33535
  • MPeter7
    #27669
    Valószínűleg nem lenne probléma a zökkenőmentes futással :)
  • gcs7e7
    #27668
    Köszi a segítséget, megoldódott! :)
  • fs9pilot
    #27667
    Pici off!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Mindig is olyan gépet szerettem volna, amin elfut az FSX akadás nélkül, akár Quad HD-ban is! Ezért úgy döntöttem összerakok neki egyet! Szerintetek ezen elfutna?

    Proci: Intel Core i7-3970X Extreme Edition 4.0GHz
    Alaplap: Asus X79-DELUXE
    Memória: Corsair 8*8GB DDR3 1600MHz = 64GB
    Videókártya: Gigabyte GTX TITAN 6GB DDR5 (4db SLI-be kötve.)
    Háttértár: Samsung SSD 1TB EVO (3db)

  • Hypo #27666
    sajnos ez van, viszont igaz nem szimulátorokra jellemző, de a game indsutry-ban a pre-order. beták, alfák kora van, dlc ben kapod a valódi tartalmat, ingyen tesztelsz nekik. Steam ehhez nagyban hozzá járult, a legutóbbi ilyen nagy dolog a Total War ROME 2 amit a marketing hypenak es pre ordernek köszönhetően magas áron adtak ki sietve egy fost. A játékosoknak, a vevőknek sokkal megfontoltabbnak kellene lennie. Ezért örülök is, hogy felhoztad ezt a témát. Nekem van egy kettő olyan megvásárolt addon-om, amit már nem tudnék használni, ezért más megoldást kellett választanom. De volt olyan is amihez nincs más megoldás.

    Mondjuk az első Voodoo videókártyámra 8 év gari volt 2 év múlva se cég se forgalmazó és...ja kijött az első nvidia:)
  • MPeter7
    #27665
    Igen, így lenne a helyes, én is erre gondoltam, hogy ha egy, a neten aktiválható program mögül eltűnik a fejlesztő vagy eladó "háttér", akkor a legális programmal rendelkező vásárlóknak kellene biztosítani azt a lehetőséget, hogy akármeddig használhassák/újratelepíthessék a kiegészítőket.
    Csak ez ugye szinte lehetetlen, ha pl. a cég csődbe megy vagy pl. amint írtátok, a vezetővel valami baleseti vagy egyéb egészségügyi probléma történik.

    Itt az EZdok példa:
    http://www.simforums.com/Forums/ezca-20-wish-list_topic38545_page6.html

    2011-ben (március) írta a fejlesztő, hogy:
    "Now we complete creation of version 2.0 and we want to know your wishes and improvements which you want to see in version 2."

    2011 július -egy fórumozó:
    "I doubt we see a v2.0, the author of this addon (Marniftarr) hasn't sign in to the forum in months. looks like this addon is dead and what we have is the end of the road."

    2011 augusztus -a fejlesztő beírása:
    "The release 2.0 is delayed to middle of autumn."

    2011 október -a fejlesztő:
    "The v2.0 will be released anyway. Now we have some trouble in v.2 engine. Please will be patience."

    2012 augusztus -fejlesztő:
    "I was absent long time. Now I with you. Many suppose that I was absent because of health deterioration. In the spring I made small operation on my body, and I was put out of action for long 6 months."

    2012 december -fejlesztő utolsó beírása:
    "The presets is done. Now we prepare documentation because v2 very hard for understanding (but simple for use).
    Painfully to read to me questions about release of the new version because everything is ready for release but if I will release v2 now, I won't be able to support the new version and I won't be able to release updates because I work over the project myself now. I was a little tired and I took vacation till Christmas. It is only short info. I am here. I with users."

    Bár a beírásokból az is kitűnik, hogy a fejlesztő ingyenes upgrade-t akart, a Flight1 eladó viszont pénzért adta volna, vagy adná. Lehetséges, hogy ellentét van a két fél között, így kétségessé vált az EZdok jövője.
    Majd meglátjuk.

    Üdv,
    Péter
  • Nyiri
    #27664
    Nekem így van az IGFLY. Megvettem a tuskót ami nagyon szép lett, de még nem volt befejezve. Olyan 90%-s volt. Látványra ezerszebb szebb mint a PT csak a rendszerek még hiányosak voltak. Erre pár éve közölték hogy a vezető fejlesztő autóbalesetben súlyosan sérült így bezárják az oldalt és minden olyan usernek aki bármikor valamit megvett ingyen odaadják a teljes fejlesztésüket.

