituningok.en pl holnap megyek a helyi praktikerbe faanyagert hgy legyen rendes hatoldala a kokpitnek.tokjo pl hgy nalam a saitek thrustlevers ek felett van a saitek switch panel gear up/down kallanytyu,es igy olyan erzetet ad mint ha 320ast vagy epp 737es t repulnel..na jo ez persze eleg nagy tulzas, de jobb mintha az f6 gombrol a g beture valtasz,mint aftertakeoff procedure elso lepesek..
#26144
Amit a lehetõségekbõl ki lehet hozni. Pl. van egy WWII harci repülésbõl kiselejtezett sidewinder joy-om aminek az egyik akcióban kiszakadt a botja. Ezen van a futómû (a gázkar helyén) és oda kell nyúlni. Még néhány "spéci" vezérlõ és itt is lehet nyúlkálni. Teljes cockpitre absolute nincs erõforrás. Ötlet ellenben rengeteg.<#nevetes1>
Papirzacsi
#26143
Nem vitaindítónak szánom pusztán megjegyzésnek, de mennyire lehet komolyan venni úgy az irányítgatást, ha minden a joystickra van állítva egy olyan gépen, ahol minden szét van szórva a kabinban és mindig máshova kell nyúlni a futómû mozgatásához, fékszárny mozgatáshoz, stb stb stb?

Csak a Puffin ad nekem er?t és mindent lebíró akaratot. :-)

Hont
#26142
Egy komolyabb ködös, vagy szeles leszállás után, nekem is remeg a lábam! 😄
#26141
Szintén zenész. Én is egészen komolyan veszem az irányítgatást, idõnként le is cserélem a joyt yoke-ra vagy vissza ha olyan a gép. A G940-re profi szinten be van állítva a RealAir Lancair Legacy. Ott repülés közben nem kell egyáltalán a billentyûzet, és egészen más érzés. Szóval most már nem igazán tudom értékelni a gamepad-et vagy a billentyûzetet. Érdektelenné válik az egész ezek után. Viszont a DC6-nál gamepad-ra hangoltam a robotpilóta kezelését, míg a vezérsíkok "hagyományosan" yoke-al és pedállal. Mit mondjak tök klafa lett.
#26140
Én is jártam januárban így, hogy semmit nem láttam Debrecenben 23 irányon NDB megközelítésnél... kitérõ lett a vége. 😊

http://fotelpilota.hu/ltba_lhdc_fg/

spyy55
#26139
Én szinte már saját magamon röhögök, hogy sokszor menyire komolyan gondolom ezt 😊 Emlékszem, tavaly egy necces landolás elõkészítésénél nagy ködben úgy dobott a szívem, hogy majdnem széttörte a processus xyphoideus csontomat 😊

Hypo
#26138
<#eljen>

#26137
Én már említettem sokszor ahogy autóversenyt sem játszom billentyûzettel úgy szimulátort sem Saitek Pro Flight Yoke nélkül nekem ez ad egy feeling-et és remekül megszoktam a beállításaim. Valahogy azért ez közelebb áll mindjuk egy cessna vagy beoing kezeléséhez szükséges mozdulatok leutánzására. A szimulátor csak játék de akkor már hasonlítson egy kicsit az igazi repüléshet is.... de izlések és pofonok :-)

spyy55
#26136
Ez porosodik a polcom tetején 😊

Papirzacsi
#26135
Bírom, amikor valaki kéri, hogy ajánljanak neki valamit valamilyen összeghatáron belül, erre ajánlanak olyat ami azon túl van... függetlenül attól ,hogy megéri e vagy sem.

Itt az irodában rendelkezem ennek egy régebbi verziójával. Nem rossz, kicsit talán túlárazott, fshez viszont tökre megfelel.

Én egyébként egy ilyet nyüstölök hosszú évek óta mindenféel probléma nélkül. (hiányossága, hogy kör alapterületen mozog csak)

Csak a Puffin ad nekem er?t és mindent lebíró akaratot. :-)

L Viper
#26134
Ha már joy, én meg egy ilyet nyúzok 2006 óta. Masszív, nagy, kényelmes és a lábkormányt sem a bot csavargatásával oldották meg, hanem a gázkar elején van és szintén remekül kezelhetõ. Heliknél pl. nagyon frankó. Ár is remek. Még mindig precíz és hibátlan, nagyon elégedett vagyok vele.
#26133
Az X52.õt ajánlanám az alább felsoroltakból. Volt nekem is, teljesen ok, garanciában tudod cserélni ha valami baj van vele. Nézz alaposan körül lehet, hogy 20k-ért kapsz újat. Szerintem a 25k megéri. Az Aerosoft Budapestet meg ne vedd inkább várj még egy kicsit. Nemsokára megjelenik az LHSimulations kiadásában is LHBP, sokkal jobb lesz! Az Aerosoft-os LHBP nem fog futni élvezhetõ sebességgel, pláne nem egy PMDG 737 NGX-el.
spyy55
#26132
Kinek mi, nekem EZ! Olcsó is, jó is. Bár lassan csak Diamondhoz hasonló botok miatt fogom használni, mert köv. hónapban jönnek az igazi irányítók 😊

Hont
#26131
Nekem az elsõ van és kb 12-13 éve tolom vele! Eddig hibátlan, pedig minden nap nyaggatom!
#26130
Én egy ilyennel kezdtem, (csak akkor még force 3D pro-nak hívták) de szétment a force feedback, akkor is rezgett, mikor hozzá se értem. rohadt idegesítõ volt.

Aztán lett egy X52-m, ami szintén hibás volt, x. perc után kivágódott a csûrõ valamelyik végállásba, és nem lehetett visszahozni. Jó párat zuhantam miatta, úgyhogy az is kuka lett.

Végül, már 3.ik éve ezzel tolom, és imádom. hibátlan. Igaz újra meg kellett tanulni repülni vele, de ma már nem is tudnék mással 😄

NagyiBMX
#26129
Lentebb már kérdeztem, hogy billentyûzet és egér kombóval mennyire játszható a játék, válaszotokat köszönöm! Ami most érdekelne az az, hogy 20.000Ft maximális költséghatáron belül tudnátok-e javasolni olyan joystick-ot vagy valamilyen vezérlõt amit esetleg ti is használtok vagy köztudottan jó? Gondolok itt Logitech-re vagy Geniusra bár ezeknek azért jó kis áruk van. Szeretnék egy B737-et, magyar repülõtérrel és jó grafikával. Ez szerintetek melyik addonok segítségével hozható létre? A gépet már ki is néztem (PMDG 737 NGX,) illetve a reptér is már megvan (Aerosoft Mega Airport Budapest) csak valami grafika turbózó addon hiányzik. Hallottam már valami REX 2.0 + Overdrive -ról csak nem tudom milyen más hasonló addon létezik, lehet mert semmi tapasztalom-e téren. Segítségeteket elõre is köszönöm! <#worship>

ASUS H87M-E | intel Core i7 4771 @3.5GHz | ASUS nVidia GeForce GTX650 Ti Boost | 8GB Corsair DDR3 1600MHz

#26127
Tudom, hogy nem csinálnak csodát ezek a programok, de lehet, hogy egy próbát megér. Ez most jelent meg, hátha tud valamit.

FSPS - FSX BOOSTER 2013

Mindenkinek hinnie kell valamiben. Én azt hiszem iszom még egyet.