    A gond az, hogy elveszett a user/pass kombóm így baszhatom mert support sincs ami újat adna.
  • Hypo #27663
    a legal-tól függ minden, az apró betűtől, mert ha abban az van hogy tulajdon képen te csak lizingeled tőlük akkor ha megszűnnek az már nem az o gondjuk
  • Hypo #27662
    persze ahogy a válság elött abizonyos penzintezetekrol se gondoltak volna hogy becsodol:))) azert PMDG szerintem nem fog megszunni:))
  • Clidey
    #27661
    Jogos a kérdés, és az aggodalom. Szerintem egy magára valamit is adó cég ezt nem teszi meg a vásárlóival. Gondolom valamiféle törvényi kötelezettségük is van erre. Legelábbis azt tartanám logikusnak és fairnek.
    Csak az bizonytalanít el, hogy itt van például az AirSimmer, aki ugye 2009 óta gyakorlatilag agyhalottként funkcionál; semmi ápdét a szarukhoz, a supportot meg egy önkéntes emberke végzi - ha végzi. Legtöbbször csak a júzerek próbálnak segíteni egymásnak. A fejlesztők gyakorlatilag eltűntek. És mindezek ellenére mind a mai napig ha az oldalukon a BUY ikonra kattintasz, szépen elkezd csordogálni lefele az Airbus, meg lehet vásárolni. Szóval izé...ilyenkor vajon mi van? :-/
  • [HUN]FaTaL
    #27660
    A Valve egy pöttyet nagyobb cég, mint a PMDG vagy a Flight1.
  • Hypo #27659
    de ez igaz az ooszes online game-re, pl mi van ha steam bezar bukjuk az osszes jatekot mivel steam kell hozza. es sorolhatnam:)
    Megoldas, megveszed mint minden rendes, aztan ha esetleg megszunik a ceg a warez siman muxik:)))
    Nekem pl anno megvettem az osszes PSS gepet, aztan ceg megszunt, reggelni nem lehetett de a warez mukdoik:)
  • MPeter7
    #27658
    Szia!
    Igen, de sok kiváló minőségű kiegészítő nem dobozos, pl. PMDG, EZdok, Majestic Dash8...

    Ezeket nem lehet használni (újratelepíteni), ha a kiadóval a jövőben történik valami.
    Vagy ilyenkor vajon adnak ki olyan telepítőfájlt, amit használhatnak a vevők? Nem hiszem, hogy egy esetlegesen csődbe jutott / megszűnőben levő cég ilyennel fog vagy tud foglalkozni (+fejleszteni).

    Az EZdok-nál merült fel komolyabban bennem, mert ott a telepítésnél kapcsolódik egy regisztrációs szerverhez, ahol meg lehet vásárolni a programot vagy újratelepítésnél ellenőrzi a vételt.
    Fórumokon olvastam, hogy az EZdok fejlesztőjével lehet valami (talán betegség), mert évek óta húzódik a 2.0 verzió megjelenése, és a fórumokon utoljára 2013 első félévében jelentkezett.
    Ha megszűnik az EZdok fejlesztése, akkor simán előfordulhat pár év alatt az az esett, amit előzőleg írtam.
    (nem lehet esetleg regisztrálni a terméket, mert teljesen megszűnik a hozzá kapcsolódó támogatás, vagy eladói/fejlesztői gárda stb...)
  • Hypo #27657
    dobozos ha drm van rajta nem kell regsiztralni addig hasznalod amig akarod
  • i robot
    #27656
    Sziasztok! Valaki használ TSS hangot valamelyik gépéhez? Most néztem a mintákat, jónak tűnnek.
  • MPeter7
    #27655
    Szia!
    Friss számítógép indítás után is ezt csinálja? Előtte nem futott semmilyen más program/játék?
    Nézd meg a szimulátor felbontásának beállítását, próbáld meg átállítani, majd vissza. Persze az átállítások után mindig indítsd újra az FSX-et.
    Nézd meg, hogy a legújabb videómeghajtó van-e fenn a gépeden.
    Nálam a videodriver frissítés már oldott meg szimulátor leállást.
  • MPeter7
    #27654
    Sziasztok!

    Csak egy rövid személyes megjegyzés.
    Ahogy gyűjtögetem össze az információt/programokat, amiket érdemes a minőségi szimulációhoz használni, észrevettem, hogy nagy részüket olyan módon lehet "megvásárolni", hogy kétséges lehet egy évekkel későbbi újratelepítése.

    Egyrészt érthető a fejlesztők azon törekvése, hogy a programjaikat minél inkább jogtiszta formában megtarthassák, minél kevésbé lehessen visszaélni vele, de bosszantó, hogy így olyan termékre ad ki az ember pénzt (sokszor nem is keveset), amit egy szerencsétlen helyzetben később esetleg nem lehet felhasználni.
    Gondolok arra, ha például a fejlesztő vagy eladó cég (EZdok, Majestic Software, PMDG ....) megszűnik, akkor egy esetleges újratelepítés lehetetlenné válhat.