Hypo
#26126
😊)) szép pedig szerettem midnegy mar ugy se nagyon jatszom el vettek a kedvem ezzel az updatel, annyira arcade feeling az egesz hogy lassan torlom..

berczy
#26125
Valóban, azt használtam, amit Te is ajánlottál.
Kissé el vagyok kenõdve, mert nem igazán erre számítottam. Na mindegy, félek marad a 2004-es, de azzal az a bajom, hogy már nem jön ki rá semmi új.
No, mindegy. Valahogy elképzelhetetlennek tartok egy LHBP - LFPG utat 20 FPS körül mondjuk egy PMDG 7474-el Ai, real weather mellett.
Szerintem visszatérek 2004-re, bár újraépíteni a ~75 GB cuccot nem lesz egy élmény.
Sajnos le kell mondjak errõl, mert nekem fontos a normális tempó a játékban, fõleg, hogy nagygépest repülök legtöbbször és megyek forgalmas repterekre is.

Nagyon köszönöm a segítséget!

GigaByte EX58 UD3R, Intel Core i7 D0 2,66@4,2 GHz, OCZ 3x2 GB platinum kit, MSI 760 GTX 2048 GB

polluxware
#26124
de egy hálátlan szerep....

szóval, az van...

hogy kiveszik a játékból

polluxware
#26123
még nem is tudsz róla?

hogy is mondjam el....

Hypo
#26122
??? miért azt is lerontjak??😊)) tul gyors?😊)) az egesz game mar egy arcade fos azzal a kurva nagy zoom al az egesz egy szar lett sajnos meg se nyitottam

Clidey
#26121
Na most akkor a piac felelõs vagy a politika? Döntsd már el. 😊

Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...

polluxware
#26120
T-50-2 -t húúzzad amíg lehet....😉

#26119
A Prepat3D-t a Lockheed-Martin fejleszti az FSX alapjain, most az 1.4-es verziónál tart. De ez most nem lényeges.
Tuning nélkül nem fog összejönni a 20fps, talán a 14-15fps igen. 3.4 GHz-nél van a lélektani határ. Érdekes módon onnan több fps növekedés érhetõ el mint az alatt 100MHz-re vetítve az kép.k. szám emelkedését. Tehát a 3.4-3.5 GHz a minimum a 20-22fps-hez nagyobb reptereken. Természetesen ez függ a videókártyától is és a program egyébb beállításaitól és az addon-tól amit éppen használsz. Nekem annó az i7920-am mellé ati 5990 volt berakva, a beállításokra már nem emlékszem de nem spóróltam rajtuk, a proci 3.8GHz-en ketyeget.
Lehet csökkenteni a felbontást de nem éri meg, akkor inkább FS2004.
Ha a netes progival babráltad a cfg-t akkor lehet, hogy azt használtad amit én javasoltam. Csekkold le.
Nagyfelbontású textúrákat az újabb addonok használnak, legyen az reptér vagy repülõ.
Az LHSimulations jön ki egy új LHBP-vel nem sokára, azt érdemes lesz megvenni!
Miért instabil a procid 3GHz-en? Az nagyon kevés! Nem lehet, hogy az alaplapod vagy a memóriád hibás?
Hypo
#26118
épüljenek a stadionok ......amugy masoknak az EU megengedte hogy ideiglenesen tamogassak a legitarsasgukat nekunk ugye ezt elso korben nem engedtek, ( NEM KERTUK SAJNOS) meg hát aki beszol azt ritkan tamogatjak......lasd 3% ala kerultunk a tulzott deficitben de 5 orszag kerte hogy halasszak....szoval azért az elmultnyocev se fekete feher am, MINDEGYIKNEK resze volt hogy ide jutottunk.

#26117
2007ben 200 millióért adták el az oroszoknak. Kurva jó üzlet volt aztán évente fixen hozta 25 milliárdos veszteséget. Ja és választásig még volt 3 év.

berczy
#26116
Huh, nagyon köszönöm! Igen, i920-am van, de tunning nem jöhet szóba, 3GHz-n is bizonytalan már a proci. Sajnos cserélni a kártyát sem tudom, abból kell sõzzek ami van. Oké, Bp-et vettem, nem lesz jobb. Ellenben mondjuk egy Munich ai-val már lehetséges a ~20 FPS? Az csábító. A játék tunninggal kapcsolatban. Fent van SP1, Accel, de a Prepat3D-t nem tudom mi. A cfg-t tweakeltem valami netes progi segítségével, ami után le lehetett tölteni. Ellenben kipróbáltam Heathrow-n 80% Ai-val egy Beaver-el, de ott is elég szánalmas FPS-t produkált. Mondjuk a nagyfelbontású textúrák alatt mit értesz? Lehet netán csokkenteni?