    Véleményem szerint úgy lenne a "jogszerű", ha megvásárolok egy programot (util vagy addon), akkor azt akár 20-30 év múlva is újratelepíthessem a gépemre, még akkor is, ha a cég, akinél jelenleg aktiválni, regisztrálni kell megszűnik. És akkor is újratelepíthessem ha később már nincs internet kapcsolatom.

    A Majestic Software-nél részben működik, mert írták, hogy egy köztes programmal az internetkapcsolattal nem rendelkező gépre is fel lehet tenni, miután az ott generált kódot hozzájuk eljuttatják, és visszaküldik az aktiválási kódot. De mi történik, ha megszűnik a cég? Az a sok vásárló, aki kifizette az MJ Dash 8 árát, nem tudja majd esetleg újratelepíteni?
  • gcs7e7
    #27653
    Üdv!
    Tudnátok segíteni? Épp játszani akartam a betöltésnél még jó a kép, de amikor bedob a játékba így jelenik meg. Ablakban és teljes képernyőn is kipróbáltam, ugyanaz. A beállításokon nem változtattam.
  • Solt
    #27652
    Köszönöm Uram, bízom benne, hogy így lesz... :))
  • Hypo #27651
    azért sajnálom mert ha jól emkéxem pont én ajánlottam én is tőlük vettem a trackirt , remélem megoldódik a problémád!!!!
  • Solt
    #27650
    Köszi... :)

    Igen, én is kivettem a kedvencekből...
  • Hypo #27649
    :((( sajnálom.......sajnos egyre kevesebb a megbízható hely, akkor úgy latszik ezt is lehet torolni a listáról....
  • Solt
    #27648
    Nagyon gáz amit művelnek! :( Amikor megvettem, akkor ment minden gördülékenyen, még azt is elintézték, hogy nem kellett ÁFÁt-t fizetnem...

    Megírtam a nyűgömet, közölték küldjem vissza... Dec 24.-én reggel vették át, 1 hónap után írtam nekik, hogy mégis mi a helyzet, semmi válasz.... írtam még 3x, semmi válasz.... megfenyegettem őket, utána egyből jött pár sor, hogy hamarosan tájékoztatnak, folyamatban van a kivizsgálás, ennek már több mint 1 hete, azóta megint csönd van... :((

    Ilyet még itt ajrópa pechesebb felén sem mertek megcsinálni velem... :S
  • Hypo #27647
    szééép én sok dolgot vettem toluk hardwaret is de nem volt gond, lehet miota megvette az aerosoft oket....
  • Solt
    #27646
    Én INNEN vettem, de Te ezt NE TEDD! :) Beszart, visszaküldtem nekik, több mint 2 hónapja ülnek rajta, email-re is csak akkor kaptam választ, amikor megfenyegettem őket az EU-s fogyasztóvédelemmel...

    Szerintem vagy INNEN, vagy az amerikai oldalról rendeld meg...
  • Hypo #27645
    simw-n is ket ev gari van ra, aerosoft oldalon is annyi van
  • Nyiri
    #27644
    FSX-hez van jó IL-18?
  • MPeter7
    #27643
    Szia!
    Igen, olvastam a honlapjukon, hogy az 1 év garancia akkor él, ha az általuk támogatott hivatalos viszonteladótól történt a vásárlás.

    http://www.naturalpoint.com/trackir/01-store/store-international-dealers.html
    " Also make sure you purchase your products only from Authorized NaturalPoint dealers, if you do not purchase from an Authorized dealer you may not be able to take advantage of our 30 day trial period or 1 year warranty."

    Így ha hivatalosan szeretne valaki vásárolni, garanciával, akkor vagy tőlük vásárolja közvetlenül meg (150$ - ~42eFt (27%áfá-val)), vagy itt találtam viszonylag jó áron (149EUR - ~46eFt):
    http://www.trackir.eu/shop/trackir-5/?XTCsid=0bov71c5njetvk8tgta62r41g4

    Esetleg még szóba jöhet a a magyar nem hivatalos viszonteladó, legalábbis a honlapjukon nincs hivatalosként feltüntetve. A magyar jogszabályok alapján gondolom kell minimum 1 év garanciát vállalni, így az ő gondjuk, ha a készülék a garanciális időn belül meghibásodik. (~51eFt)
    http://wingbest.unas.hu/TrackIR_5_Vector_Expansion_Set_Basecap
  • N3suten
    #27642
    arra viszont figyelj oda ,hogy hivatalos viszonteladótól vásárolj mert ,ha tönkre megy és nem támogatott a viszonteladó ,nem biztos hogy kapsz beváltható garanciát ...
    akkor válassz a hivatalos webről viszonteladót ...
  • MPeter7
    #27641
    Szia!
    Köszönöm.
    Közben a Majestic Software válaszolt egy kérdésemre, a DASH 8 Q400 gépet lehet olyan számítógépen telepíteni, amin nincs internet.
    Ilyenkor egy külön letöltött programmal generálunk egy köztes kulcsot a hardverkiépítésnek megfelelően, majd az alapján leküldik az aktiválási kódot.
    Ilyenkor ha a gép hardveres felépítése nem változik, akárhányszor újratelepíthetjük a küldött aktiváló kóddal.
  • metaxx
    #27640
    Csak internetes telepítő van. De ha nem ragaszkodsz az MTL-hez, akkor használ WOI-t. Azt letöltöd egyszer, és bármikor helyi lemezről újra rakhatod.

    http://www.world-of-ai.com/packages.php
  • MPeter7
    #27639
    Sziasztok!
    Nem tudja valaki, hogy az IVAO Multiplayer Traffic Library valahonnan letölthető?
    A honlapjukon csak a dinamikus telepítő található. http://mtl.ivao.aero/
    Újratelepítés esetén gyorsabb lenne, ha fel lehetne telepíteni lemezről, aztán a dinamikus telepítő frissíthetné.
  • MPeter7
    #27638
    Majestic Software DASH 8 Q400 PILOT EDITION - 25% OFF
    JustFlight £29.99 / €37.45 / $44.99
    (Normal price: £39.99 / €49.95 / $59.99)
    This weekend only!
  • Hypo #27637
    én simw.com rol rendeltem tokeletes
  • Hont
    #27636
    Szia!
    Én is az USA-ban vettem 2 éve!
    Azóta minden nap használom kb 1.5-2h-t! Eddig hibátlan!
    Bátran ajánlom!
  • MPeter7
    #27635
    Sziasztok!
    Egy újabb kérdés: akinek van, honnan szerezte be a TrackIR 5-öt?

    A gyártó honlapján 150$ ami ~35eFt + ha megvámolják akkor max.44eFt.
    http://www.naturalpoint.com/trackir/products/trackir5/

    Nálunk egy helyen találtam akciósan 52eFt-ért.
    http://wingbest.unas.hu/TrackIR_5_Vector_Expansion_Set_Basecap#page_artdet_tabs

    Európai webáruházakban (ahol eddig találtam) ~150-180EUR (47-55eFt) tehát ugyanannyi, mint ha USA-ból rendelem, mert erre nem jön áfa.
    Kérdés, mennyire megbízható az eszköz, mert nem szeretnék garanciális problémákkal az USA-ban távolról ügyintézni. (Ezért előnyös a hazai vásárlás, mert gondolom, ilyenkor az eladó intézi a garanciális problémákat ha van)
  • MPeter7
    #27634
    Aki németül tud, itt egy áttekintő leírás a MESSERSCHMITT BF 108 B TAIFUN-ról:
    http://www.classics-hangar.de/downloads/FSM5_2011_Bf-108.pdf
  • MPeter7
    #27633
    Hátha valakit érdekel:
    Kedvezményes áron -> CLASSICS HANGAR - MESSERSCHMITT BF 108 B TAIFUN a simMarket-nél 2014.02.09-ig ~17EUR (eredeti ár ~28EUR)
    http://secure.simmarket.com/classics-hangar-messerschmitt-bf-108-b-taifun.phtml

    Valakinek megvan esetleg, megér ~5eFt-ot? Egy-két tesztet olvasva nem mondtak rosszat róla.
  • MPeter7
    #27632
    Akkor a felhők szimulálásához más addon-t használsz?
  • almostatys
    #27631
    Hát akkor lehet,hogy hétvégén rászánom magam és újrateszem az FSX-et a Windows-al együtt. Amúgy nem ajánlom a REX4-et. Nagyon szép égbolt textúrák közül lehet választani,de a felhők borzalmasak. Nekem amúgy a sima REX overdrive felhőtextúrák jobban tetszenek mint ezek a mostani HD textúrák. Ezek úgy néznek ki,mintha valami odafestett pleccsnik lennének az égbolton. Ez vonatkozik a REX Essential felhőire is és a REX4 felhőire is egyaránt.
  • JoopZzz
    #27630
    Köszönöm a pontos válaszod!Remélem egyszer minden jóra fordul:D De jó lenne ha érteném már a konvertálást 100%-ban,meg a scriptelést Fsx-ben..:D