GigaByte EX58 UD3R, Intel Core i7 D0 2,66@4,2 GHz, OCZ 3x2 GB platinum kit, MSI 760 GTX 2048 GB

#26115
Mega Airport BP-vel soha sem fogsz 10-11 FPS fölötti képk. számot kapni. "Rossz" a modellezése a reptérnek, idejétmúlt technikával készítette a srác és semmilyen optimalizációt nem tartalmaz. Gondolom az adatok alapján i7 920-ad van, mindenképpen javaslok egy kis OC-t a CPU-nak. 3.6-3.8GHz-et biztosan tud, ha szerencséd van a 4GHz-et is tudja. A videókártya nem rossz, de nagy felbontású textúráknál meg fog feküdni! Ha van rá keret cseréld le egy GTX 560 OC-re 2 GB rammal 35k használtan. 32K körül van 1gb-os vátozat, az sem rossz ilyen áron (használtan). 7000Ft körül eladható a mostani kártyád. Nekem is volt a tiedhez hasonló konfigom, elég nagygépes repüléshez. Nagy reptereken tunningolt procival 20-22 FPS-t kapni fogsz a fent videókártyával. Bojot's Tweaking and Tuning tool for (FSX SP2/Accel - ESP/Prepar3D) kopi/pészt googléba és jobb lessz az fps-ed.
berczy
#26114
Sziasztok!

No, nyomultam ezerrel az elmúlt napokban ezzel az FSX-el ismét. A lenti configgal nem fog rendesen futni, mi? Akárhogyan optimalizáltam a cfg-t, akár hogyan állítottam, AI nélkül, Mega Airport BP-el, egy iFly 737-el csúnyán 10-11 FPS. Mondom, ai nélkül. FPS limitert, multi core beállítást is használtam mégsem megy emberien. Szerintetek érdemes küzdeni vele, vagy ez nem lesz jobb, maradjak FS2004-en?

Esetleg próbáljam még, valamit ötlet, hogy hogyan állítsam be, hogy hsználható legyen? Mondjuk olyasmire gondolok, hogy ~20 FPS-t ki lehet hozni egy forgalmasabb reptéren egy komolyabb géppel, vagy esélytelen?

GigaByte EX58 UD3R, Intel Core i7 D0 2,66@4,2 GHz, OCZ 3x2 GB platinum kit, MSI 760 GTX 2048 GB

Hypo
#26113
😊))))) tök jó, hogy Magyarországon az urban legend amivel még választást is lehet nyerni...... siralmas, o lopott, mi loptunk mindenki lop.....

Clidey
#26112
Szerintem ezen gondolkozz még el egy picit....

Életem a tuning: monitor 24''@26,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérr?l meg a többir?l már nem is beszélek...

#26111
legalabb porog a forum!😉nemertem ezt az fsuipc-t.valahogy nemakarodzik bekalibralodni rendesen a flaps sem a throttle 3-4.valaki esetleg?
polluxware
#26110
+r

polluxware
#26109
azét komolyan ,sem kell venni...😉

#26108
Ki mondta hogy szakértõ vagyok. Attól hogy más véleményen vagyunk még nem kell poénkodva személyeskedni. Szóval nyugi 😊

polluxware
#26107
csókoltasson téged a szányiszlód😉

#26106
Kihagytam a zindexet fõ szekta vezért barátom? 😄 Csókolom olgikát... 😉

www.smart-bus.hu